Cenzura scen z małoletnimi w różnych dziełach i inne kwestie

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Vic
Posty: 32
Rejestracja: czw sie 27, 2015 11:44 am
Status: Offline

Post autor: Vic » wt mar 22, 2016 8:46 pm

Jak macie zamiar cenzurować, to wątpię czy to kupię. Eh....

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » wt mar 22, 2016 11:18 pm

Wszystkim, którzy domagają się wizerunku gołych dzieci (w pozach mających wywołać podniecenie lub chociażby zainteresowanie), mocno współczuję. I uważam, że każde wydawnictwo powinno unikać publikacji, które zawierają podobne treści.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » śr mar 23, 2016 8:33 am

A ile mieli lat uczniowie w Battle Royale? Czytałam ale nie pamiętam. Chodzi w naszym wydaniu i oryginale.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kitsu-nee » śr mar 23, 2016 10:15 am

miaka88 pisze:A ile mieli lat uczniowie w Battle Royale? Czytałam ale nie pamiętam. Chodzi w naszym wydaniu i oryginale.
W oryginale byli w trzeciej klasie gimnazjum, u nas zmieniono to na liceum.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr mar 23, 2016 10:46 am

:shock:
I serio miał ktoś o to ból tyłka? Faktycznie, cenzura mocno. Normalnie cofamy się do ciężkiej komuny :roll: <uwaga, ironia>

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr mar 23, 2016 2:17 pm

Sayuki78 pisze::shock:
I serio miał ktoś o to ból tyłka? Faktycznie, cenzura mocno. Normalnie cofamy się do ciężkiej komuny :roll: <uwaga, ironia>
Czyli nie interesuje Cię wcale, dlaczego tak zrobili? :) bo mnie to ciekawi na przykład ;)

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr mar 23, 2016 4:14 pm

Szczerze, to nie bardzo. Fabularnie BR na tym nie ucierpiał, a Waneko najwyraźniej wolało dmuchać na zimne.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr mar 23, 2016 4:22 pm

Sayuki78 pisze:Szczerze, to nie bardzo. Fabularnie BR na tym nie ucierpiał, a Waneko najwyraźniej wolało dmuchać na zimne.
No a ja niestety jestem dociekliwy, lubię wiedzieć dlaczego ktoś podejmuje takie a nie inne działania. Na tej podstawie jestem w stanie go ocenić.

larso8op
Status: Offline

Post autor: larso8op » śr mar 23, 2016 7:31 pm

Likorys pisze: Bo jeśli tak to przed nagością bohaterki pozbawiono kobiecych organów i zostały jak Barbie.
Tak jest zawsze w produkcjach japońskich, które nie są przeznaczone dla dorosłych widzów i zarazem wydane jedynie na płytach. Poza tym takiej cenzury nie ma tylko w eromangach czy VN eroge.
Lalki Barbie to 99 procent nagości w anime (chwilami jedynie są sutki).
Kakaladze pisze: WANEKO JAK DLA MNIE TO MOŻECIE JE KOMPLETNIE USUNĄĆ, NIE PODOBA MI SIĘ TO, KURCZE PSUJE TO DLA MNIE TROCHĘ ODBIÓR
W jakim sensie psuje ci to odbiór? Przecież to tylko fanserwis.
Grey pisze:To na swój sposób fascynujące :) jestem gorącym przeciwnikiem każdej formy cenzury
To dokładnie jak ja. Cenzura to największe zło.
Kakaladze pisze: Niektórych będzie to oburzać, mnie niespecjalnie, ja w tym pedofilii nie widzę.
To jest przecież oczywiste. Pedofilia to nie jest nagość dzieci, ale wykorzystywanie seksualne dzieci (w Polsce wymyślono wiek poniżej 15 lat). Szkoda, że wiele osób nie może tego zrozumiec i samą nagość traktuje jak pedofilię.
Sayuki78 pisze: Loli wzbudza we mnie obrzydzenie
Chyba chciałaś napisać lolicon, a nie loli.
Sayuki78 pisze: Wkurza mnie że Japończycy pozwalają na takie ilustracje w publikacjach.
A co to wielkiego? Przecież dla nich to jest nic kontrowersyjnego.
Sayuki78 pisze: Nie rozumiem ludzi, którzy mają takie wielkie problemy z tym ze Waneko chce cenzurować nagą 11 letnią dziewczynkę
Cenzura to zawsze zło i tyle w temacie. To japończycy decydują co ma być w ich dziełach, a nie inne kraje.

Dla japończyków nie ma różnicy, czy to nagość 11 latki czy 20 latki dopóki jest rysowana.
Grey pisze: Inną sprawą jest cenzura przy hentaicach Yumegari. Tam bez wątpienia mamy do czynienia z czynnościami seksualnymi. Czy więc była to cenzura zasadna? Tego nie wie nikt.
A możesz napisać co takiego Yumegari cenzurowało?
Mixik pisze: Jak nawet w książce nie ma pedofilii to po cholerę takie odpychające ilustracje...
Co jest dla ciebie odpychające? Co prawda dosyć brzydka i mało realistyczna kreska, ale aż tak źle nie jest.
Chrno pisze: W sumie jedyną mangą która podpada u nas pod paragraf jest Berserk, gdzie mamy czynności seksualne z dzieckiem, bez żadnej spiny, cenzury, niczego.
O kim ty piszesz? Chyba nie o tej księżniczce?
Chrno pisze: Dlatego yumegari całkowicie wycinało kadry a nie zasłaniało dzieciom pewne rejony.
Jaką mangę yumegari masz na myśli?
dejikos pisze:Wszystkim, którzy domagają się wizerunku gołych dzieci (w pozach mających wywołać podniecenie lub chociażby zainteresowanie), mocno współczuję.
Możesz mieć jedynie pretensje do twórców i wydawców, a nie fanów, którzy co logiczne nie lubią cenzury.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » śr mar 23, 2016 7:44 pm

Miałam się nie wypowiadać, ale nie mogę się powstrzymać.
Szkoda, że wiele osób nie może tego zrozumiec i samą nagość traktuje jak pedofilię.
W nagości dzieci nie ma niczego złego - ot, nic co ludzkie, nie jest nam obce. Problem pojawia się wtedy, kiedy komuś widok nagiego dziecka zaczyna się podobać i jest mu smutno, kiedy nie może oglądać nagich dzieci w komiksach.
A co to wielkiego? Przecież dla nich to jest nic kontrowersyjnego.
Przypominam, że mangi w Polsce są wydawane dla polskiego odbiorcy, a nie japońskiego.
Cenzura to zawsze zło i tyle w temacie. To japończycy decydują co ma być w ich dziełach, a nie inne kraje.

Dla japończyków nie ma różnicy, czy to nagość 11 latki czy 20 latki dopóki jest rysowana.
Nawet Japończycy mają swoją cenzurę. :wink:
Poza tym nie rozumiem, pod jakim względem mieliby oni być wyznacznikiem moralnym w naszym kręgu kulturowym. Dla mnie erotyczne przedstawianie dzieci jest czymś nienormalnym, nawet jeśli jest rysowane.
Możesz mieć jedynie pretensje do twórców i wydawców, a nie fanów, którzy co logiczne nie lubią cenzury.
To wina twórcy i wydawcy, że odbiorcy podobają się roznegliżowane dzieci?

larso8op
Status: Offline

Post autor: larso8op » śr mar 23, 2016 8:01 pm

DzikiDuch pisze: W nagości dzieci nie ma niczego złego - ot, nic co ludzkie, nie jest nam obce. Problem pojawia się wtedy, kiedy komuś widok nagiego dziecka zaczyna się podobać i jest mu smutno, kiedy nie może oglądać nagich dzieci w komiksach.
Nie smutno, ale to irytuje. Przecież w internecie takiej nagości jest mnóstwo, ale jak ktoś kupi (wyda pieniądze) to będzie miał z cenzurą. Coś takiego zniechęca.
DzikiDuch pisze: Nawet Japończycy mają swoją cenzurę. :wink:
Japończycy cenzurują zachodnie produkcje jak opętani. Wiesz jak niesamowicie ocenzurowali Wiedźmina 3? Cała nagość została zakryta, a gore usunięte. Niedorzeczne, ale tak robią.
DzikiDuch pisze: Poza tym nie rozumiem, pod jakim względem mieliby oni być wyznacznikiem moralnym w naszym kręgu kulturowym.
Na szczęście nie są, bo wtedy każda erotyka miałaby mozaikę (czy inną cenzurę) w strategicznych miejscach. :) Czyli tak samo jak u nich.
DzikiDuch pisze: Dla mnie erotyczne przedstawianie dzieci jest czymś nienormalnym, nawet jeśli jest rysowane.
Masz rację, ale nie każda nagość dzieci to erotyka.
Chociażby w takim anime jak Boku wa Tomodachi ga Sukunai były sceny z nagimi dziewczynkami, ale bez kontekstu seksualnego.
DzikiDuch pisze: To wina twórcy i wydawcy, że odbiorcy podobają się roznegliżowane dzieci?
Odbiorcom podoba się dzieło takie jakie jest w oryginale. Tylko o to chodzi.
Ostatnio zmieniony śr mar 23, 2016 8:10 pm przez larso8op, łącznie zmieniany 1 raz.

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » śr mar 23, 2016 8:01 pm

larso8op pisze:O kim ty piszesz? Chyba nie o tej księżniczce?
[spoiler]O głównym bohaterze?[/spoiler]

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr mar 23, 2016 8:18 pm

Grey pisze:Czyli nie interesuje Cię wcale, dlaczego tak zrobili? :) bo mnie to ciekawi na przykład :wink:
Sam podałeś powód tej zmiany dokładnie stronę temu (tak, o KK mi chodzi). :wink: Gdyby nie zmienili wieku, to wszystkie przesłanki zostałyby spełnione.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr mar 23, 2016 8:28 pm

zandam pisze:
Grey pisze:Czyli nie interesuje Cię wcale, dlaczego tak zrobili? :) bo mnie to ciekawi na przykład :wink:
Sam podałeś powód tej zmiany dokładnie stronę temu (tak, o KK mi chodzi). :wink: Gdyby nie zmienili wieku, to wszystkie przesłanki zostałyby spełnione.
To, co pisze się o danej postaci, kontekst sytuacyjny itd. nie ma żadnego znacznie z punktu widzenia KK :) jeżeli uznano by, że to były wizerunki małoletnich to niezależnie od tematyki i tak byłoby to karalne (oczywiście jeśli założymy, że mieliśmy tam do czynienia ze scenami seksu. Mówię w sumie na sucho, nie znam tej mangi). Jednym słowem, to ile mają lat w mandze nie ma żadnego znaczenia.
Chociaż w sumie można się zdziwić, jak zawsze :) jak pisałem sprawy takiej nigdy przed polskim sądem nie było. No teoretycznie... ale nie no, raczej nie. No ale z drugiej strony zawsze jakiś argument z tym, że raczej nierelewantny.
No ale lepszy jakiś argument niż żaden.

OK. Nie przekonałaś mnie co do sensowności owego zabiegu, aczkolwiek co do sensowności potencjalnej w sumie tak. Zrób to jeszcze w kontekście pozostałych przypadków cenzury zastosowanej przez Waneko a będę ukontentowany :)
No, przesadzam z tym ukontentowaniem, ale w miarę ukontentowany już tak :)

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » śr mar 23, 2016 8:37 pm

Nie smutno, ale to irytuje.
Mnie tam nie irytuje brak nagich dzieci w komiksach.
Przecież w internecie takiej nagości jest mnóstwo, ale jak ktoś kupi (wyda pieniądze) to będzie miał z cenzurą. Coś takiego zniechęca.
Nie każdy w Internecie zagląda na tego typu strony. Ja na przykład nie. Więc nie, dla mnie wcale nie jest tego "pełno w Internecie".
I serio zaczynam się zastanawiać, czego szukają w mandze osoby, których zniechęca brak roznegliżowanych dzieci.
Japończycy cenzurują zachodnie produkcje jak opętani. Wiesz jak niesamowicie ocenzurowali Wiedźmina 3? Cała nagość została zakryta, a gore usunięte. Niedorzeczne, ale tak robią.
Dlaczego niedorzeczne? Po prostu przystosowali produkt na swój rynek. Gdyby wypuścili grę w "naszej" wersji, to zapewne by się nie sprzedała.
Masz rację, ale nie każda nagość dzieci to erotyka.
Chociażby w takim anime jak Boku wa Tomodachi ga Sukunai były sceny z nagimi dziewczynkami, ale bez kontekstu seksualnego.
Pokaż screeny.

larso8op
Status: Offline

Post autor: larso8op » śr mar 23, 2016 8:50 pm

Hame pisze: [spoiler]O głównym bohaterze?[/spoiler]
Żartujesz?
DzikiDuch pisze: Nie każdy w Internecie zagląda na tego typu strony. Ja na przykład nie. Więc nie, dla mnie wcale nie jest tego "pełno w Internecie".
Na jakie strony. Wystarczy zwykła wyszukiwarka obrazów google.
DzikiDuch pisze: Dlaczego niedorzeczne? Po prostu przystosowali produkt na swój rynek. Gdyby wypuścili grę w "naszej" wersji, to zapewne by się nie sprzedała.
Dlaczego miałaby się nie sprzedać? Czy Wiedźmin to nie była gra dla dorosłych? Była, więc o co chodzi.
Przecież każdy się śmieje z tej japońskiej cenzury.
DzikiDuch pisze: Pokaż screeny.
Były tylko na BD. Zresztą poszukaj w google Hasegawa Kobato i Takayama Maria. Może będą.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » śr mar 23, 2016 9:01 pm

Hame pisze:
larso8op pisze:O kim ty piszesz? Chyba nie o tej księżniczce?
[spoiler]O głównym bohaterze?[/spoiler]
Dokładnie, najepszy paring serii
[spoiler]mały Guts x Donovan[/spoiler]
Za posiadanie tego tomu każdy z nas powinien iść do pierdla.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » śr mar 23, 2016 9:10 pm

Na jakie strony. Wystarczy zwykła wyszukiwarka obrazów google.
Sorry, ale ja nie wyszukuję takich obrazów, że mi lolicony i shotacony tańczą przed oczami.
Dlaczego miałaby się nie sprzedać? Czy Wiedźmin to nie była gra dla dorosłych? Była, więc o co chodzi.
To, że gra jest dla dorosłych, nie oznacza, że musi świecić golizną i pływającymi flakami. Ja w wiele gier zagrałabym chętniej, gdyby było w nich mniej seksu i przemocy.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » śr mar 23, 2016 9:11 pm

Chrno pisze:
Hame pisze:
larso8op pisze:O kim ty piszesz? Chyba nie o tej księżniczce?
[spoiler]O głównym bohaterze?[/spoiler]
Dokładnie, najepszy paring serii
[spoiler]mały Guts x Donovan[/spoiler]
Za posiadanie tego tomu każdy z nas powinien iść do pierdla.
Zaraz chodzi o początek czwartego tomu? Jeśli tak to mamy tu kompletnie inną sytuację. Tam jest pokazana tragedia, tu młodsza siostrzyczka zachęca do zabawy. I to chyba nie jest jedyna manga z taką sceną. Co z Hellsingiem? Mangi nie czytałem, ale w OAV jest podobna scena.

larso8op
Status: Offline

Post autor: larso8op » śr mar 23, 2016 9:15 pm

DzikiDuch pisze: Sorry, ale ja nie wyszukuję takich obrazów, że mi lolicony i shotacony tańczą przed oczami.
Wystarczy umieć korzystać z wyszukiwarki.
DzikiDuch pisze: To, że gra jest dla dorosłych, nie oznacza, że musi świecić golizną i pływającymi flakami. Ja w wiele gier zagrałabym chętniej, gdyby było w nich mniej seksu i przemocy.
Nie ma o czym pisać, bo ty przecież tej gry/książki w ogóle nie znasz.
Mephisto pisze:Powiedzcie mi, jak trzeba być zastanawiającym aby narzekać, że usunęli skrajną nagość u nieletniej? Już abstrahując od ludzi, którzy to kupują.
Skrajna nagość? Skrajna nagość to dokładne ukazanie (bez cenzury) co dziewczyna ma między nogami.
Natomiast w tym przypadku jest tylko tak zwana ogólna nagość.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości