Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » pt kwie 16, 2021 9:54 pm

Grey pisze:
pt kwie 16, 2021 6:18 pm
Ogląda z Was ktoś Kumo Desu ga, Nani ka? Co się odwaliło w 14 odcinku...
Przeczytałem twój post i byłe przekonany, że jestem gotów na wszelkie wpadki. Nie byłem. Tam naprawdę miejscami brakowało 75% klatek, w dodatku sceny były tak chaotyczne, że nie mogłem zatrybić co się właściwie dzieje. Tragedia. :lol:

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » sob kwie 17, 2021 1:22 am

Ja dla odmiany po przeczytaniu waszych postów spodziewałem poziomu Ex-Arm czy Arifurety (brrr....), tymczasem moim zdaniem nie było tak źle jak na serial używający CGI (w zamian dostaliśmy emocjonujący 12 odcinek). Powiedzmy, że pomijając część pajęczą to anime nigdy nie miało jakiś spektakularnie dobrych scen.

Poza tym myślę, że większość osób nie ogląda tego serialu dla "ludzkiej" fabuły, tylko naszej uroczej, japońskiej Spider-Woman i jej łowów ;) Jak widzę i słyszę męskiego protaga, zwłaszcza te jego "ni-san" to po kilku sekundach chce mi się wyłączyć odcinek. Niby fajnie - bohaterka będzie miała gdzie pchnąć swoje szpony po wyjściu na zewnątrz*, ale mogli bardziej postarać się z ludzkimi bohaterami przede wszystkim oszczędzić nam tą męską, piszczącą biedulkę z JRPG. "Ojej... uratował jedną ze swoich loch", jak wzruszające to było ;)

* - choć od kilku odcinków już ewidentnie widać, jaki zwrot akcji zastosował autor :D

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » sob kwie 17, 2021 5:51 am

Tomek pisze:
sob kwie 17, 2021 1:22 am
"Ojej... uratował jedną ze swoich loch", jak wzruszające to było ;)
w sumie to spoiler dla ludzi co anime nie oglądają jeszcze to daje w spoiler xD
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » sob kwie 17, 2021 7:37 am

Nie no, aby osiągnąć poziom Arifurety, jeszcze sporo brakuje a co dopiero Ex-Arm. Dla mnie w tym odcinku zawiodła głównie grafika 2D, bo CGI było ok, znaczy było jak zwykle.
Tomek pisze:
sob kwie 17, 2021 1:22 am
Poza tym myślę, że większość osób nie ogląda tego serialu dla "ludzkiej" fabuły, tylko naszej uroczej, japońskiej Spider-Woman i jej łowów
Chyba każdy zaczął to oglądać dla Kumoko :) , ale akcja po ludzkiej stronie też jest ciekawa. No i w końcu nabiera rumieńców, bo ten Hugo (tak się nazywał?) był fatalnym antagonistą. Sofia zapowiada się znacznie lepiej.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » sob kwie 17, 2021 1:34 pm

Grey pisze:
sob kwie 17, 2021 5:51 am
Tomek pisze:
sob kwie 17, 2021 1:22 am
"Ojej... uratował jedną ze swoich loch", jak wzruszające to było ;)
w sumie to spoiler dla ludzi co anime nie oglądają jeszcze to daje w spoiler xD
► Pokaż Spoiler
W sumie to protagonista w czepku urodzony - ja tam widzę same plusy dodatnie :lol: Jak wiadomo nikt tak nie zrozumie...
► Pokaż Spoiler
Najbardziej mnie rozwaliła tandetność sceny - niby bohater może leczyć, a rana wcale nie wyglądała poważnie, ale żeby było bardziej dramatycznie to scena wygląda tak jakby uratował ją mocą woli serca :lol:
Canis pisze:
sob kwie 17, 2021 7:37 am
ale akcja po ludzkiej stronie też jest ciekawa. No i w końcu nabiera rumieńców, bo ten Hugo (tak się nazywał?) był fatalnym antagonistą. Sofia zapowiada się znacznie lepiej.
Mnie ludzka historia bardziej interesuje w kontekście sposoby narracji - nitek łączących obydwie opowieści. Ciekawi mnie na przykład co miała na myśli nauczycielka mówiąc, że Kuromo już nie żyje. Czyżby chwilę wcześniej w tamtym odcinku spotkała ją na swojej drodze?

Byłoby zabawnie, gdyby okazało się, że Kumoko...
► Pokaż Spoiler
Ciąg przyczynowo-skutkowy miałby sens. Czuję, że kłębi się tu dużo więcej mroku w tle niż obecnie wydaje się. Wkrótce mogą skończyć się śmichy-chichy głównej bohaterki.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » pn kwie 19, 2021 10:29 pm

W temacie słabej animacji - o udanym, ubiegłorocznym drugim sezonie Major 2nd człowiek chciałby sobie obejrzeć kolejne, dobre anime o dziewczynach w sporcie drużynowym.

Zamiast tego dostaje "Farewell, My Dear Cramer" na które ciężko patrzeć (pomijając OP/ED): ledwo akceptowalne przedstawienie ruchów postaci, brzydkie, jasne barwy, kompletny brak teł (zamiast tego rozmazane coś)... i ten zawsze przerażający efekt z siatką :lol:
https://www.crunchyroll.com/farewell-my-dear-cramer
Obrazek

Zna ktoś jakieś dobre anime o żeńskim zespole sportowym z ostatnim powiedzmy 5 lat, które nie wygląda jak bieda, a jednocześnie posiada sensowną fabułę? Żadnych tańców, bez muzyki, tylko konwencjonalny sport.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Kocurzyca » pn kwie 19, 2021 10:32 pm

Twarze tego środkowego i tego z prawej to praktycznie kopiuj wklejka xD najeździe sobie jedna twarz na drugą, są identyczne.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Nelinnor » wt kwie 20, 2021 1:47 am

Tomek, hmm, może Harukana Receive? Anime ma bardzo słabą średnią ocenę na MAL, moim zdaniem niezasłużenie. Oprawa wizualna jest całkiem niezła, są ciepłe kolory, czuć morze i piasek, animacja w porządku, bez większej dramy, dużo siatkówki plażowej. Na uwagę zasługuje muzyka zrobiona przez Rasmusa Fabera, odpowiedzialnego między innymi za projekt Platina Jazz. Taka krótka jednorazówka, ale miło wspominam.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » wt kwie 20, 2021 4:26 pm

Dzięki, ale niestety widziałem jak była premiera :D Anime nawet spoko, przyjemnie wspominam, ale trochę za bardzo momentami przesłodzone + zakończenie za bardzo proste.
► Pokaż Spoiler
Kupiłem sobie singiel z ED na pamiątkę :)
Obrazek

I chyba także OP, ale nigdzie teraz tej płyty nie mogę znaleźć :roll:

---

Chodziło mi o coś bardziej grupowego jak baseball, kosz czy siatkówka halowa. Dodatkowo, aby było to bardziej nakierowane na rywalizację niż wdzięki typu moe. I animacja była porządna. Mam wrażenie, że czegoś takiego brakuje. Poza drugim sezonem Major 2nd, który jest super, podejmuje pewne problemy typowe dla wieku bohaterek, daje im się pokazać na tle rówieśników. No, ale to nadal nie stricte seria o drużynie żeńskiej.

Szukam czegoś takiego jak Attacker You... jedyne anime, które miało ekskluzywny japoński opening zrealizowany pod Polskę ;)

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Nelinnor » wt kwie 20, 2021 6:03 pm

Tomek pisze:
wt kwie 20, 2021 4:26 pm
Mam wrażenie, że czegoś takiego brakuje.
Rzeczywiście chyba czegoś takiego nie ma zbyt wiele. Niby anime i mangi potrafią poruszać naprawdę szerokie tematy, ale potem i tak często mają swoje dziwactwa przez co ciężko znaleźć coś bez udziwnień. Przypomina mi to trochę sytuację jak kiedyś zostałem zapytany przez znajomego, który nie siedzi w tym w ogóle, czy mamy jakieś anime w tematyce wojennej. No to zacząłem sobie w pamięci wyliczać, że mamy moe na okrętach, moe w czołgach, spersonifikowane okręty jako moe i ara ara, isekai jako dziewczynka w mundurze, czarownica latająca na wielkim dziale zamiast miotły, japońska armia walcząca w innym świecie ze smokami... Po czym powiedziałem że muszę sprawdzić, bo nie ma tego zbyt dużo i nie pamiętam. ;)

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Joraga » wt kwie 20, 2021 8:17 pm

Tomek pisze:
pn kwie 19, 2021 10:29 pm
Zna ktoś jakieś dobre anime o żeńskim zespole sportowym z ostatnim powiedzmy 5 lat, które nie wygląda jak bieda, a jednocześnie posiada sensowną fabułę? Żadnych tańców, bez muzyki, tylko konwencjonalny sport.
Wątpię by coś "skupiającego się na konwencjonalnym żeńskim sporcie" dało się znaleźć w ciągu ostatnich 5 lat... najbliższe co mi przychodzi do głowy to Moshidora lub Taishou Yakyuu Musume, oba ponad 10 lat temu.
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » śr kwie 21, 2021 9:57 pm

Dziękuję za pierwszą z rekomendacji (drugą znam). Opis spod jednej z recenzji na youtube (chciałem jedynie sprawdzić animację) wydaje się tak zachęcający, że chyba spróbuję :lol:
Moshidora is poorly produced thinly-veiled capitalist propaganda.
---

PS Polecam z obecnego sezonu anime "Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway":
https://www.crunchyroll.com/higehiro-af ... ol-runaway

Anime o dorosłym gościu, który wziął pod swoje skrzydła licealistkę, która uciekła z domu. Spodziewałem po adaptacji LN z takim założeniem i tytułem (delikatnie mówiąc) niezbyt górnolotnej fabuły, ale na razie historia trzyma pewien fason. Mam szacunek dla autorów (autora) za pewną scenę, bałem się, że opowieść będzie owijać w bawełnę, nagle nastąpi zwrot o 180% w genezie problemu, bądź będą niedomówienia, a tutaj "miłe" zaskoczenie/krótkie potwierdzenie.

No i sytuacja została wyjaśniona przez bohaterów zamiast kontynuować nieskończenie melodramat, mam nadzieję na równie udany etap drugi, czyli
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » czw kwie 22, 2021 11:50 am

BigWest wrzucił oficjalnie i czasowo na youtube "Macross Flask Back 2012"
https://www.youtube.com/watch?v=kWkKdJ-OVyI

Jest to krótka muzyczna OAV-ka z 1987 roku, która wykorzystywała sceny z serialu "Super Dimension Fortress Macross", filmu kinowego "Macross: Do You Remember Love?" oraz odrobiną nowej animacji.

Produkcja będąca raczej podsumowaniem/bonusem/zwieńczeniem historii pierwszych Macrossów niż czymś dla nowych widzów (SPOILERY). Niemniej ta jedna, pojedyńcza wrzutka na youtube okazuje się być pierwszym Macrossem wydanym na Zachodzie od prawie trzech dekad! :lol:

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » czw kwie 29, 2021 1:07 am

Wydawnictwo Animanga.pl wyda cyfrowo film z serii K-on:
https://www.facebook.com/WydawnictwoAni ... 856409376/
https://animagia.pl/sklep/

30 kwietnia zaprzestają dystrybucji serialu Amagi Brilliant Park, więc ostatnia szansa, aby sobie kupić/ściągnąć/zachować dla przyszłych pokoleń.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » pt kwie 30, 2021 7:49 pm

Ogląda / oglądał ktoś nowe anime "Full Dive: The Ultimate Next-Gen Full Dive RPG Is Even Shittier than Real Life!"?

Właśnie zrobiłem sobie maraton pierwszych czterech wyemitowanych odcinków i mam małe zapytanie: czy czwarty epizod był robiony na poważnie, czy to jakaś beka autora? Pytam się serio :lol:

Dwa pierwsze odcinki były po prostu czysto komediowym pastiszem typowej historii z RPG, potem następuje trzeci dziwny momentami epizod, ale nadal można byłoby go potraktować jeszcze za komedię. No właśnie, gdyby nie czwarty odcinek, gdzie okazuje się, że wcześniejsze wydarzenie było wstępem do opowiedzenia przeszłej, kuriozalnej traumy protagonisty z bonusem w postaci simpizmu, który najwyraźniej jest skutecznym lekiem na każdy problem. Powieka zginała mi się chyba z niedowierzania przez cały epizod. Jakby człowiek oglądał jakieś SAO (nawet zatrudnili aktora grającego Kirito do pewnej roli w tym odcinku), ale jeszcze jakieś 10 razy gorsze :D

Spodziewałem czegoś oglądalnego jak Shinchou Yuusha (ten sam autor oryginału), a tutaj taki dziwaczny potworek.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » ndz maja 02, 2021 8:17 am

Oglądam i powiem szczerze też nie wiem co mam o tym myśleć. Niemniej jednak na pewno to anime wybija się beta-simp bohaterem, takim na poziomie tego z Rent a Girlfriend xD
póki co dam jeszcze szanse ale zobaczymy co dalej

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » śr maja 05, 2021 10:23 am


Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Yuriko » śr maja 05, 2021 1:15 pm

Nareszcie. Oby premiera nie była na koniec 2022 roku xD

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Anime

Post autor: Łukasz.T » śr maja 05, 2021 6:13 pm

Super :twisted:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Yuriko » sob cze 19, 2021 2:52 pm


ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości