Operatorzy pocztowi

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 208
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: czareg » wt mar 23, 2021 12:11 pm

pretzel2000 pisze:
ndz mar 21, 2021 12:38 pm
Hej, wybaczcie jeśli to złe miejsce na takie pytania, ale czy orientuje się ktoś jak aktualnie wygląda sytuacja z płaceniem cła i VAT przy zamówieniach z Japonii? Mam paczkę z eBay'a za 180 zł w drodze i zamierzam zamówić jeszcze dwie na około 180 i 300 zł z przesyłką (w przypadku drugiej paczki to połowa jej wartości). Są to rzeczy limitowane czasowo więc nie będę mógł ich kupić później. Nie wiem czy muszę z czegoś zrezygnować, bo nie ukrywam że nie stać mnie na płacenie 23% podatku do każdej z tych paczek i to od cen z wysyłką :( . Czy fakt że zamówienie na 3 stówki wyślą prawdopodobnie na przełomie kwietnia i maja coś zmienia?
Dla zamówień do 9000 yen jeszcze poczta polska nie doliczyła mi nigdy podatku (EMS i lotnicza). Powyżej 10000 yen zawsze doliczają.Jeśli paczka jest mała to się nie zainteresują za bardzo paczką. Jeśli zamawiasz poprzez kuriera DHL to zawsze zapłacisz podatek .
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Kakaladze » wt mar 23, 2021 3:13 pm

Nawiązując do mojego posta z mailem ze śledzeniem z bookdepository, dzisiaj przyszła te przesyłka. Zamówienie wysłane 5 marca, śledznie pojawiło się 9 Marca, przesyłka dotarła do Polski 20 Marca i dziś do mnie.

Całkiem nieźle, ale no duży skok cenowy idzie za tym, wolałbym chyba stare ceny i móc pakować kilka książek w ramach jednej opłaconej tego typu przesyłki.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: miaka88 » śr kwie 14, 2021 8:15 pm

W sobotę zamówiłam na BD mangę z IP brytyjskim. Do teraz nie ma statusu wysłane a manga cały czas jest dostępna. To znaczy, że anulują mi zamówienie?
Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: dejikos » śr kwie 14, 2021 9:22 pm

miaka88, przecież oni dopiero po kilku dniach zmieniają status na wysłane :roll: Mnie ostatnio chyba tydzień przetwarzali zamówienie.

(Na marginesie piszesz w nieodpowiednim temacie)
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: miaka88 » śr kwie 14, 2021 10:22 pm

Dzięki, proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: ociesek » czw kwie 15, 2021 7:07 am

Mnie Elfen Lied 2 przetwarzali prawie 3 tygodnie. Ale w końcu wysłali i mam już w łapkach :)

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: miaka88 » pt kwie 16, 2021 11:03 am

Czy paczki BD są wysyłane wtedy kiedy zmieniony jest status czy wcześniej? Bo np między zamówieniem a zmianą statusu minął tydzień.
Obrazek

Awatar użytkownika
ageha
Adept
Posty: 161
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 1:25 pm
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: ageha » pt kwie 16, 2021 11:40 am

Nie zamawiam już na BD regularnie, więc nie wiem czy obsługa wszystkich zamówień tak teraz wygląda, ale u mnie ostatnio trochę to trwało. 7 kwietnia dostałam maila o wysyłce zamówienia, dwa dni później maila z numerem do śledzenia przesyłki, ale sama manga została nadana dopiero 14 kwietnia. Zamówienie też było trochę przetwarzane, bo składałam je pod koniec marca, ale na stronie widniała informacja, że wyślą za 6 albo 8 dni roboczych, więc tu nie było zdziwienia.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: dejikos » pt kwie 16, 2021 4:13 pm

miaka88 pisze:
pt kwie 16, 2021 11:03 am
Czy paczki BD są wysyłane wtedy kiedy zmieniony jest status czy wcześniej? Bo np między zamówieniem a zmianą statusu minął tydzień.
Ja dostałam powiadomienie, że wysłane 1 kwietnia, a tracking dopiero w poniedziałek, w tym tygodniu. Wczoraj przesyłka wyruszyła z Austrii :D Także myląca jest ta informacja o wysyłce.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: ninna » pt kwie 16, 2021 4:14 pm

miaka88, jak dla mnie to jest losowe. Albo inaczej: jedno nie wynika z drugiego. Czasem jest tak, że na stronie bd mam "processing" podczas gdy zdążyłam dostać mejla, że "manga już do mnie jedzie" (nie wiem, czy tylko do mnie ale taki mejl przychodzi dwa razy w odstępie paru dni :lol:). Mejle ze śledzeniem przesyłek też dostaję tylko od czasu do czasu, nie do wszystkich zamówień. Dla mnie rzeczywista data wysyłki to ta na stronie bd, w historii zamówień. Generalnie się tym nie przejmuję, po prostu czekam :D. Dziś przyszedł tomik wysłany 26 marca.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: zandam » pt kwie 16, 2021 9:44 pm

W zeszłym tygodniu przyszła do mnie paczka, którą wysłali do mnie w styczniu, więc wiecie... przesyłka będzie się czołgała, ale w końcu dotrze do celu. :lol:

Z ciekawości zamówiłam przedpłaty na Amazon.pl i Amazon.co.uk (ceny były mniej więcej takie jak na BD po zmianie IP), więc niedługo porównam sobie obie wersje. >D

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: deffik » pn kwie 19, 2021 5:29 pm

Ufff, po przeszło dwóch miesiącach oczekiwania dostałem mango zamówione na BD 27.01, i 9.02.

Co się naczekałem to moje.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Fani » pn kwie 19, 2021 5:36 pm

deffik, gratki :3

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: deffik » pn kwie 19, 2021 11:15 pm

Co śmieszniejsze jedno wcześniejsze zamówienie i jedno późniejsze przyszły bez problemów. Ważne, że paczki przyszły bo trochę by mnie zapiekły zgubione mangi za prawie pięć stówek xD

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Krzych Ayanami » czw lip 01, 2021 9:39 am

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z procedurami inpostu na wypadek uszkodzonych przez nich w transporcie przesyłek?
Lub tych z którymi coś się w ogóle stało?
23 czerwca JPF nadał mi chyba poprawioną edycję 5 tomu Last Order, na chwilę przed północą następnego dnia przesyłka trafiła na oddział w Warszawie - i od tego czasu już tam została. Jak się wczoraj pytałem, to mnie odesłali do sklepu z którym sami się mają kontaktować...
Jestem ciekaw ile to wszystko ma im zająć...

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Angu » czw lip 01, 2021 11:21 am

Krzych Ayanami pisze:
czw lip 01, 2021 9:39 am
Jak się wczoraj pytałem, to mnie odesłali do sklepu z którym sami się mają kontaktować...
Jestem ciekaw ile to wszystko ma im zająć...
Bo taka prawda. Nadający przesyłkę musi się skontaktować z inpostem i będą wyjaśniać co się zadziało.
Dużo rzeczy mogło się zdarzyć, odklejone etykieta, przesyłka uszkodzona przez np inną bo przeciekała...
Zazwyczaj w ciągu maksymalnie kilku dni mam pełną odpowiedź od inpostu co się dzieje z zamówieniami.
Obrazek

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Nelinnor » czw lip 01, 2021 4:31 pm

Krzych Ayanami, takie rzeczy są załatwiane pomiędzy stronami które zawarły umowę, czyli w większości przypadków z osobą/firmą która nadała przesyłkę. Jeżeli paczka uległa uszkodzeniu to JPF siłą rzeczy musi wysłać nową, a ewentualne rekompensaty za straty załatwić z Inpostem. Miałem już kilka razy taką sytuację u innych przewoźników i w innych sklepach, zawsze ta sama procedura.

Jako klient jedyne co możesz zrobić to przyspieszyć sprawę przez kontakt z przewoźnikiem i wyjaśnienie co się dzieje z paczką, a następnie kontakt ze sklepem i poinformowanie ich co się stało, wtedy sami mogą zadzwonić, potwierdzić uszkodzenie i szybciej wysłać nową. Takie coś to powinien być automat, ale jak sam widzisz, paczka leży już ponad tydzień a odpowiadają że dopiero będą się kontaktować, ech. Też tak miałem, gdybym nie skontaktował się z przewoźnikiem i ze sklepem sam, to pewnie czekałbym kilka razy dłużej, dlatego warto nie czekać jeżeli widać że paczka leży w dni robocze za długo w jednym miejscu.

Awatar użytkownika
Meichan
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 08, 2020 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Meichan » czw lip 29, 2021 2:21 pm

Mam nadzieję, że to odpowiedni temat do tego.
Z góry - wiem o zmianach w VAT itd.
Dzisiaj przyszła do mnie manga zakupiona na bookdepository. Od początku roku wróciłam do zbierania angielskich tomików i z tej strony mam ich większość. Zawsze przychodziły do mnie z Austrii, bez żadnych opłat. Dzisiaj dostałam dwa tomiki - jeden wysłany ze Szwecji- 9zl dopłaty, i jeden z UK. Wysłany kurierem. 60 złotych dopłaty. Nie wiem czemu akurat teraz tak wysłali (może dlatego, że tomik z UK był preorderem?), ale polecam uważać przy zamawianiu z bookdepo, żeby nie stało wam się to co mi.
Teraz pewnie przejdę na zamawianie z Amazonu i Atom Comics, ale tam jest słabo jeśli chodzi o dostępność starszych tomików. :(

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Alzea » czw lip 29, 2021 3:07 pm

Jak coś to napisz do nich, póki co raczej zwracają te dopłaty, musisz im tylko wysłać fv/potwierdzenie ile dopłaciłaś.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Fani » czw lip 29, 2021 3:16 pm

Meichan, wyślij maila prosząc o zwrot zapłaconego cła wraz z listem przewozowy z koperty oraz fakturę za tom. Mnie oddali całą kwotę, więc myślę, że w twoim też nie będzie problemów :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości