Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 695
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Anime

Post autor: Krzych Ayanami » śr paź 25, 2023 12:08 am

aqila pisze:
wt paź 17, 2023 4:02 am
Shangri-La Frontier:
Ciężko powiedzieć. Pierwsze wrażenie mam takie, że to kolejna historyjka z przepakowanym głównym bohaterem (parodią Let me solo her moim zdaniem) - chociaż po trzech odcinkach no właśnie historii jako takiej nie ma. Taka bardzo przypadkowa komedia od jednego bosa do drugiego, z pałętającą się pod nogami panną. Która z kolei jak dla mnie jest parodią Goblin Slayera - czy czegoś takiego. Jako kompletny odmóżdżacz to jeszcze jakoś, ale nic ponad to.

Na liście pozycji mam The Kingdoms of ruin .
Animkowe trauma center. Eksterminujący osoby znające się na magii reżim zamordował głównemu bohaterowi sympatię - i nie wiadomo po co wpakowali go żywego do więzienia. Kilka lat później uciekł tylko po to, żeby przeprowadzić masowy mord na wszystkim co się rusza.
To jedna z tych pozycji epatująca przemocą i okrucieństwem, mocno spychająca historię na drugi albo trzeci plan.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » ndz paź 29, 2023 11:23 am

Crunchyroll dodał 51 serię anime w tym sezonie na teren Polski - Captain Tsubasa: Junior Youth Arc:
https://www.crunchyroll.com/series/G4PH ... -youth-arc
Obrazek

Tak naprawdę była ona już wcześniej u nas dostępna, ale jedynie z niemieckimi, francuskimi i włoskimi napisami, więc zapomniałem wspomnieć o niej. Teraz dodali angielski, więc jest bardziej casualowo ^^'

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Gina89 » ndz paź 29, 2023 4:42 pm

The Kingdoms of ruin - ogólne wrażenie dobre. W sumie fabuła może pójść w tak wiele kierunków, że do konca nie wiadomo czego sie spodziewać. No i dawno nie oglądałam czegoś gdzie co minute zmieniałam strone i ostatecznie nie wiem komu kibicować. Bo jednak chłopak przeżył wiele ale z drugiej strony tyle niewinnych ofiar....

Undead Unluck - jakie to jest cudowne anime to aż dech zapiera. Człowiek ogląda z bananem na twarzy i chce więcej. Normalnie kooooooocham głównych bohaterów, oboje są cudowni na swój sposób

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 629
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Tequilka » pn paź 30, 2023 5:22 pm

W końcu miałam czas, żeby troszkę nadrobić sezon (dalej mam mnóstwo pozycji w planach do obejrzenia)
*Spy x Family Season 2 - póki co nuda, odcinek z Damianem i kolegami skipowałam, bo już wystarczająco nudziłam się czytając o tym w mandze. Czekam na "wycieczkę", bo wtedy będzie lepiej z akcją.
*Sousou no Frieren - bardzo spokojna, powolna seria, która jednak potrafi złapać za serducho i dopić człowieka motywem przemijającego czasu T_T Naprawdę przyjemnie mi się to ogląda.
*Dr. Stone: New World Part 2 - Doktora Kamienia uwielbiam, akurat jest arc na którym skończyłam czytać mangę więc jestem bardzo ciekawa co się wydarzy i jakie wynalazki zostaną użyte w kolejnych odcinkach. Szkoda, że już na randomowym poście na fb dostałam spoiler z tej serii -.-
*Undead Unluck - no oczywiście, że mam skojarzenia z My Hero Academia. Ciekawy koncept i piękne wykonanie - David Production znowu nie zawodzi. ;) Humor tej serii bardzo mi siada a główne postacie są tak łatwe w polubieniu, że aż chce się im kibicować. :boks:
*Keikenzumi na Kimi to - motyw popularna dziewczyna, która zaczyna chodzić z panem: niepopularnym, nijakim, geekiem (zaznacz dowolne) cz. 28. Da się to oglądać, ale wybitne nie jest. Momentami urocze, ale strasznie naiwne. Do tego trudno mi uwierzyć w postać głównej bohaterki i tego co wyrabia, bo "myślała, że tak powinno być" :roll:
► Pokaż Spoiler
*Kusuriya no Hitorigoto - czyli nasze Zapiski Zielarki. Uwielbiam, jeju jak oni pięknie tą serię zrobili, opening również cudo! Kocham takie klimaty historyczne z nutką intryg i nawet kryminału momentami. A i wstawki humorystyczne trafiają w moje gusta. ;) Z tego sezonu chyba tą serię polecam najbardziej.
*Ragna Crimson - shonen z walką ze smokami. Jestem póki co po dwóch odcinkach, szału nie ma, ale nawet dobrze się to ogląda. Podoba mi się "power up" protaga. Mam nadzieję, że się rozkręci i wgniecie mnie w fotel :P
*Watashi no Oshi wa Akuyaku Reijou. - zakochana w villiance. Uwielbiam motywy "odrodzona w grze otome" więc pozycja dla mnie obowiązkowa, tym bardziej, że chciałam kupić swego czasu novelkę. Przyjemna komedia, dobrze się to ogląda a i są sytuacje, że się człowiek zaśmieje.
*Ojou to Banken-kun - wnuczka yakuzy i jej ochroniarz i ich miłość z różnicą wieku lat 10. Odsuwając na bok "fabułę" - oczy w tym anime są obrzydliwe! Postacie mają często zeza a jak ich oczy pokazane są z boku, to są jakieś powyginane, powyciągane, zakrzywione. Okropność! Co do samej "fabuły" to mamy podchody rodem z gimnazjum, trochę ciężko się to ogląda, a jeszcze motyw, że 26 latek udaje 16-latka i ludzie z klasy komentują to tylko "wyglądasz dojrzale" no nie mogę... nie wiem czy skończę.
*Migi to Dali - czarny koń sezonu jak dla mnie, nie sądziłam, że ta seria aż tak bardzo mi się spodoba - jedna z lepszych w tym sezonie. Jest creepy momentami, a zarazem zabawna. Podoba mi się ten nierówny kontrast. Bliźniaki dużo kombinują a ich pomysły są tak odklejone, że aż genialne! Naprawdę świetna seria!
*Buta no Liver wa Kanetsu Shiro - to jest jakaś pomyłka... Miała być spoko komedia isekai, w której protag odradza się jako świnka a wyszła tak nudna, nieśmieszna i przesiąknięta podtekstami w każdej sekundzie na siłę seria, że brak mi słów. Jestem po 3 odcinkach, dam jeszcze szansę z 1-2 ale raczej pójdzie drop. nie mam zamiaru się męczyć. ;/

Póki co tyle, w planach jeszcze parę nowych serii i kontynuacji, ale ponieważ chcę oglądać z mężem to muszę zaczekać, aż będzie miał "ten dzień" na oglądanie :P

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Lunatyczka » pn paź 30, 2023 8:51 pm

Tequilka pisze:
pn paź 30, 2023 5:22 pm
Szkoda, że już na randomowym poście na fb dostałam spoiler z tej serii -.-
To jest jakaś plaga ostatnio, mi ciągle wyskakują te rzeczy jako "proponowane", hitem ostatnio był obrazek z różnymi kadrami z anime, z pytaniem w stylu: ,,która z tych śmierci była dla was najbardziej smutna/szokująca?" :( (I to nie były jakieś same bardzo stare serie, ale też najnowsze wydarzenia z tych serii, które teraz czytam...)

aqila
Adept
Posty: 168
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: aqila » wt paź 31, 2023 1:08 am

Ktoś się orientuje kiedy ma wyjść zakończenie Atack on Titan ? Jeszcze jeden odcinek miał chyba wyjść ...

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Gina89 » wt paź 31, 2023 9:04 am

Tequilka pisze:
pn paź 30, 2023 5:22 pm
*Migi to Dali - czarny koń sezonu jak dla mnie, nie sądziłam, że ta seria aż tak bardzo mi się spodoba - jedna z lepszych w tym sezonie. Jest creepy momentami, a zarazem zabawna. Podoba mi się ten nierówny kontrast. Bliźniaki dużo kombinują a ich pomysły są tak odklejone, że aż genialne! Naprawdę świetna seria!
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 629
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Tequilka » wt paź 31, 2023 9:34 am

Lunatyczka pisze: To jest jakaś plaga ostatnio, mi ciągle wyskakują te rzeczy jako "proponowane", hitem ostatnio był obrazek z różnymi kadrami z anime, z pytaniem w stylu: ,,która z tych śmierci była dla was najbardziej smutna/szokująca?" :( (I to nie były jakieś same bardzo stare serie, ale też najnowsze wydarzenia z tych serii, które teraz czytam...)
No masakra z tym ;/ Dostałam przez jakieś proponowane strony spoilerami do zakończenia Tytanów, My hero academia a teraz Dr. Stone. Wkurza mnie to, bo nawet daję "nie wyświetlaj mi tej strony" czy coś takiego a one i tak wyskakują... ;/ Przy szale na Yuri on Ice miałam podobnie - wszędzie screeny z odcinków.

Gina89, jestem po 4 odcinku. Ja wchodziłam w tą serię kompletnie w ciemno i w sumie zapowiadało się na thriller i to dostałam. Nie lubię horrorów pokroju Junji Ito, więc to co jest tutaj jak najbardziej mi odpowiada.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Nelinnor » wt paź 31, 2023 9:32 pm

Niestety, ale spoilery to codzienność, pozostaje jedynie oglądać jak najszybciej po premierze, a do tego czasu odciąć się od wszelakich mediów powiązanych z tematem. Nawet sam Crunchyroll wrzuca klipy na YT chwilę po emisji odcinków gdzie tytuł i miniaturka mówią wszystko.

Mi jakiś czas temu spoilery przestały przeszkadzać, nawet te dużego kalibru, dużo bardziej doceniam drogę niż sam cel. Nawet nie zliczę jak wiele ciekawych serii obejrzałem/przeczytałem właśnie dzięki spoilerom, a bez nich nawet bym się nimi nie zainteresował.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 623
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » pt lis 17, 2023 12:04 pm

Crunchyroll dodał film Suzume z polskimi napisami (dostępne z japońską fonią):
https://www.crunchyroll.com/series/GP5HJ8425/suzume
Obrazek


Ostatnio dodali też:

3 odcinki z serii OAV-a "That Time I Got Reincarnated as a Slime Visions of Coleus":
https://www.crunchyroll.com/series/GYZJ ... as-a-slime
Obrazek

I film "IDOLiSH7 the Movie LIVE 4bit BEYOND THE PERiOD"
https://www.crunchyroll.com/series/GRE50NQV6/idolish7
Obrazek

Ostatnio także zaczęli dodawać jakieś płatne gry mobilne za darmo dla subskrybentów Mega Fan (25 zl) wzwyż.
https://www.youtube.com/watch?v=9tTDulXPk2o

Awatar użytkownika
Lukardis
Posty: 31
Rejestracja: pn kwie 12, 2021 1:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Lukardis » pn gru 04, 2023 6:34 pm

Nie wiem, czy ktoś gdzieś już o tym wspominał, ale może i tak warto powiedzieć - odkryłam dzisiaj że w okresie 15-19 grudnia w Multikinach w całej Polsce będzie puszczana kinówka Akiry, w odrestaurowanej 4k wersji. Ktoś się wybiera?

Zwiastun tutaj!

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2701
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Angu » pn gru 04, 2023 7:46 pm

Lukardis, ja z narzeczonym ;) w niektórych miastach są już chyba bilety wyprzedane nawet
Obrazek

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Gina89 » pn gru 04, 2023 8:27 pm

Albo nie umiem znaleźć albo u mnie w mieście nie ma.... :evil: Gorzów jak zwykle traktowana jako duża wieś chyba

Awatar użytkownika
Merkavoth
Posty: 31
Rejestracja: czw sie 02, 2012 9:06 pm
Lokalizacja: Toruń / Trójmiasto
Status: Offline

Anime

Post autor: Merkavoth » pn gru 04, 2023 10:40 pm

Gina89 pisze:
pn gru 04, 2023 8:27 pm
Albo nie umiem znaleźć albo u mnie w mieście nie ma.... :evil: Gorzów jak zwykle traktowana jako duża wieś chyba
Wygląda na to, że w Gorzowie "Akirę" zagra kino Helios :) Ja wybieram się do ich kina w Tczewie.

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Gina89 » pn gru 04, 2023 11:20 pm

Nie mam szans zobaczyć. Do heliosa mam 40min drogi a i puszczają anime tylko w weekend handlowy i to raz dziennie po 16tej. Kto pracuje w handlu nie ma szans na wolne w tym czasie i wyrwanie sie z pracy :cry: :cry: :cry:. Gdyby jeszcze puścili późnym wieczorem albo w tygodniu a tu lipa

Awatar użytkownika
masaru
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 07, 2023 10:50 am
Status: Offline

Anime

Post autor: masaru » wt gru 05, 2023 12:05 am

Lukardis pisze:
pn gru 04, 2023 6:34 pm
Nie wiem, czy ktoś gdzieś już o tym wspominał, ale może i tak warto powiedzieć - odkryłam dzisiaj że w okresie 15-19 grudnia w Multikinach w całej Polsce będzie puszczana kinówka Akiry, w odrestaurowanej 4k wersji. Ktoś się wybiera?

Zwiastun tutaj!
Owszem, wybieram się 😊

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » wt gru 05, 2023 6:49 am

Ja, wyjątkowo, odpuszczę. Robiłem w tym roku rewatch Akiry, a nie jestem fanem tego filmu.
Czekam na kinówkę Spy x Family. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Mr.Chiquita » śr gru 06, 2023 9:48 am

Jest u mnie seans w Heliosie. Ale raczej się nie wybieram. Wersję 4K i tak mam na płycie, więc mogę sobie w każdej chwili obejrzeć.

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Gina89 » czw sty 25, 2024 6:53 am

Właśnie jestem po obejrzeniu anime Fantasy Bishoujo Juniku Ojisan to i napisze że to super komedia. Jak ktoś szuka czegoś lekkiego, zabawnego, lekko romantycznego gdzie przez cały sezon mamy nabijanie sie z watku "bohatera przeniesonego do innego świata aby go uratował" to szczerze polecam

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 629
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: Tequilka » pt sty 26, 2024 5:04 pm

Anime mam zaczętych 17 pozycji, więc pozwolę sobie nie rozpisywać się na temat każdej z nich osobno, póki co nie ma dla mnie nic "super, mega, najlepszego" co jest lekkim rozczarowaniem, ale za to mamy dużo adaptacji z cyklu "villaneska", które uwielbiam ;)
Za to wiem, co jest najgorszą pozycją z obecnie oglądanych, mianowicie "Sokushi Cheat ga Saikyou sugite, Isekai no Yatsura ga Marude Aite ni Naranai n desu ga" długi tytuł sugeruje, jestem po dwóch odcinkach a już po 1 miałam dość, drugi ledwo dałam radę skończyć. Takiej sałatki jarzynowej bez majonezu w której jakimś cudem znalazły się stare parówki i fanservice już dawno nie widziałam.
► Pokaż Spoiler
Absolutnie odradzam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości