Komiks zachodni

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Elaine
Adept
Posty: 148
Rejestracja: śr gru 19, 2018 8:38 pm
Lokalizacja: Polska
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Elaine » sob sty 30, 2021 10:39 pm

Cena dość wysoka, ale wiem, że sentyment wygra z rozsądkiem :lol:

Mam nadzieję, że nie będę mocno żałować. Jeżeli jednak wyjdzie inaczej, to po prostu poprzestanę na tym jednym tomie :P
Avatar: picrew.me

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: KubciO » sob sty 30, 2021 10:44 pm

Nie jest to jakaś duża kwota. Raczej normalna za tego typu wydanie, czyli format B5 HC i kolor na kredzie.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: ninna » sob sty 30, 2021 10:49 pm

KubciO pisze:
sob sty 30, 2021 10:44 pm
Nie jest to jakaś duża kwota. Raczej normalna za tego typu wydanie, czyli format B5 HC i kolor na kredzie.
O tym samym pomyślałam jak zobaczyłam cenę. To nie jest komiks czarno-biały tylko wszystko będzie kolorowe. To plus twarda oprawa i duży format według mnie uzasadniają cenę.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: MrOrochimaru » ndz sty 31, 2021 12:38 am

Z chęcią bym kupił, ale ta cena :c

kierr
Posty: 46
Rejestracja: czw lis 26, 2020 8:43 pm
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: kierr » pn lut 01, 2021 12:31 am

Ja bym chciała jeszcze w temacie komiksów "Witch" zapytać.
Kojarzy ktoś stare wydanie Egmontu, zbiorowe? Wyszły bodajże 3 tomy po około 250 stron, rok jakoś 2010.
Razem z siostrą wychowałyśmy się na tych komiksach. Ja zaczełam zbierać to wydanie zbiorowe, jak zaczeło wychodzić, do dziś je w sumie trzymam z sentymentu. I tu moje pytanie: czy KIEDYKOLWIEK powstał 4 tom z tej serii? Na końcu 3 tomu była informacja o premierze kolejnego itd, jednak na tamte czasy nie siedziałam w Internecie i chodziłam chyba przez dwa miechy do kiosku lub empiku jak głupia i sprawdzałam czy w końcu wyszedł xd
Patrząc na Internecie nie znalazłam absolutnie tomu 4. Jednak z czystej ciekawości, może ktoś się lepiej wtedy orientował, wiadomo może czemu Egmont przerwał to wydanie? Podawali to "gdzieś" oficjalnie?

Awatar użytkownika
Kaera
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 10, 2016 8:15 am
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Kaera » pn lut 01, 2021 6:08 pm

Wydawało mi się, że tomów było więcej i jak się okazuje, o ile lubimy czytać nie kłamie, to były tylko trzy tomy zbiorcze, ale za to dużo więcej pojedynczych. W spoilerze podlinkowałam listę: Ja z kolei mam inne pytanie. Czy ktoś się orientuję, gdzie Egmont ogłosił to wydanie z konkretnymi informacjami? Ani na fb, ani na ich stronie nie widzę (może pora zainwestować w nowe okulary :))...

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Meliona » pn lut 01, 2021 6:35 pm

Kaera pisze:
pn lut 01, 2021 6:08 pm
Czy ktoś się orientuję, gdzie Egmont ogłosił to wydanie z konkretnymi informacjami? Ani na fb, ani na ich stronie nie widzę (może pora zainwestować w nowe okulary )...
Bo to Egmont, oni mają gdzieś kontakt z czytelnikami i wszystkiego trzeba się dowiadywać z jakichś tam polskich stronek z niusami komiksowymi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaera
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 10, 2016 8:15 am
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Kaera » wt lut 02, 2021 4:44 pm

Dzięki za info, już się bałam, że to ja nie ogarniam czegoś i nie umiem znaleźć prostej informacji :D. Myślałam, że normą już teraz jest umieszczanie takich informacji co najmniej na własnej stronie...

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: MrOrochimaru » wt lut 02, 2021 5:01 pm

Witch można ponownie zamawiać na stronie empika za 66.99 zł https://www.empik.com/czarodziejki-w-i- ... ,ksiazka-p
Oraz na stronie wydawcy-egmontu za 89.99 https://egmont.pl/Witch.-Czarodziejki-W ... 997,p.html
Edit: Już na stronie egmontu jest za 71,99 zł
Ostatnio zmieniony śr lut 03, 2021 12:02 am przez MrOrochimaru, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: KubciO » wt lut 02, 2021 7:49 pm

Na stronie Egmontu powinno być taniej, jak włączą standardowy rabat. Natomiast po premierze rzeczonej książki będzie pewnie można ją nabyć w dyskontach z rabatem ~40% (przeważnie tyle na Egmont dają), czyli za 54 zł. ;)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Monsterlight » pt lut 05, 2021 11:16 am

W sklepie Gildii można już zamawiać przedpremierowo z rabatem 30%, czyli za 62,90zł. Ale ja nie mam aż takiego parcia na ten tytuł i skoro kolega wyżej twierdzi, że po premierze będzie jeszcze taniej to na razie się wstrzymam :)
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Monsterlight » śr lut 24, 2021 8:08 pm

Dzisiaj odebrałam z Empika mój egzemplarz "Młodzi Tytani - Raven" i z racji, że mam wolne, od razu przeczytałam :lol: W dzieciństwie uwielbiałam oglądać "Tytanów", to była moja ulubiona kreskówka, a Gabriela Picolo lubię i obserwuję na Facebooku, więc nie mogłam sobie odpuścić kupna. Nie byłam do końca pewna, czego się spodziewać, ale historia bardzo przypadła mi do gustu. Nie jest to jednotomówka, powiedziałabym bardziej, że dopiero wprowadzenie do czegoś większego, więc mam nadzieję, że Egmont nie każe nam długo czekać na drugi tom. A później zobaczymy, bo w oryginale na razie więcej nie ma, ponoć w tym roku ma wyjść trzeci. Całość jest bardzo ładnie narysowana, najbardziej podoba mi się wygląd Raven i "przyjaciela" jej kuzynki (Enama...? Już nie pamiętam xd). Trochę szkoda, że całość nie jest w kolorze, a jedynie wybrane elementy czy kadry, ale w sumie jakoś wiele komiks na tym nie traci. Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się nad kupnem to polecam, bo naprawdę warto :)
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Alexandrus888 » śr lut 24, 2021 9:13 pm

Monsterlight pisze:
śr lut 24, 2021 8:08 pm
Nie jest to jednotomówka, powiedziałabym bardziej, że dopiero wprowadzenie do czegoś większego
A nie po prostu wprowadzenie postaci do uniwersum? Tak przeglądam internety i znalazłem tylko historię o Bestii, no i "Bestia kocha Raven", więc może jakoś te 3 będą powiązane. Mój egzemplarz do mnie idzie i na dniach powinien być. Po twojej mini recenzji chyba go też od razu przeczytam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Monsterlight » śr lut 24, 2021 9:27 pm

Alexandrus888 pisze:
śr lut 24, 2021 9:13 pm
Monsterlight pisze:
śr lut 24, 2021 8:08 pm
Nie jest to jednotomówka, powiedziałabym bardziej, że dopiero wprowadzenie do czegoś większego
A nie po prostu wprowadzenie postaci do uniwersum? Tak przeglądam internety i znalazłem tylko historię o Bestii, no i "Bestia kocha Raven", więc może jakoś te 3 będą powiązane. Mój egzemplarz do mnie idzie i na dniach powinien być. Po twojej mini recenzji chyba go też od razu przeczytam :mrgreen:
Tak tak, wybacz trochę źle to sformułowałam ;D Tak jak mówisz druga część to ta z Bestią, a trzecia to "Bestia kocha Raven" :) A co będzie dalej w tym uniwersum to zobaczymy, fajnie jakby wprowadzili też w którymś momencie Robina, Gwiazdkę i Cyborga, na fanartach Gabriela często się pojawiali i mieli super designy. No ale chyba za bardzo w przyszłość wyglądam xd
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: KAWAIILOVE » ndz mar 28, 2021 2:56 pm

Chcę spróbować swoich sił i zacząć przygodę z komiksami zachodnimi. Na próbę wezmę Teen Titans - Raven, Cyberpunk Trauma Team oraz Invincible. Niezwyciężony.

Będzie to dobra trójka na start? :)

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Lou » ndz mar 28, 2021 3:24 pm

KAWAIILOVE, ale czemu zaczynać od mainstreamu w postaci komiksów superhero?
Obrazek

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: KAWAIILOVE » ndz mar 28, 2021 3:51 pm

Lou pisze:
ndz mar 28, 2021 3:24 pm
KAWAIILOVE, ale czemu zaczynać od mainstreamu w postaci komiksów superhero?
Coś w tym złego? :shock:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Alexandrus888 » ndz mar 28, 2021 5:04 pm

Absolutnie nic. Czasem tylko trudno wbić się w ten monolit, bo jednak o takim Batmanie jest mnóstwo komiksów i czasem próg wejścia jest wysoki.
Raven to geneza właściwie spokojnie można czytać, przyjemna lektura. O Cyberpunku się nie wypowiem, bo kompletnie nie znam. Niezwyciężony to chyba zamknięta historia która nie ma cross overów, więc też OK.

Zależy co lubisz, jakie gatunki etc. Może coś będę mógł polecić. Na razie mogę odesłać do swojego postu polecajki sprzed jakiegoś czasu dla innej użytkowniczki ;)

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: KAWAIILOVE » ndz mar 28, 2021 5:14 pm

Dzięki za wyjaśniania :D
Lubię superbohaterów zarówno DC jak i MARVELA, ale tak jak wspominałeś ilości niektórych serii plus przeplatanie się/czasy/realia/wymiary itp mnie trochę przeraża i odrazu odrzuca.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: KubciO » ndz mar 28, 2021 5:45 pm

Nie ma nic złego w SH. Osobiście nie czytam za wiele tego (wyjątek stanowi seria Czarny Młot, którą polecam), więc w tej materii wiele nie pomogę, ale... Parę pozycji mogę polecić (nie będę się rozpisywał na temat poszczególnych tytułów, bo pełno informacji i obszerniejszych recenzji w internecie już jest):
Azymut - krótka i zamknięta w 5. tomach bajecznie narysowana seria fantasy
Donżon - oryginalne fantasy, w którym jest dosłownie wszystko i okraszone do tego ekstra humorem (seria ciągle w Polsce wydawana)
Gnat - fajna bajeczka dla dzieci i dorosłych, porównywana do Władcy Pierścieni - mile spędziłem przy nim czas (3 tomy serii głównej i jeden spin-off obecnie u nas)
Hrabstwo Harrow - 8 tomów nieziemsko namalowanego horroru!
Imaginarium zbiorowe - nie wiem, o czym ten komiks był, ale do dziś pamiętam szatę graficzną - choćby dla niej warto nabyć
Kaznodzieja - miód, malina, komiks bez hamulców, wulgarny i nieprzewidywalny
Koszmary - zbiór 4. krótkich opowiadań na podstawie twórczości Lovecrafta wydany u nas prze wydawnictwo Mandioca
Labirynt - ślicznie zilustrowana historia, która była chyba potrzebna, żeby te grafiki stworzyć - również pozycja dla rysunków
Mechaniczna Ziemia - komiks z rysunkami pana od Azymutu
Niezwyciężony - (nie mylić z Invincible. Niezwyciężony) adaptacja powieści Lema o tym samym tytule, genialna historia i idealnie z nią współgrająca grafika, i to polski produkt!
Piękna ciemność - ten komiks wywarł na mnie duże wrażenie, ale nie wiem do końca czemu, może swoją bezwzględnością (?), ale nie żałuję
Podwodny spawacz - komiks J. Lemire'a - tego pana podobno się lubi lub nie, mnie jego tytuły zawsze dobrze wchodzą, a w wielu z nich (mam na myśli autorskie tytuły) przytłaczająca atmosfera w małomiasteczkowej otoczce + silny, ale zagubiony facet w roli głównego bohatera
Ralph Azham - komiks autora Donżonu, który jest bardzo podobny i od niego można zacząć, bo jest krótki i zakończony
Skalp - jeden z najlepszych komiksów amerykańskich spod szyldu Vertigo
Twardziel - ponownie J. Lemire
Usagi Yojimbo - Uszatego ronina nie trzeba chyba przedstawiać. Jeżeli ktoś lubi realia szesnastowiecznej Japonii i samurajów, to nie ma się nad czym zastanawiać
Ye - kolejna pozycja, którą warto choćby dla samych rysunków
Ziemia swoich synów - dobry, ale ponury komiks w klimatach postapo
Złoty wiek - rysunki, rysunki i kolory! A i fabularnie niczego sobie
Alexandrus888 pisze:
ndz mar 28, 2021 5:04 pm
Zależy co lubisz, jakie gatunki etc. Może coś będę mógł polecić.
Jak podasz interesujące Cię gatunki, to będzie łatwiej i zapewne znajdzie się wielu, którzy będą mogli Ci coś polecić. ;)
Ostatnio zmieniony pn mar 29, 2021 1:35 pm przez KubciO, łącznie zmieniany 1 raz.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości