Operatorzy pocztowi

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: nover » pt sty 08, 2021 1:54 pm

Kurde, tak czytam o waszych problemach z obsługą Mangardenu i się zastanawiam jak to jest.
Już pomijam kwestię kuriera UPS bo przesiadłam się już na Paczkomaty (i dobrze, bo dotarło szybciej i bezproblemowo - mój brat dostał dopiero tydzień później - UPS'owi ewidentnie nie było po drodze nawet w stolicy i dostarczał paczkę 3 dni z ich magazynu) a dwa że brachol w dostarczonym zamówieniu miał pomyłkę którą od razu zgłosił i wczoraj dostał już właściwe - wystarczył jeden (!) mail.
Rozumiem oburzenie że znów obsuwy, że nie na czas, że w ogóle macie inne oczekiwania - ale bądźcie ludzcy i bardziej cierpliwi, przynajmniej ze względu na tą cholerną pandemię, która każdemu daje popalić.

PS. Czemu w ogóle przy tak debilych akcjach z kurierem nie pomyślicie o zmianie dostawcy? A, czekaj - UPS darmowy, to lepiej się bujać...

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Alexandrus888 » pt sty 08, 2021 2:00 pm

Ja się bujałem z UPS u JPFu, ale w końcu miarka się przebrała i biorę paczkomatem lub pocztą. I w ciąż mam nadzieję, że w Mangardenie pojawi się inna opcja darmowej dostawy niż kurier.

Ale czasem wybór przewoźnika nie należy do kupującego :<

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Mormicc » pt sty 08, 2021 6:47 pm

nover pisze:
pt sty 08, 2021 1:54 pm
PS. Czemu w ogóle przy tak debilych akcjach z kurierem nie pomyślicie o zmianie dostawcy? A, czekaj - UPS darmowy, to lepiej się bujać...
Wcześniej miałem już z nimi podobny incydent, ale nie pamiętałem o tym w momencie robienia zamówienia, po prostu.
Druga kwestia - nie, nie jest *oddaje szpilkę*.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Kakaladze » śr sty 13, 2021 12:47 pm

Przy okazji tego że BD nie działa na razie dla Europy, odnalazłem pewną stronę konkretnie: https://booksplea.se

Books Please też ma w miarę okej ceny z tego co widzę i wysyłają na cały świat (z tym że chyba biorą za wysyłke jakiś pieniądz). Zamawiał ktoś kiedyś? Jak tak to jak opinia?

Nawiasem mówiąc, mają też konto na Brytyjskim Amazonie i ten wskazuje na to że mają dość dobre opinie: https://www.amazon.co.uk/sp?_encoding=U ... YBWGLVSA0E



Inna strona którą odnalazłem to: https://www.booksetc.co.uk piszą że wysyłają Royal Mailem / Parcel Forcem, widzę że ceny za dostawę ksiązki zamykają się w granicach 0.5-1 funta za zwykły tomik mangi, przy czym mają ceny podobne / niższe niż w BD.

Ich sklep też jest na amazonie i też ma okej opinie, aczkolwiek mniej recenzji względem powyższej opcji: https://www.amazon.co.uk/sp?_encoding=U ... &sshmPath=


Obie strony jednak mają tragiczne wyszukiwarki, więc proponuje znaleźć interesującą książkę na BD i szukać po numerze ISBN
Obrazek

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Tequilka » śr sty 13, 2021 3:33 pm

Jeżeli chodzi o zagraniczne strony to zamawiałam tylko z bookdepository. Nie miałam z nimi żadnego problemu, raz rozbili mi zamówienie na dwie koperty, ale i tak przyszły razem? Do dziś nie wiem o co chodziło xD

Ja zamawiam prenumeraty pocztą polską oraz paczkomatem, jeżeli się da. Już trzy razy moje prenumeraty zaginęły przez PP - wsiąkły i nie ma, natomiast zawsze dostawałam kolejne tomiki od wydawnictwa. Raz miarka się przebrała, kiedy listonosz na siłę wcisnął moją biedną Sakurcię do skrzynki na listy, pomimo tego, że byłam w domu - niestety obwoluta nie przetrwała takiego traktowania ;/
Przy następnej wizycie "grzecznie poprosiłam", aby najpierw sprawdzał czy nas nie ma i nie łamał mi książek - i tak nie wiedziałby co to manga.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Alexandrus888 » śr sty 13, 2021 3:50 pm

Przesyłki nierejestrowane powinny trafiać do skrzynki. Jeśli listonosz przynosi pod drzwi, to to jego dobra wola. Natomiast moje listy polecone, które powinny być dostarczone z rąk do rąk, albo awizowane, a i tak trafiają do skrzynki :?

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: jtumanowicz » śr sty 13, 2021 7:13 pm

Ja nie zamawiam Pocztą Polską dla zasady. Jak jeszcze zamawiałem na adres domowy dostawałem zawsze awizo zamiast paczki. Potem zacząłem zamawiać przesyłki do Paczkomatu albo do biura, ale wyłącznie kurierem. Dostajemy codziennie po kilka przesyłek, więc kurier nas nigdy nie zlewa. Aż któregoś razu postanowiłem dać szansę PP, bo kupowałem od kogoś używane mangi i niestety była albo poczta albo nic.

Paczka niby doszła, w trackingu była odebrana. Przyjechałem do biura po paru dniach (covid, home office). Paczki nie ma. Listonosza nie było wcale. Zgubili komplet Special A i się gnojki nie przyznają.

Je*ać pocztę polską metalowym prętem.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Alexandrus888 » śr sty 13, 2021 10:00 pm

► Pokaż Spoiler
Od razu mi się skojarzyło, ale musiałem poszukać w mandze tego momentu :haha:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: ninna » śr sty 13, 2021 10:09 pm

Kakaladze, o! Dzięki za sklepy, zawsze warto mieć alternatywę :D. Prędzej skłaniałabym się ku Booksplea, bo w tej drugiej nie mogę doczytać, jakie są metody płatności. Aczkolwiek mangi, które interesują mnie na bookdepository i które mam na wishliście, mają swoje premiery za ok. miesiąc (najwcześniej). Liczę, że do tego czasu bd zacznie wysyłać do Polski. Nawet polubiłam ich na fejsie żeby być na bieżąco. Aczkolwiek póki co odpowiadają ludziom formułką skopiowaną z ich strony...

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Dembol » śr sty 13, 2021 10:54 pm

Korzystałem z booksetc. Całkiem spoko sklep, ale mają mocno ograniczony katalog.

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: jtumanowicz » czw sty 14, 2021 8:09 am

Alexandrus888 pisze:
śr sty 13, 2021 10:00 pm
► Pokaż Spoiler
Od razu mi się skojarzyło, ale musiałem poszukać w mandze tego momentu :haha:
O panie, ale mi zrobiłeś dzień. Jadę tramwajem i rechoczę na głos :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Kakaladze » czw sty 14, 2021 11:21 am

ninna, Zakładam że na booksetc płaci się po prostu kartą jak na większości sklepów zagranicznych, dlatego ja nawet tej informacji nie szukałem. Też mam nadzieję że BD wróci niedługo i że wrócą normalne ceny (bo obecnie są mega wysokie).
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: ociesek » czw sty 14, 2021 2:29 pm

Kakaladze pisze:
czw sty 14, 2021 11:21 am
Też mam nadzieję że BD wróci niedługo i że wrócą normalne ceny (bo obecnie są mega wysokie).
Tak, oddajcie poprzednie ceny. Niektóre mangi wzrosły dwukrotnieee...

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Kakaladze » czw sty 14, 2021 3:18 pm

ociesek, Pewnie wrócą. Brak promocji sobie tłumacze tym że poprzednie się skończyły, a nowych nie dodają dopóki nie włącza znowu wysyłki do Europy, bo po co się przemęczać i dodawać promocje jak i tak nikt z nich nie skorzysta obecnie xd.
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Itachi Uchiha » czw sty 14, 2021 3:49 pm

Postanowiłem podzielić się z wami pewną sprawą. Przed świętami zrobiłem spore zamówienie na Bookdepository i Blackwell [oba sklepy są w UK] lecz większość tomików, które zostały wysłane, aż do tej pory do mnie nie dotarły - minął już ponad miesiąc od ich wysłania i cisza. Najśmieszniejsze jest to, że nawet preordery zapadły się pod ziemię. W obu sklepach kupuje już nie pierwszy raz[i jak dotąd zawsze dochodziły terminowo], ale przez tę sprawę z Brexitem, zwyczajnie chyba miałem pecha. Chociaż jedyny plus to taki, że sklep zrobił refund [BD], z BW jeszcze się wstrzymam i poczekam z napisaniem maila o zwrot pieniędzy, no ale obawa przed kolejnymi zagubionymi paczkami pozostała. :roll: Czy wy też mieliście ostatnio podobną sytuacje?
Ostatnio zmieniony czw sty 14, 2021 4:38 pm przez Itachi Uchiha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Thoreline » czw sty 14, 2021 4:31 pm

Żałuję że w grudniu nie zamówiłam kompletu Saiyuki od Kodanshi w Bookdepository (kiedy jeszcze można było zamawiać do Polski). Wtedy cena była 350 zł. W chwili obecnej jest 464 zł i z tego co obserwuje to cena rośnie co kilka dni...

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: ninna » czw sty 14, 2021 4:46 pm

Itachi Uchiha, jeszcze bym się nie martwiła na Twoim miejscu. Też czekam na parę rzeczy z bd (część wysłana przed świętami), które jeszcze nie dotarły. A zostały wysłane. Ostatnio czekam na paczki z bd około miesiąca.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: ninna » czw sty 14, 2021 4:51 pm

ociesek pisze:
czw sty 14, 2021 2:29 pm
Tak, oddajcie poprzednie ceny. Niektóre mangi wzrosły dwukrotnieee...
Ej, faktycznie! W ogóle nie zwróciłam na to uwagi XD. Zawsze jak sprawdzam moją wishlistę to patrzę za ile premiera, na cenę nie zwracam uwagi. No rzeczywiście podrożało... Ale najważniejsze, żeby znów wysyłali.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Itachi Uchiha » czw sty 14, 2021 4:53 pm

ninna pisze:
czw sty 14, 2021 4:46 pm
Itachi Uchiha, jeszcze bym się nie martwiła na Twoim miejscu. Też czekam na parę rzeczy z bd (część wysłana przed świętami), które jeszcze nie dotarły. A zostały wysłane. Ostatnio czekam na paczki z bd około miesiąca.
Dzięki za info, czyli nie jestem w tej kwestii osamotniony... Kilka tomików zostało nawet wysłane wcześniej, bo nawet przed Mikołajem, ale to jeszcze poczekam do końca stycznia. :P

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: dejikos » czw sty 14, 2021 5:00 pm

Poczytajcie sobie jakieś doniesienia z WB, jaki jest tam aktualnie burdel administracyjny i zapchane granice. Trochę wam się sytuacja rozjaśni. Nie tłumaczę ich w żaden sposób, po prostu są rzeczy, na które nie mamy wpływu.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości