Ogólnie o yaoi

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o yaoi

Post autor: Łajza » sob lip 17, 2021 3:38 pm

ZenekPsychopata pisze:
sob lip 17, 2021 1:06 pm
Bo nasz polski mangowy-animowy fandom jest całe szczęście jeszcze normalny i nie dotarły do niego cancel culture i poprawność polityczna. I niech zostanie.
Jak dla mnie sprawa jest niestety o wiele bardziej prozaiczna: jeśli dzieło stawiające homoseksualną postać w złym świetle stworzy człowiek znany ze swoich prawicowych poglądów, to jest to nienawiść i utrwalanie szkodliwych stereotypów, ale jeśli ta postać to przystojny bisz gwałcący innego ślicznego bisza i podoba się to odbiorcy, to jest to "jedynie fikcja" i generalnie dosyć szybko pojawiają się argumenty związane z posiadaniem dystansu i umiejętnością odróżniania dzieła fikcyjnego od rzeczywistości. Jakoś nie zauważyłam, by po mojej wzmiance o Komudzie chociaż jedna yaoistka napisała, że pisarz został potraktowany niesprawiedliwie.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o yaoi

Post autor: dejikos » ndz lip 18, 2021 3:41 pm

Łajza pisze:
sob lip 17, 2021 3:38 pm
Jakoś nie zauważyłam, by po mojej wzmiance o Komudzie chociaż jedna yaoistka napisała, że pisarz został potraktowany niesprawiedliwie.
Yaoistki nie czytają Komudy, ixde.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Herocky
Adept
Posty: 235
Rejestracja: pt kwie 16, 2021 4:03 pm
Status: Offline

Ogólnie o yaoi

Post autor: Herocky » ndz lip 18, 2021 5:10 pm

Łajza, widocznie yaoistki (yaoiści w sumie też) wyznają zupełnie inny, swój własny, system wartości i norm moralnych. :')
Bez odbioru!

Awatar użytkownika
Łajza
Adept
Posty: 358
Rejestracja: śr cze 30, 2021 8:00 pm
Status: Offline

Ogólnie o yaoi

Post autor: Łajza » ndz lip 18, 2021 6:50 pm

Herocky, nie wiem, czy hipokryzję można postawić obok jakiejkolwiek wartości w jakimkolwiek rozumieniu.

Aż mi się przypomniała ta grafika (uwaga: dużo przekleństw):

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości