Komiks zachodni

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ptr1
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 09, 2020 12:26 pm
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: ptr1 » sob paź 10, 2020 3:39 am

Czy wspomniał już ktoś o francuskim komiksie 'Polina'? Bardzo ładnie wydany w twardej oprawie, kupiłem go w prezencie dla Mamy, która kiedyś tańczyła balet (główna bohaterka komiksu jest właśnie młodą baletnicą), ale sam też przeczytałem nie odrywając się od historii. Może nie każdemu spodoba się minimalistyczna kreska, ale jednocześnie działa ona na wyobraźnię.
Polecam!

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Meliona » sob lis 14, 2020 10:27 pm

Egmont ogłosił, że wyda w przyszłym roku Witch po 350 stron tom :D Tyle wiem xD

Kurczę, możliwe, że w przyszłym roku wyjdą u nas dwie najbardziej kultowe serie o czarodziejkach, bo jeszcze JPF może ogarnie Czarodziejkę z księżyca. Oczywiście mówię o seriach kultowych w Polsce xD

Nie mogę się doczekać tych Witchów, mam nadzieję, że będą porządnie wydane.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Angu » sob lis 14, 2020 11:23 pm

Czyli były by grubsze niż to co yen press wydał/wydawał ostatnio - tam tomy mają po 250 stron jak patrze. Może i bym kupiła, ale nie wiem jak z jakością egmontu, czy dalej przerywają serie itd. Mam tylko jeden komiks na półce od nich xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Mormicc » ndz lis 15, 2020 4:59 pm

Angu pisze:
sob lis 14, 2020 11:23 pm
czy dalej przerywają serie itd.
Pytasz dzika czy sr... robi kupę w lesie :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Meliona » ndz lis 15, 2020 5:01 pm

Czyli przerywają? Witch ma ponad 20 tomów (nie wiem, ile będzie miało polskie wydanie) xD To już to widzę w takim razie...
Dokopałam się jeszcze tylko do informacji, że będzie wydanie w twardej, więc pewnie po 100000 złotych za tom. Oby nie, bo będę się zastanawiać, na ile mam sentymentu xD
Obrazek

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 337
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: lexis » ndz lis 15, 2020 5:44 pm

Z tego co pamiętam, 10? lat temu było podobne wydanie (tzn z podobną liczbą stron, bo oprawa była miękka, a format malutki - tu pewnie będzie większy), przerwane po trzecim tomie. Zapalony kolekcjoner będzie więc mógł mieć sam początek serii w czterech różnych wydaniach (gazetkowe, zeszytowe, zbiorcze stare i zbiorcze nowe).

Życzę im jak najlepiej, miło wspominał Witch i chętnie bym przeczytała późniejsze części, ale nie zdziwiłoby mnie gdyby znowu przerwali po wprowadzeniu...

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Angu » ndz lis 15, 2020 6:41 pm

Meh twarda oprawa która jest jak dla mnie zbędna i niepotrzebnie podwyższa cenę.
Skoro mówicie, że przerywają to nie nastawiam się i ewentualnie pomyślę kiedyś nad wydaniem yen pressu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Dembol » ndz lis 15, 2020 6:58 pm

Angu pisze:
sob lis 14, 2020 11:23 pm
nie wiem jak z jakością egmontu, czy dalej przerywają serie itd.
Mormicc pisze:
ndz lis 15, 2020 4:59 pm
Pytasz dzika czy sr... robi kupę w lesie :v
Macie dane sprzed 10-15 lat. Przez ten czas sytuacja na rynku zmieniła się diametralnie. Zwłaszcza przez ostatnie 5 lat.

Obecnie Egmont to maszyna do wydawania komiksów. Atakują praktycznie każdy segment rynku (dzieci, dorośli, young adult, frankofońskie, amerykańskie) poza mangą. Wydają ok. 300 komiksów rocznie. Tanie wydania, drogie wydania, nowe rzeczy, reedycje. Wydali też od nowa jakieś kilkanaście serii porzuconych przez innych wydawców. O ile nie nastąpi jakaś nagłe załamanie/apokalipsa na rynku to raczej o wydanie można być spokojnym.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Mormicc » ndz lis 15, 2020 10:56 pm

Czyli rozumiem, że wydali tom Aquamana z rysunkami Sejica? Bo ja widzę tylko trzy tomy, czwarty gdzie? :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Meliona » ndz lis 15, 2020 10:57 pm

Mormicc pisze:
ndz lis 15, 2020 10:56 pm
Czyli rozumiem, że wydali tom Aquamana z rysunkami Sejica? Bo ja widzę tylko trzy tomy, czwarty gdzie? :v
O bez kitu, też na to czekałam jak głupia xD A potem zonk, bo akurat przed tym tomem sobie przerwali wydawanie :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Dembol » ndz lis 15, 2020 11:44 pm

Serie superbohaterskie rządzą się innymi prawami. Wychodzą te z najpopularniejszymi bohaterami (Batman, Superman, Spider-Man, Deadpool, Avengers itd.), te ważne dla ogólnej fabuły danego uniwersum (eventy i crossovery) oraz te dobrze oceniane. Od czasu do czasu sięgają po coś więcej, ale jeśli przestaje się sprzedawać to zamykają w jakimś w miarę logicznym momencie (np. po zamknięciu wątków lub przy zmianie ekipy tworzącej). Nie da się wydawać wszystkiego z Marvela i DC. Redakcja musi wybierać. Kolejne Aquamany się po prostu nie załapały w kalkulacjach.

Ze względu na fragmentaryczność historii w komiksach amerykańskich, ciągłe resety uniwersów i złudność jakichkolwiek długoterminowych zmian w status quo to coś zupełnie innego niż gdyby np. nie wydać One Piece 27-30 czy np. opuścić 5 tom Sandmana i potem wydać kolejne. Ja sobie ostatnimi czasy kupuję tylko te, które są rysowane przez moich ulubionych twórców. Wpadam na jedną przygodę Daredevila czy Kapitana Ameryki i spadam.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Alexandrus888 » pn lis 16, 2020 4:36 pm

Mi z konferencji Egmontu zostały 3 rzeczy: wspomniany już W.I.T.C.H. - będę kupował niezależnie czy będzie dokończony, czy nie bo od bardzo dawna ciekawi mnie to uniwersum. Mam dostęp do pirackiej wersji, ale zdecydowanie wolę oficjalną. Więc wezmę ile Egmont da, a co najwyżej dokończę na nielegalu (byłoby szkoda).
Integral Armady. To samo co z czarodziejkami - chodzi za mną to uniwersum, bardzo chcę je poznać, a dotąd nie było szans. Niektórych tomów po prostu nie ma. Nawet za horrendalną cenę. Od dawna fani nukali o tą reedycję, ja byłem wśród nich i bardzom rad, że wreszcie ruszyło.
Po trzecie DC YA. I na początek moja ulubienica - Rachel Raven Roth. No po prostu "urodziny w gwiazdkę". Innym tytułom z linii też się przyjrzę. Nightwalker, czyli młody Bruce Wayne zanim nałożył kaptur gacka, brzmi intrygująco.

No, to lecę oglądać panel z pozostałymi wydawcami :3 No i o 20leciu KG :333

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Monsterlight » sob sty 30, 2021 4:04 pm

Nie wiem ile osób na Forum interesuje się tematem, ale pojawiły się informacje dotyczące polskiej reedycji W.I.T.C.H. Najpierw zbierałam gazetki, potem do któregoś momentu doczytałam na Internecie, ale super będzie mieć w końcu tę serię na półce :D Cena okładkowa trochę boli, ale takie np. 66,99zł na stronie Empika już nieco mniej :roll: :lol: Zwłaszcza, że będzie to tylko jeden tom na kwartał.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Alexandrus888 » sob sty 30, 2021 4:36 pm

Ciekawe kiedy na gildii i czy będzie standardowe 30%. Jak co kwartał ma się ukazywać, to to będzie z 5 lat :( trochę długo :|

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Monsterlight » sob sty 30, 2021 4:56 pm

No z jednej strony szkoda, bo długo ale z drugiej strony mój biedny studencki portfel odetchnął trochę z ulgą xd
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Alexandrus888 » sob sty 30, 2021 5:07 pm

Za te 5 lat to już nie będzie "studencki portfel". No chyba że doktorat lub 2gi kierunek :P

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: ninna » sob sty 30, 2021 5:28 pm

"W.I.T.C.H" zbierałam, kiedy ukazywało się wydanie zeszytowe. I kupowałam to chyba aż do 18 roku życia, kiedy stwierdziłam, że to już dla mnie za dziecinne :P. Chociaż wydaje mi się, że dalsza część opowieści po prostu mi nie podeszła. Najlepiej pamiętam (i wspominam) sam początek, jakiś motyw z innym światem i Elyon. Potem już coraz mniej mi się ten komiks podobał.

Monsterlight, jako, że czytałaś całość i jesteś bardziej zorientowana w temacie :wink:, zadam pytanie: z informacji z linka wynika, że dwa pierwsze tomy zbiorcze będą zawierały cykl "Dwanaście Portali". Już nie pamiętam ale czy można to potraktować jako całość i darować sobie część z Nerissą? Bo chyba, kiedy ona się pojawiła, przestało mi się podobać i zaprzestałam kupowania. Chcę wiedzieć, czy coś stracę kupując tylko początek? Nie chciałabym zostać z urwaną opowieścią...

Jeśli pierwszy "cykl" byłby całością, kupiłabym dwa pierwsze tomy bo gdzieś ten dawny sentyment we mnie pozostał :D. A stare wydanie zeszytowe już dawno wyrzuciłam.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Meliona » sob sty 30, 2021 5:58 pm

90 złotych?! Egmont oszalał
Wezmę pierwszy tom, ale jak się nie zakocham, to porzucę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Monsterlight » sob sty 30, 2021 6:01 pm

Alexandrus888 pisze:
sob sty 30, 2021 5:07 pm
Za te 5 lat to już nie będzie "studencki portfel". No chyba że doktorat lub 2gi kierunek :P
Tak, ale serię chcę zbierać na bieżąco, a nie czekać na "lepsze czasy" xd
ninna pisze:
sob sty 30, 2021 5:28 pm
Monsterlight, jako, że czytałaś całość i jesteś bardziej zorientowana w temacie , zadam pytanie: z informacji z linka wynika, że dwa pierwsze tomy zbiorcze będą zawierały cykl "Dwanaście Portali". Już nie pamiętam ale czy można to potraktować jako całość i darować sobie część z Nerissą? Bo chyba, kiedy ona się pojawiła, przestało mi się podobać i zaprzestałam kupowania. Chcę wiedzieć, czy coś stracę kupując tylko początek? Nie chciałabym zostać z urwaną opowieścią...
Hmm myślę, że historia jest w miarę zamknięta, ale moim zdaniem szkoda by było się zatrzymać na tych dwóch tomach. Część o Nerissie też nie była moją ulubioną, ale potem naprawdę dużo się dzieje :D Najlepiej wspominam Magiczną Księgę i Ragorlang. Odpadłam dopiero przy Teach to be W.I.T.C.H., gdzie poziom okropnie spadł i to już kompletnie nie było to samo. Ale tak to resztę części czytało mi się super. Więc polecam dać historii szansę, a nuż jak przebrniesz przez Nerissę to bardziej ci się spodoba :wink: Na "szczęście" seria będzie wychodzić dość powoli, więc po przeczytaniu dwóch pierwszych tomów będziesz miała jeszcze czas do namysłu czy zbierać dalej.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: ninna » sob sty 30, 2021 6:09 pm

Monsterlight, dzięki :). Wiesz, ja planuję kupno z trochę innych powodów - nie jestem jakoś mega zainteresowana tym komiksem jako takim, ale chciałabym dzięki niemu powrócić do tych wspomnień sprzed lat :wink:. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem już targetem "Czarodziejek" i może się okazać, że odbiję się już od pierwszego tomu. Jasne, zawsze mogę zmienić zdanie ale póki co ograniczę się do pierwszych dwóch tomów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości