Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Dembol » pt cze 03, 2022 4:20 pm

miaka88 pisze:
pt cze 03, 2022 10:18 am
Co robicie jak już miejsca brak?
Ustawiamy w zigguraty na wszelakich powierzchniach płaskich (blatach, stołach, podłodze, kanapie), które tworzą okultystyczne symbole na planie mieszkania. Gdy wszystkie komiksy ustawione zostaną w określonym porządku otworzy się portal do piekła.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pt cze 03, 2022 8:49 pm

Dembol pisze:
pt cze 03, 2022 4:20 pm
które tworzą okultystyczne symbole na planie mieszkania. Gdy wszystkie komiksy ustawione zostaną w określonym porządku otworzy się portal do piekła.
A można otworzyć inny portal?

Ja już część kolekcji mam u rodziców i niedługo tam się kończy miejsce. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Dembol » pt cze 03, 2022 9:36 pm

miaka88 pisze:
pt cze 03, 2022 8:49 pm
A można otworzyć inny portal?
Nope, to komiksy, więc tylko piekło, śmierć i zniszczenie.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Tequilka » sob cze 04, 2022 4:59 pm

Ja już dawno przestałam je układać poziomo, teraz wszystko leży na sobie.
Również raz na jakiś czas sprzedaję / oddaje bratu pozycje, których nie chcę albo które wiem, że nie przeczytam kolejny raz.
Chociaż zbieram wszystko co od Rumiko w twardych więc wiem że i tak mi miejsca braknie xDDD
A do przeprowadzki i nowych półek jeszcze z 2-3 lata T^T

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » czw cze 16, 2022 11:40 am

Już polowa czerwca więc wypadałoby wrzucić podsumowanie maja ;)
► Pokaż Spoiler
A, bym zapomniał - wrysiki z KW
► Pokaż Spoiler
Last but not least:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1313
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » pt cze 17, 2022 8:57 pm

Przyjechala paczuszka z Gildii.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » ndz cze 19, 2022 4:47 pm

Maj-Czerwiec

Doszła do mnie seria mangowa RE:Zero poza tomami z aktualnie wydawanej księgi a tak poza tym to standardowe zakupy zbieranych serii i kurde dużo tego a co istotne... To nie wszystko, bo z racji opóźnień nadal gdzie brakuje nie których tomów jak np. Łowcy Smoków jacy są co chwilę przekładani.

Mocno rozważałem zakup mangi Orient, bo dużo serii zbieram aktualnie i mimo wszystko miesięcznie to jest spokojnie 500 zł na mangi (Rząd powinien przyznać jakieś 500+ na literaturę i by było git). Sam na pewno nieco żałuje, że zbieram nie które serie które lepiej by było zakupić gdy zostaną całe wydane (np. Blue Period, Kasane). Teraz człowiek się wpakował w kolejne nowe serie (Mashle, Orient, Ragna Crimson, Dorohedoro, Haikyu) i tak nie wiele pomaga fakt, że m.in skończył się Chainsawman czy już w sumie zakupiony mam ostatni tom Darling in the Franxx. Wkrótce odejdzie też kilka innych serii (Kulinarne Pojedynki, Battle Angel Alita Last Order, Piekielny Raj) ale nie zmienia to faktu, że ilość tych serii jest spora a wydatki rosną i trzeba to zacząć w końcu jakoś bilansować.

Też jak widać doszły cztery tomy francuskiego wydania Kengan Ashura, teraz wydawnictwo Meian wyda w lipcu ostatnie 3 tomy tej serii i na razie w sumie jeszcze nie wspomnieli czy wydadzą Kengan Omega (na co liczę).

Aktualny stan biblioteki mang to 1617 tomów a licząc wydania zbiorcze jako osobne, to będzie 1701 tomów składających się na 175 tytułów
► Pokaż Spoiler
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Akiho » ndz cze 19, 2022 6:31 pm

kesah pisze:
ndz cze 19, 2022 4:47 pm
Aktualny stan biblioteki mang to 1617 tomów a licząc wydania zbiorcze jako osobne, to będzie 1701 tomów składających się na 175 tytułów
Patrząc na te tytuły serio duma rozpiera jak bardzo mamy rozwinięty rynek mangowy, ładny stosik nie powiem :D
Obrazek

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » ndz cze 19, 2022 6:42 pm

Akiho pisze:
ndz cze 19, 2022 6:31 pm
kesah pisze:
ndz cze 19, 2022 4:47 pm
Aktualny stan biblioteki mang to 1617 tomów a licząc wydania zbiorcze jako osobne, to będzie 1701 tomów składających się na 175 tytułów
Patrząc na te tytuły serio duma rozpiera jak bardzo mamy rozwinięty rynek mangowy, ładny stosik nie powiem :D
To prawda. Nasz rynek ładnie się tu rozwija patrząc, że i tak nadal nam brakuje pod względem zainteresowania japońskim komiksem w porównaniu do takiej Francji gdzie jednak ta społeczność tam jest większa. Ale mamy naprawdę w tym momencie dobrobyt i niestety tylko funduszy brakuje (no i może miejsca w domu).

To też jest istotne, że większość tomów jakie mam to głównie Polskie wydania, zagranicznych mam bardzo mało :

Kengan Ashura (wydanie Francuskie, 24 tomy obecnie)
Tenjo Tenge (wydanie Niemieckie, zbiorcze 2 in 1 - 11 tomów składających się na komplet)
Brave 10 (wydanie Japońskie, komplet 8 tomów)
Battle Vixens (wydanie Angielskie, 6 tomów z 15 bodaj jakie wydano, seria została chyba anulowana, bo 15 to nie jest komplet)
World's End Harem (wydanie Angielskie, 2 tomy - kupione okazjonalnie i z ciekawości)
Work for Pleasure (wydanie Angielskie, 1 tomówka - manga ecchi)

I to tyle, więc raptem 52 tomy z całej kolekcji to są mangi zagraniczne, cała reszta to tylko i wyłącznie polski rynek i w sumie nie ma powodu za bardzo by po ten zagraniczny rynek sięgać, kiedy na polskim rynku pojawia się dużo dobrych tytułów i przede wszystkim warto polski rynek wspierać. Co nie zmienia faktu, że nadal gdzieś brakuje u nas kilku serii jakie chętnie bym zobaczył, ale i tak w ostatnim czasie Polskie wydawnictwa mnie rozpieszczają, bo narzekałem dużo na brak mang sportowych a tu w krótkim czasie pojawia się Kapitan Tsubasa, Haikyu i Initial D
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1313
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » wt cze 28, 2022 11:22 am

Paczuszka z Mangastore :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » śr lip 06, 2022 8:58 pm

Zakupy czerwcowe (w towarzystwie waifu Amuro)
► Pokaż Spoiler
No i crème de la crème na który czekałem przeszło 2 lata :O
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 166
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alqua » pt lip 08, 2022 9:34 am

Akiho pisze:
ndz cze 19, 2022 6:31 pm
kesah pisze:
ndz cze 19, 2022 4:47 pm
Aktualny stan biblioteki mang to 1617 tomów a licząc wydania zbiorcze jako osobne, to będzie 1701 tomów składających się na 175 tytułów
Patrząc na te tytuły serio duma rozpiera jak bardzo mamy rozwinięty rynek mangowy, ładny stosik nie powiem :D
Oj tak teraz nas rynek rozpieszcza. Pamietma czasy kiedy gdybym tlyko chciał mogłem kupować wszystko co się ukazywało. Teraz zdecydowanie nie miałbym ani kasy na tyle, ani czasu na czytanie wszystkiego. Wiec no oby tak dalej <3

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Katori » śr lip 13, 2022 8:37 am

Po przeprowadzce do innego kraju muszę czekać, aż ktoś ze znajomych przywiezie mi nowości, no ale w końcu są. Mangi po polsku po prawej, a po lewej ln HDxD od Yen Pressu i reszta po niemiecku. Mam gdzieś też pierwszy tom 100 girlfriends who really, really, really, really love you od Seven Seas, ale kupno drugiego tomu (który wyszedł w maju) jest obecnie niemożliwe…
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1366
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » śr lip 13, 2022 9:43 pm

Midnight Rain mogliby u nas też wydać.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » śr lip 13, 2022 9:59 pm

Koichi pisze:
śr lip 13, 2022 9:43 pm
Midnight Rain mogliby u nas też wydać.
I Never Good Enough :D Najlepiej wszystko od CTK!

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3296
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » ndz lip 17, 2022 9:58 pm

KubciO pisze:
śr lut 09, 2022 2:45 pm
Ja ciągle zastanawiam się nad Resztą Świata. Jak będziesz po lekturze, to prośba - skrobnij parę słów. ;)
No i stało się - jestem po lekturze.
Cóż mogę powiedzieć? Nie do końca się tego spodziewałem. Oczekiwałem jakiegoś postapo, a dostałem surwiwal katastroficzny. Tak nie do końca wiadomo co się stało, wiemy tylko, że cały świat to odczuł, ale znamy tylko sytuację Francji i trochę Hiszpanii. Takie skupienie nie do końca mi odpowiadało. Chciałbym poznać szerszą sytuację geopolityczną (albo już skupić się tylko na dziczy odizolowanej od świata). A dostajemy tylko skrawki, akurat takie jakie autorowi pasowały. Sytuacja w Francji jest tragiczna, na świecie już taka nie powinna być aż tak. Dziwi więc, że humanitarna pomoc dociera tylko na mikroskalę, a wszelkie konstrukcje państwowe, ot tak po prostu, znikają z powierzchni ziemi. Trochę to naciągane. Mamy kilka dosłownie postaci głównych i drugoplanowych. I dobrze, bo autor niezbyt sobie radzi z ich rysowaniem. W znaczeniu gdyby było ich więcej to zaczęły by się mylić. A tak mamy 2 braci, ich matkę, ojca i napotkanych randomów.
Początek jest świetny, taki kameralny, potem zaczyna się to rozłazić i rozwadniać. Przełomem jest -jak to zwykle bywa - time skip. Jakoś już nie mogłem się wczuć w historię po nim. Kreska jest... No właśnie - jeżeli chodzi o postacie to kiepskawa. Co i rusz ktoś ma zeza lub wytrzeszcz. Albo jedno i drugie. Bardziej się domyślałem niż rozpoznawałem postaci dziecięce. Dorośli byli jakoś bardziej charakterystyczni. Za to całostronicowe (lub po prostu większe) kadry "pejzażowe" robią rewelacyjną robotę. Nie pogardziłbym artbookiem.
Zakończenie jest właściwie otwarte. Kończy się pewien etap podróży, inne się otwierają. Niby mówią o nadziei na lepsze jutro, ale raczej dalej będzie tak gówniano jak było, zmieni się tylko dekoracja. Spokojnie mógłby powstać tom 5.
Parę rozwiązań fabularnych mi nie podeszło:
► Pokaż Spoiler
Moja ocena to 6/10 (grafiki ciągną w górę)

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: KubciO » ndz lip 17, 2022 10:56 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz lip 17, 2022 9:58 pm
KubciO pisze:
śr lut 09, 2022 2:45 pm
Ja ciągle zastanawiam się nad Resztą Świata. Jak będziesz po lekturze, to prośba - skrobnij parę słów. ;)
No i stało się - jestem po lekturze.
Dziękuję za "parę" słów. :D Wiem już, że dobrze zrobiłem nie kupując omawianego tytułu.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » wt lip 19, 2022 3:17 pm

Moje nowości:
► Pokaż Spoiler
"Our Colors" to kolejna świetna pozycja od autora "Męża mojego brata". Jak się komuś tamten tytuł podobał to ten może brać w ciemno. Choć są to róne historie to łączy je spokojny klimat, sympatyczne postacie i aspekt "edukacyjny", który jest ciekawy ale nie "nachalny". Jedna scena była dla mnie zbędna i od czapy (logika bohatera nie do końca mnie przekonuje) ale nie przekreśla całego komiksu. Tom jest wielki, ma twardą oprawę i obwolutę. Minusem są bardzo duże prześwity...

"Mazebook" kupiłam w ciemno. Post promujący ten komiks wyskoczył mi na fanpejdżu Dark Horsa. Autor wcześniej był mi nieznany. Komiks mnie zachwycił! Wspaniała opowieść o radzeniu sobie ze stratą, pełna metafor i niosąca nadzieję. Warstwa graficzna jest genialna. Już zażyczyłam sobie na urodziny "Royal City" tego autora :D. Wybrałam coś krótkiego, zakończonego i - sądząc po opisie - w podobnym klimacie.

"Clementine" kupiłam bo uwielbiam twórczość Tillie Walden i swego czasu byłam wielką fanką serialu "The Walking Dead". Cóż, trochę się rozczarowałam. Spodziewałam się czegoś w stylu pierwszych sezonów serialu - więcej uciekania i walczenia z zombiakami. "Clementine" klimatem przypomina późniejsze sezony, skupiające się bardziej na przetrwaniu ludzi w niesprzyjającym świecie. To obyczajówka, gdzie zombie stanowią tło. To taki "wycinek" przedstawiający losy pewnych postaci. Nie ma tu nic zaskakującego. Warstwa graficzna mi się podoba ale mimo wszystko wolę rysunki Tillie w kolorze. Całość ma mieć 3 tomy.

"Witches" mnie rozczarowało. Po opisie spodziewałam się czegoś ciekawszego, tymczasem te opowieści trochę mnie nudziły... Nawet ciężko mi stwierdzić, dlaczego. Za to ilustracje są obłędne!

Kontynuację "Go for it, Nakamura!" uważam za udaną. Nie jest tak zabawna jak pierwszy tomik ale lektura jest bardzo przyjemna. Nie ma tu nic nowego, to te same sympatyczne postacie i ich perypetie. Mi się podobało, aczkolwiek nie wiem czy kupiłabym kolejny tomik gdyby wyszedł. To nie jest formuła do ciągnięcia w nieskończoność.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » śr lip 20, 2022 10:19 am

ninna, nie wiem, czy masz Netfliksa, ale jak coś, to na nim jest Łasuch, serial na podstawie komiksu Jeffa Lemire o tym samym tytule, moim zdaniem bardzo fajny xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » pt lip 29, 2022 9:45 pm

Mój lipiec
► Pokaż Spoiler
Na samym dole jest chiński artbook z Heaven official's blessing, więcej zdjęć z niego jest na moim twitterze: https://twitter.com/MelionaMeliona/stat ... 8942701568
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości