Nasze hobby

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Bukafo » sob lut 29, 2020 8:42 pm

Kocurzyca, jest wielu artystów na DA, którzy korzystają tylko z SAI-a i tworzą niesamowite dzieła. Dla chcącego nic trudnego. ;)

Tak btw. fajny koteł. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Mormicc » sob lut 29, 2020 8:53 pm

Myślałem kiedyś nad spóbowaniem swoich sił w digitalu. Wolałbym jednak nie iść w koszta z czymś co nie wiem czy mi się spodoba. Zwykład myszka komputerowa na początek wystarczy? :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Bukafo » sob lut 29, 2020 8:57 pm

Mormicc pisze:
sob lut 29, 2020 8:53 pm
Zwykład myszka komputerowa na początek wystarczy?
Skończ waść, wstydu oszczędź!

Za niecałe 300 złotych można dostać naprawdę spoko tablet graficzny. Sam korzystam z Huiona 1060 pro+ i jestem z niego bardzo zadowolony. Jeśli naprawdę myślałeś o myszce, to życzę powodzenia. :lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Kocurzyca » sob lut 29, 2020 9:26 pm

Wiem, zarejestrowałam się na dA lat temu 13. Wiem jak to wygląda.

Ja jak miałam 12 lat to rysowałam myszką w paintcie :D nawet spoko mi wychodziło hahaha. Potem dostałam od mamy Wacom Bamboo za 200zł. Służył mi dzielnie wiele lat. Kilka lat temu zaopatrzyłam się w nowy tablet, też Wacom, który kosztował mnie 120 bo był na przecenie. Rozmiar A5.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Meliona » sob lut 29, 2020 10:04 pm

Ja kilka lat temu rysowałam myszką i w gimpie. Do dzisiaj nie mam tabletu do rysowania, bo chcę się najpierw nauczyć rysować na papierze. Co mi marnie wychodzi, wciąż jestem kiepska. Niby trzeba rysować po kilkanaście godzin na dobę, by się nauczyć. Ja rysuję raz na kilka dni lub tygodni xD
Przykłady moich prac robionych myszką:
► Pokaż Spoiler
Nie polecam tego sposobu, bo większość czasu się poświęca na to, żeby kreski wychodziły w miarę równo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Krylan » ndz mar 01, 2020 12:57 am

Bukafo pisze:
sob lut 29, 2020 8:57 pm
Mormicc pisze:
sob lut 29, 2020 8:53 pm
Zwykład myszka komputerowa na początek wystarczy?
Skończ waść, wstydu oszczędź!
Ale wiesz, w jakim kontekście te słowa padły i w jakiej sytuacji się tego zwrotu powinno używać?
Meliona pisze:
sob lut 29, 2020 10:04 pm
Ja kilka lat temu rysowałam myszką i w gimpie.
W sumie nie wiem co mnie bardziej przeraża: to że myszką, czy że w gimpie :lol:

Widzę, że wszyscy tu o SAI-u mówią. Ja korzystałem z niego przez kilka lat, ale ostatnio przerzuciłem się na Clip Studio Paint. Genialny program wart swojej ceny ($50 za wersję pro, ale kupiłem na Black Friday 50% taniej). Mają sporą bazę tutoriali na różne tematy (co miesiąc prowadzą konkursy na przewodniki, dlatego cały czas się pojawiają nowe), bazę darmowych zasobów (pędzle, wzory, akcje, modele 3D). W samym programie też jest sporo fajnych i przydatnych funkcji: szybkie tworzenie ramek kadrów i dymków (dla komiksiarzy), ustawianie linii pomocniczych pod perspektywę, linie symetryczne (do tworzenia różnych wzorów), ustawianie modeli 3D dla referencji bezpośrednio w programie, możliwość dowolnego przestawiania okien i układania obszaru roboczego według swoich preferencji (są nawet w bazie presety, więc jak ktoś chce układ SAI-a, to może go sobie pobrać). Można tam nawet robić animacje (w wersji PRO są ograniczenia, EX jest bardziej pod animację i tworzenie komiksów).
Dodatkowo CSP oferuje chmurę 10 GB na swoje prace, serwis, na którym można zadawać pytania o program i otrzymywać odpowiedzi od innych użytkowników, a także wiele więcej. Jak ktoś nie jest przekonany, to może wypróbować trial przez 30 dni i zobaczyć, ile ma do zaoferowania SCP. Program naprawdę opłaca się kupić (i co ważniejsze, to nie jest żadna "subskrypcja", tylko płaci się za program raz, co teraz jest dosyć rzadko spotykane). Polecam.

Tablet mam od 6 lat, Wacoma. Też polecam, bo to solidna firma i solidny sprzęt.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Kocurzyca » ndz mar 01, 2020 1:39 am

Mnie w SAIu zawsze smuci mała ilość funkcji, może dlatego tęsknie za PSem. Jedyną zaletą SAIa jest jego "gładkość" i prostota.
W Clip Studio Paint nigdy nie pracowałam, ale może kiedyś się skuszę :D A animacje też zdarzyło mi się robić w PSie, ale mnie akurat animacja za bardzo nie kręci no to ten.

Skoro już jestem w tym temacie, to może wrzucę więcej swoich kiciusiów:

Obrazek
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: SzadorRzunXIV » śr kwie 08, 2020 7:40 pm

W czerwcu zeszłego roku na serio zabrałem się za rysunek. Od tego czasu zużyłem 125 gel penów i 20 100-stronowych szkicowników A5.

W zeszłym roku udało mi się ukończyć Inktober.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej rysunków.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Kocurzyca » czw lip 09, 2020 7:18 pm

Taki oto kotek z dzisiaj. Biorę w tym roku udział w Art Fight, więc prężnie tworzę ataki :D

Obrazek
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Ame » czw lip 09, 2020 7:28 pm

Kocurzyca, nie wyświetla się obraz. Tylko słowo:"Obrazek" jest.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Kocurzyca » czw lip 09, 2020 8:06 pm

>:(


Obrazek


A teraz? Chyba powinno być okej.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: KAWAIILOVE » czw lip 09, 2020 8:12 pm

Kocurzyca, Ja widzę koteła. :D
Ładne tło, a co to postaci - nie wiem czemu, ale przypomina mi Scara z Króla Lwa.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Ame » czw lip 09, 2020 8:38 pm

Kocurzyca pisze:
czw lip 09, 2020 8:06 pm
A teraz? Chyba powinno być okej.
Teraz jest w porządku. :D :D Ładny kocur ci wyszedł. :)

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Kocurzyca » czw lip 09, 2020 8:44 pm

Dziękuję bardzo! To jakaś postać mojej znajomej, ale w sumie nie wiem za bardzo nic więcej o nim poza tym, że to psycho i nazywa się Ruczaj.

Mam jeszcze, yyy, 14 kocich główek które narysowałam na Art Fight od 1 lipca :D ale nie wiem czy je tutaj wrzucać, bo to tylko pocieniowane główki różnych kocich postaci.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Meliona » czw lip 09, 2020 9:52 pm

Ładny kolor ma ten kot (ta praca chyba najbardziej mi się podoba z twoich dotychczasowych, jeśli chodzi o kolorystykę) i ogólnie podziwiam, że potrafisz jakoś kota namalować, bo ja tej bezkształtnej kociej masy po prostu nie potrafię przelać na papier xD Tylko tak sobie myślę, że naturalniej by wyglądało, gdyby miał inaczej ustawione łapy - na przemian. Prawa łapa przednia do przodu, lewa przednia do tyłu, tylne zostawić i lepiej by się na to patrzyło, naturalniej (trochę się gapiłam co mi w tych łapach nie pasuje, sorry xD)
Gif obrazujący to, co myślę:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Bukafo » czw lip 09, 2020 10:11 pm

Rysunek jest cudny, ale zgadzam się z Melioną, że lepiej, by to wyglądało, gdyby łapy były inaczej ustawione. ;)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Kocurzyca » czw lip 09, 2020 10:14 pm

Ja tbh nie bardzo lubię rysować inochód, wolę rysować tak, jak narysowałam, bo lepiej czuję "balans" postaci :D


Tu są te główki, co narysowałam, ale wrzucam w spoiler, no bo jednak jest ich sporo.
► Pokaż Spoiler
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Shiki » pt lip 10, 2020 8:09 am

Kocurzyca, bardzo ładne! A masz może jakąś stronę typu DeviantArt gdzie je wstawiasz? Moja siostra ostatnio zagłębia się w książki Wojowników (WarriorCats) i byłaby wniebowzięta mogąc poprzeglądać twoje ilustracje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Kocurzyca » pt lip 10, 2020 2:32 pm

Ojojojojoj. Miałam deviantart, ale niestety, przez moje problemy ze stresem przestałam tam wrzucać rzeczy przez ostatnie kilka lat, więc praktycznie nie ma tam moich grafik. Mam za to tumblra poświęconego wojownikom gdzie reblogują/publikuję 100% rzeczy związanych tylko z wojownikami i pod tagiemm my arts są tam moje rysunki. Mogę ewentualnie podrzucić ling do tego tagu na moim blogu, tylko tam są rysunki przedstawiające w większości postacie moje albo moich znajomych z forum wojownikowego na którym gram od 11 lat. Mam tam jednak także trochę kanonicznych kotków z książek które narysowałam tak, jak sobie wyobrażam :D mogę ewentualnie podrzucić ci te moje rysunki kanonicznych kotków, jakby chciała zobaczyć.


A tutaj kolejny kotek którego wczoraj narysowałam, brat jednej z moich postaci na forum:

Obrazek
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Alexandrus888 » pn lip 20, 2020 8:48 pm

Moje 2 podejście do cosplayu. Pomysł na strój zrodził się w chwili ogłoszenia LFM i prysł jak bańka mydlana gdy okazało się, że ma być tylko stacjonarnie. Ale JA nie mogę?! Potrzymaj mnie piwo! I tak się zrodziła koncepcja aby pojechać do Poznania. Gdy już wszystko miałem gotowe okazało się, że jednak może być online >_< Ale już słowo się rzekło, kobyłka u płotu, nie wypadało nie jechać.
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości