Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Kocurzyca » pt paź 23, 2020 3:08 pm

Ja bardzo lubię wasabi :D marynowany imbir też, chociaż nie aż tak bardzo. Moja mama natomiast uważa, że marynowany imbir smakuje jak mydło, kek. Bo kiedyś kupiłam jak robiłam sushi. Chyba do dzisiaj leży gdzieś w odmętach naszej lodówki bo nie ma kto go zjeść, a mi ta bez niczego się nie chce.
Ale wasabi... mniam. Uwielbiam wasabi i rzeczy o smaku wasabi.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Bukafo » pt paź 23, 2020 4:46 pm

Wasabi
► Pokaż Spoiler
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Gokiburi » pt paź 23, 2020 5:14 pm

Wasabi to nie przepadam, nie lubię bardzo ostrych rzeczy.
Imbir natomiast po prostu musi być do onigiri. Zwłaszcza jak robię z tuńczykiem lub surimi. :slina:

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Bukafo » pt paź 23, 2020 5:16 pm

Gokiburi pisze:
pt paź 23, 2020 5:14 pm
Wasabi to nie przepadam, nie lubię bardzo ostrych rzeczy.
Ja uwielbiam, kocham wręcz ostre rzeczy, ale wasabi jest po prostu niesmaczne. >;d
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Koichi » sob paź 24, 2020 6:07 pm

Alexandrus888 pisze:
pt paź 23, 2020 9:37 am
Koichi pisze:
pt paź 23, 2020 12:58 am
Ugh, nie znoszę marynowanego imbiru :sick: Jak to widzę w pudełkach sushi, to w pierwszej kolejności odkładam na bok, jeszcze dobrze, że to w szczelne woreczki jest pakowane.
W woreczki? Nigdy się z takim serwowaniem nie spotkałem :o Zawsze mam leżący luzem na tacce. I mam odwrotnie niż ty - imbir uwielbiam, wasabi nienawidzę. Najgorsze jest jak rolka leży obok tej jego zielonej kupki i jest nią upaćkana niejako z przymusu. Następuje wtedy walka: "tak bardzo chcę ją zjeść" vs. "jest z czymś obrzydliwym" :lol:
Bo ja kupuje taki marketowy box, nie z restauracji. Może nie jest najlepszej jakości, ale mi smakuje. Czasami dodają do tego bambusowe pałeczki, ale nie zawsze. I uważam, że na plus jest właśnie, że dodatki takie jak sosy, wasabi i ten nieszczęsny imbir są albo w osobnych buteleczkach, albo w woreczkach (saszetkach). Można wtedy sobie wedle uznania dozować, albo w ogóle nie tykać bez konieczności tej walki, że coś się umazało czymś obrzydliwym :wink:
Kocurzyca pisze:
pt paź 23, 2020 3:08 pm
Ja bardzo lubię wasabi :D marynowany imbir też, chociaż nie aż tak bardzo. Moja mama natomiast uważa, że marynowany imbir smakuje jak mydło, kek. Bo kiedyś kupiłam jak robiłam sushi. Chyba do dzisiaj leży gdzieś w odmętach naszej lodówki bo nie ma kto go zjeść, a mi ta bez niczego się nie chce.
Ale wasabi... mniam. Uwielbiam wasabi i rzeczy o smaku wasabi.
Jak mydło? No, coś w tym stylu :P Mnie odrzuciło od imbiru jak kiedyś się strułem piwem imbirowym. Teraz nie mogę patrzeć na nic co ma dodatek imbiru. Ale wasabi mógłbym jeść garściami, często dodaje do ryżu lub kanapek. A jak wypatrzę w Lidlu orzeszki w panierce wasabi, to zawsze kupuje i długo u mnie potem nie poleżą :wink:

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Kocurzyca » sob paź 24, 2020 9:07 pm

Haha ja mam tak z pizzą :D od kiedy się zatrułam i rzygałam jak kot (tylko że bardziej ze względu na alkohol niż pizze, ale było to po pizzy) to od tamtej pory (będzie 6 lat) możliwie unikam pizzy i nie jestem w stanie zbyt dużo jej zjeść.

Ale imbirowe rzeczy bardzo lubię. Schwepps Ginger Ale to mój ulubiony, piwa imbirowe też miodzio, syrop imbirowy... kocham :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Akiho » ndz paź 25, 2020 8:55 am

Wasabi to tylko jako dodatek do sushi... Te bezcenne uczucie gdy wyjdzie ci nosem... ale jakie zatoki czyste! :lol: Jednak jestem również team imbir! Zawsze jak zamawiamy sushi na 4 nikt go nie je a ja bez problemu porcję przewidzianą na tylę ludu zjem sama :P

Kocurzyca, W lidlu w tygodniu azjatyckimi były krakresy ryżowe o smaku wasabi, pewnie będą się pojawiać jak będzie znowu i bodajże orzeszki ziemne w skorupce wasabi... Oh to był hardcore... zostaje tylko przy wasabi w sushi... :oops:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Ame » ndz paź 25, 2020 9:41 am

Akiho pisze:
ndz paź 25, 2020 8:55 am
krakresy ryżowe o smaku wasabi,
Jadłam to. Zostało mi jeszcze. Niestety pod koniec zostały mi te zielone, które są ostrzejsze. Rodzina mi wyjadła te brązowe. Lubiłam naprzemiennie je jeść. :oops:

A ostrość ich jest sam raz. Nie lubię jak ostrość długo się utrzymuje w buzi.

Z wasami to tak bardziej próbowałam w orzeszkach ziemnych. Gdy byłam w restauracji sushi to tam mieli kiepskie wasabi. W ogóle nie było ostre. Ani trochę.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Bukafo » ndz paź 25, 2020 11:04 am

A ja uwielbiam orzeszki ziemne w panierce o smaku papryki/zielonej cebulki. :oops:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Kocurzyca » ndz paź 25, 2020 3:51 pm

Orzeszki ziemne w skorupce wasabi to moja miłość :D kocham je.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Gotenks » ndz paź 25, 2020 4:20 pm

Też bardzo lubię orzeszki w panierce wasabi, aż sobie jutro kupię :mrgreen:
Za to pocky bananowe za taką cenę nie warto, wczoraj testowałem :P
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Bukafo » ndz paź 25, 2020 4:30 pm

Ten wątek powinien nosić nazwę:

Słodycze i słone przekąski. A jeżeli lubisz orzeszki ziemne, to w jakiej panierce?

:lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Ame » ndz paź 25, 2020 6:23 pm

Marynowanego imbru nie jadłam. Nie wiem do czego miałabym zjeść. Pocky bananowe na razie u mnie leży. Najpierw na te krakersy powinnam się wziąć. Chyba spróbuje z jakiś sosem. A na te też się skusiłam w biedrze.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Ame » sob gru 26, 2020 2:02 pm

Udało mi się kupić Beskidzkie łakocie. :shock: Pojawiły się w Netto. :) Faktycznie mają pyszną mleczną czekoladę. :mrgreen: Są smaczne i tańsze. Słodsze są od Pocky. Fajnie gdyby była wersja mniej słodka. Bo chyba wolę Pocky w smaku. Ciekawe tylko jak będzie z dostępnością. Nie wiem od kiedy tam są, ale jak byłam to ostały się tylko 3 opakowanie. Gdzie jedno było zniszczone trochę.
Ame pisze:
ndz paź 25, 2020 6:23 pm
Pocky bananowe na razie u mnie leży.
Zapomniałam o nich napisać. W smaku bardzo średnie. Więcej nie kupię. W dodatku za bananowym smakiem niezbyt przepadam, a tym bardziej jestem na nie łączyć z czekoladowym smakiem.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Monsterlight » sob gru 26, 2020 2:36 pm

Nie wiem czy są w całej Polsce, ale Beskidzkie Łakocie są na stałe w Stokrotce, więc jak ktoś chce spróbować to polecam tam zajrzeć. Są naprawdę smaczne, bardziej mi podpasowały od tych zwykłych czekoladowych Pocky.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Ame » sob gru 26, 2020 8:51 pm

Monsterlight pisze:
sob gru 26, 2020 2:36 pm
Beskidzkie Łakocie są na stałe w Stokrotce
To nie wiedziałam. :shock:

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Ajsza » śr sty 06, 2021 9:51 pm

Obrazek

Od jutra w Biedronce
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: KAWAIILOVE » śr sty 06, 2021 11:27 pm

Ostatnio dorwałam pocky, które były w ofercie Biedronki.
Jadłam z tej samej firmy zieloną herbatę i jak dla mnie ta wersja była najsłabsza. Pozostałe dwa (truskawka i ciasteczka) też nie są jakimiś najlepszymi słodyczami, ale da się je zjeść.
Z całej trójki, różowe wypadły najlepiej - smakiem przypominały mi truskawkowe Cini Minis, choć w tym przypadku bardziej można było czuć 'proszek owocowy'. Ciasteczka były takie sobie, lekka słodycz z posmakiem ciastka i nic więcej.

Z tym zakupem pomyślałam, że lepiej już byłoby pobawić się u siebie w kuchni i takie coś o wiele lepiej zrobić. :P :D

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Akiho » czw sty 07, 2021 12:54 pm

Jak widziałam w gazetce to moja pierwsza myśl "biorę kilka paczek" xD Najlepsze póki to normalna czekolada + dodatki. Oryginalne za bardzo chemiczne zwłaszcza te smakowe, ale ciekawe czy uda mi się dorwać bo czuję ze będzie problem a ja siedzę na kwarantannie xd
Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Ajsza » czw sty 07, 2021 5:56 pm

U mnie problemu nie było - dwa prawie pełne kartony
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości