Kolekcja na twardo

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: ociesek » czw lip 23, 2020 9:54 am

Momomiya pisze:
czw lip 23, 2020 9:26 am
Chyba jeszcze Opus od Studia JG ma twardą oprawę, prawda?
To jest oprawa zintegrowana? Chyba tak to się nazywa? Więc nie do końca twarda :)

Awatar użytkownika
Momomiya
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:58 pm
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: Momomiya » czw lip 23, 2020 10:03 am

Aha, dobrze wiedzieć. Dzięki za doprecyzowanie!

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: asuneko » czw lip 23, 2020 11:15 am

Za każdym razem śmieszy mnie nazwa tego tematu xD "kolekcja na twardo" jak jakieś twarde używki czy coś :mysli:
Swoją drogą bardzo podoba mi sie większy wybór mang z podwójnym wydaniem twardym i miękkim (xD). Żałuję że Opowieść Panny młodej nie miała wersji miękkiej bo mniej by bolała portfel :angel:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: Archerito » sob wrz 12, 2020 5:17 pm

I kolejna aktualizacja. Do kolekcji dołączyły dwa brakujące tomiki (chyba tomiszcza) Punpuna oraz tomik 4 Atelier (tak, to TEN tomik), które to...wziąłem na raty <hahaha> Poważnie...wziąłem je na raty. Inni biorą auta i domy na kredyt, a ja komiksy. Każdemu wedle potrzeb :D

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: Alexandrus888 » sob wrz 12, 2020 5:37 pm

Wesoło. Czy będę niedyskretny jak zapytam jak brać mangi na kredyt? Wydaje się to ostatnio warzna kwestia, bo ciężko mi uzbierać na jednorazowy zakup większych i kosztowniejszych okazjonalnych zakupów (obecnie wiszą sobie na karteczce i czekają na leprze czasy :lol:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: Archerito » sob wrz 12, 2020 6:24 pm

Alexandrus888 Brachu ja Cię błagam...warzna i leprze? Powiedz mi, że to specjalnie :D
Alexandrus888 pisze:
sob wrz 12, 2020 5:37 pm
Wesoło. Czy będę niedyskretny jak zapytam jak brać mangi na kredyt? Wydaje się to ostatnio warzna kwestia, bo ciężko mi uzbierać na jednorazowy zakup większych i kosztowniejszych okazjonalnych zakupów (obecnie wiszą sobie na karteczce i czekają na leprze czasy
Ależ skąd...nie ma w tym żadnej tajemnicy i chętnie podzielę się swoją wiedzą. Otóż mój drogi odpowiedź jest jedna: raty Allegro. Bodajże od 150 zł jesteś w stanie poprosić Allegro o raty. Nie ma tam żadnej większej papierologii, wszystko na oświadczenie więc spokojnie jesteś w stanie dostać tausena w kredycie. I w sumie tyle z historii. Plusem jest niewątpliwie to, że są to raty 0% (do innych broń Boże nie namawiam). Minus natomiast jest taki, że komiksy muszą być sprzedawane na Allegro, a jedynym sklepem, który oficjalnie się tam znajduje jest Kotori. Kolejnym minusikiem jest to, że na Allegro jest ciut drożej niż w ich sklepie. Dla porównania Punpun Allegro - 59 (-2 zł w monetach), Punpun Kotori 54,90, Atelier Alegro - 32,90, Atelier Kotori - 31,90. Jak więc widać różnice nie są znaczące. Dodatkowo jeśli masz wykupionego Smarta to możesz nawet kupować na bieżąco bo od 40 zł masz darmową przesyłkę i nie musisz czekać na uzbieranie większej partii w Mangastorze. I chyba ostatnim minusem jaki widzę jest to, że...no cóż...jeśli za coś nie płacisz od razu to łatwiej się pieniądze wydaje więc trzeba się pilnować żeby nie przeholować. Aaa...jest też plus w tym kontekście...budujesz sobie praktycznie zerowym kosztem pozytywną historię kredytową, a to w dorosłym życiu jest ogromnie ważne. To chyba tyle. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało :)

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: Archerito » sob wrz 12, 2020 10:19 pm

Yuriko pisze:
sob wrz 12, 2020 10:01 pm
Rozumiem, że te liczby to twoje postępy? No okey, ale przynajmniej usuń te wykreślenia, bo są totalnie zbędne.
Owszem...pierwsza liczba to ilość tomików z konkretnego tytułu, które mam w kolekcji, a druga to ilość tomików, które już miały premierę. Jeśli jest + tzn, że to on-going. A wykreślenie stosuję kiedy mam już wszystkie tomiki z danej serii :) Szczerze mówiąc podoba mi się tak jak jest i nie zamierzam nic zmieniać póki co ;)

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: Archerito » ndz wrz 13, 2020 7:13 am

Yuriko pisze:
ndz wrz 13, 2020 1:38 am
Na własność, czy co?
Widzę, że Ty naprawdę masz jakiś problem. Naprawdę nie masz w życiu większych trosk tylko przypierdzielanie się do jakiegoś randoma w internecie o to, że przekreśla bądź nie tytuły komiksów w temacie, który założył? Żenada na całej linii. Zandam byłbym wdzięczny gdyby udało się posprzątać tą jałową wymianę zdań. Z góry dziękuję :)

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: Kakaladze » ndz wrz 13, 2020 2:47 pm

Tym razem stanę po stronie Archerito. Kolega założył sobie temat, by pochwalić się co posiada z twardych opraw w swojej kolekcji, jednocześnie pokazując co planuje kupić itd. do czego ma pełne prawo, w zasadzie na forach często się z tym spotykam. Np. na forum gierki w którą gram, ludzie robią sobie tematy poświęcone tylko swoim osiągnięciom w grze, gdzie inni ciekawi mogą to przejrzeć.

Jeżeli czujecie potrzebę istnienia tematu który by tylko informował o aktualnie wydanych na Polskim rynku mangach w twardej oprawie, to nic nie stoi na przeszkodzie by go założyć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: Alexandrus888 » ndz wrz 13, 2020 3:09 pm

Też mi nie przeszkadza, że temat jest napisany pod Archerito, a nie pod ogół. W prywatnej biblioteczce ta wypiska by zaginęła.
Btw. Trochę przeraża mnie, że mimo iż nie deklarowałem challengu 'na twardo' to mam na półkach i w preorderach więcej tomów niż Archerito :lol: jak tak patrzę to brakuje mi tylko Mojego roku :P Nie planuję go kupować, bo to przerwana seria :<

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: Kuroneko » ndz wrz 13, 2020 4:22 pm

Ja mam z wydań w twardej oprawie:

Studio JG
- Beztroska Kraina
- Dziewczynka W Krainie Przeklętych
- Magiczny Świat Ran
- Oko Horusa. Kobieta, Która Została Faraonem
- Opowieść Panny Młodej
- Wspomnienia Emanon

Waneko
- Ayako
- MW
- Utsubora

Atelier oraz Wielki Strażnik Biblioteki zbieram w miękkiej oprawie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: Archerito » ndz wrz 13, 2020 4:27 pm

Kuroneko pisze:
ndz wrz 13, 2020 4:22 pm
Atelier oraz Wielki Strażnik Biblioteki zbieram w miękkiej oprawie.
Z jakiegoś konkretnego powodu zrezygnowałaś z wydań w twardej? Zwłaszcza do Ateliera bardzo pasuje twarda oprawa. Kiedy je otwieram kojarzy mi się to z jakąś magiczną księgą czy coś w ten deseń :D

Awatar użytkownika
ThePreciseClimber
Posty: 88
Rejestracja: sob mar 10, 2018 2:38 pm
Gender:
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: ThePreciseClimber » ndz wrz 13, 2020 11:44 pm

Archerito pisze:
ndz wrz 13, 2020 4:27 pm
Z jakiegoś konkretnego powodu zrezygnowałaś z wydań w twardej? Zwłaszcza do Ateliera bardzo pasuje twarda oprawa. Kiedy je otwieram kojarzy mi się to z jakąś magiczną księgą czy coś w ten deseń :D
Też przerzuciłem się na Atelier w miękkiej oprawie. Dwa główne powody:
1. Spartaczona okładka tomu czwartego. Nawet wcześniej tomy 2. oraz 3. miały brakujący trójkącik w logo. Jednak tom 4. był na zupełnie innym poziomie. Powielone wzgórza, złote narożniki, brak logo Kotori... No ale, tylko jedna okładka, no nie? No właśnie nie. Nikt nie może zagwarantować na 100%, że przyszłe okładki nie będą miały żadnych błędów. A jednak obwolutę miękkiej oprawy da się znacznie łatwiej poprawić i wymienić, przynajmniej teoretycznie...
2. Miękkie obwoluty Atelier ukazują więcej postaci w kolorze. Tom #1 miał pozostałe uczennice, #2 miał smoka, #3 zamaskowanego czarodzieja, #4 Alairę, a tom #5 będzie miał resztę tej całej magicznej straży.

Oj, szkoda, że twarda wersja Atelier nie ma obwolut...

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: Archerito » pn wrz 14, 2020 12:07 am

ThePreciseClimber pisze:
ndz wrz 13, 2020 11:44 pm
Też przerzuciłem się na Atelier w miękkiej oprawie.
Zazdroszczę samozaparcia. Ja jestem miętka buła do takich rzeczy i niestety za bardzo uwielbiam twarde wydania. Dlatego tym bardziej boli mnie fakt tej fuszery Kotori. Aż strach pomyśleć co będzie dalej z twardym Atelierem :(

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 208
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: czareg » pn wrz 14, 2020 8:59 am

ThePreciseClimber pisze:
ndz wrz 13, 2020 11:44 pm
. Miękkie obwoluty Atelier ukazują więcej postaci w kolorze. Tom #1 miał pozostałe uczennice, #2 miał smoka, #3 zamaskowanego czarodzieja, #4 Alairę, a tom #5 będzie miał resztę tej całej magicznej straży.
Co masz na myśli mówiąc ,"że miękkie obwoluty ukazują więcej postaci w kolorze "?
Obrazek

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: romanova » pn wrz 14, 2020 9:02 am

czareg, ilustracje na skrzydełkach obwoluty.
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: Yuriko » pn wrz 14, 2020 11:59 am

ThePreciseClimber pisze:
ndz wrz 13, 2020 11:44 pm
Też przerzuciłem się na Atelier w miękkiej oprawie.
Ja nad tym właśnie myślę, bo chciałabym w twardej Ateliera, ale patrząc na to co się dzieje, to wydawanie ponad 30zł na niekompletne produkty mija mi się z celem. Zgadzam się, że Kotori powinno zastosować obwoluty, ale to dodatkowy koszt, więc tego nie zrobią. :roll: Chociaż te skrzydełka mogliby dać na wklejce, a nie olewać ich totalnie.

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: romanova » pn wrz 14, 2020 12:20 pm

Ja też się przerzuciłam na "Atelier" w miękkiej i jestem bardzo zadowolona. Ta matowa obwoluta robi dużo lepsze i bardziej eleganckie wrażenie niż twarda okładka, która na dodatek w przypadku dwóch z czterech tomów uszkodziła się w transporcie. W ogóle nie cierpię twardych okładek bez obwolut - zbyt łatwo się niszczą, a w przypadku takiego "ekskluzywnego" wydania wszelkie mankamenty bolą bardziej.
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
ThePreciseClimber
Posty: 88
Rejestracja: sob mar 10, 2018 2:38 pm
Gender:
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: ThePreciseClimber » pn wrz 14, 2020 3:09 pm

czareg pisze:
pn wrz 14, 2020 8:59 am
Co masz na myśli mówiąc ,"że miękkie obwoluty ukazują więcej postaci w kolorze "?
Na skrzydełkach obwolut. Spójrz no:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 208
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Kolekcja na twardo

Post autor: czareg » pn wrz 14, 2020 5:24 pm

ThePreciseClimber pisze:
pn wrz 14, 2020 3:09 pm
czareg pisze:
pn wrz 14, 2020 8:59 am
Co masz na myśli mówiąc ,"że miękkie obwoluty ukazują więcej postaci w kolorze "?
Na skrzydełkach obwolut. Spójrz no:
► Pokaż Spoiler
Eh, szkoda tych obrazków na skrzydełkach, Może zacznę zbierać w twardej i miękkiej oprawie xD . Twarde oprawy od studia jg z obwolutami są lepsze. Na przykład Opowieść panny młodej wspaniale wyglądają ilustracje na obwolucie.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości