Kawaii Scotland

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Mormicc » pt mar 01, 2019 11:00 am

Tom 1 XD
Moje zainteresowanie spadło do zera.
Myślałem wcześniej czy może by tego nie kupić, bo posty na fb zapowiadały w moim odczuciu katastrofę, ale myślałem, że to będzie jednotomówka. No trudno.
Właśnie, dawno już tam nie zaglądałem.Meliona, widziałaś czy autorki pisały co planują dalej? Naprzykład powrót do ich innej zaczętej serii? :lol:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Meliona » pt mar 01, 2019 12:59 pm

Komiks się rysuje, ale tak wolno, że nie są w stanie podać chociaż przybliżonego terminu zakończenia prac :P
A ta LN ma mieć chyba 3 tomy - tak samo jak to mangopolo.

Właśnie sprawdziłam komentarze na fb i IKS DE:
mangi jest gotowa około połowa
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: SallyCzarownica » pt mar 01, 2019 3:04 pm

Meliona, a o drugim tomie komiksu napisali choć słowo?
EDIT: dobra, dopiero przeczytałam resztę komentarzy. ^^' Pytanie nieaktualne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Skolopendrokot » sob mar 02, 2019 7:56 pm

Ja nadal borykam się z myślą o kupieniu tej LN. Nieźle się przy KS uśmiałam, ale nie wiem, czy autorki dadzą radę przełożyć humor sprawdzający się w komiksowym wydaniu (a więc w znacznej mierze na wizualizacji) na tekst. Boję się trochę, że wyjdzie z tego przepełniony gagami, ale zupełnie niezabawny potworek.

Z tego, co kojarzę, rysowniczka odpowiadająca za KS musiała znacznie opóźnić prace ze względu na problemy związane z niemożnością znalezienia pracy (a raczej zleceń).

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Mormicc » wt kwie 02, 2019 11:47 pm

Post autorek o kulisach wydania LN przez Waneko:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3772447375
TL;DR
- pierwszy tom "mangi" powstawał ponad 2 lata, drugi planują na święta (nie napisały jakie, zakładam, że Boże Narodzenie)
- Czemu Waneko wyda LN? Mają tam koleżankę w marketingu, która powiedziała, że to wydawnictwo jest spoko, więc wysłały tekst i się spodobał

Co do samej nowelki - fragment wypowiedzi autorki:
"(...) jestem księżniczką literówek i już we wstępie pisze, że celowo jest tak trochę koszmar stylistyczny :D"
Profesojnalizm widzę. Ja wysiadam z tego pociagu.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: miaka88 » śr kwie 03, 2019 8:32 am

Ciekawe czemu nic nie wspomnieli o cenie.
Obrazek

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: asuneko » śr kwie 03, 2019 5:09 pm

Cena była przy poście waneko więc po co przypominać :mrgreen:

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Skolopendrokot » czw kwie 04, 2019 3:18 pm

Mormicc, podejrzewam, że ten fragment o literówkach i koszmarze stylistycznym był zwyczajnym żartem. Dziewczyna pisze naprawdę zgrabnie i ma lekkie pióro.

Co do nowelki, to miałam nie kupować, ale chyba się skuszę. Mieszkałam w Szkocji, więc wiele żartów z KS trafia do mnie z podwójną siłą.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Monsterlight » czw lip 09, 2020 4:05 pm

Kawaii Scotland pisze: Ohai,
strasznie długo nic nie pisałyśmy, kryzys jest permanentny, ale nadal walczymy ;__;!
Te drugie tomy Szkocji są jakieś kurde przeklęte :D
Drugi tom novelki przechodzi liczne przebudowy i tak dalej, bo go napisaliśmy i okazało się, że jest kijowy ;v; Ogólnie tam jest więcej skasowane niż napisane ._. I jeszcze Nina się wycofała całkiem, Adrian dostał pracę na cały etat, Dranka dostała pracę na cały etat i posypane zdrowie, no i tak se siedzę ;v; Ale walczymy o_O Trochę myślałam tu zrobić writers blog i pisać jak idzie, żeby coś tu się działo, ale nawet nie wiem czy Was interesuje coś takiego ;x
Streszczenie: w sumie to nic nie jest zrobione i dalej se czekajcie xd Prędzej Ash Ketchum umrze ze starości niż doczekamy się drugiego tomu komiksu :|

No szkoda, najwyraźniej dwóm z trzech ałtorek projekt się znudził. Novelka pewnie w końcu będzie, ale jakoś średnio mnie ona interesuje, kupiłam kiedyś i leży na półce nieruszona. Komiks był fajny, miał potencjał.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Mormicc » czw lip 09, 2020 5:51 pm

Z takim zapałem i podejściem nie powinny się tykać niczego więcej niż jednotomówek :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Kakaladze » czw lip 09, 2020 6:14 pm

Generalnie całkiem mnie bawi ten projekt, najpierw powstaje komiks który w sumie ignorowałem, ale jak usłyszałem o powieści to smiechłem że komiks się już znudził.


Teraz również i powieść xD. Dla mnie to jest kpina z ludzi którzy im zaufali, wydawnictwa. A ludzie którzy się tym zajmują nawet po tonie postu widać że nie traktowali tego na poważnie. Cieszę się że nigdy się tym nie zainteresowałem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Alexandrus888 » czw lip 09, 2020 7:41 pm

Już pomijając, że ekipa się posypała, bo ludzie się znudzili/zrozumieli, że z artyzmu nie wyżyją ( XD ), to jak widać poziom padł na pysk (o ile kiedykolwiek był wyższy niż muł na dnie), skoro większość tomu poszła do kasacji. Sam pomysł na zawiązanie fabuły to za mało, trzeba jeszcze wiedzieć jak zrobić rozwinięcie i zakończenie... Waneko pewnie pluje sobie w brodę, że postanowiło zawiązać współprace XD

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Archerito » czw lip 09, 2020 7:52 pm

Kakaladze pisze:
czw lip 09, 2020 6:14 pm
Teraz również i powieść xD. Dla mnie to jest kpina z ludzi którzy im zaufali, wydawnictwa. A ludzie którzy się tym zajmują nawet po tonie postu widać że nie traktowali tego na poważnie. Cieszę się że nigdy się tym nie zainteresowałem.
Niestety masz dużo racji :( Nowelka mi w sumie lotto ale komiks naprawdę mi się spodobał. Jest z gatunku tak abstrakcyjnych, że aż śmiesznych, a i rysunki były naprawdę dobre. O niebo lepsze niż chociażby Kotleta, który wśród nastek robi furorę. Nie ukrywam, że cholernie mi przykro, że tak się to skończyło.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: KAWAIILOVE » czw lip 09, 2020 8:10 pm

Smutno/śmieszno/żałosna sytuacja.

Współczuję faną i osobą, które polubiły tytuł.
Szkoda też (w sumie trochę głupoty) Waneko, które jeszcze na dodatek dało Scotland jak tytuł na ich 20-lecie (ciekawe co ich do tego zachęciło - Clamp, Clamp, Fruit Basket itp i tu nagle polska novleka :lol:)
Co do ałtorek - nie fajne zachowanie. W sumie jak tak się w to chciałaby bawić to (jeśli się mylę to mnie poprawcie, bo nie śledzę ich) trzeba było pisać swoje dzieło na Wattpadzie/Fanfiction czy Archive of our own czy jakoś tak.
Tak fani chociażby nie przepłacili i jakoś przeżyli możliwe nie dostanie kolejnych rozdziałów - uroki internetowych autorów. :lol:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Archerito » czw lip 09, 2020 10:10 pm

KAWAIILOVE pisze:
czw lip 09, 2020 8:10 pm
uroki internetowych autorów.
To samo zresztą spotkało taki twór jak Bisu - ognista salamandra. Miało być chyba 10 tomików, a skończyło się na 4 xD Różnica jest tylko taka, że Bisu miało tragiczną wręcz kreskę, a żarty były jeden do jednego za***ane z jebzdzidy i innych tego typu portali. Trzymam to tylko przez sentyment i zamiłowanie do ciężko dostępnych tytułów ale Scotlandów naprawdę żałuję, gdyż naprawdę dobrze bawiłem się przy tym tytule.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Bukafo » czw lip 09, 2020 10:14 pm

Alexandrus888 pisze:
czw lip 09, 2020 7:41 pm
Waneko pewnie pluje sobie w brodę, że postanowiło zawiązać współprace XD
Pewnie tak :lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Yuriko » czw lip 09, 2020 10:26 pm

Nigdy mnie nie interesowały polskie nowelki i mangopolo, ale autorzy KS robią sobie jaja z ludzi, jak i z Waneko :lol: Zgadzam się z Mormicc, powinny wydawać jednotomówki, a nie serie, których i tak nie chcą kończyć. Naprawdę współczuję ludziom, którzy czekali na kontynuację i wydawnictwu, że z nimi współpracują :/

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: Archerito » czw lip 09, 2020 10:37 pm

A tak nawiasem czy ktoś z tu obecnych czytał nowelkę? Jak z jakością? To jest one-shot czy też początek serii?

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: KAWAIILOVE » czw lip 09, 2020 10:39 pm

Archerito pisze:
czw lip 09, 2020 10:37 pm
A tak nawiasem czy ktoś z tu obecnych czytał nowelkę? Jak z jakością? To jest one-shot czy też początek serii?
Teoretycznie początek serii, ale patrząc na to co się dzieje może być również jej końcem. :roll:

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Kawaii Scotland

Post autor: yikkimy » czw lip 09, 2020 11:00 pm

Monsterlight pisze:
czw lip 09, 2020 4:05 pm
Kawaii Scotland pisze:
Ohai,
strasznie długo nic nie pisałyśmy, kryzys jest permanentny, ale nadal walczymy ;__;!
Te drugie tomy Szkocji są jakieś kurde przeklęte
Drugi tom novelki przechodzi liczne przebudowy i tak dalej, bo go napisaliśmy i okazało się, że jest kijowy ;v; Ogólnie tam jest więcej skasowane niż napisane ._. I jeszcze Nina się wycofała całkiem, Adrian dostał pracę na cały etat, Dranka dostała pracę na cały etat i posypane zdrowie, no i tak se siedzę ;v; Ale walczymy o_O Trochę myślałam tu zrobić writers blog i pisać jak idzie, żeby coś tu się działo, ale nawet nie wiem czy Was interesuje coś takiego ;x
Ten tekst brzmi jakby małe dziecko jako początkujący otaku pisał to a nie profesjonalne dorosłe kobiety (według mnie). To co czytam tutaj, to szkoda mi fanów, a najbardziej wydawnictwo, bo mimo ryzyko, dał im szansę a tu coś takiego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości