To jest temat dla starych ludzi :)

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » pt gru 26, 2014 9:59 pm

Ferio i Lantis. Moje dwie ulubione postaci. Swoja droga z chęcią powtórzyłabym sobie MKR.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pt gru 26, 2014 10:08 pm

Głupie pytanie ale co to sa strapy? :oops:

Naszywki? Naklejki? Po ile?
Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt gru 26, 2014 10:16 pm

Przywieszka do telefonu, różnią się od breloków końcówką ;) Mówiłam, pisać na priv, wszystko objaśnię~
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » sob gru 27, 2014 12:41 am

Bardzo fajne, gdyby mnie jarały takie gadżety to bym brał :lol:

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr sty 07, 2015 11:11 am

Jeśli ktoś w dawnych czasach zachwycał się, tak jak ja, Uteną czy Sailorkami, to informuję, że wyszło nowe anime w reżyserii Ikuhary - "Yuri Kuma Arashi". I jest równie pięknie szalone, co inne produkcje tego pana. Po pierwszym odcinku zakochałem się w tej zwariowanej słodyczy, a nie zdarzyło mi się to od bardzo dawna. Starsi widzowie od razu zauważą też sporo mrugnięć okiem w ich stronę. Młodszym nie polecam, bo raczej ich znudzi, to raczej nie będzie seria kręcona według schematów i zasad, jakie producenci dają scenarzystom. Kilka słów więcej o pierwszym odcinku napisałem tutaj ale opisywanie tego cudeńka słowami będzie niekompletne, to trzeba zobaczyć.

Merry Xellos
Status: Offline

Post autor: Merry Xellos » śr sty 07, 2015 11:18 am

GrisznakIW pisze:Jeśli ktoś w dawnych czasach zachwycał się, tak jak ja, Uteną czy Sailorkami, to informuję, że wyszło nowe anime w reżyserii Ikuhary - "Yuri Kuma Arashi". I jest równie pięknie szalone, co inne produkcje tego pana. Po pierwszym odcinku zakochałem się w tej zwariowanej słodyczy, a nie zdarzyło mi się to od bardzo dawna. Starsi widzowie od razu zauważą też sporo mrugnięć okiem w ich stronę. Młodszym nie polecam, bo raczej ich znudzi, to raczej nie będzie seria kręcona według schematów i zasad, jakie producenci dają scenarzystom. Kilka słów więcej o pierwszym odcinku napisałem tutaj ale opisywanie tego cudeńka słowami będzie niekompletne, to trzeba zobaczyć.
Popieram. Animiec mnie pozytywnie zaskoczył. Oby tylko trzymali taki poziom do samego końca.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr sty 07, 2015 11:20 am

Wiele zależy od tego, ile będzie odcinków i jakie pan Ikuhara ma pomysły - znaczy, wiadomo, że będą one szalone, ale i w szaleństwie musi być metoda. Jednak już teraz bym chciał się o tym przekonać, a tu tydzień czekania na kolejny odcinek...

Merry Xellos
Status: Offline

Post autor: Merry Xellos » śr sty 07, 2015 11:22 am

Zakładam góra 13, bo to jest ostatnimi laty w modzie. Ewentualnie 12 i "bonusowy, niewyemitowany odcinek dołączony do ostatniej płyty BD/DVD™".

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr sty 07, 2015 12:04 pm

Cóż nie ukrywam, że to anime mnie zaciekawiło no ale... kto to do cholery wymyślił? Anime o ludożernych słodkich lesbo niedźwiedziach? I motyw muru rodem z Tytanów? Seriously? xD
I muszę być jednak bardzo młody bo ja w tym nie widzę nic co nawiązuje do starych serii. Ot to prostu powrót do sposobu złapania widza na "cholera coż to jest??" xD
Nie sądzę też, żeby było to jakieś objawienie, ot takie dziwactwo do zobaczenia na raz i zapomnienia. No ale może się zdziwię :)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr sty 07, 2015 12:20 pm

. kto to do cholery wymyślił?
Człowiek, któremu zawdzięczamy Utenę, Sailor Moon w najlepszej postaci i Mawaru Penguindrum.
Zaś nawiązania są, ale subtelne (przykładowo - scenka wchodzenia po schodach), nie są takie walące po oczach, jak się to robi w ostatnich latach.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr sty 07, 2015 12:53 pm

GrisznakIW, jakby co to nie było pytanie o imię i nazwisko tylko jego stan psychiczny :lol: nie zrozum mnie źle, także ta seria mocno mnie zaintrygowała i będę ją oglądał do końca, tylko zwracam uwagę na to, że nie liczyłbym na wiele. Nawet jeśli kojarzysz tego gościa i mu ufasz, to możesz się srogo zawieść. Ja też kiedyś ufałem Genowi Urobuchiemu. Niestety coraz bardziej się pogarszał aż w końcu... jego nazwisko praktycznie nie reprezentuje już nic :( niestety.
A co do nawiązań to przecież zaznaczyłem, że muszę być bardzo młody xD bo nie wyłapałem żadnego^^ z tym że ani Sailorek ani Uteny nigdy nie widziałem xD może pewne elementy konwencji yuri pochodzą z tych 2 serii, ale dla mnie to już tylko elementy symboliczne niepowiązane z tymi stricto seriami.
Ale jedno jest pewne. Transformacje były przed Sailorkami :P a i kwiatowe tło jest cholernie popularne.
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2015 1:00 pm przez Grey, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » śr sty 07, 2015 12:59 pm

Na MALu jest napisane, że będzie miało 12 odcinków. Ale MAL nie zawsze jest wiarygodnym źródłem xD

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr sty 07, 2015 1:31 pm

Słyszałem różne opinie o pierwszym odcinku, ale zamierzam sprawdzić sam.
Z tego sezonu i tak wygrywa Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu Love! :lol: Kto nie widział- polecam, to trzeba zobaczyć na własną rękę.

Ogólnie przydałby się na forum temat o anime, bo widzę, że jak coś ciekawego nowego wychodzi, to i tak ludzie piszą w tym temacie.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr sty 07, 2015 2:00 pm

Marei pisze:Słyszałem różne opinie o pierwszym odcinku, ale zamierzam sprawdzić sam.
Z tego sezonu i tak wygrywa Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu Love! :lol: Kto nie widział- polecam, to trzeba zobaczyć na własną rękę.
Oglądałem fragmenty ale odpadłem xD serio da się to zobaczyć w miarę bezboleśnie? :P Pierwszy sezon Free nawet mi się podobał, więc to nie tak że anime z facetami odrzucam w przedbiegach, ale to... cóż... xD chyba lekka już przesada jak dla mnie haha ^^

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr sty 07, 2015 2:11 pm

Początek jest kiepski i za mocno wieje, za to od momentu dostania mocy jest coraz lepiej :lol: Te nazwy ataków i inne jawne nawiązania do Sailor Moon są tak głupie, że w momencie "ostatecznego ataku" nie wytrzymałem i się popłakałem.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » śr sty 07, 2015 4:37 pm

Yuri Kuma Arashi jest rewelacyjne, nawet jeśli sezon się do końca nie zaczął, to po prostu wiem, że to będzie jeden z najlepszych tytułów. Nietypowe, ze świetną muzyką i oryginalnym pomysłem... Tylko widzę pełno "hejtów", w szczególności na MAL'u, że dziwne, że nie ma sensu i tak dalej. A wcale takie trudne nie jest.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr sty 07, 2015 5:25 pm

Hejcenie czegokolwiek po jednym odcinku nie ma sensu, ale akurat z twierdzeniem, że jest to dziwne nie sposób się nie zgodzić ;) liczę jednak, że sens to ma ^^ no ale przekonamy się po tych 12 odcinkach.

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » śr sty 14, 2015 7:08 pm

GrisznakIW pisze:Jeśli ktoś w dawnych czasach zachwycał się, tak jak ja, Uteną czy Sailorkami, to informuję, że wyszło nowe anime w reżyserii Ikuhary - "Yuri Kuma Arashi". I jest równie pięknie szalone, co inne produkcje tego pana. Po pierwszym odcinku zakochałem się w tej zwariowanej słodyczy, a nie zdarzyło mi się to od bardzo dawna. Starsi widzowie od razu zauważą też sporo mrugnięć okiem w ich stronę. Młodszym nie polecam, bo raczej ich znudzi, to raczej nie będzie seria kręcona według schematów i zasad, jakie producenci dają scenarzystom. Kilka słów więcej o pierwszym odcinku napisałem tutaj ale opisywanie tego cudeńka słowami będzie niekompletne, to trzeba zobaczyć.
Widziałem trailer. Tak moe że aż creepy.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn sty 26, 2015 4:48 pm

Nowe info na temat SM Crystal: Black Moon Arc. Start 7 Lutego 2015 :)
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... gns/.83708

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pn sty 26, 2015 10:09 pm

Hm... Nie wiem, czy aż tak bardzo nowe info :) Kto ogląda, ten już to wiedział, że teraz będzie Dark Kindom Arc. Zwłaszcza, że w ostatnim odcinku pojawiła się Chibiusa.

edit:
No ale fajnie jest obejrzeć trailer :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości