Plebiscyt'19. Dyskusja

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: Canis » pt gru 27, 2019 11:31 am

Temat do dyskusji i zgłaszania uwag w plebiscycie’19.
=======

Temat do głosowania założę prawdopodobnie jutro, ale by uniknąć bałaganu, takiego jak rok temu, dyskusję otwieram wcześniej.
Wstępnie regulamin głosowania pozostaje bez zmian, to jest:
-5 głosów na mangi
-po 3 głosy na wydawnictwa i najgorszą mangę (tym razem bez uzasadnienia, można swobodnie hejcić :wink: )
-po jednym głosie na szok, dramę i coś czego nam brakuje

Coś dołożyć/ująć? Wszelkie uwagi mile widziane.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: Alexandrus888 » pt gru 27, 2019 11:41 am

Może po 3 głosy na najlepszą/nagorszą okładkę/logotyp? Mogę wyciągnąć wszystkie okładki, jak dostanę liste nowych tytułów :)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: DarkNighty » pt gru 27, 2019 11:46 am

O, ja chętnie zagłosowałabym też na najgorsze/najlepsze okładki, więc jestem za. :)
A poza tym uważam, że wszystko jest okej i nie mogę się doczekać tegorocznego rankingu. :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: deffik » pt gru 27, 2019 12:20 pm

Darowałbym z plebiscytu głosowanie na najgorszą mangę. Nie wprowadza to nic konstruktywnego ani ciekawego.
Meh.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: Sebek » pt gru 27, 2019 12:33 pm

A moze tytul najgorszej mangi, zamienic na "mangowy zawod", bo slowo "najgorszy" wszystkim zle sie kojarzy, tak mysle. Zawiesc mozna sie na wiele sposobow, ale gdy slyszymy slowo "najgorszy", wyobrazamy sobie cos ostatecznego ;), poza tym ile osob, tyle opinii, wiec przy zamianie nazwy unikniemy skrzywdzenia osob, ktore pracowaly nad tytulem.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: DarkNighty » pt gru 27, 2019 12:56 pm

W sumie z tą "najgorszą mangą" (czy też "największym zawodem") problem jest taki, że często głosuje się na tytuły, które się ledwo zna. Przeczytało się rozdział lub dwa, co najwyżej tomik. Albo w ogóle, że zawód, bo ogłoszono to i to.
Myślałam w sumie, że już w zeszłym roku średnio się to sprawdziło, bo każdy głosował na co innego.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: Ame » pt gru 27, 2019 1:13 pm

DarkNighty, nie zgodzę się z tobą. W najgorszy zawód dałabym nieudany zakup. Czy to pod wpływem impulsu czy dobrych opinii.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: ninna » pt gru 27, 2019 3:20 pm

Mi nie przeszkadza określenie "najgorsza manga" ale można zmienić też na "zawód roku". Ja w tej kategorii głosuję tylko spośród tytułów, które przeczytałam i których zakupu żałuję. Bez czytania to przecież bez sensu...

Jestem za jeśli chodzi o najlepszą/najgorszą okładkę. Ta kategoria jest też na blogu Ajszy i "ocenianie" pod tym kątem też jest ciekawe.

Czekam na plebiscyt, bardzo lubię te ankiety :D.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: KubciO » pt gru 27, 2019 3:30 pm

To niech będzie Najgorszy zakup roku, Wtopa roku, Rozczarowanie czy jak jeszcze to nazwiemy.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: Canis » pt gru 27, 2019 3:48 pm

Czyli zamiast "najgorszej mangi", dać "największe rozczarowanie"? Wtedy pod tę kategorię można by podpiąć nie tylko mangi, ale i inne wtopy, choć nie bardzo przychodzi mi na myśl jakie.

Co do okładki, to jest to fajny pomysł. Pytanie tylko, ile z Was to interesuje. Dodać kategorię "Najładniejsza polska okładka"?

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: KubciO » pt gru 27, 2019 4:09 pm

Canis pisze:
pt gru 27, 2019 3:48 pm
Czyli zamiast "najgorszej mangi", dać "największe rozczarowanie"? Wtedy pod tę kategorię można by podpiąć nie tylko mangi, ale i inne wtopy, choć nie bardzo przychodzi mi na myśl jakie.
Nie powinny Ci przychodzić na myśl żadne inne. W końcu chodzi o wtopy dotyczące lektury. Wtedy można by było uznać za rozczarowanie zakończony tytuł i/lub pojedynczy tom danej serii. Ale to będzie problematyczne - plebiscytu z tego nie będzie, bo:
DarkNighty pisze:
pt gru 27, 2019 12:56 pm
Myślałam w sumie, że już w zeszłym roku średnio się to sprawdziło, bo każdy głosował na co innego
W tym roku byłoby podobnie.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

neiki
Adept
Posty: 195
Rejestracja: pn sie 21, 2017 6:35 pm
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: neiki » pt gru 27, 2019 4:19 pm

Koniecznie dodajcie kategorię najlepsze/najgorsze okładki! Tyle się pojawia na forum narzekań i zachwytów nad różnymi projektami, że szkoda to pominąć w podsumowaniu roku :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: ninna » pt gru 27, 2019 6:44 pm

Canis pisze:
pt gru 27, 2019 3:48 pm
Czyli zamiast "najgorszej mangi", dać "największe rozczarowanie"? Wtedy pod tę kategorię można by podpiąć nie tylko mangi, ale i inne wtopy, choć nie bardzo przychodzi mi na myśl jakie.
Nie nie nie... KubciO, ma rację - jak ludzie będą pisać co popadnie to zrobi się straszny bałagan. Zresztą już jest bardziej "swobodna" kategoria - szok i drama. Rozczarowanie powinno dotyczyć tylko tytułów.

Zresztą jeśli chodzi o szok i dramę też wolałabym "narzucone" odgórnie kilka propozycji. Ja najczęściej o tych dramach szybko zapominam i przypominam sobie o nich czytając głosy innych forumowiczów. Z dram i "szoków" pamiętam tylko "Jojo-gate" bo była niedawno. I chyba też w tym roku była afera jak ludzie plakaty z "Ality" powyrzucali, nie? :P

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: Kuroneko » pt gru 27, 2019 6:55 pm

Też jestem za kategorią najlepszej/najgorszej okładki. Największe rozczarowanie i drama roku powinny byś osobno. Propozycje dramy roku też by się przydały, nie zawsze się pamięta co wszystko działo się w danym roku.

Osobiście lubię poczytać, które mangi najmniej się podobały i dlaczego. To jest ciekawe właśnie dlatego, że głosy się czasem bardzo różnią. To według mnie nie jest żaden hejt, mangi po prostu nie spełniają oczekiwań. Uważam też, że można głosować na mangi, które się nie czytało w całości. Czasami wystarczy na wyrobienie sobie opinii o danym tytule. Ja już mam pomysł, które mangi wpiszę do tej kategorii :P
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: Canis » pt gru 27, 2019 10:10 pm

ninna pisze:
pt gru 27, 2019 6:44 pm
Nie nie nie... KubciO, ma rację - jak ludzie będą pisać co popadnie to zrobi się straszny bałagan. Zresztą już jest bardziej "swobodna" kategoria - szok i drama. Rozczarowanie powinno dotyczyć tylko tytułów.
Słusznie. Ostatecznie postanowiłem zostawić "największe rozczarowanie" w takim stanie jak jest. Jeśli nie będzie (a prawdopodobnie nie będzie) jednoznacznego zwycięzcy, tak jak rok temu, to wykreślę tę kategorię z plebiscytu. Ale w tym roku dam jej jeszcze jedną szansę.
Okładki też włączę do głosowania, w ramach eksperymentu.
ninna pisze:
pt gru 27, 2019 6:44 pm
Zresztą jeśli chodzi o szok i dramę też wolałabym "narzucone" odgórnie kilka propozycji. Ja najczęściej o tych dramach szybko zapominam i przypominam sobie o nich czytając głosy innych forumowiczów.
W sumie tak by było najłatwiej, ale czy uda nam się tu wszystkie te wydarzenia przywołać? W 2018 zaskoczeń i dram było dużo, ale w 2019 znacznie mniej. Ja potrafię wymienić tylko:

Szok:
-wydanie Jojo
-Wigilijny cud Studia JG (Zakuro, GTTB, Acid Town)

drama:
-JPF vs fani Jojo (bój o onomatopeje)

Jeśli wymienicie jeszcze minimum ze 3 takie eventy, umieszczę je w głównym poście jako główne propozycje do wyboru w głosowaniu.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: Maur » pt gru 27, 2019 11:03 pm

Do głowy przychodzą mi jeszcze dwa niespodziewane wydarzenia - zaproszenie Nagabe i YattaReader. Natomiast nie wiem, czy były na tyle "szokujące", aby się nadać.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: Mormicc » pt gru 27, 2019 11:20 pm

Canis pisze:
pt gru 27, 2019 10:10 pm
Jeśli nie będzie (a prawdopodobnie nie będzie) jednoznacznego zwycięzcy, tak jak rok temu, to wykreślę tę kategorię z plebiscytu.
O nie, a ja już mam tytuł na przyszłoroczne głosowanie D:
Nettaigyo - yuri niezawierające GL z typową dramą opartą o niedopowiedzenia. Więcej napiszę jak już SJG pokaże okładkę.
Jak dla mnie to ta kategoria nie potrzebuje zwycięzcy, jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało. Można z niej zrobić taką dodatkową, poboczną "listę odradzajek". I na pewno bym zostawił uzasadnienia, bo to, przynajmniej dla mnie, stanowiło jej największą wartość.
Ale ja jestem tu trochę skrzywiony bo zawsze najbardziej wyczekiwane przeze mnie listy podsumowań to te dotyczące największych rozczarowań, wpadek, porażek czy innych wtop mijającego roku xD
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: Kirion » pt gru 27, 2019 11:22 pm

A może zniknięcie bez słowa Yumegari i Okami? Tylko to raczej nie był aż tak duży szok, bo w tym roku kiepsko szło im wydawanie czegokolwiek, więc można było się spodziewać takiego obrotu sprawy. Wielkiej dramy przy tym też chyba jako takiej nie było, choć nie jestem pewna, ile osób ubiegających się o zwrot pieniędzy za prenumeraty go otrzymało...

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: ninna » pt gru 27, 2019 11:44 pm

Ja bym wybrała następujące wydarzenia:
-ogłoszenie wydania Jojo (szok)
-drama o tłumaczenie Jojo
-powrót Studia JG do porzuconych/zawieszonych serii (szok)
-wyrzucanie plakatów z Ality (drama)
-Nagabe w Polsce (szok)
-zamknięcie Yumegari i Okami (drama)
-może faktycznie ten Yatta Reader (szok)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'19. Dyskusja

Post autor: Canis » sob gru 28, 2019 12:40 am

ninna pisze:
pt gru 27, 2019 11:44 pm
Ja bym wybrała następujące wydarzenia:
-ogłoszenie wydania Jojo (szok)
-drama o tłumaczenie Jojo
-powrót Studia JG do porzuconych/zawieszonych serii (szok)
-wyrzucanie plakatów z Ality (drama)
-Nagabe w Polsce (szok)
-zamknięcie Yumegari i Okami (drama)
-może faktycznie ten Yatta Reader (szok)
To już jakoś wygląda. :) Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie, piszcie.
Temat do głosowania stworzę jutro, a właściwie dzisiaj po południu, lub wieczorem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości