Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » pt maja 27, 2022 10:37 am

Tequilka pisze:
pt maja 27, 2022 9:10 am
"jeden z największych przebojów w historii japońskich kin" no... polemizowałabym z tym xD
Film jest obecnie 9 najlepiej zarabiającym filmem japońskim w historii japońskiego box office'u, więc chyba można go jak najbardziej nazwać jednym z największych przebojów.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » śr cze 01, 2022 3:59 pm

Tymczasem Crunchyroll w ostatnim tygodniu dodał trochę lepszych i gorszych tytułów z biblioteki dawnego Funimation na Polskę:

- Banished from the Heros Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside
- DECA-DENCE
- Shachibato! President, It's Time for Battle!
- Sonny Boy
- Stars Align
- The Gymnastics Samurai
- Warlords of Sigrdrifa

Z innym ciekawostek dot. VOD-ów z anime w Polsce - ostatnio po ponad roku próbowałem się wziąć subskrypcje na HIDIVE, żeby być porządnym i jako jedyny Polak na całym globie obejrzeć legalnie przez miesiąc całe Ya Boy Kongming! Mimo, że strona działa tak jak wcześniej (widoczne są blokady regionalne, co sugeruje, że mają prawa do konkretnych tytułów w danym kraju) to z polskiego ip zamiast formularza wyświetliło mi się to :lol:
Obrazek

Z tego co wiem blokada została wprowadzona w styczniu/lutym. Ale mniejsza o Polskę, co ich obchodzi jakiś jeden desperat. Wchodzę sobie na twittera pod koniec maja, aby obadać dokładnie sprawę, a tam masa sfrustrowanych wpisów z języku hiszpańskim i portugalskim - okazuje, że HIDIVE postanowił zrobić swoim "drogim cenionym subskrybentom" niespodziankę w trakcie obecnego sezonu, wyłączając usługę w całej Ameryce Łacińskiej :lol:
Obrazek


Widać, że nowy właściciel serwisu, czyli AMC (w Polsce właściciel takich kanałów jak AMC, CBS Europa, CBS Reality, Polsat JimJam, Sundance TV), wie, jak rozpromienić buzie fanom anime na dzień dziecka :lol:

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » śr cze 15, 2022 7:56 pm

Crunchyroll znowu wrzucił trochę seriali z biblioteki Funimation na Polskę:
- Arifureta: From Commonplace to World's Strongest (drugi sezon)
- Blue Reflection Ray
- ID: INVADED
- Girls Bravo (za darmo)
- Mieruko-chan
- Sasaki and Miyano
- She Professed Herself Pupil of the Wise Man
- Super Cub
Obrazek

No i możliwy powód dla którego serwis HIDIVE zwinął się z większości rynków:
Usługa AMC+ ruszy w Polsce w 1. kwartale 2023 r.

Amerykańska usługa streamingowa AMC+ rozpocznie działalność w Europie w 2023 r. AMC+ to usługa przesyłania strumieniowego amerykańskiego nadawcy AMC. Platforma AMC+ prawdopodobnie zostanie udostępniona w Polsce w pierwszym kwartale 2023 r.

[...]

Levente Málnay, wiceprezes AMC Networks International, ogłosił plany ekspansji podczas dyskusji panelowej w Dubrowniku, o czym donosi portal Broadband TV News. Według wypowiedzi wiceprezesa AMC, usługa AMC+ nie będzie konkurować z takimi graczami, jak Netflix, ale zamiast tego zaoferuje coś innego. Nie podano jeszcze żadnych szczegółów.
Źródło: https://satkurier.pl/news/218383/usluga ... 023-r.html

Jako ciekawostkę powiem, że można korzystać dalej z oferty HIDIVE na Polskę, tylko w momencie brania subskrypcji trzeba być w USA ;)

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » pt cze 17, 2022 7:44 am

No i nie będzie upośledzonej netflixowej dystrybucji, bo prawa nabył Crunchyroll :D
https://www.crunchyroll.com/anime-news/ ... anime-expo

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Thoreline » pt cze 17, 2022 5:46 pm

Do nowych części/nowych wersji starych anime podchodzę sceptycznie :D. Ale obejrzeć obejrzę :D
W sumie wolałabym by było na netflixie. Nie mam i nie planuje zakupu subskrypcji CR - jak i po połączeniu z Funimation, CR prawnie nic nie wypuszcza już dla free users.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » pt cze 17, 2022 7:40 pm

Kwestia gustu. Niektórzy lubią oglądać odcinki telewizyjnego anime zaraz po wypuszczeniu z angielskim przekładem od japońskiego, inni po 3 miesiącach/pół roku z polskimi napisami czasami robionymi z angielskiego skryptu, ponieważ tak jest taniej i serwis musi poudawać, że to ich original ;)

Także z pozdrowieniami dla Disney+ i jego Summer Time Rendering ;)

Co do przejścia w premium to najlepsza rzecz, jaką CR zrobił się od lat. Więcej anime na Polskę (40 nowych na sezon + kilka starych co tydzień), zero wieszanie strony, mniej kosztów dla "niepiracących" fanów oglądających cotygodniowo anime.

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: nover » pt cze 17, 2022 9:06 pm

Tomek pisze:
pt cze 17, 2022 7:40 pm
Co do przejścia w premium to najlepsza rzecz, jaką CR zrobił się od lat. Więcej anime na Polskę (40 nowych na sezon + kilka starych co tydzień), zero wieszanie strony, mniej kosztów dla "niepiracących" fanów oglądających cotygodniowo anime.
Tak dla pewności zapytam: CR nadal nie oferuje polskich napisów?

Jakiś czas temu przestałam tam zaglądać, męczyło mnie bardzo (cóż, już nie ten wiek, poza tym oglądam przeważnie późnym wieczorem) gdy musiałam sobie po angielsku odpalać z braku laku... obecnie brak polskiego w napisach podczas gdy dodają na nasz kraj tytuły to dla mnie przeogromny minus i zniechęca do zakupu subskrypcji.
Jak napisy polskie mają to zwracam honor.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » sob cze 18, 2022 5:04 am

Nie ma i... bardzo dobrze, jeśli ma odbywać się z angielskiego. Pomijając już przypadek Netflixa jest jeszcze Piece of Magic Entertainment i jego przetłumaczony kinowy Jujutsu Kaisen 0 :lol: Nawet jeśli Crunchyroll dostałby polskie napisy to zostałbym przy angielskich, bo robienie silmulcastów to większe wyzwanie niż dostanie gotowego odcinka z końcowym skryptem po czasie.

Może to też kwestia arogancji, braku wiary. Po tym, jak zacząłem oglądać z angielskimi napisami zdałem sobie sprawę jak polskie fansuby są robione przez takich analfabetów jak ja, którzy nie potrafią czasem złożyć sensownego zdarza :lol:

PS Masz chyba za mało do czynienia z angielskim, skoro męczy cię używanie tego języka w sytuacji zmęczenia. Osobiście oglądam anime z angielskimi od około 15 lat (gdzieś od 2007 roku i zaczęło się od czytanej w ze słownikiem mangi Air Gear, nigdy nawet nie dokończyłem tego przez późniejszą narrację, natłoku tekstu :lol:). Czy jestem wyspany, czy nie, pomijając jakieś bardzo egzotyczne słówka (jakieś zagadnienia z Dr Stone) całe przełożenie z angielskiego działa u mnie mechanicznie. Nie mam świadomości, że w ogóle czytam coś w innym języku :D

I nie uważam się za człowieka, który zna angielski. Po prostu uznaje, że trudności w czytaniu po angielsku są przereklamowane. Liczba powtarzanych słów w dialogu, zwłaszcza w anime, jest na tyle duża, że szybko je wchłania się.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Akiho » sob cze 18, 2022 10:27 am

nover pisze:
pt cze 17, 2022 9:06 pm
obecnie brak polskiego w napisach podczas gdy dodają na nasz kraj tytuły to dla mnie przeogromny minus i zniechęca do zakupu subskrypcji.
Jak napisy polskie mają to zwracam honor.
Zgadzam się, zwłaszcza przez ilość obecnie obecnych platform na naszym rynku brakuje mi takiej właśnie z anime.
Tomek pisze:
sob cze 18, 2022 5:04 am
Nie ma i... bardzo dobrze
|Czytając całą twoją wypowiedź, zabrzmiało to jednak trochę arogancko, jak zresztą stwierdziłeś potem, indywidualna sprawa kogoś jak traktuje dany język i po prostu ogląda z napisami z czystej wygody.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » sob cze 18, 2022 12:29 pm

Może to i aroganckie, ale jeśli CR ma podchodzić do rzeczy po łebkach to wolę, aby nie marnowali na to moich pieniędzy ( tak jak w przypadku niektórych innych ich pomysłów). W końcu place im za to, aby mnie zadowalali, a nie potencjalnego klienta.

Co do wygody problem zaczyna się wtedy, gdy dochodzi do kradzieży, a piractwo, jakby do niego nie podchodzić subiektywnie, ze strony obiektywnej do niej zalicza się :D Wiem, że duża część polskiego fandomu nie ma z tym problemu (czasem trochę uzasadnionego - w szkole uczono ruskiego ;)), ale nadal CR ma prawa do 700 anime w naszym kraju i dla swojego własnego sumienia staram się to respektować. W najgorszym razie uzywalbym ich używał raz na kilka miesięcy w celu nadrabiania, tak jak robię z HIDIVE (na oku przez VPN mam też pewną firmę z Hong Kongu streamujacą anime z angielskimi napisami na YouTube, wykorzystując w tym celu funkcje dotacji jako subskrypcję :lol:)

PS W ogóle, jak teraz pomyślałem o kiepskich polskich napisach to doszedłem do ciekawych wniosków. Gdyby Viz Media Europe nie sprzedał firmie Vision polskiego AV Visionem (jego praw dystrybucyjnych) tylko po prostu zamknęło oddział to dzisiaj CR przez szwajcarskie Crunchyroll SA mogłoby mieć prawa do kilkudziesięciu polskich lokalizacji z Anime Virtual :lol:

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: nover » sob cze 18, 2022 1:23 pm

Tomek pisze:
sob cze 18, 2022 5:04 am
PS Masz chyba za mało do czynienia z angielskim, skoro męczy cię używanie tego języka w sytuacji zmęczenia
Lol, nie. Nie mam bladego pojęcia skąd taki z dupy wniosek.
Po prostu jestem mega zmęczona po całym dniu pracy + ogarnianie dziecka z ADHD które wstaje z pianiem koguta i które zasypia bardzo późno. Nawet nie masz pojęcia ile energii ma takie dziecko i ile cierpliwości i siły trzeba mieć by ogarnąć taką nadaktywność.
I tak, o godzinie 23 już nie mam totalnie siły i ochoty na myślenie w locie a już tym bardziej na rozumienie nieojczystego języka (swoją drogą w mojej pracy chcąc nie chcąc muszę umieć się posługiwać angielskim i rosyjskim/ukraińskim ze względu na klienta którego tak sobie po prostu nie odeślę bo tak).
Więc to dla mnie ogromny minus brak pl napisów. I nawet jeśli miałby być tłumaczone z angielskiego to byłabym w miarę zadowolona.
PS. Skoro tak bardzo boli cię tłumaczenie z angielskiego to (nie)polecam obejrzeć parę tłumaczonych hentaiów na polski. Zwłaszcza grupy "Stoner". Gorszej tłumaczeniowej (choć nie wiem z jakiego języka to było) żenady nie widziałam. Po czymś takim mam awersję do polskich tłumaczeń w hentaicach XD

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » sob cze 18, 2022 7:07 pm

nover pisze:
sob cze 18, 2022 1:23 pm
Lol, nie. Nie mam bladego pojęcia skąd taki z dupy wniosek.
Może trochę źle się wyraziłem. Dziwię się, że męczy ciebie tylko angielski w sytuacji zmęczenia. Ja jak jestem zmęczony to nie sprawia mi wielkiej różnicy, czy to polski lub angielski. I na jednym i na drugim potrafiłem nieraz zasnąć (teraz trochę bardziej dbam o "higienę spania", starość nie radość ;)).

Po prawdzie widzę jedną różnicę. Ja używam głównie angielskiego w wolnym czasie, więc może nie mam jakiś negatywnych podświadomych odczuć z nimi związanych, nie kojarzy mi się z obowiązkiem.

Moje niechęć do (głównie) polskiego fanowskiego tłumaczenia pewnie wzięły z pierwszych online'ów (mniej więcej wtedy zacząłem rezygnować z polskich subów), gdzie często nakładano polskie napisy na angielskie hardsuby. Nie dość, że nie było to zbyt ładne to jeszcze od razu było widać, jak coś nie było tak :D

Bawił mnie też ten przejściowy przesadny fetysz samych angielskich hardsubów do fanatycznego udziwniania napisów podczas openingów i endingów. Już pomińmy animacje karaoke. Kiedyś, aby "przetłumaczyć" japońską piosenkę potrzeba było zapchać ekran aż trzema liniami tekstu: angielską, japońskie znaki i romanji :lol:

Z konkretnych przypadków pamiętam też grupę "translacyjną", która zaczęła "tłumaczyć" anime Cross Game na angielski. Po kilku odcinkach zaczęto się orientować, że te tłumaczenie polegało na zwykłym cytowaniu dialogów z fanowskiego przekładu komiksu i twórczego wypełniania reszty :lol:

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Herocky » śr cze 29, 2022 2:52 pm

OVERKILL pisze:
śr cze 29, 2022 1:32 pm
OP Bastard!! Heavy Metal Dark Fantasy
Mam nadzieję, że tylko opening będzie słaby :roll:
Jutro premiera na netflix
A mi się nawet podoba, nie uważam, że jest słaby. Z ciekawości odpalę pierwszy odcinek, bo seria będzie w moich klimatach. :)
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » śr cze 29, 2022 3:08 pm

OVERKILL pisze:
śr cze 29, 2022 1:32 pm
OP Bastard!! Heavy Metal Dark Fantasy
Jak na moje oko jest całkiem spoko. Piosenka wpada w ucho, wykonanie na bogato. Pozostaje tylko kwestia zawartości, ale to już kwestia indywidualna.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Nelinnor » śr cze 29, 2022 5:23 pm

Ten opening trochę przypomniał mi czasy popularności AMV, co drugi montaż miał podłożony jakiś pop/rock/metal w języku angielskim.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Yuriko » śr cze 29, 2022 6:12 pm

Dla mnie fajny opening. Lubię takie brzmienia :)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » sob lip 02, 2022 2:55 am

Mam właśnie jedną z tych chwil gdzie człowiek musi, musi się z kimś podzielić to co przeżył. A właśnie przeżyłem dwunasty odcinek Summertime Render.
Jak pół godziny temu nie chciało mi się zasnąć z powodu gorąca, tak teraz w ogóle nie chce mi się spać. Co było w tym wspaniałym epizodzie. To samo co we wszystkich poprzednich, nie różnił się on jakoś zbytnio od poprzednich. Ale teraz, po jego obejrzeniu, na świeżo jestem w stanie powiedzieć: to jest moje anime roku.
Nie wiem ile lat minęło odkąd leciało anime na którego każdy odcinek czekałem tak niecierpliwie. Każdy epizod pochłaniam w mig mając równocześnie wrażenie że przyswoiłem zawartość przeznaczoną na 2 godziny seansu. Fabuła jest ciekawa, lecz to za sposób jej prowadzenia przyznaję tej produkcji maksymalną ilość punktów. Zakochałem się w tej produkcji bez pamięci!

Uff, wyrzuciłem to z siebie! Wszystkim polecam to anime, zwłaszcza miłośnikom tajemnic. :D

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 166
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Alqua » pn lip 04, 2022 9:56 am

Trochę mnie przeraża ta animacja. przywołuje najgorsze wspomneinia z Berserka 2016. I tak zaczne oglądac, ale no skzoda, ze nie poszli w bardziej klasyczną animację.

Awatar użytkownika
Lukardis
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 12, 2021 1:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Lukardis » śr lip 06, 2022 6:03 pm

Dokańczam sobie animki z sezonu wiosennego i przyznam, że jakkolwiek były w nim zdecydowanie lepsze rzeczy, to bardzo polecam Birdie Wing. Wchodząc w to myślałam z jakiegoś powodu, że obejrzę poważny coming-of-an-age z golfem w tle, ale dostałam wampiryczną golfową mafię, duże ilości podtekstów homoerotycznych, potężne wizualizacje magicznych golfowych mocy i hasło przewodnie głównej bohaterki o treści I'll pierce you with my rainbow bullet XD głupiutkie ale samoświadome, na niczym innym się lepiej nie bawiłam

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » czw lip 07, 2022 12:50 pm

Lista krajów z datami premier kinowych filmu "Dragon Ball Super - Super Hero":
August 18 in Australia, New Zealand, Mexico, Brazil, Peru, Chile, Argentina, Colombia, Central America, Ecuador, Bolivia, Uruguay, Paraguay

August 19 in the United States, Canada, United Kingdom*, Ireland*, South Africa, Zambia, Vietnam

August 26 in India, Indonesia

August 30 in Malaysia, Brunei

August 31 in the Philippines

September 1 in Singapore

September 8 in Taiwan

September 15 in South Korea

September 29 in Thailand, Hong Kong, Macao

Additional global release dates for the film will be announced soon.
Podobno lista dotycząca regionu EMEA (z komunikatu prasowego włoskiego Crunchyrolla):

Algeria: October 5
Bahrain: August 1
Benin: October 7
Burkina Faso: October 7
Cameroon: October 7
Congo: October 7
Democratic Republic of Congo: October 7
Djibouti: October 6
Egypt: August 18
Estonia: August 19
Ethiopia: August 18
Finland: August 19
France: October 5
Gabon: October 7
Guinea: October 7
Iraq: August 18
Ireland: August 19
Israel: August 18
Italy: September 29
Ivory Coast: October 7
Jordan: August 18
Kenya: August 19
Kingdom of Saudi Arabia: August 18
Kuwait: August 18
Lebanon: August 18
Lithuania: August 26
Luxembourg: October 5
Madagascar: October 7
Mali: October 7
Mauritius Island: October 5
Morocco: October 5
Netherlands: August 18
Niger: October 7
Nigeria: August 18
Norway: August 19
Oman: August 18
Qatar: August 18
Romania: September 2
Senegal: October 7
South Africa: October 19
Spain: September 2
Sweden: August 26
Syria: August 18
Togo: October 7
Tunisia: October 5
Turkey: September 16
United Arab Emirates: August 18
United Kingdoms: August 19
Zambia: August 19
Additional EMEA dates will be announced soon
Jeśli w polskich kinach nie będzie wyświetlany DB to tracę wiarę w polski oddział Sony :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości