Operatorzy pocztowi

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Itachi Uchiha » czw sty 14, 2021 5:19 pm

dejikos pisze:
czw sty 14, 2021 5:00 pm
Poczytajcie sobie jakieś doniesienia z WB, jaki jest tam aktualnie burdel administracyjny i zapchane granice. Trochę wam się sytuacja rozjaśni. Nie tłumaczę ich w żaden sposób, po prostu są rzeczy, na które nie mamy wpływu.
Rozumiem, dziękuję za info. Trzeba być człowiekiem i po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Kakaladze » czw sty 14, 2021 5:25 pm

Itachi Uchiha, ninna

Do mnie wczoraj przyszła paczka wysłana bodajże 15 grudnia, w każdym razie szła 19 dni roboczych. Ostatnio jeszcze dwie wysłane blizej początku grudnia przyszły po 17 dniach roboczych. Ewidentnie widać że szczyt zamówień, covid i brexit obecnie namieszały w transporcie paczek z UK i trzeba być bardziej cierpliwym
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: ninna » czw sty 14, 2021 5:36 pm

dejikos, Kakaladze, jasne, wszystko to jest zrozumiałe. Owszem, na paczki trzeba czekać dłużej ale nigdy nic mi nie zaginęło. Wszystko dociera, tylko później.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Itachi Uchiha » czw sty 14, 2021 5:39 pm

Kakaladze Dobrze że jednak zdecydowałem się zapytać. Teraz mogę spokojnie przestać się zadręczać o przesyłki. :P

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Alextasha » czw sty 14, 2021 8:56 pm

Zamawiałam z BD ostatnio Artbook z Critical Role i komiks wydanie zbiorcze. Artbook doszedł kurierem (zakładam że przez wartość zamówienia) natomiast komiks po miesiącu od maila z wysyłką nie doszedł. Na szczęście BD wysłało komiks ponownie i ten już dotarł.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: ninna » pt sty 15, 2021 4:42 pm

Przeglądając komentarze na fanpejdżu bookdepository, znalazłam polecaną przez kogoś księgarnię: https://blackwells.co.uk/bookshop/home . Poczytałam póki co na szybko i jest wysyłka do Polski (zdaje się że nawet darmowa), można płacić kartą i PayPalem, mangi tam są (wrzuciłam w wyszukiwarkę kilka z mojej wishlisty na bd). Nawet można zamawiać preordery. Ceny w funtach ale nie aż tak wysokie co obecnie na bd.

Ktoś już u nich zamawiał? Jak wrażenia? Są godni zaufania?

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: ninna » pt sty 15, 2021 4:51 pm

Info z fejsa bd: wraca wysyłka do Europy. Niestety, ceny nadal są podwyższone. Mangi z mojej wishlisty o średnio 20zł.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Kakaladze » pt sty 15, 2021 5:21 pm

To prawda BD wróciło, warto jednak zwrócić uwagę że czas dostawy do Europy (co logiczne) uległ zmianie, konkretniej widełki są szersze.

Obecnie wysyłka z UK do Europy to : 6-18 dni roboczych. Całkiem sporo, ale rozumiem czemu.


A co do cen, promocje na wszystkie książki w serwisie są wyłączone praktycznie, pewnie i to się zmieni.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: ninna » pt sty 15, 2021 5:58 pm

Właśnie dostałam mejla z przeprosinami za długi czas realizacji zamówienia (a wcale się im nie żaliłam) i kodem zniżkowym 10% na kolejne zamówienie, ważnym do bodajże 19 lutego. Piszą też że wraca wysyłka do Europy. Może chcą udobruchać klientów złych o podwyżki cen (na facebooku sporo osób podnosiło ten problem).

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Kakaladze » wt sty 26, 2021 10:54 pm

Dostałem dziś paczkę wysłaną rzekomo 31 grudnia, w praktyce odkleiłem etykiety i była tam data dokumentu celnego na 11.01.


Zmienił się najwyraźniej mocno sposób jak BD na razie wysyłka przesyłki, zniknęła znana już mi naklejka RMNL a pojawiło się uwaga Deutsche Post

Poniżej wrzucam wygląd etykiety i ich celnej deklaracji:
► Pokaż Spoiler
Ogółem jak ceny na BD się nie zmienią, to najprawdopodobniej już nie będę u nich nic zamawiał, planuję w pełni przejść na zamawianie mang przez Amazon.co.uk, wysyłka tam to bazowo 10zł + 5zł za każdy kilogram, ceny podobne lub niższe niż na BD obecnie, a przesyłka przychodzi kurierem i nie trzeba się martwić. Już otrzymałem zamówienie po brexicie i w sumie wszystko odbywa się praktycznie identycznie, ceny są takie same tylko że teraz zamiast doliczać vat do książek, widnieje on jako Import Fee Deposit. Czekam jeszcze na kolejne dwa :D
Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: dejikos » śr sty 27, 2021 9:50 am

Kakaladze dzisiaj wiadomość idealnie pod twój post - Amazon oficjalnie rozpoczyna prace nad polską podstroną.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: romanova » śr sty 27, 2021 10:02 am

Kakaladze pisze:
wt sty 26, 2021 10:54 pm
przejść na zamawianie mang przez Amazon.co.uk
Ewentualnie mogę też polecić Amazon.de, ceny są trochę wyższe, ale przesyłka darmowa od 39 euro. Ostatnio zamawiałam w sobotę, wysłali w poniedziałek, doszło we wtorek (wczoraj).
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Kakaladze » śr sty 27, 2021 10:59 am

dejikos, To chyba dobra wiadomość, chociaż jak się okaże że ceny będą wyższe niż na co.uk to raczej mi to nic nie zmieni. Jedyne na co liczę to pełny program Prime Membership, darmowe dostawy do tego serwis streamingowy do filmów, ebooków, audiobooków w ramach jednej subskrypcji brzmi dobrze.

romanova, Amazon.de też jest super, jednak ceny mang już z nimi różnie, ale faktycznie też warto czasem przejrzeć. Wadą ich jest to że jak się nie zamówi za 39 euro, to dostawa to zawsze koszt 6euro, co jest absurdalną ceną.

► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Lou » śr sty 27, 2021 12:14 pm

romanova pisze:
śr sty 27, 2021 10:02 am
Ostatnio zamawiałam w sobotę, wysłali w poniedziałek, doszło we wtorek (wczoraj).
Część zamówień jest wysyłane z Polski dlatego docierają tak szybko. Na kilka moich zeszłorocznych zamówień z co.uk, trzy (artbook, komiks i dvd) przyszły z CL Amazonu w Sadach. I o ile redukuje to czas dostawy i jest fajnie, tak już niefajnie płacić 30 zł za lokalną przesyłkę.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: ninna » czw lut 04, 2021 2:52 pm

Dziwne... Dziś dostałam tomik z bookdepository wysłany 13 stycznia, za to wciąż czekam na tomik wysłany 5 stycznia :?. I rzeczywiście na paczce miałam naklejkę Deutsche Post. W ogóle na paczce było kilka naklejek nałożonych na siebie ale już ich nie zrywałam. Na tę drugą mangę jeszcze trochę poczekam, jeśli nie dojdzie do końca przyszłego tygodnia - napiszę do bd.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Fani » czw lut 04, 2021 7:24 pm

ninna pisze:
czw lut 04, 2021 2:52 pm
Dziwne... Dziś dostałam tomik z bookdepository wysłany 13 stycznia, za to wciąż czekam na tomik wysłany 5 stycznia :?. I rzeczywiście na paczce miałam naklejkę Deutsche Post. W ogóle na paczce było kilka naklejek nałożonych na siebie ale już ich nie zrywałam. Na tę drugą mangę jeszcze trochę poczekam, jeśli nie dojdzie do końca przyszłego tygodnia - napiszę do bd.
U mnie w zasadzie to samo. Paczka z 12 stycznia doszła dzisiaj, natomiast tej z 7 brak :/

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Tequilka » sob lut 06, 2021 4:26 pm

A u mnie Poczta Polska znowu w akcji (następnym razem zamawiam Jojo do paczkomatu czy kurierem -.-)
Czekałam na Podejrzane Sekrety - wysłane 11.01, Mąż mojego brata -18.01 oraz Jojo -wysłane ?
Codziennie sprawdzałam skrzynkę - pusto i nagle widzę przez okno, że coś wystaje z niej. Tomik Jojo na chama wciśnięty w otwór na listy, większe pół wystaje z niej, karton cały przemoczony a w środku dwie pozostałe mangi. Cały dzień byłam w domu, ale nie - lepiej zostawić na deszczu niż podejść 4 kroki do domu... Całe szczęście, że tomik był dodatkowo owinięty w folię, bo byłoby po nim. ;/
Dodam, że wszystko przyszło 27 stycznia, więc moje Podejrzane Sekrety zapewne kisiły się na poczcie w oczekiwaniu na coś jeszcze, żeby listonosz nie musiał się fatygować.

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: nover » sob lut 06, 2021 6:38 pm

Tequilka pisze:
sob lut 06, 2021 4:26 pm
Tomik Jojo na chama wciśnięty w otwór na listy...
Współczuję.
I też polecam Paczkomaty.
U mnie listonosz to już nawet specjalnie nie ukrywa że mu się nie chce (w sumie się nie dziwię, ale to już osobna historia) i nawet awizo nie zostawia. Przez PP przechodzą tylko zagraniczne przesyłki, nie mam siły z tym operatorem, ale jak patrzę na ceny przesyłek przez DPD/Fedex to słabo mi się robi.
Ostatnio szła do mnie przesyłka bardzo długo, więc wrzucam screena z trackingu PP na messa przez FB z prośbą o zlokalizowanie przesyłki. Tak bardzo pomocni byli że dosłownie po ponad 24h sparafrazowali moją wypowiedź + dodali link do trackingu (no śmiechłam) i info "przesyłka nie znajduje się jeszcze w Polsce". Jeżu drogi, dobrze że nie miałam fizycznie tej osoby przed sobą bo serio nerwy mi już puściły.

A tym czasem wczoraj takie wieści:
https://eurobuildcee.com/news/47486-pac ... isty-w-cpk
I aż się już boję.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Kakaladze » sob lut 06, 2021 7:06 pm

Co dostaję pocztą polską zwykle mam na czas, obsuwy łapią ew. listy ale przychodzą. Kurier pocztex nawet czasem jest w 24 zamiast 48 jak deklarują przy tańszej usłudze.

A z paczkomatami to w sumie dużo używam i bardzo lubię, super usługa. Ale nikt nie powie mi że bez wad, w okresach "gorętszych" dymałem kilka km do punktu odbioru by otrzymać paczki, bo nie było miejsca w paczkomacie. Raz zgubili mi paczkę, odnalazła się po miesiącu i na potwierdzenie "czy to moja paczka" wysłali mi zdjęcie z zawartością XD. A dziś byłem przy paczkomacie, otworzyłem skrytkę i przywitało mnie powietrze, przesyłki nie było w środku i dopiero to wyjaśniam.

Więc uwaga: Każda spedycja ma swoje problemy i jest to nieuniknione.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: ninna » wt lut 09, 2021 10:20 am

Dobra, wszystkie przesyłki do mnie przyszły wczoraj. Ta wysłana na początku stycznia też.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości