Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » sob paź 01, 2022 7:34 pm

Mój wrzesień:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » czw paź 06, 2022 11:04 pm

Trochu się zakupów we wrześniu narobiło mi 8-)

Przede wszystkim mangowo - jako, że ostatnie chwile niższych cen na JPFie była to zaopatrzyłem się w AoT i DN:
► Pokaż Spoiler
Potem komiks zachodni:
► Pokaż Spoiler
Bogaty niezal:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » pt paź 07, 2022 12:22 am

Yaoi Market XD Wiedziałem, że kiedyś skusisz się na jakieś BL :wink:

Najlepszy tekst: Uważaj pod nogi
► Pokaż Spoiler
XD

Humor tandetny, ale całkiem fajny. Autorka ma talent do wymyślania zabawnych i trafnych tekstów.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » pt paź 07, 2022 5:43 am

Tak, przechodzę na ciemną stronę mocy 8-)

A tak bardziej poważnie to przekonali mnie:
a) parodiowością tytułu (coś atlas ostatni hetero w świecie bl)
b) ceną (9,75) :v

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » pt paź 07, 2022 9:43 am

Alexandrus888, uh, Tak super... Strasznie pretensjonalny i przepłacony zin.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » pt paź 07, 2022 10:32 am

Przeczytam, ocenię. ALe podoba mi się samoróbska forma wydania i sposób zabawy z... kurcze, jak to się nazywało >_< ... no, te, że się otwiera strony, przekłada, rozkłada etc.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Akiho » ndz paź 09, 2022 10:35 pm

Przez chwilę chciałam kupić ten yaoi market, ale przeszła mi ochota po zobaczeniu ceny na gildii i ilości stron, rozumiem też że samo wydanie mangi jest drogie, ale może być ciężko znaleźć nabywców by kupić 56 stronicowy komiks w kolorze w cenie 40 zł a przynajmniej ja nie wyobrażam sobie zapłacić takiej ceny, to jednak za dużo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » pn paź 10, 2022 1:28 am

Akiho pisze:
ndz paź 09, 2022 10:35 pm
Przez chwilę chciałam kupić ten yaoi market, ale przeszła mi ochota po zobaczeniu ceny na gildii i ilości stron, rozumiem też że samo wydanie mangi jest drogie, ale może być ciężko znaleźć nabywców by kupić 56 stronicowy komiks w kolorze w cenie 40 zł a przynajmniej ja nie wyobrażam sobie zapłacić takiej ceny, to jednak za dużo.
56 stron, to trochę jak dłuższy jednostrzałowiec. Nie wiedziałem że tyle ma stron, ale i tak fajnie się czyta. Ceny nie skomentuję :P
Tak mi się skojarzyło z moim szokiem, jaki doznałem po zobaczeniu ceny za figurki z serii Heaven Official's Blessing (Tian Guan Ci Fu) dostępnych w jednym z naszych polskich sklepów. 428 zł za mały kawałek kolorowego plastiku, to jest dopiero dużo do zapłacenia :roll:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » pn paź 10, 2022 6:36 am

Ja Market kupiłem tylko dlatego że miałem promo na niego. Bodaj 9zł z hakiem kosztował ;)

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » pn paź 10, 2022 1:43 pm

Akiho pisze:
ndz paź 09, 2022 10:35 pm
Przez chwilę chciałam kupić ten yaoi market, ale przeszła mi ochota po zobaczeniu ceny na gildii i ilości stron, rozumiem też że samo wydanie mangi jest drogie, ale może być ciężko znaleźć nabywców by kupić 56 stronicowy komiks w kolorze w cenie 40 zł a przynajmniej ja nie wyobrażam sobie zapłacić takiej ceny, to jednak za dużo.
Samizdat drukowany w małym nakładzie będzie miał wyższą cenę. Do tego dochodzi kolorowy druk. Na MFKiG YM sprzedawało się jak ciepłe bułeczki. Autorka ma spory fandom.
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Akiho » pn paź 10, 2022 5:32 pm

Lou pisze:
pn paź 10, 2022 1:43 pm
Samizdat drukowany w małym nakładzie będzie miał wyższą cenę. Do tego dochodzi kolorowy druk. Na MFKiG YM sprzedawało się jak ciepłe bułeczki. Autorka ma spory fandom.

Dlatego napisałam, że wiem że samowydawanie jest drogie :P Cieszę się że jednak autorce sprzedaje się komiks, bo jest naprawdę zabawny i gagi są na czasie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gotenks » śr paź 19, 2022 4:20 pm

Nowości gildia + vesper:
► Pokaż Spoiler
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » ndz paź 30, 2022 11:26 am

Nazbierało mi się nowości z ostatnich miesięcy. Robiłam zdjęcia ale nie wrzucałam ich na forum :P:
► Pokaż Spoiler
I parę słów o wybranych nowościach:
"Sleeping while standing" - kupiłam w ciemno i zupełnie się od tego odbiłam. To cienki tomik, cały w kolorze, będący swoistą autobiografią autorki (wcześniej mi nieznanej). Kobieta miała ciężkie życie i z pewnością ma o czym opowiadać ale totalnie to do mnie nie trafiło. Może przez formę podania? Wszystko jest bardzo "skondensowane", skaczemy z wątku na wątek, rozdziały są bardzo krótkie i jest ich sporo (a tomik cienki).
"Box of light" - spodobało mi się i będę kontynuować. To opowieść o sklepiku, do którego trafiają osoby będące na granicy życia i śmierci. W poszczególnych rozdziałach poznajemy losy pojedynczych postaci. Elementem łączącym wszystko jest sklepik i jego pracownicy - dwóch "niezwykłych" chłopaków, właścicielka/menadżerka i pewien kot niebędący kotem :wink:. Elementy poważne i humorystyczne są tu dobrze wyważone. Akcja nie jest zbyt wartka ale czytelnik się nie nudzi. Spokojnie można by też potraktować tom pierwszy jako całość - póki co opowieści są raczej epizodyczne.
"The tunnel to summer, the exit of goodbyes" - kolejny bardzo udany zakup. Zaznaczam, że nie znam tej opowieści w żadnej innej wersji poza mangą. Pierwszy tom jest wprowadzeniem, nakreślona zostaje tajemnica do rozwiązania. Jest bardzo ciekawy, czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg (tom drugi już do mnie jedzie).
"Liminal zone" - kolejny w mojej kolekcji zbiór opowiadań pana Ito. Mamy tu 4 dłuższe historie i jednocześnie 4 ciekawe pomysły autora. Mało tu makabry (wręcz tyle co nic). Autor stawia na historie same w sobie i na oryginalne motywy. Najbardziej podobała mi się historia pierwsza i ostatnia.
"Tales of the kingdom" od Asumiko Nakamury to tym razem nie boys love :wink: ale nieco "baśniowa" opowieść o dworskich intrygach i relacjach między bohaterami. Początek to taki trochę "książę i żebrak". Manga ma typowy "klimat Nakamury", jest sporo napięcia i niedopowiedzeń. Seria zapowiada się ciekawie.
"Josee, the tiger and the fish" - jestem zadowolona, że manga wyszła w formie omnibusa i mamy od razu całość. Inaczej porzuciłabym to po pierwszym tomie. Bohaterka, pomimo mogącej ją usprawiedliwiać trudnej sytuacji, jest osobą bardzo denerwującą. Złośliwą, roszczeniową, rozkapryszoną. Z kolei jej opiekun cechuje się anielską wręcz cierpliwością... Oczywiście w bohaterce zachodzi przemiana ale według mnie stanowczo zbyt późno, przez co ciężko pozbyć się złego pierwszego wrażenia. Ostatecznie nie mogę powiedzieć, że na końcu ją polubiłam. Kompletnie nie czuję też chemii między głównymi postaciami. Aczkolwiek opowieść sama w sobie jest całkiem przyjemna i fajnie się czyta. Nie żałuję kupna.
"Be very afraid of Kanako Inuki!" - jestem w połowie i muszę powiedzieć, że czuję rozczarowanie. Nie wiem czego się spodziewałam, pewnie czegoś straszniejszego. To zbiór opowiadań z dreszczykiem ale te historie są dość dziecinne i przewidywalne. Mogłoby to przypominać "Gęsią skórkę" ale "skórka" mi się swego czasu bardzo podobała, a tę mangę trochę męczę...
"Tsubaki-chou lonely planet" - kupiłam ze względu na autorkę. Podobała mi się "Gwiazda spadająca za dnia", pokochałam też jej kreskę. To typowa szojka z motywem podobnym do tego z "Gwiazdy" - starszy mężczyzna i licealistka. Tym razem jest to pomoc domowa i autor powieści. Sytuacja dziewczyny jest podobna do sytuacji Homare z "Nie, dziękuję!" :lol:. Tom pierwszy traktuję jako wprowadzenie. Nie jest zbyt oryginalny ale nie tego szukałam w tej mandze. Liczyłam na spokojną, sympatyczną opowieść i to właśnie dostałam. Będę zbierać dalej.
"Yokohama kaidashi kikou" - kupione w ciemno, z nadzieją na coś ciekawego. Niestety, to spore rozczarowanie... Akcja jest tak niespieszna, tak mało się dzieje, że całość zwyczajnie mnie znużyła. Bohaterowie są sympatyczni, a kreska ładna ale dla mnie to za mało aby kontynuować zbieranie.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » ndz paź 30, 2022 11:44 pm

Październik
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » czw lis 03, 2022 9:05 pm

Czas na podsumowanie października:
► Pokaż Spoiler
Jak zwykle przeraża mnie ile tego się nazbierało przez ~30 dni >_<

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » czw lis 03, 2022 9:12 pm

Wy mieszkacie w domach czy mieszkaniach 100 metrowych ze macie tyle miejsca? :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » pt lis 04, 2022 12:22 am

I mój październik
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » pt lis 04, 2022 7:59 am

Ja mieszkam w pokoju 10m^2... :lol:

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: MonsterBebe » pt lis 04, 2022 10:36 am

Alexandrus888 pisze:
pt lis 04, 2022 7:59 am
Ja mieszkam w pokoju 10m^2... :lol:
Łączę się w bólu, bo mam podobnie.
Zazdroszczę tym, którzy mieszkają na swoim i mają dużo ścian, przy których mogą postawić dużo regałów :D

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » pt lis 04, 2022 10:52 am

Ale ja mieszkam na swoim (prawie, jestem "dziedzicem") i mam dużo ścian: 2x po 5m + jeszcze trochę na krótszych bokach ;)
No i sytuacja jest rozwojowa. Jak zechcę powiększyć sobie przestrzeń, to wywalę współlokatora i przejmę jego 20sto metrowy pokój, użądzę tam układ biblioteczny i wtedy żyć nie umierać ;) Zawsze mogę też próbować wynająć jaskółkę. Właściwie to nie jest jaskółka, bo ta właściwa jest rodzajem okna na dachu, a ja mówię o takiej nadbudowie, ale przyjęło się na dzielni tak je nazywać, to taki żargon, tak samo jak z nazwą "prześwit".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości