Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 361
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Łajza » wt lip 27, 2021 11:21 am

To będzie chyba pierwsze anime w moim życiu, które obejrzę w kinie. Od dawna czaję się na ten tytuł!

Nie wiem, czy można to wrzucić do kategorii anime, ale jeśli ktoś jeszcze nie widział filmiku promocyjnego z tegorocznych (a właściwie to ubiegłorocznych) igrzysk, to polecam obejrzeć. Widzieć, że pracował nad nim ktoś ze Studia Ghibli: https://www.youtube.com/watch?v=Ie_IkQtZyK4

Awatar użytkownika
Monika
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 29, 2018 9:04 pm
Lokalizacja: Sieradz
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Monika » pt sie 06, 2021 12:36 pm

Będzie trzeci sezon mola książkowego :-D https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ut/.175931

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: MrOrochimaru » pt sie 06, 2021 2:05 pm

Kocham te anime całym serduszkiem. Baardzo się z tego cieszę.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: DarkNighty » pt sie 06, 2021 4:05 pm

Cudowna informacja - uwielbiam tę serię <3
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » pt sie 06, 2021 9:49 pm

Trójeczka była już zapowiedziana dawno temu, ale miło zobaczyć oficjalną informację. :D

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » ndz sie 08, 2021 5:36 pm

Powiedzcie mi: co jest nie tak z kadrą zarządzającą Crunchyrollem? :lol:

Masz ponad 1,1 tysiąca (ponad 600 na Polskę) anime dostępnych na serwisie. Zamiast trzymać dalej w szafie swoją największą PR porażkę w historii i spróbować ją opchnąć trzeciej stronie (sieci, stacji kablowej, sindication), to po trzech latach wyciągasz ją znowu na wierzch spodziewając się, że ludzie zapomną? :lol:

Typ posta, którego CR bardzo nie lubi i stara się ostatnio usuwać przy każdej możliwej okazji ze swojej strony, social mediów... jeśli tylko może :lol:
https://twitter.com/OkimuraSasaki/statu ... 7928615939

PS Przy okazji jeśli ktoś jeszcze nie czytał, polecam poczytać sobie artykuł ANN o produkcji Crunchyroll Originals z połowy czerwca:
https://www.animenewsnetwork.com/featur ... er/.173347
Tłumaczący trochę tłumaczący dlaczego to wszystko zakończyło się tak wielką porażką :roll:

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 643
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: MrOrochimaru » ndz sie 08, 2021 5:50 pm

Przeczytałem tweety czy co tam tej writerki i jezu, jak JAKIKOLWIEK człowiek może coś takiego pisać. Inne firmy wywaliłyby za takie teksty. Chyba by wywaliły... może gdyby jej teksty dotyczyły negatywności/rasizmu wobec kobiet, czarnoskórych osób lub homoseksualnych, to inaczej by wtedy reagowali zamiast usuwać posty. :D

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » pn sie 09, 2021 10:54 pm

Sony od dzisiaj oficjalnie właścicielem Crunchyrolla przez Funimation Global Group:
https://www.sonypictures.com/corp/press ... ollfromatt

Dawać Aniplexa na Crunchyrolla! Crunchyroll Oryginals WON! :P

Mam taką teorię, że AT&T chciało na deser napsuć trochę krwi Sony. Stąd najpierw w ostatnich dniach ten bonus do płatnych/nowych kont CR w postaci 3-miesięcznego darmowego XBoxa Passa na PC (Sony ma przecież Play Station, więc WTF), a następnie ogłoszenie wydania High Guardian Spice :lol:

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Anime

Post autor: Krzych Ayanami » śr sie 11, 2021 3:40 pm

Ostatnio miałem w robicie mały kocioł, więc uznałem, że coś mi się od życia należy :D .
A na Anime Limited była właśnie wakacyjna wyprzedaż :D .
► Pokaż Spoiler
Teraz tylko czekam na deklarację celną, która się jakoś u mnie pojawić oddzielnie.
Na infolinii nie potrafili mi powiedzieć czy przyjdzie listem, czy mailem.
Swoją drogą strona Fedex'u na safari to jakiś dramat.
Na nic się nie dało wejść, bo cały czas mi krzyczało, że jest za dużo ciasteczek w przeglądarce...

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Akiho » sob wrz 11, 2021 8:21 pm

Właśnie zapowiedziano, że sequel Fairy Tail dostanie anime. Pewnie będę oglądać, mam sentyment do tego anime :angel:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Yuriko » sob wrz 11, 2021 11:12 pm

O tak! Mam nadzieję, że nie będzie trzeba długo czekać na sequel FT :D

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » sob wrz 18, 2021 3:24 pm

Pojawił się krótki trailerek "Macross Frontier: Toki no Meikyu". Jest to nowa krótkometrażówka Macross F, która będzie wyświetlana w Japonii wraz z drugim filmem Macross Delta.
https://www.youtube.com/watch?v=ok845OkqyVM

Czyżby po niemal 10 latach historia z wersji kinowej Macross Frontier (jej drugi film) ma dostać nowy epilog wyjaśniający dalsze losy głównych bohaterów? :)

Powraca też do marki Yoko Kanno, która napisze na potrzeby tej krótkiej produkcji jedną, nową piosenkę.

Trailer drugiego filmu Macross Delta:
https://www.youtube.com/watch?v=Tt4vjKw2KNk

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 821
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Thoreline » ndz wrz 26, 2021 4:57 pm

Byłam na ''Belle'' (Ryuu to Sobakasu no Hime). Bardzo mi się podobało, zarówno historia, jak i muzyka. Kilka osób (w tym Ja :D ) uroniło łzy, zachęcam by obejrzeć.
Jedyną rzeczą do której bym się doczepiła to że
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Alzea » ndz wrz 26, 2021 9:19 pm

Również byłam i polecam każdemu, przepiękne zarówno graficznie jak i muzycznie, historia sama w sobie jest ok, choć są momenty nielogiczne tylko po to by popchnąć fabułę do przodu, ale film bardzo poruszający, zarówno ja jak i mąż płakaliśmy (oraz spora cześć pozostałych osób w kinie). W październiku rusza edycja online festiwalu kina dzieci i będzie można obejrzeć wersje z napisami, więc zachęcam bardzo. Tylko nie dla małych dzieci, jest pare ciężkich tematów.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » pn wrz 27, 2021 1:57 pm

Macie jakieś typy do oglądania na jesień? Mnie jakoś ta ramówka zupełnie nie przekonuje, coś tam pewnie się obejrzy ale jakoś tak bez zapału póki co. Chyba że to starość ;)

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: ZenekPsychopata » pn wrz 27, 2021 4:19 pm

Grey pisze:
pn wrz 27, 2021 1:57 pm
Macie jakieś typy do oglądania na jesień? Mnie jakoś ta ramówka zupełnie nie przekonuje, coś tam pewnie się obejrzy ale jakoś tak bez zapału póki co. Chyba że to starość ;)
Za dużo pseudo-europejskich fantasy :?

Ja może rzucę okiem na Platinum End.
Obrazek

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Nelinnor » pn wrz 27, 2021 5:31 pm

Komi-san w końcu dostanie adaptacje, więc to na pewno pierwsza rzecz do sprawdzenia. Mieruko-chan tak samo, manga stała się ostatnio popularna i wszyscy o niej pisali, więc czemu nie. Poza tym rzeczywiście nic wstępnie nie przyciąga uwagi, same kontynuacje albo fantasy. I tak pewnie nie będę oglądać nic na bieżąco, zawsze wolę poczekać aż sezon się skończy i obejrzeć całość za jednym razem. Poza tym jestem do tyłu z kilka sezonów, lista do obejrzenia zamiast maleć to rozrasta się, czasu brakuje więc nie będę narzekać jeżeli na jesień nic mi nie przypadnie do gustu, wręcz przeciwnie.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » pn wrz 27, 2021 5:57 pm

Czekam na Mushoku Tensei, Sakugan (nowa seria od Satelight z wymierającego gatunku mecha), może Kyoukai Senki, a tak to tradycyjnie wszystko wyjdzie w praniu.

Jedyne, czego nie będę oglądać na pewno to Komi-san i cokolwiek tam przypadkowo wpadnie na Netflixa:
- nie mam konta
- nie chce mi się wydawać fury kasy za jedno anime emitowane z trzytygodniowym poślizgiem z winy idiotycznej polityki samego serwisu
- nie jestem złodziejem.

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Nelinnor » pn wrz 27, 2021 6:12 pm

Tomek, Komi-san nie będzie na CR?

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » pn wrz 27, 2021 6:31 pm

Na Netflixie, jeśli dobrze zrozumiałem każdy odcinek z dwutygodniowym opóźnieniem. Pewnie chcą sobie dorobić dubbing i dać do zrozumienia, że to "ich" produkcja wcale nieemitowana w Japonii w normalnej TV.

Inaczej nie da się tego wytłumaczyć, bo CR i Funi potrafią mieć oddzielne premiery odcinków streamowanych przez siebie anime - w wersji oryginalnej i potem dubbingowej (zazwyczaj angielskiej).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości