Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: kesah » pt gru 25, 2020 10:44 pm

Meliona pisze:
pt gru 25, 2020 10:09 pm

A wydawnictwa nie wydają staroci czy sportówek, bo się im nie opłaca ryzyko. Zwykle są to serie wielotomowe, które jak wtopią, to wtopią potężnie.
JPF akurat starocie wydaje. Co do ryzyka odnośnie sportówek... To chyba powinieneś te swoje spostrzeżenia zachować dla siebie, bo to gówno prawda za przeproszeniem. Wtopić to oni mogą jakimiś anonimowymi seriami jakie dopiero wychodzą, jak nie które z którymi mamy styczność obecnie lub zostały zapowiedziane do wydania. Wydawnictwa non stop ryzykują wydając w ciemno serie jakie nie wiadomo jak się przyjmą. Wątpię też by Slam Dunk czy Captain Tsubasa miałby się źle sprzedać. Tak samo jak Kengan Ashura który świetnie łączy rywalizację sportową z sztukami walki. Nie jestem fanem Haikyu, ale to również seria jaka pewnie dobrze by się sprzedawała w Polsce.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Meliona » pt gru 25, 2020 11:01 pm

kesah pisze:
pt gru 25, 2020 10:44 pm
JPF akurat starocie wydaje.
JPF to jak inna bajka trochę.
kesah pisze:
pt gru 25, 2020 10:44 pm
to gówno prawda za przeproszeniem.
Powiedz to Waneko i ich wtopie z Kuroko, a na tę mangę był istny szał! Pod wieloma postami wydawnictwa można było znaleźć prośbę o Kuroko. Ale jednak się nie sprzedało. Poza tym, to forum dyskusyjne i istnieje też po to, żeby wymieniać się spostrzeżeniami.
kesah pisze:
pt gru 25, 2020 10:44 pm
Wtopić to oni mogą jakimiś anonimowymi seriami jakie dopiero wychodzą
Wtopić oczywiście mogą na wszystkim, ale to już wydawnictwa kalkulują ryzyko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Sebek » sob gru 26, 2020 12:15 am

kesah pisze:
pt gru 25, 2020 9:20 pm
ale polskie wydawnictwa wolą stawiać na anonimowe tytuły i liczyć, że tania licencja się przyjmie.
Masz informacje odnosnie kosztow licencji na mniej znane tytuly? Niejednokrotnie wydawnictwa juz wspominaly, ze mniej znane mangi potrafia kosztowac tyle, ile hiciory.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Kocurzyca » sob gru 26, 2020 12:49 am

Pamiętam, że jakieś kilka lat temu bodaj Kotori pisało, że nie wydadzą Castle Mango (dwutomówka BL) bo o ile by chcieli, to zwyczajnie nie ma opcji by było ich stać na licencję, bo pytali o nią. A to przecież nie jest popularna manga, to dwunotmówka BL jakich wiele.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: ociesek » sob gru 26, 2020 7:25 am

Kolega widzę świetnie zaznajomiony i z prawami rynku, i z kosztami 8-)

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 254
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Atom » sob gru 26, 2020 11:10 am

Strona 2
Eden: It's an Endless World! --> Slam Dunk

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: kesah » sob gru 26, 2020 5:29 pm

Sebek pisze:
sob gru 26, 2020 12:15 am
kesah pisze:
pt gru 25, 2020 9:20 pm
ale polskie wydawnictwa wolą stawiać na anonimowe tytuły i liczyć, że tania licencja się przyjmie.
Masz informacje odnosnie kosztow licencji na mniej znane tytuly? Niejednokrotnie wydawnictwa juz wspominaly, ze mniej znane mangi potrafia kosztowac tyle, ile hiciory.
nie, za to Ty widzę masz patent na to co popularne i się sprzeda a co nie.
Eden: It's an Endless World! --> Slam Dunk
No nie wiem. Tak się składa, że byłem w posiadaniu całego wydania Edena od Egmontu i szczerze powiedziawszy, manga nie jest dla każdego, wręcz właściwie jest specyficzna, zarówno jeśli chodzi o motywy nieco cyberpunkowe, jak też ogólnie prowadzenie fabuły, bo ta jest dość zawiła. Sam tej serii nie uważam za jakąś wybitną, wiem, że drugi raz bym jej nie kupił.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Yuriko » sob gru 26, 2020 7:17 pm

kesah pisze:
sob gru 26, 2020 5:29 pm
nie, za to Ty widzę masz patent na to co popularne i się sprzeda a co nie.
Eeee, o jaki patent chodzi?

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Sebek » sob gru 26, 2020 8:33 pm

kesah pisze:
sob gru 26, 2020 5:29 pm
nie, za to Ty widzę masz patent na to co popularne i się sprzeda a co nie.
Hmm?
Obrazek

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Xenonn123 » ndz gru 27, 2020 6:27 pm

kesah pisze:
pt gru 25, 2020 10:44 pm
Meliona pisze:
pt gru 25, 2020 10:09 pm

A wydawnictwa nie wydają staroci czy sportówek, bo się im nie opłaca ryzyko. Zwykle są to serie wielotomowe, które jak wtopią, to wtopią potężnie.
JPF akurat starocie wydaje. Co do ryzyka odnośnie sportówek... To chyba powinieneś te swoje spostrzeżenia zachować dla siebie, bo to gówno prawda za przeproszeniem. Wtopić to oni mogą jakimiś anonimowymi seriami jakie dopiero wychodzą, jak nie które z którymi mamy styczność obecnie lub zostały zapowiedziane do wydania. Wydawnictwa non stop ryzykują wydając w ciemno serie jakie nie wiadomo jak się przyjmą. Wątpię też by Slam Dunk czy Captain Tsubasa miałby się źle sprzedać. Tak samo jak Kengan Ashura który świetnie łączy rywalizację sportową z sztukami walki. Nie jestem fanem Haikyu, ale to również seria jaka pewnie dobrze by się sprzedawała w Polsce.
Przez to że Waneko nie wypaliło Kuroko, wszyscy się boją jakąś sportówkę wydać, nie ma znaczenia czy owa sportówka jest nowa czy stara czy pośrodku gdzieś. Po prostu nikt nie chce podjąć ryzyka. A jak już ktoś podejmie to musi mieć nadzieje żeby nie było powtórki z rozrywki czyli: Początek spoko ( np tomy 1-6 ) a potem drastyczny spadek.

Oczywiście, możliwe że taki Kengan by się sprzedał, fajnie by było gdyby wydali, ale jak nie wydadzą to płakać z tego powodu nie będę.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: kesah » pn gru 28, 2020 8:07 pm

Ogólnie jedno jest pewne... Z sportówek Tsubasa sprzedałby się na pewno bardzo dobrze, bo to jest klasyka na której wielu się wychowało, chociażby z samego sentymentu. Slam Dunk, to akurat jeśli chodzi o sportowe mangi, to ikona, to coś co jakby miało zostać u nas wydane, to zasługuje na naprawdę specjalne wydanie, ta manga potrafiła wpłynąć na życie czytelników i zapadła wielu osobom w pamięć, dziwie się, że taka seria nie została jeszcze u nas wydana. Jeśli chodzi o Tsubasę i Slam Dunk, to są to dwie serie ikoniczne i zasługują na wydanie i jakoś nie wierzę, by ich sprzedaż miałaby być niska, właściwie nie ma takiej opcji.

Z innych serii sportowych jakie dzisiaj by się świetnie sprzedały a są nowsze, to na pewno Haikyu, ale sam co do tej serii jestem sceptyczny, wiem tyle, że jest bardzo popularna, sam oglądałem anime i ... nie byłem w stanie obejrzeć więcej niż 1 sezon, po prostu było dla mnie bardzo słabe. Obejrzałem wiele serii sportowych, kocham serię Major, kocham Hajime no Ippo ale już wolałbym w Polsce zobaczyć Eyeshield niż Haikyu... Sportowe mangi mają to do siebie, że na ogół są długie i to jest chyba największy problem jeśli chodzi o podjęcie się wydania. Ippo przykładowo jest nieosiągalny, mimo, że to manga wybitna... Jednak Kengan Ashura idealnie potrafi wziąć to co najlepsze z Ippo i dobrać to w odpowiedni dojrzały i brutalny spektakl, Ippo to poza świetną serią bokserską przede wszystkim kapitalna komedia, idzie się tam śmiać z gagów do bólu brzucha, Kengan akurat to poważna seria gdzie nie ma specjalnie miejsca na jakieś większe błaznowanie, aczkolwiek różnice charakterów postaci czasem potrafią zaserwować nam trochę zabawy. Mimo wszystko, jeśli dzisiaj postawiłbym na wydanie mang sportowych, to Captain Tsubasa, Slam Dunk i Kengan Ashura - moim zdaniem te 3 mangi nie są żadnym ryzykiem sprzedażowym, wręcz przeciwnie, pierwsze dwa to ikony gdzie Tsubasa jest po prostu czymś co wielu fanów anime ma w sercu od dzieciaka a Slam Dunk, to po prostu coś co powinno się mieć, manga wyjątkowa pod każdym względem, nie tylko ze względu na swój aspekt sportowy ale i przesłanie życiowe. Kengan Ashura to seria jaka z buta wybija się jeśli chodzi o popularność, głównie dzięki anime gdzie w nadchodzącym roku zostanie wydany 3 sezon anime jaki zapewne zwieńczy Igrzyska Kengan a także ma rozpocząć drugą serię czyli Omega. Pierwsza seria bodaj kończy się w 27 tomach mangi, więc nie jest to jakoś wiele... Druga seria jest bodaj nadal wydawana, chociaż tu pewności nie mam. Myślę jednak, że na polskim rynku brakuje takiej serii z motywami sztuk walki z przytupem a Kengan Ashura idealnie się tu wpasowuje, więc mamy tutaj 3 serie znacznie różniące się od siebie, piłka nożna, koszykówka i sztuki walki. I serio, nie wierzę by te serie miały mieć mniej nabywców niż chociażby nadchodzące serie jakie zapowiedziało Waneko, które właściwie są całkowicie anonimowe...
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Nyxx
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 16, 2019 9:52 am
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Nyxx » pt sty 08, 2021 4:57 pm

Strona 1
Kusuriya no Hitorigoto --> Teppu (8|seinen,sportowe,sztuki walki,akcja,psychologiczne,dramat)

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Kuroneko » pt sty 08, 2021 5:13 pm

Strona 1
Kusuriya no Hitorigoto --> Soukon no Shoujo to Sourei no Tabi
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Kocurzyca » pt lut 12, 2021 4:28 pm

Mam pytanie - Jeśli JG zapowiedziało Shaman Kinga (ale nie wersję KZB tylko odświeżoną podstawkę) a ja mam w rankingu wersję KZB to wciąż mogę zmienić głos na jakąś nową mangę? Bo skoro zapowiedziano SK to i tak nie ma opcji by zapowiedziano jeszcze KZB.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: yikkimy » pt lut 12, 2021 4:34 pm

(3 strona)
Koi wa ameagari no yō ni -----------------> Kengan Ashura

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: kesah » pt lut 12, 2021 4:44 pm

yikkimy pisze:
pt lut 12, 2021 4:34 pm
(3 strona)
Koi wa ameagari no yō ni -----------------> Kengan Ashura
o to to!
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: yikkimy » pt lut 12, 2021 4:55 pm

kesah pisze:
pt lut 12, 2021 4:44 pm
yikkimy pisze:
pt lut 12, 2021 4:34 pm
(3 strona)
Koi wa ameagari no yō ni -----------------> Kengan Ashura
o to to!
Wiadomo, ze musi być :D Powoli zaczynam wierzyć ze Studio JG może wydać Kengan Ashura albo Black Clover po dzisiejszym zapowiedzi.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Bukafo » pt lut 12, 2021 5:04 pm

Kocurzyca pisze:
pt lut 12, 2021 4:28 pm
Mam pytanie - Jeśli JG zapowiedziało Shaman Kinga (ale nie wersję KZB tylko odświeżoną podstawkę) a ja mam w rankingu wersję KZB to wciąż mogę zmienić głos na jakąś nową mangę? Bo skoro zapowiedziano SK to i tak nie ma opcji by zapowiedziano jeszcze KZB.
Jak na moje to nawet musisz.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Alexandrus888 » pt lut 12, 2021 6:38 pm

Kocurzyca pisze:
pt lut 12, 2021 4:28 pm
Bo skoro zapowiedziano SK to i tak nie ma opcji by zapowiedziano jeszcze KZB.
Głowy nie dam, bo nie mogę tego znaleźć: Ta odświeżona wersja podstawki to de facto KZB tylko jeszcze bardziej rozszerzony :) Kurcze, była przecież taka stronka z porównaniem wszystkich edycji... jeszcze jej poszukam, ale trafiłem na nią przez to forum, więc ktoś tu powinien kojarzyć o czym mówię ^^

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Kocurzyca » pt lut 12, 2021 6:47 pm

Ta wersja zapowiedziana przez JG zawiera w sobie KZB. Dlatego zapowiadanie tego osobno nie miałoby sensu.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości