Kawaii Scotland

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Shiki » pt lip 10, 2020 8:03 am

Haha coś tak czułam, że z tym KS będzie cienko, skoro nikomu z autorów nie zależało żeby podtrzymywać w jakikolwiek sposób zainteresowanie tym tytułem. O KattLett można mówić różne rzeczy, ale przynajmniej porządnie prowadzi swoją stronę na FB, ma chyba też własną stronę w internecie albo kiedyś miała, i co jakiś czas rzuca jakieś nowe ilustracje, szkice, nowinki i plany. A gdy stwierdziła, że z finansami cienko, to założyła Patronite i jakoś to poszło. Zachowanie autorów KS to jakaś kpina z czytelników :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
Elaine
Adept
Posty: 148
Rejestracja: śr gru 19, 2018 8:38 pm
Lokalizacja: Polska
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Elaine » pt lip 10, 2020 5:11 pm

Mnie ani manga, ani wersja novelkowa nie interesowała. Niemniej, żal mi ludzi oraz wydawnictwa, którzy im zaufali. Szczególnie jeżeli chodzi o wydawnictwo, bo podjęli spore ryzyko, a tu takie coś... Jak pisał, Mormicc, powinni zabrać się za jednotomowe dzieła :lol: Bo nie sztuką jest mieć pomysł, sztuką jest go wykonać na przyzwoitym poziomie.

No i bycie w miarę systematycznym nie boli ;) Co udowodniła już inna polska autorka komiksów — KattLett. Można jej nie lubić, ale nie da się zaprzeczyć, że rysuje swoje prace w miarę systematycznie, prowadzi fanpage oraz instagrama. Widać, że dba o fanów i zależy jej na tym, co robi.
Avatar: picrew.me

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Monsterlight » wt lip 14, 2020 12:26 am

Post z dzisiaj:
czytelnik pisze:I jak tam prace nad komiksem, pojawi się w tym roku?
Kawaii Scotland pisze:2020 jest przeklęty
A nagroda za Profesjonalizm Roku ląduje do tych ałtoreczek :v Jak mi zacznie brakować miejsca na półkach to już wiem, co wyleci w pierwszej kolejności :roll:
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Yuriko » wt lip 14, 2020 1:05 am

Śmiechłabym, jeżeli zrezygnują z tej polonowelki i zaczną jakąś nową książkę lub mangopolo. Już teraz można stracić zaufanie do autorów, a co dopiero później :roll:

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Mormicc » wt lip 14, 2020 2:18 am

Sam napisałem o tym, że powinny trzymać się tylko jednotomówek i zastanowiła mnie teraz jedna kwestia. Do ludzi którzy czytali mangę i/lub LN - można je traktować w ten sposób (jako jednotomówki)? W sensie, czy jest na końcu cliffhanger zapowiadający kolejny tom? Takie ewidentne przerwanie akcji?
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Meliona » wt lip 14, 2020 8:14 am

Na końcu mangi jest chamski cliffhanger. Potwór atakuje, o ile dobrze pamiętam.
Obrazek

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 288
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: k.x. » wt lip 14, 2020 10:37 am

Ja tam każde mongopolo kupuję z myślą, iż mogę zostać z niedokończoną serią i przy Kawaii Scotland nie spodziewałam się absolutnie niczego innego xd Tak więc, ogromny plus dla Katt Lett i Hitohai, a co do tego zespołu, to meh ¯\_(ツ)_/¯
Mormicc, na końcu faktycznie jest cliffhanger, z którego jeszcze można by jakoś wybrnąć, ale w komiksie poruszono parę innych wątków, które nie zostały zakończone, a pewnie miały być wyjaśnione w kolejnych tomach. Ja traktuje to jako jednotomówkę, ale jestem też osobą, która bardzo lubi Ayuta, więc chyba nie warto mi ufać w kwestii niedokończonych serii :angel:
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: dejikos » czw lip 16, 2020 4:17 pm

Może powinniście częściej spamować żalem, bo chyba coś ruszyło: https://twitter.com/KawaiiScotland/stat ... 56/photo/1
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Shiki » czw lip 16, 2020 4:38 pm

Spokojnie, to tylko parę kadrów, nie ma co reanimować nadziei. Drugi tom LN też niby mieli napisany, a potem usunęli ponad połowę, więc... Uwierzę jak zobaczę tomik fizycznie :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Monsterlight » wt kwie 20, 2021 6:07 pm

Info co do drugiego tomu "novelki":
Status projektu - Adrian zapadł na koronawirusa ;v; Tak bardzo nie chciało mu się ze mną pisać, że aż podstępnie zachorował i ukrył się przed novelką w szpitalu. Jednak już nieco ozdrowiał, więc wkrótce widmo poprawek dopadnie go. A ja ze swojej strony właściwie skończyłam D: jeszcze adrianowe poprawki, potem redakcja, korekta, składanie i ilustrowanie, ale hej, właściwie skończyłam x)Cóż to był za szalony proces. Mam nadzieję, że chociaż Wam się spodoba, bo obiecuję - jest głupie.

Już pal licho ten nieszczęsny komiks, bo nawet go po tych kilku latach nie pamiętam, ale ta novelka była świetna i mega się przy niej uśmiałam. Na pewno kupię kontynuację, dobrze wiedzieć, że cokolwiek tam jeszcze działają xd
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Akiho » ndz kwie 25, 2021 9:43 pm

Monsterlight pisze:
wt kwie 20, 2021 6:07 pm
Na pewno kupię kontynuację, dobrze wiedzieć, że cokolwiek tam jeszcze działają xd
Czego nie można powiedzieć o mandze xD Ile to już lat minęło od pierwszego i prawdopodobnie jedynego tomiku ich mangi? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Monsterlight » pn kwie 26, 2021 1:01 am

Akiho pisze:
ndz kwie 25, 2021 9:43 pm
Monsterlight pisze:
wt kwie 20, 2021 6:07 pm
Na pewno kupię kontynuację, dobrze wiedzieć, że cokolwiek tam jeszcze działają xd
Czego nie można powiedzieć o mandze xD Ile to już lat minęło od pierwszego i prawdopodobnie jedynego tomiku ich mangi? :P
Nie mam go teraz przy sobie, ale chyba wyszedł w 2016? Więc 5 lat już xD Masakra.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Nanami
Adept
Posty: 125
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:22 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Nanami » sob maja 22, 2021 5:43 pm

Aż zerknęłam w mój tomik... tak, w 2016 :wink:

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Łajza » czw lip 01, 2021 9:08 pm

Ten wątek przypomniał mi, że w ogóle mam jeszcze na półce coś takiego jak KS. Szczerze ubawiłam się przy komiksie, przy novelce trochę mniej, ale i tak śledziłam projekt i uważałam go za pewien powiew świeżości (w końcu sztuką jest wyniesienie popularnych klisz na taki poziom absurdu). Po lekturze Waszych postów postanowiłam zerknąć na fanpage KS i sprawdzić, czy nie ma tam żadnych nowych informacji na temat drugiego tomu, i mój dopiero co rozniecony zapał szybko się ostudził. Wiadomo, nie wszystko da się przewidzieć i każdy projekt może zaliczyć obsuwę, szczególnie w czasie pandemii, ale podejście autorów do czytelników uważam za zwyczajnie niepoważne. Czytając ich wpisy dotyczące update'ów związanych z KS (a raczej ich braku), miałam wrażenie, że z jakiegoś powodu uważają, że jeśli będą je pisać w taki sposób, w jaki wysławiają się ich bohaterowie, to fani podejdą do tego na luzie i zapomną o tym, że czekają na drugi tomik już piąty rok. Już pomijając fakt, że osobiście uważam "zabawne" teksty typu "Nasz kolega z zespołu specjalnie zachorował na koronawirusa, żeby nie musieć pracować nad novelką, patrzcie, jakie złe i niedobre fatum nad nami wisi!" za wyjątkowo niesmaczne, bo to nie jest żadne fatum, tylko nieumiejętność zarządzania projektem i jako zespół sami są sobie winni. Generalnie mam wrażenie, że w ich ekipie źle się dzieje, skoro jedna osoba odeszła, a dwie kolejne nie mogą kontynuować prac ze względu na otrzymanie posady na pełen etat (co jest jak dla mnie najdziwniejszym argumentem ever, bo to nie oznacza, że nie można usiąść nad projektem po pracy lub w weekend. Dla mnie to brzmi raczej jak wypalenie się).

Generalnie było miło, ale chyba czas się rozejść.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Tequilka » śr cze 22, 2022 10:03 am

Wróciłam do tematu po obecnej wzmiance, widzę, że na twitterze wszystko zatrzymało się na 2021 roku.
Wielka szkoda, novelki nie kupiłam, bo czułam, że skończy tak jak manga i niestety miałam rację...

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Meliona » śr cze 22, 2022 2:21 pm

LN wyszło z okazji 20-lecia Waneko, to może drugi tom wyjdzie z okazji 30-lecia xD
Obrazek

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: KAWAIILOVE » śr cze 22, 2022 7:43 pm

Pamiętam jak pisałam pod postem Waneko jak zapowiadali właśnie tą LN, że to chyba żart i jest pełno o wiele lepszych LN godnych ich urodzin, a skoro aułtorki nie umiały ogarnąć swojego komiksu to i z książką będzie nic nie lepiej. Cóż...
Wtedy zostałam wyśmiana przez lud i zjechana od góry do dołu, a tu proszę jednak miałam rację.

Szczerze? To nasz rynek ze swoimi tworami 'mango podobnymi' leży. Jedynie może Kattlet udało się wybić i nawet zyskać popularność, ale reszta? Cisza.
Poza tym, z tego co widziałam po grupkach to zazwyczaj takie twory w moim odczuciu mają paskudną kreskę.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Akiho » śr cze 22, 2022 8:02 pm

Nie no, w moim odczucia Kawaii Scotland miało naprawdę bardzo dobrą kreskę, chyba najlepsza jaką widziałam w komiksach polskich autorów mangowych i humor też do mnie przemawiał, czytałam kiedyś exitusa i nawet nie czytałam całego, bo serio jakbym czytała bardzo niskiej średniej klasy fanfika na papierze + bardzo żenujący humor
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Archerito » śr cze 22, 2022 8:16 pm

Akiho pisze:
śr cze 22, 2022 8:02 pm
Nie no, w moim odczucia Kawaii Scotland miało naprawdę bardzo dobrą kreskę, chyba najlepsza jaką widziałam w komiksach polskich autorów mangowych i humor też do mnie przemawiał, czytałam kiedyś exitusa i nawet nie czytałam całego, bo serio jakbym czytała bardzo niskiej średniej klasy fanfika na papierze + bardzo żenujący humor
W obydwu przypadkach mam dokładnie takie same odczucia. Dlatego bez mrugnięcia okiem zamieniłbym Katt Lett na autorki KS. Niestety wyszło jak wyszło :(

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Tequilka » śr cze 22, 2022 11:44 pm

Ja również uważam, że kreska w KS jest śliczna. A rysunki na twitterze naprawdę wyglądały obiecująco T^T
Co do Kattlett się nie wypowiem, bo nie czytałam nic od niej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości