Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Akiho » ndz gru 26, 2021 1:14 pm

Shiki pisze:
czw gru 23, 2021 7:57 am
U mnie w końcu:
Solo leveling 3,
The Grandmaster of Demonic Cultivation
Heaven Officials Blessing
► Pokaż Spoiler
Shiki, Możesz pokazać wnętrze każdego z tych nowości, ciekawią mnie czy w LN są kolorowe strony, co uważasz o tłumaczeniu i jak wyglądają grzbiety koło siebie a co do SL jeżeli masz koło siebie porównasz wszystkie trzy tomy koła sobie i przykładową strony? Z góry bardzo dziękuję!
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » ndz gru 26, 2021 1:50 pm

Akiho pisze:
ndz gru 26, 2021 1:14 pm
Shiki pisze:
czw gru 23, 2021 7:57 am
U mnie w końcu:
Solo leveling 3,
The Grandmaster of Demonic Cultivation
Heaven Officials Blessing
► Pokaż Spoiler
Shiki, Możesz pokazać wnętrze każdego z tych nowości, ciekawią mnie czy w LN są kolorowe strony, co uważasz o tłumaczeniu i jak wyglądają grzbiety koło siebie a co do SL jeżeli masz koło siebie porównasz wszystkie trzy tomy koła sobie i przykładową strony? Z góry bardzo dziękuję!
Polecam ci twittera Seven Seas, tam znajdziesz dosłownie milion zdjęć i filmików z tymi chińskimi BL https://twitter.com/gomanga
Są kolorowe strony, cztery na początku - strona tytułowa, ilustracja z okładki na dwóch stronach i jeden inny całostronicowy kolorowy rysunek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Shiki » ndz gru 26, 2021 5:46 pm

Akiho, pewnie, ale pozwolisz, że pokażę środki w formie filmików, ok? Nie mam siły bawić się z taką ilością zdjęć, a nie chcę pominąć czegoś na czym ci zależy :P Tutaj są grzbiety:
Obrazek

A tutaj dwa filmiki ze środkami plus ilustracje, druk itp:
https://youtu.be/icZ5hy-SJ9w
https://youtu.be/S1JXUUxyQ7A
Powiedz mi tylko, czy działają, bo pierwszy raz wstawiam coś na YT :lol:

Tłumaczenie HOB jest bardzo płynne i dopasowane, czyta się to przyjemnie i bez żadnych problemów. Mogłabym to porównać poziomem do polskiego wydania Overlorda, gdzie nie ma się do czego przyczepić, bo czuć że nad tym tekstem siedziały osoby, które się na tym znają. Zdarzają się przypisy wyjaśniające jakieś zawiłości wynikające z różnic językowych albo kulturowych, ale bez nich też dałoby się zrozumieć o co chodzi. To bardziej taki smaczek w moim odczuciu. Sam tekst ma walory bardziej książki niż LN. Jest dużo opisów, brak powtórzeń tego co się działo 3 strony wcześniej, wypowiedzi postaci mają znaczenia i nie są tam tylko dla ozdoby.

Same tomy są bardzo porządnie wydane, papier jest biały i gruby, nie wygina się pod palcami, grzbiet jest wytrzymały i nie mam wrażenia że się kiedyś złamie pomimo szerokiego otwierania tomu. Druk jest wyraźny, litery komfortowo duże i czytelne. Obie okładki są lśniące, powleczone czymś co zabezpiecza przed rysami albo schodzeniem farby (jak to ma miejsce np. w mojej Saga of Tanya the Evil :roll: ). Tomy są dosyć ciężkie jak na swoją wielkość, ale za taką jakość druku i porządny papier dam radę to wytrzymać :P

Obie książki mają tyle stron ile podaje się w internetach, na końcu obu jest mini słowniczek, w którym są powyjasniane jakieś zwroty, imiona, kto jest kim itp, ale nie czułam do tej pory potrzeby żeby tam zaglądać podczas lektury. Ilustracji jest całkiem sporo, wydaje mi się z pobieżnego przejrzenia że robiły je inne osoby, ale są ładnie wykonane i pasują charakterem do książek.

Jak chcesz coś jeszcze zobaczyć, to pisz :D I plz, niech mi ktoś powie czy te filmiki działają, jestem w tym noobem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » ndz gru 26, 2021 7:32 pm

Śmiga :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » ndz gru 26, 2021 7:43 pm

Shiki pisze:
ndz gru 26, 2021 5:46 pm
wydaje mi się z pobieżnego przejrzenia że robiły je inne osoby
Yup, w każdej książce są ilustracje od różnych autorów
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Akiho » ndz gru 26, 2021 8:02 pm

Shiki pisze:
ndz gru 26, 2021 5:46 pm
Akiho, pewnie, ale pozwolisz, że pokażę środki w formie filmików, ok? Nie mam siły bawić się z taką ilością zdjęć, a nie chcę pominąć czegoś na czym ci zależy :P Tutaj są grzbiety:
Obrazek

A tutaj dwa filmiki ze środkami plus ilustracje, druk itp:
https://youtu.be/icZ5hy-SJ9w
https://youtu.be/S1JXUUxyQ7A
Powiedz mi tylko, czy działają, bo pierwszy raz wstawiam coś na YT :lol:

Tłumaczenie HOB jest bardzo płynne i dopasowane, czyta się to przyjemnie i bez żadnych problemów. Mogłabym to porównać poziomem do polskiego wydania Overlorda, gdzie nie ma się do czego przyczepić, bo czuć że nad tym tekstem siedziały osoby, które się na tym znają. Zdarzają się przypisy wyjaśniające jakieś zawiłości wynikające z różnic językowych albo kulturowych, ale bez nich też dałoby się zrozumieć o co chodzi. To bardziej taki smaczek w moim odczuciu. Sam tekst ma walory bardziej książki niż LN. Jest dużo opisów, brak powtórzeń tego co się działo 3 strony wcześniej, wypowiedzi postaci mają znaczenia i nie są tam tylko dla ozdoby.

Same tomy są bardzo porządnie wydane, papier jest biały i gruby, nie wygina się pod palcami, grzbiet jest wytrzymały i nie mam wrażenia że się kiedyś złamie pomimo szerokiego otwierania tomu. Druk jest wyraźny, litery komfortowo duże i czytelne. Obie okładki są lśniące, powleczone czymś co zabezpiecza przed rysami albo schodzeniem farby (jak to ma miejsce np. w mojej Saga of Tanya the Evil :roll: ). Tomy są dosyć ciężkie jak na swoją wielkość, ale za taką jakość druku i porządny papier dam radę to wytrzymać :P

Obie książki mają tyle stron ile podaje się w internetach, na końcu obu jest mini słowniczek, w którym są powyjasniane jakieś zwroty, imiona, kto jest kim itp, ale nie czułam do tej pory potrzeby żeby tam zaglądać podczas lektury. Ilustracji jest całkiem sporo, wydaje mi się z pobieżnego przejrzenia że robiły je inne osoby, ale są ładnie wykonane i pasują charakterem do książek.

Jak chcesz coś jeszcze zobaczyć, to pisz :D I plz, niech mi ktoś powie czy te filmiki działają, jestem w tym noobem.
Wszystko działa! Bardzo dziekuję! Ahh niby wciąż się łudzę że jednak ktoś to wyda z drugiej strony kusi, oj kusi
Obrazek

Awatar użytkownika
Gabutek
Posty: 39
Rejestracja: pt lut 16, 2018 7:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gabutek » czw gru 30, 2021 3:41 pm

Ostatnie zakupy w tym roku :)
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » czw gru 30, 2021 10:10 pm

To już naprawdę ostatnie :P :
► Pokaż Spoiler
Jeśli chodzi o "Restart After Coming Back Home" to przyjemny tytuł BL. Nie wyróżnia się niczym szczególnym ale ma "sielski", wakacyjny klimat (z nutką dramatu ale nie ma tu przesadyzmu) i sympatycznych bohaterów. "Scen" nie ma, to bardzo "delikatne" BL, gdzie bardziej stawia się na uczucia bohaterów niż na fizyczną stronę związku. Aczkolwiek związek dopiero się rodzi, chłopaki mają w planach seks ale zasygnalizowane jest to tylko słownie. W sumie jest to furtka dla kontynuacji (nie wiem czy takowa powstała/powstaje) ale "Restart" nie ma urwanego zakończenia i stanowi udaną całość.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » pt gru 31, 2021 12:47 am

Meliona pisze:
ndz gru 26, 2021 7:43 pm
Shiki pisze:
ndz gru 26, 2021 5:46 pm
wydaje mi się z pobieżnego przejrzenia że robiły je inne osoby
Yup, w każdej książce są ilustracje od różnych autorów
Ilustracje i w ogóle wydanie jest przecudne. Gdydby nie fakt, że średnio u mnie z angielskim, to kupiłbym bez wątpliwości, a tak cały czas się zastanawiam, czy bym przez to przebrnął? Ale fakt, kusi taka perełka :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » pt gru 31, 2021 11:49 am

Nie jest najłatwiejsza lektura (taką jest Without reservation np.), ale nie jest też jakaś bardzo trudna. Najwięcej problemów sprawiają mi chińskie imiona (jedna postać potrafi ich mieć kilka i weź się w tym połap), zwroty, klany itepe xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kuroneko » pt gru 31, 2021 1:48 pm

ninna pisze:
czw gru 30, 2021 10:10 pm
W sumie jest to furtka dla kontynuacji (nie wiem czy takowa powstała/powstaje) ale "Restart" nie ma urwanego zakończenia i stanowi udaną całość.
Jest kontynuacja - Restart wa Onaka wo Sukasete.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Gokiburi
Adept
Posty: 498
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » pt gru 31, 2021 7:44 pm

Mogę już podsumować grudzień i cały rok
Grudzień
► Pokaż Spoiler
Rok
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » sob sty 01, 2022 6:02 am

Biedny grudzień. Prawie same twarde oprawy :lol:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » sob sty 01, 2022 1:54 pm

Zbiór z listopada i grudnia:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob sty 01, 2022 4:33 pm

Tradycyjnie robię małe podsumowanie roku :D :
Kolekcję zasiliło 89 tomików. Mniej niż w 2020, bo wtedy było ich 101. Liczę tylko tomy, które zostawiłam, bo były też nieudane zakupy, które usunęłam z kolekcji. Przybyły mi 54 tomiki polskie i 35 angielskich.

Kupiłam też 7 artbooków (w tym jeden po polsku). Aż się zdziwiłam, że aż tyle bo ostatnio mocno przystopowałam z artbookami (mam już właściwie wszystko to, co chciałam mieć). Moja kolekcja artbooków liczy obecnie 59 pozycji.

Kolekcja komiksów ogółem liczy 788 sztuk.

Nie mam jakichś specjalnych planów zakupowych na 2022 rok. Będę kontynuować rozpoczęte serie bo z nowych ogłoszeń praktycznie nic mnie nie zainteresowało poza paroma jednotomówkami. Zapowiedzi angielskie były dla mnie dużo ciekawsze.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » sob sty 01, 2022 5:53 pm

Gokiburi zbierasz MADK?! :shock:

Wampirka z życzeniem też już mam i przeczytałem. Bardzo ładna kreska, aż szkoda że to jednotomówka.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » sob sty 01, 2022 8:34 pm

Jeju @ninna weź nie kuś tym podliczaniem, bo jak ja patrzę na ilość swoich tomów, to się za łeb łapię. Ja prawdopodobnie tyle ile ty kupiłaś polskich tomików w 1 roku, to mi pewnie się nie raz zdarzyło kupić tyle w jednym miesiącu :shock:

Ogólnie sam posiadam w tym momencie blisko 1370 tomów a jakby liczyć zbiorcze tomy jako osobne, to by wyszła liczba 1445 tomów w kolekcji jaka ogólnie się składa na 150 różnych tytułów.

Trudno mi powiedzieć ile w tym roku przyszło tomów bym musiał wniknąć w wszystkie zamówienia z sklepów czy portali typu olx a wolę dla spokoju własnej psychiki tego nie robić :wink:

Tak dodam, że pod koniec roku doszła do mnie kompletna seria "Kształt twojego głosu" oraz Animebook One Piece "Strong World"
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Gokiburi
Adept
Posty: 498
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » sob sty 01, 2022 10:37 pm

Koichi pisze:
sob sty 01, 2022 5:53 pm
Gokiburi zbierasz MADK?! :shock:
Nie tak bardzo gore jak się spodzewałam.
Choć nie doczytałam i byłam przekonana, że te dwa tomy to całość, a tu dotarłam do końca 2 tomu a historia leci dalej.
To samo z Birds of Shangri-La, też myślałam że już zakończone -_-

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » ndz sty 02, 2022 11:46 am

kesah pisze:
sob sty 01, 2022 8:34 pm
Jeju @ninna weź nie kuś tym podliczaniem, bo jak ja patrzę na ilość swoich tomów, to się za łeb łapię. Ja prawdopodobnie tyle ile ty kupiłaś polskich tomików w 1 roku, to mi pewnie się nie raz zdarzyło kupić tyle w jednym miesiącu :shock:
Ja z kolei nie wyobrażam sobie nadążać z czytaniem takiego ogromu "makulatury" :wink:. Nie lubię "stosików wstydu", moje liczą (jak już) ok. 10 tomów max w miesiącach, kiedy więcej kupuję. A poza tym udaje mi się czytać na bieżąco. Nie lubię też długich serii (dla mnie długie to powyżej 10 tomów) i staram się ich unikać. Oczywiście są wyjątki, które mnie wyjątkowo zainteresowały i mam takie serie w kolekcji ale zdecydowanie preferuję mini-serie i jednotomówki. Mangi zbieram chyba od 2003 roku i wolałabym nigdy nie dobić do tysiąca bo nie lubię przeładowanych półek, a kolejnego regału do pokoju nie wstawię...

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » ndz sty 02, 2022 4:38 pm

Meliona pisze:
pt gru 31, 2021 11:49 am
Nie jest najłatwiejsza lektura (taką jest Without reservation np.), ale nie jest też jakaś bardzo trudna. Najwięcej problemów sprawiają mi chińskie imiona (jedna postać potrafi ich mieć kilka i weź się w tym połap), zwroty, klany itepe xD
Tak, mnie też sprawia trudność zapamiętywanie chińskich imion, więc rozumiem :wink: Dlatego dobrze mi się czytało webtoon, lub oglądało anime, bo mogłem skupić się na wyglądzie postaci i przypisać do nich choćby pobieżnie zapamiętane imię, a w nowelce wszystko sobie trzeba wyobrazić samemu i łatwiej mi się to mieszało.
Na razie sobie odpuszczę te nowelki, ale nie wykluczam że może kiedyś je kupię, jak będą jeszcze dostępne w cenie na którą mnie stać.
Gokiburi pisze:
sob sty 01, 2022 10:37 pm
Koichi pisze:
sob sty 01, 2022 5:53 pm
Gokiburi zbierasz MADK?! :shock:
Nie tak bardzo gore jak się spodzewałam.
Choć nie doczytałam i byłam przekonana, że te dwa tomy to całość, a tu dotarłam do końca 2 tomu a historia leci dalej.
To samo z Birds of Shangri-La, też myślałam że już zakończone -_-
Dla mnie MADK jest za mocne i też nie wiem ile to ma tomów. Może być, że jeśli seria jest popularna, to autor to dalej rysuje.

Birds of Shangri-La nie znam, ale od autorki wiem czego się spodziewać, więc pewnie też bym się skusił na ten tytuł, gdybym miał okazję. Chociaż Void mi akurat od niej nie podszedł, ale tutaj to sądząc po tytule jakieś egzotyczne, pustynne klimaty wyczuwam, więc ryzykowałbym w ciemno na bank.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości