Zagraniczny rynek mangowy

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Daminox » śr maja 28, 2014 6:52 pm

Jest taki temat? Nie znalazłem.

Viz czyni dodruki Jojo, a nie znam polityki tego wydawnictwa, więc pytam Was czy może to sugerować powrót do serii?

PS Może warto w części forum z wydawnictwami polskimi dorzucić dział dla rynku zachodniego? Jeden ogólny dla wszystkich.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr maja 28, 2014 9:13 pm

Daminox pisze:Viz czyni dodruki Jojo, a nie znam polityki tego wydawnictwa, więc pytam Was czy może to sugerować powrót do serii?
Ja też nie znam, ale myślę, że to bardzo możliwe. W końcu mamy teraz anime, co mogło się przyczynić do większej sprzedaży i stąd dodruki. :) A przynajmniej dziwnym by dla mnie było, gdyby przy zwiększonej sprzedaży nie zdecydowali się serii kontynuować.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » śr maja 28, 2014 9:24 pm

Ja na necie wyczytałem [jak dobrze pamiętam to na ANN],że po dodrukach Viz planuje wydać tą mangę w formie omnibusów [na razie 1 i 2 sezon], co dalej to nie wiadomo. Mam tylko nadzieję,że to nie był żart z ich strony ^^

kunio
Status: Offline

Post autor: kunio » śr maja 28, 2014 10:41 pm

Ja na necie wyczytałem [jak dobrze pamiętam to na ANN],że po dodrukach Viz planuje wydać tą mangę w formie omnibusów [na razie 1 i 2 sezon], co dalej to nie wiadomo. Mam tylko nadzieję,że to nie był żart z ich strony ^^
W lipcu mają ogłaszać nowy tytuł w wydaniu VizBig....byłoby miło gdyby to okazał się Jojo. Jojo w takim wydaniu jak Vagabond = :[]

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr maja 28, 2014 10:46 pm

Szukałem informacji w necie i znalazłem info, że imiona postaci były zmieniane z powodu praw autorskich. Ma ktoś amerykańskie wydanie, żeby potwierdzić to info?
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr maja 28, 2014 10:48 pm

Daminox pisze:Viz czyni dodruki Jojo, a nie znam polityki tego wydawnictwa, więc pytam Was czy może to sugerować powrót do serii?
Dodruki oznaczają, że seria sprzedaje się dosyć dobrze. Słabo sprzedające się tytuły ignorują (vide "Basara").
Atobe-san pisze:Ja na necie wyczytałem [jak dobrze pamiętam to na ANN],że po dodrukach Viz planuje wydać tą mangę w formie omnibusów [na razie 1 i 2 sezon], co dalej to nie wiadomo. Mam tylko nadzieję,że to nie był żart z ich strony ^^
Kilka dni temu na FB napisali, że nie mają zamiaru wydawać tej serii w formie zbiorczej. :P

A jeśli chodzi o szanse na wydanie innych serii, to udzielają wymijających odpowiedzi, więc trudno powiedzieć. Z drugiej strony, nie zaprzeczyli, więc szansa zawsze jest.

A! Stwierdzili, że zapowiedzą coś ciekawego na Anime Expo.

kunio
Status: Offline

Post autor: kunio » śr maja 28, 2014 11:08 pm

Wczoraj była premiera Tytanów w wydaniu 5 w 1.
http://www.youtube.com/watch?v=RmWMjmZlfAM
Słabo to wygląda.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr maja 28, 2014 11:26 pm

kunio pisze:Wczoraj była premiera Tytanów w wydaniu 5 w 1.
http://www.youtube.com/watch?v=RmWMjmZlfAM
Słabo to wygląda.
Całość jest na śliskim papierze, to dopiero musi być ciężkie. Taką cegłę raczej nie czyta się zbyt fajnie. Tak wgl myślałam że to będzie w twardej oprawie wydane. Ponadto slaby wewnętrzny margines.
I czy to normalne że zostawiają japońskie onomatopeje i walą tej samej wielkości angielskie?

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr maja 28, 2014 11:34 pm

gg gonia pisze:I czy to normalne że zostawiają japońskie onomatopeje i walą tej samej wielkości angielskie?
To dziwi, bo w Vinland Sadze wszystkie onomatopeje są wyczyszczone i zastąpione angielskimi.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Pablo_Querte
Status: Offline

Post autor: Pablo_Querte » śr maja 28, 2014 11:36 pm

Daminox pisze:Szukałem informacji w necie i znalazłem info, że imiona postaci były zmieniane z powodu praw autorskich. Ma ktoś amerykańskie wydanie, żeby potwierdzić to info?
Wikipedia potwierdza.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw maja 29, 2014 10:44 am

kunio pisze:Wczoraj była premiera Tytanów w wydaniu 5 w 1.
http://www.youtube.com/watch?v=RmWMjmZlfAM
Słabo to wygląda.
Rany co on z tą mangą robi :shock: rozumiem, że nie każdy jest w obyciu z książką/mangą delikatny, ale żeby aż tak to miętosić tą jedną łapą... :?

shaneL
Status: Offline

Post autor: shaneL » czw maja 29, 2014 11:46 am

Grey pisze:
kunio pisze:Wczoraj była premiera Tytanów w wydaniu 5 w 1.
http://www.youtube.com/watch?v=RmWMjmZlfAM
Słabo to wygląda.
Rany co on z tą mangą robi :shock: rozumiem, że nie każdy jest w obyciu z książką/mangą delikatny, ale żeby aż tak to miętosić tą jedną łapą... :?
Troszkę wyrozumiałości :) Nie każdy ma małe zgrabne rączki. I trochę trudno jedną ręką kręcić filmik, drugą pokazywać tomik. Lubię takie filmiki, bo na żywo nie zawsze jest możliwość zerknąć na wydanie a człowiek ciekawy jak ono wygląda. Więcej takich.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw maja 29, 2014 6:24 pm

shaneL pisze:I trochę trudno jedną ręką kręcić filmik, drugą pokazywać tomik.
No to może powinien pomyśleć o statywie? Miałam te same odczucia co Grey. :roll:
A samo wydanie takie sobie...

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw maja 29, 2014 9:05 pm

Mixik pisze: A samo wydanie takie sobie...
Tsa, umówmy się, 3w1 to i tak cegła, która prawie że łamie się pod własnym ciężarem... a co dopiero 5w1, szczerze to gdy to przeczytałem nie potrafiłem uwierzyć, że ktoś takie coś wydał :roll:

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » czw maja 29, 2014 9:32 pm

No mnie się "Uzumaki" już mało przyjemnie czytało, a co dopiero takie coś. Chociaż muszę przyznać, że w dzieciństwie lubiłem zaglądać do encyklopedii PWNu, ale to zupełnie inny poziom wydawania.

Skoro jest okazja to ja zapytam, czy korzystacie z jakiś stron, na których można dostać świeże informacje an temat nowych wydaniach zagranicznych mang lub czytacie jakieś recenzjo-blogi podobne do polskich?

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » czw maja 29, 2014 9:36 pm

No cóż, na fanach Snk trzeba zarabiać ile się da, póki ich jeszcze tylu jest. :P Osobiście czegoś takiego do ręki bym nawet nie wzięła. Jestem uczulona na tak grube tomiszcza, zwłaszcza z miękką okładką. Mój brat zresztą bezskutecznie próbuje mnie namówić na przeczytanie LOTRa, którego posiada oczywiście w wydaniu jednotomowym - po prostu jakiś koszmar. Ponad tysiąc stron, ledwie mi się w rękach mieści...

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » czw maja 29, 2014 9:50 pm

vishaad pisze:Skoro jest okazja to ja zapytam, czy korzystacie z jakiś stron, na których można dostać świeże informacje an temat nowych wydaniach zagranicznych mang lub czytacie jakieś recenzjo-blogi podobne do polskich?
http://www.animenewsnetwork.com/
http://mangabookshelf.com/
i czasami to:
http://www.kuriousity.ca/topics/news/licensing/

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » czw maja 29, 2014 9:59 pm

vishaad pisze:Skoro jest okazja to ja zapytam, czy korzystacie z jakiś stron, na których można dostać świeże informacje an temat nowych wydaniach zagranicznych mang lub czytacie jakieś recenzjo-blogi podobne do polskich?
Ja zaglądam na nyuu-manga, bo jest info o polskich i zagranicznych wydaniach. :P Tak się do tej strony przyzwyczaiłam, że jak teraz pojawiła się informacja o dwutygodniowym urlopie, to nie wiem czym to zastąpić. :(

Tak przy okazji - zbliżają się może jakieś premiery na rynku zachodnim, na które szczególnie czekacie? Ja zamówiłam sobie właśnie What did you eat yesterday? i czekam na Black Rose Alice, A New Season Of Young Leaves, Ajina i Love at fourteen. Coś ciekawe jeszcze wychodzi niedługo?

shaneL
Status: Offline

Post autor: shaneL » czw maja 29, 2014 10:56 pm

Takie tam o wydawnictwach zagranicznych:

http://organizationasg.kokidokom.net/20 ... in-the-us/

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » pt maja 30, 2014 8:29 pm

shaneL pisze:Takie tam o wydawnictwach zagranicznych:

http://organizationasg.kokidokom.net/20 ... in-the-us/
Dosłownie zupdate'owali swój post z 2010 po upadku Tokyopopu na temat ratowania licencji i usunęli oryginał. Przez takie rzeczy od dawna ich nie czytałem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości