Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » śr lut 09, 2022 1:49 pm

Na szybko styczeń (znowu mi się zeszło z podsumowaniem i już kupka lutowa zaczęła rosnąć :lol: )
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: KubciO » śr lut 09, 2022 2:45 pm

Ładne zakupy. Ja ciągle zastanawiam się nad Resztą Świata. Jak będziesz po lekturze, to prośba - skrobnij parę słów. ;)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » śr lut 09, 2022 8:22 pm

Oooj, ale nie szybko nastąpi czytanie :cry: do tego czasu mogę zapomnieć o tej prośbie :P

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: yikkimy » sob lut 12, 2022 4:25 pm

Luty:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » ndz lut 13, 2022 12:05 am

Styczeń i część lutego:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » pt lut 25, 2022 2:17 pm

Styczeń/Luty :
► Pokaż Spoiler
Na zdjęciu jeszcze brakuje Dragon Ball Full Color tom 4 jaki też w tym okresie przyszedł

Sporo tego... Trzeba jakoś ograniczyć wydatki, bo wychodzi średnio ponad 5-stów na mangi miesięcznie, tyle dobrego, ze gildia ma swoje promocje, bo inaczej koszta były by znacznie większe.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob lut 26, 2022 2:57 pm

Moje nowości:
► Pokaż Spoiler
"Witch" póki co będę kupować dalej. Miałam poprzestać na tym tomie ale na razie fajnie mi się czyta. Porzucam za to "Shadows House". Niby wciąż coś się dzieje i mamy nowe tajemnice ale kompletnie mnie to nie ciekawi, ponadto manga jest strasznie przegadana jak dla mnie. Szkoda, bo zapowiadała się dobrze. Zaczęłam też czytać "Daily Report About My Witch Senpai" i na razie nie mam zdania. Wolę się wstrzymać z opinią dopóki nie przeczytam całości. Na pewno spodziewałam się czegoś innego. To zbiór mini rozdziałów, coś jak "Gal i Bocchi", jednak tam podobało mi się to bardziej. Nie lubię takich miniaturek, wybijają mnie z rytmu czytania. Wolałabym dłuższe rozdziały. Mamy tu ciągłość fabularną, tym bardziej dziwi mnie taki zabieg. Na razie moja ochota na drugi tom bardzo zmalała. Ale że całość serii to dwa tomy, to pewnie kupię...

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » wt mar 01, 2022 11:11 am

Paczuszki od Dango i od GameFinity z Polski. Czas najwyzszy zaczac przygode z Elden Ring.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » wt mar 01, 2022 1:14 pm

Ooo Elden Ring ;) ja katuje już od kilku dni. Nabite ponad 20h. Jeśli God of War Ragnarok nie odwali czegoś niesamowitego, to murowana gra roku.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: KubciO » wt mar 01, 2022 2:16 pm

kesah pisze:
wt mar 01, 2022 1:14 pm
murowana gra roku
To nowy Kirby 8-)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » wt mar 01, 2022 2:34 pm

kesah pisze:
wt mar 01, 2022 1:14 pm
Ooo Elden Ring ;) ja katuje już od kilku dni.
Kupilem z polskiego sklepu i czekalem troche, ale przyszla dosc szybko. Za mna juz co nieco, ale pod wieczor znowu zawitam do tego swiata.
kesah pisze:
wt mar 01, 2022 1:14 pm
Jeśli God of War Ragnarok nie odwali czegoś niesamowitego, to murowana gra roku.
Dla mnie "Elden Ring" to juz gra roku, bez wzgledu na to, co zaoferuje "God of War", ale naturalnie i te gre splatynuje, bo bardzo lubie "GOWa".
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » śr mar 02, 2022 4:12 pm

Luty cały na twardo:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » czw mar 03, 2022 12:19 am

Styczeń
► Pokaż Spoiler
Luty
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Tequilka » pt mar 04, 2022 3:54 pm

Gdyby ktoś chciał obejrzeć moją całą kolekcję, to wleciał filmik na YouTube 8-) Wyszło mi chyba 599 tomów.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » pt mar 04, 2022 10:38 pm

Tequilka pisze:
pt mar 04, 2022 3:54 pm
Wyszło mi chyba 599 tomów.
Błagam. Dokup ten jeden.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Tequilka » sob mar 05, 2022 9:11 am

Koichi pisze:
pt mar 04, 2022 10:38 pm
Tequilka pisze:
pt mar 04, 2022 3:54 pm
Wyszło mi chyba 599 tomów.
Błagam. Dokup ten jeden.
Prenumeraty niedługo wpadną, to będzie ponad 600 :angel:

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » czw mar 24, 2022 9:34 pm

Dzisiaj przyszły do mnie tomy Kengan Ashura. Jak wspomniałem w innym temacie, poza Japonią ta manga wydawana jest tylko w Włoszech i Francji. Zdecydowałem się na zakup francuskiej wersji i posiadam aktualnie wszystkie wydane 20 tomów (Francuzi wydają 4 tomy co 2 miesiące). Oczywiście francuskiego nie znam mimo, że nieco go liznąłem w szkole ale na dziś nie wiele z tego pamiętam, więc zabieg będzie tego typu, że sobie przetłumaczę serię podczas czytania z angielskich skanów.

Niestety, zdecydowałem się na zakup francuskiej wersji, bo nie wierzę w Polskie wydanie mimo wielkich chęci. Do tej pory nie pojawiła się wersja angielska mangi i trudno mi sądzić, by szybciej od angielskiej wersji miała się pojawić wersja polska. Nasz rynek też nie jest otwarty na tego typu serie, chociaż nie mogę być czepliwy, bo zarówno mangi o sztukach walki jak też sportowe się pojawiają ostatnio z większą częstotliwością.

Rozmiar tomików to 12.9 x 1.7 x 18.3 cm więc to mniej więcej ten sam format co wydana u nas seria "Island" każdy tom ma w ok. 210 stron.

Tutaj zdjęcie tomów :
► Pokaż Spoiler
Co mnie pozytywnie zaskoczyło, autor rysunków - Doraemon zamieścił dodatkowe grafiki pod obwolutą tomów i m.in są to tego typu arty :
► Pokaż Spoiler
Więc są to ecchi rysunki bohaterek z serii. To o tyle ciekawe, że poza postacią Mutenby i jego słabości do kobiet, to w samej mandze nie ma praktycznie żadnych elementów ecchi (no jest motyw plażowania) pomimo, że seria jest właściwie dla dojrzałego odbiorcy, to jednak głównie ze względu na brutalność walk. Dlatego całkiem miłe są te grafiki.

Jak wspomniałem w Francji wydano na ten moment 20 tomów i wydawnictwo wydaje 4 tomy co 2 miesiące, więc w ciągu 4 miesięcy seria zostanie zakończona, zakładam, że 28 tomem będzie Kengan Ashura Zero a też to wydawnictwo będzie wydawać Kengan Omega.

Przy okazji... wkrótce chyba stuknie 1500 tomów mang w kolekcji...
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » czw mar 24, 2022 11:50 pm

kesah, No to skoro masz już całość, to pewnie właśnie ten tytuł wkrótce zapowie Kotori. Taka złośliwość od życia.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » pt mar 25, 2022 9:26 pm

Na pewno bym kupował jakby manga wyszła w Polsce, no ale jak wspomniałem gdzieś na forum, szybciej z tego typu akcji zostanie wydany Record of Ragnarok jaki jest bardziej "świeży" i na ten moment na wyżynach popularności niż Kengan Ashura jaki już trochę trwa i manga łącznie z pierwszą i drugą serią ma obecnie ponad 40 tomów. W sumie się dziwię trochę, że nie ma przede wszystkim angielskiej wersji, zwłaszcza, że anime wydane przez Netflixa spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem...

Ale ogólnie z zakupu jestem zadowolony.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » ndz mar 27, 2022 3:10 pm

Moje nowości:
► Pokaż Spoiler
Dodatkowymi opowieściami z uniwersum "Harrow County" jestem zachwycona! Są krótkie i może niezbyt odkrywcze ale czyta się je świetnie. Nie obraziłabym się za więcej tomów z tej serii. Acha, warto zaznaczyć, że rysownicy są inni niż w "głównym" "Harrow County" (każdy z dodatkowych tomów ilustruje inna osoba). Z kolei "Manor Black" nie przekonało mnie do siebie. Kupiłam w ciemno i kierując się opisem. Spodziewałam się czegoś innego, może thrillera? Sporo tu magii ale nie są to moje klimaty. Ten tom jest opisany jako pierwszy ale nie wiem, czy wyszedł już kolejny. Nie będę zbierać dalej ale według mnie można potraktować pierwszy jako całość. Drugi tom "A White Rose In Bloom" jest udaną kontynuacją pierwszego. Czy akcja posuwa się do przodu? Niespecjalnie ale nie znaczy to, że nic się w tym tomie nie dzieje. Mam tylko nadzieję, że autorka nie będzie tego ciągnąć bo choć czyta się fajnie, to już mniej fajne jest tak długie oczekiwanie na kolejne tomy... "Summer Time Rendering" kupiłam na spróbowanie. Spodobało mi się na tyle, że póki co będę kontynuować. Kojarzy mi się z "Shiki".

"Island In a Puddle" jeszcze nie czytałam ale wiążę z tym tytułem spore nadzieje. "Erased" mega mi się podobało. Z kolei "For the kid i saw in my dreams" miało świetny początek ale od jakiegoś czasu męczy mnie ta manga i wyczekuję zakończenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości