Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: TokitaOhma » wt sty 10, 2023 11:11 pm

Alexandrus imponująca kolekcja. Ja akurat zachodnich komiksów nie zbieram, jak byłem dzieciak to miałem komplety chyba wszystkich serii wydawanych przez TM-Semic i Dark Horse, ale gdy odkryłem rynek mangowy, to wszystko poszło na sprzedaż i zaczęły się inwestycje w mangi.

Ja mam obecnie u siebie 1805 tomów mang a w pre-orderze kupuje jedynie Dragon Ball Color w twardej.
Te 1805 tomów składa się na 200 serii z czego w trakcie zbierania są 72.
Nie wiem jak liczyć tomy zbiorcze, czy jako 1 tom czy jednak tak jak jest w oryginalnym wydaniu? prowadzę sobie statystykę jednego i drugiego, więc tak jak mam 1805 tomów, tak jakby liczyć tomy zbiorcze jako osobne, to wyszło by 1904 tomy.

W tym roku pozbyłem się ponad 100 mang zaczynając zbieranie nowych wydań danych serii (np. Miecz Nieśmiertelnego, Great Teacher Onizuka)

Ogólnie te 200 serii a właściwie tytułów składa się też na 49 jednotomówek.

Jestem ciekaw czy jest tutaj na forum ktoś kto już w swojej kolekcji przekroczył 2 tys tomów?

Jeśli chodzi o czytanie to u mnie na szczęście nie jest tak najgorzej, mam tylko dwie dłuższe serie do nadrobienia czyli Noragami i Kuroshitsuji a cała resztą to jednotomówki lub serie mające max do 14 tomów. Akurat sam się sobie dziwie, że jakieś 85-90% mam przeczytane.

No i nie nazwałbym tego chorobą, to po prostu pasja no i pewien fetysz kolekcjonerstwa. Mi kolekcjonowanie komiksów towarzyszyło od dzieciaka gdy miałem z 12-14 lat a gdzieś od 16-17 roku życia zacząłem zbierać mangi i tak minęło te 20 lat zbieractwa tych mang i się uzbierało tego. Bym musiał kiedyś tak racjonalnie sobie przeliczyć wartość serii gdybym miał robić wyprzedaż kolekcji i uwzględnić fakt, że tomy są używane... Podejrzewam, że na oko było by to chyba w ok. 30 tysięcy złotych - takie hobby o tyle jest dobre, że zawsze jakaś cześć wydatków się zwróci w razie czego a może i da się nawet zarobić ;)
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » śr sty 11, 2023 9:34 am

Alqua, komiksowe, inaczej zwane niezalem.

TokitaOhma, tomy zbiorcze liczę jako jedną pozycję, nie ważne ile tomów oryginalnych zbierają.
Jedni powiedzą, że chorobliwe jest zbierać tyle serii i tego nie czytać, drudzy, że to przez chorobę nie mogę czytać tego co kupuję. Trzymam się tej drugiej opcji ^.^"
Ja zbieram z... 10 (?) lat. Najpierw był FMA kupiony pod wpływem anime, potem SE też pod wpływem animacji, a następnie Monster Musume w prenumeracie. I od tego ostatniego tytułu liczę kolekcję, bo pierwsze 2 to tak bardziej przypadkowo wpadły.
Wydałem na kolekcję poniżej 100k PLN (wciąż), ale magiczna bariera nie za daleko jest. Nie wiem ile bym mógł wyciągnąć przy odsprzedaży :? Mam pare perełek dużo wartych na rynku wtórnym ;)

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 166
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alqua » śr sty 11, 2023 11:30 am

Alexandrus888 pisze:
śr sty 11, 2023 9:34 am
Alqua, komiksowe, inaczej zwane niezalem.
Ach tak sądziłem, ale miałem nadzieję, ze moze jednak ktoś jescze wydaje u nas fanziny na papierze. Ja sobie obieucję, ze w tym roku wydam 42. numer DOJI, ale zobaczymy czy się uda:D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » czw sty 12, 2023 2:19 pm

Podsumowanie roku 2022:
W 2022 przybyło mi 161 tomików mang. To o 45 więcej niż w zeszłym roku [*]

W tym:
69 tomów od Waneko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
37 tomów od Studia JG
14 tomów od JPF
12 tomów od Dango
9 tomów od Akumy
8 tomów od Kotori
4 tomy od Hanami

Ogółem mam 1225 mang, w tym:
432 od Waneko
236 od Studia JG
208 od JPF-u (z czego 77 to One Piece xD)
104 od Kotori
81 od Dango
41 od Hanami
10 od Akumy

Link do arkusza google, w którym mam rozpisane wszystkie posiadane mangi

Bonus:
Przybyło mi też 11 tomów danmei - w sumie mam ich już 14 xD
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pn sty 16, 2023 5:22 pm

Pierwsze w tym roku nowości (plus "Pasożyt" zeszłoroczny):
► Pokaż Spoiler
Póki co przeczytane tylko "Tales of the kingdom", "For the kid..." i "Pasożyt". To pierwsze podoba mi się coraz bardziej z każdym tomem, drugie natomiast kupuję już głównie z przyzwyczajenia. Zapowiadało się super ale jednak za bardzo się ciągnie. Na szczęście zbliżamy się już do końca.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Itachi Uchiha » pn sty 16, 2023 6:54 pm

ninna pisze:
pn sty 16, 2023 5:22 pm
Pierwsze w tym roku nowości (plus "Pasożyt" zeszłoroczny):
► Pokaż Spoiler
Póki co przeczytane tylko "Tales of the kingdom", "For the kid..." i "Pasożyt". To pierwsze podoba mi się coraz bardziej z każdym tomem, drugie natomiast kupuję już głównie z przyzwyczajenia. Zapowiadało się super ale jednak za bardzo się ciągnie. Na szczęście zbliżamy się już do końca.
Dzięki za info o Les Miserables, nawet nie wiedziałem, że manga wychodzi po angielsku ^&^

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pn sty 16, 2023 7:19 pm

Itachi Uchiha, tak, niedawno wyszedł pierwszy tom. Będą 4 zbiorcze tomy :D.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Itachi Uchiha » pn sty 16, 2023 8:17 pm

4 tomy to świetna ilość, poza tym widzę, że świetnie im okładka wyszła.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pn sty 16, 2023 11:00 pm

ninna, co to za manga Nagabe? Powiązana z dziewczynka? Jakiś dodatek?
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » wt sty 17, 2023 3:58 pm

miaka88, tak, to dodatkowy tomik. Zbiór opowieści pobocznych. Jeszcze nie czytałam ale opis mówi, że w środku powinny być szczęśliwe momenty z życia Mistrza i Shivy :).

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » wt sty 17, 2023 4:49 pm

Ciekawe czy SJG wyda :mysli:

:mrgreen: :lol:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » wt sty 17, 2023 4:57 pm

Teoretycznie powinni. Tomik jest numerowany jako 12, czyli należy do serii. Studio w ogóle zakończyło już wydawanie "głównej" mangi (wydali 11 tomów)?

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » wt sty 17, 2023 5:24 pm

Jeszcze nie.

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 208
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: czareg » śr sty 18, 2023 8:23 am

Japońskie wydanie nie ma numeru tomu na okładce. Chciałbym aby studio wydało tomik ,ale nic nie jest pewnego . Jak nie wydadzą to chyba też kupie angielskie wydanie .
https://www.amazon.co.jp/-/en/%E3%81%AA ... 150&sr=8-1
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » ndz sty 22, 2023 7:17 pm

Thoreline pisze:
pt sty 06, 2023 7:58 pm
Żałuję iż niemiecki mi nie podchodził w nauce... takie piękne mają wydanie Mo Dao Zu Shi.
Mi też nie wchodził, ale kupuję dla okładek. :oops:
Miałam przerwać po drugim tomie, ale jak zobaczyłam czwarty to stwierdziłam, a co tam, może kiedyś wrócę do niemieckiego, to się przydadzą. :p Kiedyś porównałam pierwszy tom z amerykańskim wydaniem i tłumaczenie wydaje się takie samo. "Wydaje się", ponieważ mój poziom niemieckiego obecnie jest taki, że mogę sobie czytać takiego Rocka Lee bez sięgania do słownika, a Danmei to poziom kosmos na tę chwilę. :)
Akiho pisze:
sob sty 07, 2023 1:26 am
Zandam pokażesz jak wyglądają w innych tomach kwiatki na kartkach mo dao zu shi?? Chyba w pierwszym tomie były białe na niebieskim tle Ahh ładne to wydanie, ale niemieckiego to ja nawet nie liznęłam w swoim życiu
Proszę. :D
► Pokaż Spoiler
Zrobić ci zdjęcia ilustracji?
TokitaOhma pisze:
wt sty 10, 2023 11:11 pm
Jestem ciekaw czy jest tutaj na forum ktoś kto już w swojej kolekcji przekroczył 2 tys tomów?
Dwa tysiące? Kiedy to było. >D Sporo starszych użytkowników tego forum już dawno ten pułap przekroczyło i teraz modli się o to, żeby miejsca nie zabrakło. :P

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » ndz sty 22, 2023 9:10 pm

Ale to wygląda zajebiście. :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » pn sty 23, 2023 8:32 am

zandam pisze:
ndz sty 22, 2023 7:17 pm
Dwa tysiące? Kiedy to było. >D Sporo starszych użytkowników tego forum już dawno ten pułap przekroczyło i teraz modli się o to, żeby miejsca nie zabrakło.
Ja już dawno przekroczyłem, miejsca zabrakło jeszcze dawniej, ale nadal trzymam kciuki, że albo mieszkanie się rozciągnie, albo kupię nowe. Raczej to drugie. Nie będzie wyboru! :P
TokitaOhma pisze:
wt sty 10, 2023 11:11 pm
Podejrzewam, że na oko było by to chyba w ok. 30 tysięcy złotych - takie hobby o tyle jest dobre, że zawsze jakaś cześć wydatków się zwróci w razie czego a może i da się nawet zarobić
Ja kiedyś próbowałem przeliczać, ale jak zobaczyłem, że zbliżam się do jakichś 100k (większość mojej kolekcji to wydania angielskie, często już nie dostępne), to się przeraziłem i szybko przestałem :mrgreen:

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Łukasz.T » pn sty 23, 2023 4:57 pm

TokitaOhma pisze:
wt sty 10, 2023 11:11 pm
Jestem ciekaw czy jest tutaj na forum ktoś kto już w swojej kolekcji przekroczył 2 tys tomów?
U mnie już dawno przekroczyło 2k. Powoli brakuje miejsca :P

Awatar użytkownika
sano2
Adept
Posty: 179
Rejestracja: sob lis 20, 2021 10:43 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: sano2 » śr sty 25, 2023 2:40 pm

Najnowszy nabytek od Seven Seas.
► Pokaż Spoiler
Podoba mi się, że zrobili wypukłe logo (na trzecim screenie widać wytłoczenie). U nas chyba żadna manga nie ma czego podobnego. Ciekawe jest, że Seven Seas obrazki z pod obwolut drukuje po prostu po drugiej stronie okładki, bo Viz Media chyba całkiem je wydala, a przynajmniej tak zrobili z Tonikaku Kawaii.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mammoth » pt sty 27, 2023 5:49 pm

Mam pytanie do Was; ludzi, którzy mogą mieć problem podobny do mojego. Jak mając dużą ilość manga radzicie sobie, gdy nie macie miejsca gdzie je trzymać, a wciąż dokupujecie kolejne? Otóż mam regały zapchane, pokój nie największy i nie mam gdzie trzymać kolejnych tomów tak, bym był z tego usatysfakcjonowany (mogę je włożyć do szafy, ale to nie to samo)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości