Komiks zachodni

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Lou » ndz kwie 14, 2019 1:55 pm

Dla zainteresowanych, bo mogliście przegapić info. Kultura Gniewu wyda "On a Sunbeam" Tillie Walden. Na razie brak konkretnej daty premiery, ale mam nadzieję, że będzie na MFKiG.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Meliona » ndz kwie 14, 2019 2:27 pm

Mnie ciekawi cena, bo patrząc na inne komiksy wydane przez to wydawnictwo, będzie kosztować tak z 400zł minimum :lol:
Wiecie, pozłacane brzegi stron, szafiry wbite w okładkę <3

W sumie ciekawi mnie jeszcze, jak rozwiążą sprawę jednej z postaci, do której wszyscy zwracają się "they". W polskim chyba za bardzo się tak nie da...? A przynajmniej ja nie mam zielonego pojęcia, jak by mieli to rozwiązać w naszym języku. Pewnie prędzej czy później pojawi się jakieś rozwiązanie tego językowego problemu, bo coraz częściej się z tym theyem w liczbie pojedynczej spotykam. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Lou » ndz kwie 14, 2019 2:39 pm

Meliona pisze:
ndz kwie 14, 2019 2:27 pm
Mnie ciekawi cena, bo patrząc na inne komiksy wydane przez to wydawnictwo, będzie kosztować tak z 400zł minimum :lol:
Wiecie, pozłacane brzegi stron, szafiry wbite w okładkę <3
Słaby troll, oj słaby. O ceny to można czepiać się Egmontu albo Centrali. Na pewno nie KG.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Meliona » ndz kwie 14, 2019 2:47 pm

Jak nie? xD
Pierwsze z brzegu:
- Ranx - 184 strony i 110 zł okładkowo
- Reprobus. - 96 stron i 60 zł okładkowo
- Bajka na końcu świata - 1 - Ostatni ogród - 64 strony i 40 zł okładkowo.
Edit: O, albo to: Pewnego lata, 320 czarno-białych stron, format:155x216 mm, miękka oprawa: 70 zł :lol:

On a Sunbeam ma stron, uwaga, 544. Obstawiam, że na 90% taniej wyjdzie kupić po angielsku (nieco ponad stówę kosztuje wydanie w twardej).
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Lou » ndz kwie 14, 2019 3:10 pm

Tak, tak bo przecież my Polacy nie lubimy zniżek, nikt z nas nie kupuje z rabatem. Wręcz wymagamy od sklepów by nie obniżały cen :roll:
TOS po angielsku w SC kosztuje powyżej 70 zł. OAS wydanie w twardej kosztuje 125 zł. Polskie na 99 proc. będzie w miękkiej. Nie podoba Ci się polityka cenowa KG? Spoko. Pokaż zatem zdjęcie posiadanych w kolekcji tych komiksów po angielsku. Ah, zapomniałam. OAS przeczytałaś online bo było ZA DARMO :klap:
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Meliona » ndz kwie 14, 2019 4:18 pm

Autorka sama udostępniła ten komiks, więc go nie spiraciłam. Nie wiem, z czym masz problem. Komiks mam na wishliście na BD i może przyjdzie na niego swój czas. Mi się nie śpieszy.
Obrazek

Awatar użytkownika
eNeS
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 31, 2018 10:21 am
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: eNeS » ndz kwie 14, 2019 9:21 pm

Az mam flashbacki z forum gildii gdzie ktoś porównywał komiksy wskaźnikiem cena/ilość stron >.< Ilość stron to nie jedyny wyznacznik ceny, już nie mówiąc o tym, że nikt tych komiksów nie kupuje po okładkowej.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: ociesek » pn kwie 15, 2019 7:06 am

To po cholerę dawać taką dużą okładkową w zamyśle, że i tak nikt po niej nie kupi? Trochę dziwne zagranie.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Lou » pn kwie 15, 2019 8:28 am

Cena okładkowa zależy od kalkulacji wydawcy i składa się na nią masa elementów: VAT, druk, przygotowanie (tłumaczenie, skład, obróbka), koszty licencji (7-10 proc.) i to co zżera najwięcej czyli marża dla pośredników. Rabaty dla dużych hurtowni oscylują w granicach 50 proc. okładkowej, to teraz sobie to przelicz czemu są takie, a nie inne ceny.
Obrazek

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Pajęcza_Lilia » pn kwie 15, 2019 11:00 am

ociesek pisze:
pn kwie 15, 2019 7:06 am
To po cholerę dawać taką dużą okładkową w zamyśle, że i tak nikt po niej nie kupi? Trochę dziwne zagranie.
"Dlaczego sprzedawcy zawyżają cenę, by klient myślał, że kupuje po promocji nawet jeśli płaci tyle, ile sprzedawca chciał oryginalnie", no ciekawe czemu. :P

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Lou » śr sie 21, 2019 12:19 pm

Dziś KG potwierdziła, że Walden jednak w przyszłym roku. Trochę smutek, bo liczyłam na zakup w trakcie MFK. Teraz mam dylemat czy nie wziąć jednak wydania anglojęzycznego.
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: KubciO » czw wrz 05, 2019 1:42 pm

Kilka nowych zapowiedzi na listopad od Egmontu - m.in. Kaczogród: Wujek Sknerus i Kaczor Donald – Syn Słońca (kolekcja Dona Rosy) i Power Rangers: Mighty Morphin Power Rangers – Rok pierwszy.
Dodatkowo kilka zapowiedzi od Wydawnictwa Marginesy - w tym wznowienie Muminków (paski komiksowe) Tove Jansson.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Gotenks » czw kwie 30, 2020 7:46 am

Jeśli ktoś ma już dość czekania aż wyjdzie nowy tom Żywych Trupów od Taurusa, to jest do kupienia cała seria w wersji cyfrowej w Humble Bundle. Na chwilę obecną koszt wynosi 16.5 euro za całość.
Ja już zakupiłem :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: KubciO » pt maja 01, 2020 3:29 pm

Cena naprawdę ekstra, ale... Ale jak ja nie lubię czytać wersji cyfrowych! :P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Meliona » pt maja 01, 2020 8:02 pm

Harleen Stjepana Sejica (komiks o Harley Quinn autora Sunstone) za darmochę!
https://www.comixology.com/Harleen-2019 ... 8Z1lrT9Yhw
Polecam, to niezłe czytadło.
Edit: To tylko jeden rozdział z trzech.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Dembol » pt maja 01, 2020 9:42 pm

Meliona pisze:
pt maja 01, 2020 8:02 pm
Polecam, to niezłe czytadło
Ładnie narysowane, ale poza tym trochę nuda bo to kolejna geneza Harley, która właściwie nie dodaje wiele więcej ponad to co pokazali Dini i Timm w serialu animowanym i Mad Love.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Bukafo » pt maja 01, 2020 10:58 pm

Meliona, dzięki za info dobry człowieku! Ostatnio nawet myślałem nad tym komiksem. Fajnie będzie przeczytać sobie chociaż ten jeden rozdział. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Meliona » pt maja 01, 2020 11:17 pm

Dembol pisze:
pt maja 01, 2020 9:42 pm
Ładnie narysowane, ale poza tym trochę nuda bo to kolejna geneza Harley, która właściwie nie dodaje wiele więcej ponad to co pokazali Dini i Timm w serialu animowanym i Mad Love.
Masz rację, więc dziwią mnie zachwyty, których przed premierą tomu zbiorczego naczytałam się duuużo. I chyba nawet zaczęłam się nakręcać na coś naprawdę dobrego, mimo że czułam, że będzie inaczej :lol: I wyszedł taki średniaczek, gdzie dopiero pod koniec na dobre się wciągnęłam. Jednak mam nadzieję, że Sejic narysuje tom o Poison Ivy, bo to moja ulubiona kobieca postać z komiksów superhero, a on rysuje ją obłędnie (mam zeszyt SS jego autorstwa, gdzie ona występowała, a w Harleen kadry z nią to najlepsze kadry). Nie znam jej kompletnie, ale sam wygląd i moce mi wystarczą, by ją uwielbiać :lol: Przynajmniej poznałabym jej historię. I może potem narysowałby jej romans z Harley, bo widać, że chce:
► Pokaż Spoiler
Jak nie on, to kto? Ponoć w wersji animowanej mają w końcu zrobić romans między tymi paniami, więc może w komiksach też odblokują taką możliwość, lol (jeszcze nie zaczęłam oglądać drugiego sezonu).
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Dembol » sob maja 02, 2020 12:36 am

Meliona pisze:
pt maja 01, 2020 11:17 pm
Masz rację, więc dziwią mnie zachwyty, których przed premierą tomu zbiorczego naczytałam się duuużo.
Jeśli ktoś nie załapał się na kreskówkę z Batmanem, gdzie pojawiła się Harley, a ta ma już prawie 30 lat, to może się podobać. Harley, Joker i ich, jakże smutny i nieszczęśliwy związek jest bardzo popularna wśród młodych fanów i fanek. Sejić opowiedział go w miarę sprawnie, fabularnie i pod względem komiksowej narracji, a ponadto wszystkie postacie jakie rysuje kipią seksem i są bardzo zmysłowe nawet gdy piją kawę. Trzeba też mu przyznać, że bardzo dobrze rysuje emocje, mimikę twarzy, mowę ciała oraz musi się choć trochę orientować w modzie, bo jego kobiece postacie wyglądają o klasę lepiej niż te w wielu innych komiksach amerykańskich. W sumie nie spodziewałem się nic więcej ponad to co dostaliśmy, ale i tak jestem zawiedziony. Dobrze, że przynajmniej nie ja płaciłem za egzemplarz :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Meliona » sob maja 02, 2020 12:53 am

Dembol pisze:
sob maja 02, 2020 12:36 am
są bardzo zmysłowe nawet gdy piją kawę
Haha, idealnie to podsumowałeś xD Dlatego jego erotyk wyszedł mu tak dobrze. Dla wielu czytelników Harleen to było pierwsze zetknięcie z twórczością Sejica, więc musieli oszaleć, jak to zobaczyli xD
Ja kupiłam wydanie amerykańskie i nie żałuję, ale to dlatego, że obwoluta do kompletu z okładką jest najwspanialszą rzeczą, jaką mam na półce. Istne cudo z plastiku. W polskim wydaniu jej brak.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości