Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » pn sie 23, 2021 6:57 pm

kesah pisze:
pn sie 23, 2021 2:20 pm
Zamek z ptasiej klatki (4 tomy)
Właśnie to sobie wyobraziłem xD

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » pn sie 23, 2021 10:04 pm

ociesek pisze:
pn sie 23, 2021 6:57 pm
kesah pisze:
pn sie 23, 2021 2:20 pm
Zamek z ptasiej klatki (4 tomy)
Właśnie to sobie wyobraziłem xD
Z rozpędu no ;) Nie wiem, zawsze jak czytam ten tytuł, to muszę dodać to "z" :P Kronika Wojny o św. Pieczęć też poprawiłem, bo napisałem "Wielka wojna o św. pieczęć" ;)
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » śr sie 25, 2021 10:31 pm

Część lipca i sierpień:
► Pokaż Spoiler
Tak długo odwlekałam dokupienie sobie Sunstone'a 2-5, że aż nakład wyszedł x'd Na szczęście udało mi się odkupić od gościa na Fb zafoliowane za dosyć spoko cenę :) Kupiłam też wreszcie ten mini artbook od Beriko i Utsuborę, bo to Waneko i w każdej chwili może się wyprzedać i zostać uNikaTeM :> Reszta to nowości z tego lub poprzedniego miesiąca. Nawet się trochę tych tomików uzbierało :)
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pt sie 27, 2021 9:46 pm

Sierpień u mnie:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: yikkimy » wt sie 31, 2021 8:38 pm

Sierpień:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » śr wrz 01, 2021 1:05 am

W sierpniu przyszło:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » sob wrz 04, 2021 3:50 pm

U mnie sierpień i początek września to nabytki :
► Pokaż Spoiler
Wolę nie liczyć ile kasy na to idzie... Mangi comiesięczne zazwyczaj kupuje z dużym wyprzedzeniem, gorzej, że później śledzę jakieś okazje i nachodzi mnie, by korzystać z okazji i kupować jakieś trudniejsze do zdobycia serie. Silver Spoon wpadł, manga bardzo rzadko dzisiaj widziana sprzedawana w komplecie, trzeba się ogólnie napocić by ją skompletować, dlatego jak zobaczyłem ofertę na komplet, to nie zwlekałem. Psycho Pass 1 i 2 był wzięty z wyprzedaży, chciałem też Shiki, no ale spóźniłem się. Made in Abyss i Murcielago, to taka troszkę fanaberia i sam nie wiem co mnie skusiło. Made in Abyss od dłuższego czasu chciałem i była okazja całość zgarnąć za 100 zł a Murcielago... Cóż, siadło z sklepu gildii i to jest akurat taki najmniej zrozumiały zakup, ale to też była seria za jaką oglądałem się od pewnego czasu i w końcu się zdecydowałem. Pozostałe tomy zakupione z wyprzedzeniem, często zamówienie swoje poczekało z wysyłką aż uzbierają się wszystkie pozycje i większość wrześniowych zakupów też już zrobionych, ale póki do mnie nie dotrą, to ich nie wymienię a na nie które przyjdzie czekać blisko 30 dni.

Stan na dzień dzisiejszy (nie ma tu jeszcze Murcielago)
► Pokaż Spoiler
Nie będę wymieniał co gdzie jest, zdjęcie jak widać ma jakość taką, że trudno będzie odczytać jakie pozycje gdzie się znajdują, ogólnie spis jest tutaj :
► Pokaż Spoiler
I należy dodać do tego nowe nabytki o jakich wspomniałem czy przede wszystkim Silver Spoon, Made in Abyss, Psycho Pass 1 i 2, Klasa Skrytobójców (chyba nie ma w tym spisie) no i Murcielago, którego nie ma na zdjęciu, bo jest w drodze.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » sob wrz 04, 2021 5:40 pm

kesah pisze:
sob wrz 04, 2021 3:50 pm
zdjęcie jak widać ma jakość taką, że trudno będzie odczytać jakie pozycje gdzie się znajdują
I ja, która rozpoznaje znaczącą większość po samym wyglądzie grzbietów :lol:
Za każdym razem, jak widzę twoją kolekcję, drży mi serce, jak widzę te przechylone tomy xD To silniejsze ode mnie xD

Edit: Moje sierpniowe nabytki:
► Pokaż Spoiler
Te chude wysokie komiksy to Sunstone 7, Death Vigil 1 i jakaś reklama DC, nie wiem, czy to wyrzucić, czy zostawić xD
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » śr wrz 15, 2021 5:31 pm

Moje nowości:
► Pokaż Spoiler
Zakończyłam "Harrow County" i "Gal i Bocchi". "Goblina" kupiłam w ciemno bo wyskoczył mi na fb wydawnictwa. Kompletnie nie moje klimaty ale opis mnie zaciekawił. Bardzo przyjemnie się czytało. Fabuła może trochę naiwna ale ciekawie było obserwować podroż tytułowego goblina i obserwować jego przemianę. Rysunki też mi się podobały. "Lil' Leo" to manga od Hagio Moto i głównie dlatego ją kupiłam :wink:. Na razie przeczytałam jeden rozdział i nie jest to złe ale porywające też nie. Jeśli cały tomik będzie taki to drugi raz bym nie kupiła. Tzn. jest to manga sympatyczna i miło się ją czyta ale na razie jest dla mnie zbyt dziecinna. Z drugiej strony może to być fajna lektura dla dziecka (sądząc tylko po pierwszym rozdziale, nie wiem co będzie dalej).

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » pt wrz 17, 2021 2:09 am

Ninna napisz proszę, co sądzisz o mandze Detektyw Sasaki.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » pt wrz 17, 2021 4:09 am

Koichi, przecież napisała, w odpowiednim temacie. A Ty to później skomentowałeś :P

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt wrz 17, 2021 6:14 am

Widzę, że Koichi pisał posta po 2 w nocy. Mógł być już śpiący :wink:

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » pt wrz 17, 2021 8:07 pm

Faktycznie. Ech, ta skleroza :(

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » pn wrz 20, 2021 1:04 am

W sumie to takie małe pytanko... Czy seria DOGS Bullets&Carange ma jakieś powiązanie z serią Bungou Stray Dogs : Bezpańscy Literaci?
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 337
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: lexis » pn wrz 20, 2021 1:54 am

Nie ma najmniejszego.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » śr wrz 22, 2021 10:01 pm

Obecnie dotarło do mnie kilka nowych pozycji m.in
► Pokaż Spoiler
Czekam jeszcze w tym miesiącu na inne wrześniowe tytuły ale przede wszystkim na Basilisk i Dragon Ball Full Color tom 2

Wkrótce planuje wystawić na sprzedaż Grand Blue (7 tomów) i SpyXFamily (6 tomów) - zwyczajnie zbyt dużo serii obecnie zbieram (trwających serii obecnie jakie kolekcjonuje jest 41) czas sprzedać to, przy czym czytając się po prostu męczę - ale póki co pada tylko na te dwa tytuły. Na szczęście sporo tytułów jakie zbieram są w różnym cyklu wydawniczym i średnio inwestycja w zbierane tytuły miesięcznie, to jakieś 300-350 zł... Jak widać, nie przeszkadza mi to wydać kolejne kilkaset złotych na dodatkowe serie i akurat tu muszę tempo zwolnić i nie planuje już żadnych inwestycji aż do black friday... Wyjątek jest, jeśli trafię na serię The Breaker do kupienia, bo brakuje mi tomów 7-10 - więc jak ktoś byłby zainteresowany sprzedażą, to proszę o kontakt.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » pt paź 01, 2021 1:55 am

Przybyło we wrześniu
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pt paź 01, 2021 9:14 pm

Wrzesień:
► Pokaż Spoiler
Udało mi się kupić Krąg pierwszy po normalnej cenie i niby outletu (a wygląda jak nowa). Jeszcze tylko Morelowe kofitury i będzie komplet.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gotenks » ndz paź 03, 2021 11:08 am

Nowości z końcówki września:
► Pokaż Spoiler
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » ndz paź 10, 2021 10:19 pm

Moje nowości:
► Pokaż Spoiler
"Witch" postanowiłam jednak kupować dalej i przerwać, gdy przestanie mnie ciekawić. Aczkolwiek w tym tomie było parę głupot, które mnie denerwowały (jak wkurzanie się na pogrążoną w stanie depresyjnym przyjaciółkę, kupowanie zwierzęcia jako prezentu bez wiedzy obdarowanego czy zabranianie umawiania się z kimś tylko dlatego, że "on nam się nie podoba"...). Są tu dziury i zbytnie uproszczenia ale zwalę to na karb tego, że to komiks dla młodszego czytelnika. Tłumacz nadal uparcie twierdzi, że Peter jest studentem :roll:.
"Sensor" to cała opowieść, a nie zbiór opowiadań. Nie jest to typowy horror tylko bardziej sci-fi, tematyka tajemniczych zgromadzeń itd. Mi przywodzi na myśl "Black Paradox". Jak się komuś tamto podobało, to i "Sensor" się spodoba. Według mnie manga jest całkiem w porządku ale bez fajerwerków.
"Rex" był ostatnią mangą Clampa, której brakowało mi w kolekcji. Z tych, które mnie interesują (jak na razie wyjątkiem są chyba tylko "XxxHolic" i "Tsubasa"). Jako, że nikt nie wydał jej po polsku ani angielsku, wzięłam wersję hiszpańską bo znalazłam tanio na Amazonie. Wydanie jest ładne, ma obwolutę i kolorowe strony, format też jest dość duży.
"Hello World" jeszcze nie czytałam. To gruby, zbiorczy tom, format niestety mały.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości