Dramy i live action

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Meliona » pt lis 19, 2021 9:22 pm

To prawda. Dlatego ja byłam w szoku, jak zobaczyłam scenę seksu w Squid game :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Gotenks » wt lis 23, 2021 10:33 am

Ale dzięki takim pocałunkom i braku seksu, to dramy cieszą się dużą popularnością w krajach arabskich i nawet nie muszę ich cenzurować :P
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Koichi » sob lis 27, 2021 6:22 pm

Gotenks pisze:
wt lis 23, 2021 10:33 am
Ale dzięki takim pocałunkom i braku seksu, to dramy cieszą się dużą popularnością w krajach arabskich i nawet nie muszę ich cenzurować :P
Jak to bez cenzury? Włosy trzeba wypikselować XD

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Angu » ndz lip 23, 2023 2:51 pm

https://www.filmweb.pl/serial/Chwa%C5%82a-2022-871189

Polecam "Chwała" na Netflixie. Skończyłam oglądanie już jakiś czas temu, a historia nadal siedzi mi w głowie ;) To wciągający dramat z motywem przewodnim zemsty. Pierwszy odcinek był dla mnie ciężki do oglądania ze względu na sceny znęcania się jakie tam występują (podobno akcje jak przypalanie lokówką miały na prawdę miejsce w jednej z koreańskich szkół), ale potem odpala sie kolejny odcinek by widz jest ciekawy, czy rzeczywiście uda się głównej bohaterce zemścić i w jaki sposób to zrobi. Odpłaty są niebanalne, przemyślane na chłodno. Czasem zbiegi okoliczności są aż zbyt pomocne bohaterce, ale mi to nie przeszkadzało w oglądaniu i ciężko było obejrzeć tylko jeden odcinek, a oglądanie leciało hurtem. Uważne oglądanie, a nie siedzenie w telefonie wskazane ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Kuroneko » pt wrz 01, 2023 5:22 pm

Wczoraj oglądałam Live Action ''One Piece'' na Netflixie. Widziałam dwa odcinki i na razie bardzo mi się podoba :D

Aktorzy pasują do ról, a efekty specjalne (szczególnie elastyczność Ruffy) wyglądają świetnie. Klimat mangi został zachowany, ale jednocześnie ma się wrażenie, że się ogląda pełnoprawny serial.
► Pokaż Spoiler
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: mika » ndz wrz 03, 2023 6:51 pm

Ku mojemu zaskoczeniu, również po dwóch odcinkach, serial mi się bardzo podoba. A ten straszny Buggy, łaknący uwagi i oklasków wypada świetnie. Jest naprawdę dobrze.

Awatar użytkownika
TokitaOhma
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pn gru 05, 2022 5:43 pm
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: TokitaOhma » wt wrz 05, 2023 11:15 am

Również dawka dwóch odcinków za mną i na ten moment odbiór anime jest bardzo dobry. Jedyne co do tej pory mnie rozczarowało bardziej to ... Ben Beckman

Obrazek

Kompletnie mi wyglądem ta postać nie pasuje, jedna z najważniejszych osób w załodze Shanksa zaraz po nim samym i tutaj wyskakuje jakiś kubuś puchatek...

Buggy zdecydowanie świetnie zrobiony, jego motyw również. Też staram się od serialu nie wymagać za wiele, zwłaszcza jeśli chodzi o postacie czy sceny walk, bo trudno to przełożyć na prawdziwych aktorów a jak już, to by się wiązało z ogromnym budżetem którego taki serial nie dostanie.

Pozytywnie mnie zaskoczył Coby, jedna z fajniej zagranych do tej pory postaci i na początku miałem trochę wątpliwości jeśli chodzi o sam wygląd tego bohatera, ale rezultat jest bardzo dobry i mi się podoba. Trochę na ten moment razi Zoro swoją "sztywnością" może tak postać ogólnie jest poważna, ale brakuje mi chociażby u niego takiego wyrazu "złości", może w późniejszych odcinkach gdy pojawi się Sanji, to trochę ta postać zostanie ożywiona.

Powiem szczerze, ze wszystkich anime najmniej się spodziewałem live action adaptacji One Piece, te groteskowe postacie przede wszystkim, bo Oda nie ma ograniczeń, on potrafi Ci wykreować postać gościa co wygląda jak świeczka i drag queen będącym mistrzem sztuk walki. Tutaj na razie nie dało się jeszcze jakoś mocno odczuć tych "dziwnych" postaci, może poza Morganem i jego metalową szczęką czy toporem zamiast ręki. Jeśli dajmy uda się przynajmniej większość tych postaci odwzorować jak Buggiego, to będzie super, aczkolwiek to będzie bardzo duże wyzwanie i tu na pewno czekam by obejrzeć sobie wątek Nami i załogi Arlonga, bo tu będzie taka pierwsza styczność z najbardziej "dziwnymi" postaciami do tej pory.

Na ten moment odbiór z mojej strony jest bardzo pozytywny. Wierzę, że pozostałe odcinki mnie nie rozczarują i na pewno fajnie będzie zobaczyć dalsze sezony, chociaż im dalej w las tym dla twórców coraz większe wyzwanie, no ale dobrze by było aby się seria przyjęła, bo kto wie, może doczekamy się kiedyś jakiegoś budżetowego filmu live action z prawdziwego zdarzenia.
W nierównej walce krzyku przez sen zawsze przy sobie odwaga i lęk
Śpiewaj mi serce chcę słyszeć przez łzy że walczyć to żyć.
Kiedy serce rytm wybija i do walki woła Cię
Pozwól sobie je usłyszeć gdy być wojownikiem chcesz

Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Koichi » sob wrz 09, 2023 5:04 pm

Dzięki, teraz patrząc na tego aktora będę widział Kubusia Puchatka.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Akiho » sob wrz 09, 2023 8:06 pm

Wczoraj zaczęłam oglądać UWAGA! 2 pierwsze odc! :P xD Naprawdę się świetnie bawię a Buggy wyszedł genialnie, cała reszta załogi również świetnie odgrywa swoje role, póki co jestem zachwycona, zwłaszcza że do seriali/filmów na podstawie mangi podchodzę z bardzo dużą dozą ostrożności

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: mika » wt wrz 19, 2023 7:16 pm

Tak! Jak zobaczyłam Bena, to mi serce pękło z żalu, co za aktora mu dali.

Ps. U mnie na razie postępów brak.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Tequilka » śr wrz 20, 2023 9:19 am

Ja jestem póki co na 3, ale podoba mi się bardzo. Męża również wciągnęło, mimo, że One Piece nie oglądał ani nie czytał.

Z innych dram - skończyłam King the Land (Uśmiech losu), który bardzo mi brat polecał, był jednak dla mnie taki średni, nic czego wcześniej bym nie widziała, podobał mi się za to jeden smaczek
► Pokaż Spoiler
a najjaśniejszą stroną tego serialu były przyjaciółki Sa-rang oraz jej babcia.

Zaczęłam również See You in My 19th Life (do zobaczenia w moim 19 życiu). Bardzo wzruszająca seria, która bardzo mnie wciągnęła aczkolwiek ;)
► Pokaż Spoiler
.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Akiho » wt paź 03, 2023 12:19 pm

Skończyłam oglądać One Piece i to była przyjemna rozrywka na wieczory, chyba pierwsza adaptacja mangi która wyszła naprawdę dobrze, zwłaszcza że umówmy się OP nie jest łatwą mangą do filmowej ekranizacji, to też tytuł którego nawet bym się nie spodziewała zobaczyć w takiej adaptacji w ostateczności wyszło super i czekam na kolejne sezony. Jedyna rzecz która niezbyt mi się spodobała to
► Pokaż Spoiler
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości