Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » ndz sty 02, 2022 7:26 pm

ninna pisze:
ndz sty 02, 2022 11:46 am
kesah pisze:
sob sty 01, 2022 8:34 pm
Jeju @ninna weź nie kuś tym podliczaniem, bo jak ja patrzę na ilość swoich tomów, to się za łeb łapię. Ja prawdopodobnie tyle ile ty kupiłaś polskich tomików w 1 roku, to mi pewnie się nie raz zdarzyło kupić tyle w jednym miesiącu :shock:
Ja z kolei nie wyobrażam sobie nadążać z czytaniem takiego ogromu "makulatury" :wink:. Nie lubię "stosików wstydu", moje liczą (jak już) ok. 10 tomów max w miesiącach, kiedy więcej kupuję. A poza tym udaje mi się czytać na bieżąco. Nie lubię też długich serii (dla mnie długie to powyżej 10 tomów) i staram się ich unikać. Oczywiście są wyjątki, które mnie wyjątkowo zainteresowały i mam takie serie w kolekcji ale zdecydowanie preferuję mini-serie i jednotomówki. Mangi zbieram chyba od 2003 roku i wolałabym nigdy nie dobić do tysiąca bo nie lubię przeładowanych półek, a kolejnego regału do pokoju nie wstawię...
Znaczy. Akurat jeśli chodzi o długie serie, to jakbym miał spojrzeć sobie na moje regały, to znaczna większość z nich stanowi te najlepsze w mojej kolekcji. Ja właśnie rzadziej sięgam po krótkie serie, bo na ogół są mało rozbudowane, uproszczone fabularnie...

Każdy ma swoje preferencje. Mnie strasznie irytują mangi tworzone na bazie LN a jakie nie są kończone np. Kroniki Wojny o Świętą Pieczęć czy Highschool DxD jakby były robione tylko pod promocję LN. Szkoda, bo tak jak Highschool DxD było głupiutkie, to jednak potrafiło zainteresować a Kroniki Wojny o Świętą Pieczęć bardzo mi się podobały, ale co z tego, skoro manga miała zachęcić tylko do sięgnięcia po LN której Dango nie ma zamiaru wydawać - kiedyś akurat ich pytałem.

Bardzo często przy krótszych seriach trafiam na rozczarowania i kupuję je z dużym dystansem, bo mamy przykładowo serię horrorów/thrilerów pokroju Gra w Króla, Zamek Ptasiej Klatki, Danganronpa, Judge, Doubt, Duds Hunt nie wiem... Może Battle Royale do tego typu mang zaliczyć i powiem szczerze, Gra w Króla to było największe gówno z tej kategorii jakie przeczytałem, kompletnie debilne i myślałem, że nic gorszego od Zamku Ptasiej Klatki z tego typu mang nie przeczytam a jednak, daleko tym tytułom do Judge czy Doubt a nawet Danganronpy czy Duds Hunt a to i tak nie są serie jakieś wybitne, średniaczki a Battle Royale jakby ją uznać za podobny typ mangi, to by był przepaść przed nimi, bo to akurat bardzo dobra seria. W dłuższych seriach widać jakoś lepiej przedstawiony świat, postacie, wydarzenia, wszystko to buduje pewne uniwersum jakie powoli wciąga a w krótszych seriach tak tego nie ma, są to po prostu krótkie, czasami dynamiczne historie jak w przypadku Basiliska jakie dobrze się czyta. Jednak ja wolę wnikać bardziej w świat wizji autora czy śledzić więcej perypetii bohaterów danej serii. Zbieranie długich serii jest czasochłonne, przecież zbieranie One Piece czy Bleacha - zwłaszcza przy podejściu do tej serii JPF, to kawał życia. Kilkanaście lat zbierania jednego tytułu, człowiek z dziecka nagle zamienia się w dorosłego gościa a seria nadal jest wydawana. To potrafi odstraszyć, ja akurat należę do tych cierpliwych, oczekiwanie na wydawanie jednych serii sobie urozmaicam inną serią i mangi traktuje jako inwestycję jaka częściowo się zwraca. Ludzie często wydają pieniądze na inne hobby, takie gdzie one zginą bezpowrotnie, mangi to akurat pewien kapitał, czasami na nich zarobisz, czasami stracisz ale część pieniędzy odzyskasz. Dzisiaj miałbym sprzedać całą swoją kolekcję, to pewnie bym zarobił w okolicach pewnie 25 tys zł - oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że pewne serie gdzieś znikają z rynku i ich wartość rośnie.

Wiele serii przechodzi u mnie weryfikację po przeczytaniu, mając gdzieś też możliwości porównania z innymi tego typu seriami mogę gdzieś stworzyć własną ocenę konkretnych serii. Fakt faktem, ja nie zbieram jakiś yaoiców, romansideł itd. Kształt twojego głosu i Punpuna kupiłem przed końcem roku, to pierwsze w sumie serie jakie tak mocno nawiązują do okruchów życia czy romansu. Wiem, że akurat tego typu serie w większości zaliczają się jednak do tych krótszych na polskim rynku a ja ich w sumie unikam.

Sam nie wiem jak długo będę zbierał mangi, póki co mogę sobie na to pozwolić, gdzieś jest to moje hobby i wiele z tytułów traktuje bardzo sentymentalnie. Może przyjdzie czas kiedy wszystko sprzedam, bo pojawią się ważniejsze potrzeby, ale przynajmniej sprzedając zwrócą mi się w jakimś stopniu te pieniądze i będę miał chociaż tą satysfakcje, że tych pieniędzy nie utopiłem na jakiś imprezach, wyjazdach itd.

Ogólnie, do organizowania na kompie swoich mang, to używam aplikacji Calibre jaka ogólnie służy do tworzenia biblioteki ebooków ale ja sobie pokombinowałem i zrobiłem z tego bibliotekę mang :
► Pokaż Spoiler
W aplikacji mogę sobie sortować serie według ocen, wydawnictwa, statusu itd. Klikając na obrazek mogę zobaczyć informacje np. ilość tomów, podserie czyli np. przy Dragon Ball dopisane są animebooki a przy Tytanach - Bez Żalu, opisy czy jakieś moje adnotacje i uwagi odnośnie serii. Mam też swój dodany taki "informator" w którym mam spis różnych informacji, właśnie mangi jakie mam do przeczytania jeszcze, lista mang jakie chciałbym w przyszłości zakupić, lista zapowiedzi a każda seria jest oznaczona linkiem, więc jak sobie kliknę, to mnie przerzuci na stronę gdzie są wszelkie na jej temat informacje.
► Pokaż Spoiler
Dość wygodne.

Co do czytania... Fakt, mam kilkanaście jednotomówek (głównie mangi Ito) i też kilkanaście krótszych lub dłuższych serii do przeczytania a z mangami zbieranymi systematycznie jestem na bieżąco. Na brak lektury nie narzekam i nie jest to dla mnie problem, wręcz przeciwnie... Jak idę do pracy gdzie wiem, że będę się większość czasu nudził, to sobie staje rano przed tymi swoimi regałami i sobie wybieram "a dziś sobie wezmę to, to i to ;)" przynajmniej mam wybór i w pierwszej kolejności czytam tomy zbierane systematycznie i serie jakie są zakończone. Jeśli chodzi o miejsce... Cóż, u mnie też już z nim kiepsko, muszę dokupić regał, pokój nie jest duży, ale mimo wszystko jedna ściana wzdłuż całego pokoju jest na to przeznaczona, więc znajdzie się miejsce jeszcze na przynajmniej dwa regały lub jeden większy. Bardziej mnie martwi co innego, jakbym miał się przeprowadzać, to przeniesienie tych wszystkich mang to dopiero upierdliwa sprawa ;)
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Gokiburi
Adept
Posty: 498
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » pn sty 03, 2022 11:14 am

Koichi pisze:
ndz sty 02, 2022 4:38 pm
ale tutaj to sądząc po tytule jakieś egzotyczne, pustynne klimaty wyczuwam,
Męski ekskluzywny burdel na egzotycznej wyspie.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » pn sty 03, 2022 12:01 pm

Mogłaby najpierw tego nieszczęsnego Coyote'a skończyć i dopiero kolejną serię wymyślać, bo coraz bardziej żałuję, że go kupiłam. :roll: Tempo w jakim to wychodzi to jakaś masakra.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » pn sty 03, 2022 6:45 pm

Gokiburi pisze:
pn sty 03, 2022 11:14 am
Koichi pisze:
ndz sty 02, 2022 4:38 pm
ale tutaj to sądząc po tytule jakieś egzotyczne, pustynne klimaty wyczuwam,
Męski ekskluzywny burdel na egzotycznej wyspie.
( °_° ")

Jakoś nie jestem zaskoczony tematem fabuły :roll:
Monsterlight pisze:
pn sty 03, 2022 12:01 pm
Mogłaby najpierw tego nieszczęsnego Coyote'a skończyć i dopiero kolejną serię wymyślać, bo coraz bardziej żałuję, że go kupiłam. :roll: Tempo w jakim to wychodzi to jakaś masakra.
Też to chciałem zbierać, na szczęście się wstrzymałem. Też nie chciałbym mieć niedokończonej serii, a zaczynam myśleć, że autorka jednak tego nie skończy, bo albo straciła wenę, albo ma lepiej płatne projekty. Obym się mylił :roll:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » pn sty 03, 2022 9:52 pm

Koichi pisze:
pn sty 03, 2022 6:45 pm
a zaczynam myśleć, że autorka jednak tego nie skończy, bo albo straciła wenę, albo ma lepiej płatne projekty. Obym się mylił
Nah, cały czas wychodzą rozdziały, ostatni wyszedł nieco ponad tydzień temu
Obrazek

dark_horiko3
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 06, 2020 1:40 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: dark_horiko3 » pn sty 10, 2022 8:20 pm

Czy ktoś orientuje się gdzie mogłabym zamówić tanio i bezpiecznie wszystkie trzy chińskie novelki po angielsku? Mo Dao Zu Shi itd.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » pn sty 10, 2022 9:07 pm

dark_horiko3 pisze:
pn sty 10, 2022 8:20 pm
Czy ktoś orientuje się gdzie mogłabym zamówić tanio i bezpiecznie wszystkie trzy chińskie novelki po angielsku? Mo Dao Zu Shi itd.
Atom Comics na przykład :>?
https://www.atomcomics.pl/pl/searchquer ... g,Tong,Xiu
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Gokiburi
Adept
Posty: 498
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » wt sty 11, 2022 12:08 am

Minimalnie taniej na niemieckim amazonie (kupując 3 łapiesz się na darmową przesyłkę.
Z minusów, nie przykładają się do pakowania.

dark_horiko3
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 06, 2020 1:40 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: dark_horiko3 » wt sty 11, 2022 1:14 pm

Czy z niemieckiego Amazona nie doliczą cła?

O, nie pomyślałam o Atom comics. Zerknę :D

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kuras » wt sty 11, 2022 1:16 pm

Wewnątrz uni nie ma problemu z cłem :)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » wt sty 11, 2022 10:21 pm

Zależy kto jest sprzedawcą. Jak niemiecki Amazon, to z cłem nie będzie problemu, ale jeżeli sprzedawca jest z UK lub USA to cło naliczą. Ale zaraz, na książki cło jest 0% więc tylko 5% VATu :)

Awatar użytkownika
Gokiburi
Adept
Posty: 498
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » śr sty 12, 2022 12:12 am

dark_horiko3 pisze:
wt sty 11, 2022 1:14 pm
Czy z niemieckiego Amazona nie doliczą cła?
I tak wysłali mi z magazynu z Zabrza.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » śr sty 12, 2022 10:32 am

Podsumowanie roku 2021:
W 2021 przybyło mi 116 tomików mang. To o jeden tomik mniej niż w zeszłym roku :lol:

W tym:
48 tomów od Waneko - totalna dominacja xD
21 tomów od Studia JG
18 tomów od Dango
14 tomów od JPF
10 tomów od Kotori
0 od Hanami
0 od Akumy

Ogółem mam 1064 mangi, w tym:
363 od Waneko
199 od Studia JG (tak jak przypuszczałam, przegonili JPF w zeszłym roku)
194 od JPF-u
96 od Kotori
69 od Dango
37 od Hanami
1 od Akumy

Link do arkusza google, w którym mam rozpisane wszystkie posiadane mangi
Obrazek

dark_horiko3
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 06, 2020 1:40 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: dark_horiko3 » śr sty 12, 2022 10:29 pm

Alexandrus888 pisze:
wt sty 11, 2022 10:21 pm
Zależy kto jest sprzedawcą. Jak niemiecki Amazon, to z cłem nie będzie problemu, ale jeżeli sprzedawca jest z UK lub USA to cło naliczą. Ale zaraz, na książki cło jest 0% więc tylko 5% VATu :)
Widać, że nie kupuję z zagranicy 😶 Kompletnie się nie orientuję jak to wygląda 😶

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » ndz sty 16, 2022 11:07 am

Grudzień:
► Pokaż Spoiler
Okładki:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » pn sty 31, 2022 1:42 pm

Paczuszka z Dango. To nie wszystko, jeszcze 3 mangi maja mi doslac. W lutym, moze na poczatku marca dojdzie mi paczucha od Kotori, a potem bede mial paczuche z Gildii :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pn sty 31, 2022 8:38 pm

Moje nowości:
► Pokaż Spoiler
"For The Kid..." mógłby się już skończyć bo od jakiegoś czasu męczy mnie ta manga. Zaczęła się bardzo ciekawie ale stwierdzam, że jednak jest słabsza od świetnego "Erased".

Kupiłam też artbook z wystawy "Card Captor Sakura":
► Pokaż Spoiler
To dookoła to ulotki :D. Artbook jest cieniutki - ma 72 strony. Na 32 stronach mamy grafiki z "Clear Card", pozostałe to grafiki już znane, z pozostałych artbooków. Bardzo mi zależało na ilustracjach z "Clear Card" bo w tomikach nie ma kolorowych stron, a okładki i strony tytułowe rozdziałów są bardzo ładne. Niestety, jeszcze nie wyszedł "pełnoprawny" artbook (oby niedługo!) więc lepszy rydz niż nic :D. Oczywiście, nie zawarto tu wszystkich ilustracji, dlatego tym bardziej czekam na pełny artbook. Za ten zapłaciłam niewiele ponad 400zł na eBayu (przy czym nie płaciłam żadnych dodatkowych opłat, a album przyszedł kurierem). Heh, na pewno nie jest wart takich pieniędzy ale w żadnym wypadku nie żałuję - chciałam mieć grafiki z nowej serii i mam :D.
Więcej zdjęć:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » śr lut 02, 2022 9:43 pm

Styczeń:
► Pokaż Spoiler
Okładki:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » czw lut 03, 2022 9:41 pm

Styczeń:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » pt lut 04, 2022 7:44 pm

Och, mam jakieś zaległe rozdziały "Reala" do przeczytania, widzę że.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości