Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
damiendada
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 13, 2021 11:44 am
Gender:
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: damiendada » śr lis 23, 2022 6:17 pm

Cześć, szukam też pomysłów na świąteczne cukierki.

Mini Militia App Lock
Ostatnio zmieniony czw gru 15, 2022 2:29 pm przez damiendada, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Tequilka » pt lis 25, 2022 10:23 am

natalialila pisze:
pt lis 18, 2022 1:11 pm
A polecicie jakieś słodycze na prezenty na swieta? Gdzie mozna kupic?
I czy macie jakieś innne inspiracje?
Ja zamówiłam ze strony scrummy.pl - teraz mają promocję na Black Friday i dorwałam np. Pocky za 4 zł.
Na slodyczowo.pl też mają duży wybór - nawet z postaciami z anime.
A tak to w sklepach z mangami również się trafią - na stronie yatta, waneko np.
W kuchniach świata też coś powinno być, ale osobiście tam nie kupowałam.

natalialila
Posty: 13
Rejestracja: pt lip 15, 2022 9:09 am
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: natalialila » pn lip 24, 2023 9:44 am

A macie jakieś pomysły na przekąski do pracy?

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Canis » wt lip 25, 2023 1:13 pm

Od siebie odradzam wszelakiego rodzaju przekąski. Jeśli nie chcesz siedzieć w robocie głodna, to polecam owoce, lub chipsy z jabłek, ewentualnie niesolone orzeszki (uwaga, te są kaloryczne).
Wszelakiego rodzaju czekolady, paluszki i inne słodycze to zło wcielone. Mówię z własnego doświadczenia.

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 161
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: MonsterBebe » wt lip 25, 2023 1:23 pm

Ja polecam mieszankę orzechów i suszonych owoców. Na początek trzeba trochę wydać, jak się kompletuje tych kilka-kilkanaście opakowań, ale starcza na długo. Mieszasz to, co masz, a potem na jedną porcję bierzesz pełną garść. Bardzo dobrze syci, a dodatkowo dostarcza organizmowi paliwa, żeby właściwie funkcjonował. Korzystam z takiego miksu podczas wypraw w góry i zawsze świetnie się sprawdza. Osobiście lubię połączyć nerkowce, pekany, migdały, fistaszki, rodzynki, żurawinę i suszone wiśnie (mogą być też suszone borówki czernice). Do takich mieszanek robionych raz na jakiś czas nie polecam orzechów brazylijskich, bo szybciej niż inne jełczeją.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Koichi » śr lip 26, 2023 1:04 am

Orzechy są świetne, też polecam :)

Ja do pracy zawsze biorę sałatki ze świeżych warzyw. Polecam zrobić samemu, bo wychodzi taniej - część można zjeść w pracy, część w domu. I dobierasz sobie składniki jakie chcesz. Można do warzyw dodać nasiona, orzechy, grzanki, a nawet kawałki sera, mięsa lub ryby, jak ktoś lubi.

Odradzam wszelkiego rodzaju słodycze, batony energetyczne, a już zwłaszcza chińskie zupki. Np. takie sezamki, ciasteczka zbożowe, batony z płatków zbożowych wcale nie są zdrowe, tylko pełne cukru i łatwo od nich przytyć. Uwaga też na kandyzowane owoce, bo również mają mnóstwo cukru! A chińskie zupki, to wiadomo - zapychają żołądek, ale mają zero wartości odżywczych.

Naprawdę warto poświęcić czas i przygotować sobie posiłek do pracy samemu w domu. Po latach sobie podziękujesz :wink:

natalialila
Posty: 13
Rejestracja: pt lip 15, 2022 9:09 am
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: natalialila » pn wrz 04, 2023 8:19 am

Oprócz słodyczy warto jest również wspomnieć o azjatyckich winach :) Które kiedyś były trudno dostępne ale obecnie można bez problemu zamówić w sklepach, czy to stacjonarnych, czy to online:
https://amarone.pl/alkohole/smaki-azji/wina-sliwkowe

Można poszukać na przykład tutaj :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn wrz 11, 2023 12:05 pm przez natalialila, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Koichi » czw wrz 07, 2023 6:32 pm

natalialila pisze:
pn wrz 04, 2023 8:19 am
Oprócz słodyczy warto jest również wspomnieć o azjatyckich winach :)
Kiedyś dorwałem w Lidlu smaczne wino o smaku japońskiej śliwki. Tylko raz, bo więcej go nie widziałem. Szkoda, bo było naprawdę smaczne i tanie. Ogólnie ciężko teraz coś dostać azjatycki alkohol. Trzeba specjalnie jechać albo do dużego marketu, albo do centrum w mieście.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Akiho » sob wrz 09, 2023 12:34 am

Koichi pisze:
czw wrz 07, 2023 6:32 pm
Kiedyś dorwałem w Lidlu smaczne wino o smaku japońskiej śliwki. Tylko raz, bo więcej go nie widziałem. Szkoda, bo było naprawdę smaczne i tanie. Ogólnie ciężko teraz coś dostać azjatycki alkohol. Trzeba specjalnie jechać albo do dużego marketu, albo do centrum w mieście.
Zakładam że mówisz o Choya ume, często widuje je w biedrze i zawsze w hipermarketach, tez polecam bardzo smaczne :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Koichi » sob wrz 09, 2023 4:25 pm

Akiho, aż sprawdziłem. I nie, chodziło mi o inne, ale teraz widzę, że ono było trochę oszukane bo niemieckie :wink: Nazywało się Asia Sprizz i było aromatyzowane śliwką ume i czymś tam jeszcze. Etykietka była zielona.
Choyi nie próbowałem, szczerze mówiąc pierwsze widzę, ale chętnie poszukam przy okazji, dzięki za rekomendacje :)

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Akiho » sob wrz 09, 2023 8:16 pm

Koichi,

smakowo nie odbiega od tego co woziłam z Japonii, poza tym że jest mniej słodkie dla mnie plus dla innych nie koniecznie, wiadomo kwestia gustu :) akurat jest promka w biedronie, nawet sama się skusiłam bo cena naprawdę zacna.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Koichi » sob wrz 09, 2023 11:33 pm

Za tą cenę to bym wziął wszystkie butelki z półki XD Ale racjonalnie najpierw wezmę jedno na próbę, czy będzie mi smakować :wink:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: ninna » ndz wrz 10, 2023 12:24 pm

Wczoraj kupiłam to wino w Kauflandzie ze względu na to, co napisaliście w tym wątku :D. Jeszcze nie próbowałam i muszę przyznać, że mam pewne obawy. Lubię wina półsłodkie i słodkie, ale nie ulepki. Wytrawnych, półwytrawnych nie lubię. Mam nadzieję, że ono nie będzie zbyt słodkie ani zbyt kwaśne (przez ten sok ze śliwki). Zapłaciłam niecałe 25zł. Dam znać jak spróbuję.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Akiho » pn wrz 11, 2023 9:18 pm

ninna pisze:
ndz wrz 10, 2023 12:24 pm
Wczoraj kupiłam to wino w Kauflandzie ze względu na to, co napisaliście w tym wątku . Jeszcze nie próbowałam i muszę przyznać, że mam pewne obawy. Lubię wina półsłodkie i słodkie, ale nie ulepki. Wytrawnych, półwytrawnych nie lubię. Mam nadzieję, że ono nie będzie zbyt słodkie ani zbyt kwaśne (przez ten sok ze śliwki). Zapłaciłam niecałe 25zł. Dam znać jak spróbuję.
Ja japońskie rozrabiałam z wodą, wtedy słodycz była w sam raz xD
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: ninna » sob wrz 16, 2023 6:40 pm

Naprawdę smaczne to wino. Jest słodkie ale w granicach tolerancji :wink:. Smakuje bardzo "domowo", czuć ten sok ze śliwek. Na pewno jeszcze do niego wrócę.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Koichi » pn wrz 18, 2023 2:11 am

A dla mnie jednak za słodkie to wino. Pierwsze wrażenie to jakbym pił miód :P Wypiłem dwie lampki i mnie zemdliło. Na szczęście butelka to tylko pół litra, więc jakoś zmęczę to co zostało. Oczywiście w smaku nie jest złe, powiedziałbym że intensywne. Podoba mi się też konsystencja. Trochę żal wino rozcieńczać wodą, ale ja bez lodu nie byłem w stanie tego wypić.
Raczej więcej nie kupię, ale koneserom słodkości jak najbardziej polecam, bo jest smaczne :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Ame » wt wrz 26, 2023 11:55 am

Muszę poszukać u ciebie. Szkoda, że mnie promocja ominęła.

Awatar użytkownika
Jiri50
Adept
Posty: 187
Rejestracja: czw lut 16, 2023 11:11 am
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Jiri50 » wt wrz 26, 2023 12:34 pm

Umeshu w klasyfikacji miejscowej będzie nalewką.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Umeshu,
https://pl.wikipedia.org/wiki/Morela_japo%C5%84ska .

Chmm nigdy nie piłem z lodem. I raczej nie będę. Nalewka i lód? To się nie godzi.
Polecam zrobić samodzielnie jeśli się ma warunki i cierpliwość. W ładnej buteleczce to wyśmienity prezent.
Śliwkowe generalnie są świetne - węgierka i mirabelka dają naprawdę zacny trunek. :mrgreen:
A ilość cukru można sobie samemu regulować.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Tequilka » wt wrz 26, 2023 3:01 pm

Jeżeli chodzi o słodycze czy coś na słono, to zawsze warto sprawdzić w Kuchniach Świata. Nie wiem jak w innych, ale w galerii Krakowskiej mają z alkoholi nawet Soju za 25 zł w różnych smakach.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: Koichi » wt wrz 26, 2023 10:40 pm

Jiri50 pisze:
wt wrz 26, 2023 12:34 pm
Umeshu w klasyfikacji miejscowej będzie nalewką.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Umeshu,
https://pl.wikipedia.org/wiki/Morela_japo%C5%84ska .

Chmm nigdy nie piłem z lodem. I raczej nie będę. Nalewka i lód? To się nie godzi.
Polecam zrobić samodzielnie jeśli się ma warunki i cierpliwość. W ładnej buteleczce to wyśmienity prezent.
Śliwkowe generalnie są świetne - węgierka i mirabelka dają naprawdę zacny trunek. :mrgreen:
A ilość cukru można sobie samemu regulować.
Właściwie nie wiedziałem, że morela jest rodzajem śliwy - człowiek codziennie uczy się czegoś nowego XD

Choya faktycznie ma konsystencję i smak nalewki, a nie typowego wina. I takie rzeczy zawsze będa bardziej słodkie. Ja niestety nie mam cierpliwości, aby robić takie wyroby. I nie mam pamięci gdzie co schowałem. Kiedyś znalazłem wino w schowku, które dostałem 10 lat temu XD
Też uważam, że nalewka i lód, to się nie godzi. Jednak z bólem serca jakoś wypiłem. Też mi przeszło przez myśl, aby dodać wody gazowanej, ale to już całkiem zmieniloby smak.
Tequilka pisze:
wt wrz 26, 2023 3:01 pm
Jeżeli chodzi o słodycze czy coś na słono, to zawsze warto sprawdzić w Kuchniach Świata. Nie wiem jak w innych, ale w galerii Krakowskiej mają z alkoholi nawet Soju za 25 zł w różnych smakach.
Jak będę mieć czas, to poszukam w swoim mieście, co tam ciekawego można dostać. Póki co zostaje mi na pocieszenie brzoskwiniowe Carlo Rossi, które jedynie jest namiastką azjatyckiego smaku. Tak, wiem, Carlo Rossi jest amerykańskie, ale we mnie wzbudza sentyment za smakiem wina, którego kiedyś próbowałem, a teraz nie mogę nigdzie znaleźć :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości