Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: MrOrochimaru » pt sty 27, 2023 5:56 pm

Sprzedaje serie/tomy, których wiem, że czytać więcej nie będę/na 80% nie będę. W ostateczności sprzedaję serie, które wychodzą już X lat, a wciąż końca nie widać.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Canis » pt sty 27, 2023 5:57 pm

Na razie nie mam takiego problemu (nowe półki). Ale gdy kończyło mi się miejsce wcześniej, to zamiast stawiać mangi obok siebie, kładłem je jedna na drugiej, tak że dotykały wyższej półki. Ustawiałem też kilka małych wież na blaciku przed półką.

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mammoth » pt sty 27, 2023 8:10 pm

Canis pisze:
pt sty 27, 2023 5:57 pm
Na razie nie mam takiego problemu (nowe półki). Ale gdy kończyło mi się miejsce wcześniej, to zamiast stawiać mangi obok siebie, kładłem je jedna na drugiej, tak że dotykały wyższej półki. Ustawiałem też kilka małych wież na blaciku przed półką.
Tak, widziałem Twój film na YT z tymi nowymi półkami i dlatego Ci zazdroszczę ("Zobaczcie na co wydałem pół pensji ^_^"). Niestety Twoje porady mi nie pomogą, bo o dziwo półki są takiej wysokości, że wchodzą 2 rzędy na głębokość i 2 rzędy w górę przy standardowym rozmiarze. Wszystko mi psują właśnie te niestandardowe wymiary części z nich, a jest ich sporo. Sprzedawać nie chcę, bo nie o to tu chodzi. W przeszłości sprzedałem kilka serii (w sumie chyba 4), ale gdybym nie musiał, to bym tego nie robił (nie przez brak kasy, a brak miejsca).
Gdybym miał sporo miejsca, to moglibyśmy się Canis ścigać, kto ma więcej tomów :D
A tasiemców z reguły nie zbieram, chociaż mam całą kolekcję Magi i Kulinarnych Pojedynków...
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt sty 27, 2023 11:31 pm

Ja staram się kupować tylko to, czego jestem (niemal) pewna, że mi podejdzie. Jasne, czasem kupuję np. pierwsze tomy w ciemno ale jak coś przestaje mi się podobać to porzucam to bez żalu (zrobiłam tak np. z "Shadows house"). Niestety, też powoli kończy mi się miejsce, a trzeciego regału nie wstawię. W przyszłości będę zmuszona układać mangi poziomo bo tak więcej wchodzi na półkę. Mam wysokie półki w regałach. Jak ustawię tomiki pionowo to jest jeszcze sporo miejsca nad nimi. Póki co kładę tam tomiki na płasko ale za jakiś czas będę tak układać większość. Będę się musiała przyzwyczaić bo na razie niezbyt mi się to podoba...

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Akiho » sob sty 28, 2023 12:06 am

Mammoth pisze:
pt sty 27, 2023 5:49 pm
Mam pytanie do Was; ludzi, którzy mogą mieć problem podobny do mojego. Jak mając dużą ilość manga radzicie sobie, gdy nie macie miejsca gdzie je trzymać, a wciąż dokupujecie kolejne? Otóż mam regały zapchane, pokój nie największy i nie mam gdzie trzymać kolejnych tomów tak, bym był z tego usatysfakcjonowany (mogę je włożyć do szafy, ale to nie to samo
Dorosłam do tego by sprzedawać serie do których na pewno nie wrócę, jednocześnie pozbywając się nawyku kolekcjonowania. Tak samo nie zbieram mang, które mają dobrą adaptację anime ( np Made in abyss) W sumie tylko tyle, albo aż tyle ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » sob sty 28, 2023 11:38 am

Metoda 1, 2, 3.

1 rzecz: 2 rzędy w regałach na wymiar o 3 wysokościach półek.

Najmniejsza na format standardowy - ja przyjąłem ~1/2 i widzę, że to za dużo, tym bardziej jak stronisz od tasiemców. Średnia na format powiększony. Też mam ~1/2 i miejsce się szybko kończy (głównie za sprawą hc od jpf). Teraz bym przyją proporcję 1:2. Największe na formaty ponad gabarytowe, czyli prawie sam jpf: Akira, Blame, NOiSE, Alita, Basylisk; ewentualnie Mój rok od Hanami. Mi starczają 2 półki na jakieś 40 (?) pozostałych.

Tym sposobem mieszczę w pokoju 10m2 1800 mang, 1/2k komiksów zachodnich (na innych półkach), wielkie biurko, łóżko, szafę, wysoką szafkę i jeszcze mam przestrzeń na kolejne zapółkowanie.

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mammoth » pn sty 30, 2023 12:56 pm

Wciąż masz więcej regałów ode mnie. Według biblioteki na yatta mam 1028 tomów. Trzeba dodać do tego anglojęzyczne.

Cóż, chyba będę musiał wrzucić pewne tytuły to szafy, by czekały 'na lepsze czasy'...
Obrazek

Awatar użytkownika
IssSt
Posty: 44
Rejestracja: śr sty 05, 2022 12:43 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: IssSt » wt sty 31, 2023 6:42 pm

Styczeń:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony ndz lut 05, 2023 7:40 pm przez IssSt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » czw lut 02, 2023 9:01 pm

Kolejny miesiąc za nami,
► Pokaż Spoiler
Skusiłem się na ten limitowany picturebook Hanako, mimo, że samej serii nie zbieram.

Dorwałem też w końcu Midori no Hibi w języku angielskim, w spójnym, ładnym wydaniu, a nie ten okropny Viz ze zmiennym logiem lub co gorsza składak różnych wydań (USA + Singapur + Australia + Bóg wie co jeszcze.
Moje wydanie pochodzi z Australii i jak widać posiada box, co jest miłym dodatkiem, niestety jest on zarysowany, jednak nie przeszkadza mi to zbytnio - ważny był dla mnie stan samych komiksów, a ten jest ok.

Mam też wyprzedażówkę Dango, no żal było nie brać za taką cenę czegoś co i tak planowałem kupić.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » pt lut 03, 2023 7:34 pm

Styczeń u mnie. :)
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pt lut 03, 2023 8:28 pm

ninna, Clear Card się kończy czy jeszcze długo przed nami? Zamówiłam 12 tom ale w czytaniu jestem na 4 tomie bo nie mam kiedy czytać.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt lut 03, 2023 8:41 pm

miaka88, ma się zakończyć na 15 tomach :D

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pt lut 03, 2023 9:14 pm

ninna pisze:
pt lut 03, 2023 8:41 pm
miaka88, ma się zakończyć na 15 tomach :D
Dzięki. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 135
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Desponia » sob lut 04, 2023 8:27 pm

Moje styczniowe nabytki. Trochę nowości, wyprzedaż u Dango i 3 stare jednotomówki Kotori kupione z drugiej ręki.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » ndz lut 05, 2023 3:35 pm

Blue Sky Complex strasznie cieniutki jest :( Chciałem kupić tą serię, jak będzie zakończona, ale widzę że historia rozciągnęła się już do szóstego tomu. Czytał ktoś te dalsze tomiki? Warto to brać?

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Angu » ndz lut 05, 2023 5:52 pm

Koichi pisze:
ndz lut 05, 2023 3:35 pm
Blue Sky Complex strasznie cieniutki jest :( Chciałem kupić tą serię, jak będzie zakończona, ale widzę że historia rozciągnęła się już do szóstego tomu. Czytał ktoś te dalsze tomiki? Warto to brać?
Dobre pytanie. Ja to czytałam lata temu jak miało jeden czy dwa tomy i na tamten moment było zakończone :D
Więc pewnie historia będzie ciągnięta póki kasa z tego będzie
Obrazek

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 135
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Desponia » ndz lut 05, 2023 6:45 pm

Aż sprawdziłam i tom 2 jest cieńszy od 1 o ok 30 stronn. Pierwszy ma 210 stron, drugi tylko 178. Spora różnica. Trudno powiedzieć na ile tomów oryginalnie była planowana historia, bo w obu tomikach ostatni rozdział jest podpisany "#last" :D Nie pamiętam już, do którego tomu czytałam skany, ale raczej nie dalej niż do drugiego lub trzeciego. Mam nadzieję, że seria nie jest przeciągana na siłę, bo pierwszy tom bardzo mi się spodobał i nie chciałabym musieć weryfikować mojej opinii o tym tytule :)

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » ndz lut 05, 2023 11:38 pm

Czyli dobrze pamiętałem, że początkowo ta manga miała tylko 2 tomy. I myślałem, że tyle i nie więcej, ale jak zajrzałem w rozpiskę Dango, to okazuje się, iż jest conajmniej 6.
Też czytałem dawno tylko te 2 tomy i mi się podobały, ale jeśli autorka zrobiła z tego tasiemca, to nie wiem czy chce w to brnąć :?

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: TokitaOhma » sob lut 18, 2023 10:40 am

Nabytki z Stycznia-Lutego

Poza standardowymi zakupami z polskich wydawnictw, to przyszły dwa tomy The Breaker New Waves wydanie Ultimate czyli 2in1 od Meian - Wiadomo, że Yumegari przestało tą serię wydawać na 5 lub 6 tomie i się zwinęło. Jest to edycja francuska, coś tam francuskiego znam, ale nie na tyle by na spokojnie wszystko ogarniać, wiem, że też są chyba wydawanie omnibusy w wersji angielskiej ale nie wiem czy akurat serii New Waves, bo na pewno jest wydana podstawowa seria. W planach mam po prostu własne tłumaczenie serii, tak jak zrobiłem to z Kengan Ashura, ale tak jak Kengana tłumaczyłem z skanów angielskich, tak akurat przy The Breaker New Waves mogę pomóc sobie polskimi skanlacjami. Inną obcojęzyczną mangą jest Samurai Shodown, manga w języku angielskim na podstawie gry o tym samym tytule - skusiłem się, bo po prostu dawniej sporo grałem w grę i ktoś sprzedawał ten tomik za nieco ponad 20 zł na olx, tak więc go zgarnąłem sobie, z tego co widziałem, to na zagranicznych stronach ten tomik chodzi za jakieś 20 dolców czyli w okolicach 100 zł. Z resztą jeśli ktoś z was posiada mangi na bazie bijatyk z gier, to bardzo chętnie odkupię a otwarty jestem przede wszystkim na mangi zw. z seriami Fatal Fury, King of Fighters i Street Fighter.
► Pokaż Spoiler
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » sob lut 18, 2023 7:03 pm

TokitaOhma zaskoczyłeś mnie, że zbierasz Kurosza 8-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości