Nauka angielskiego, poprzez oglądanie anime.

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
aqila
Adept
Posty: 168
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Nauka angielskiego, poprzez oglądanie anime.

Post autor: aqila » sob paź 14, 2023 2:21 pm

Thoreline pisze:
sob paź 14, 2023 2:17 pm

Ogólnie myślę że najlepsze do podniesienia znajomości angielskiego są rozmówki z kimś.
No właśnie ja mam tak, że dużo rozumiem, ale jakbym miał samemu cos skonstruwać / wypoweidzieć się to nagle nie pamietam zadnego słówka ... :(

Edit: Zastanawiałem się nad korepetytorem Skype... ale to drogo, 50 zl jedna godzina, niestety nie stać mnię wywwalić minimum 200 zł na miesiąc, jeśli bym wziął godzine na tydzień ... a gdzie mangi ? :D

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Nauka angielskiego, poprzez oglądanie anime.

Post autor: Nelinnor » sob paź 14, 2023 8:33 pm

aqila, żeby przełamać pasywny angielski to dobrym rozwiązaniem jest udzielanie się na zagranicznym internecie, nie tylko czytając, ale także pisząc. Nie zastąpi to rozmowy, ale nic nie kosztuje i też jest ważne nawet mając rozmówców. Może to być cokolwiek, przykładowo można znaleźć społeczności zebrane wokół jakiegoś tematu, choćby konkretnych gier/anime/mangi, odszukać oficjalny (lub nie) Reddit oraz Discord i już jest ogromne pole treningowe. :)

Klucz to otoczyć się językiem i używać go codziennie.

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Nauka angielskiego, poprzez oglądanie anime.

Post autor: Desponia » pt paź 20, 2023 8:10 pm

aqila pisze:
sob paź 14, 2023 2:21 pm
Edit: Zastanawiałem się nad korepetytorem Skype... ale to drogo, 50 zl jedna godzina, niestety nie stać mnię wywwalić minimum 200 zł na miesiąc, jeśli bym wziął godzine na tydzień ... a gdzie mangi ? :D
50 zł za godzinę za indywidualną lekcję języka to wcale nie jest drogo, to jest wręcz nieprzyzwoicie tanio. Przy takiej cenie miałabym dość spore wątpliwości co do jakości tych lekcji.

Co do samodzielnej nauki języka, to warto poszukać w okolicy lub online grup lub aplikacji wspierających wymianę językową. Może akurat ktoś chce się uczyć polskiego i "wymieni" swój angielski na polski? A może znajdziesz kogoś, kto tak jak Ty uczy się angielskiego i będziecie mogli razem rozmawiać? Wiadomo, że na początku nie wszystko co powiesz będzie poprawne i pewnie będzie Ci brakować słów, ale z czasem będzie coraz lepiej.

O udzielaniu się w necie po angielsku już było, możliwości w tym zakresie jest mnóstwo. Dobrze jest też możliwie jak najwięcej słuchać ludzi z różnych stron świata, żeby się osłuchać z akcentami. Podcasty, YouTube, filmy i seriale na Netflixie, możliwości jest multum :D

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 628
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Nauka angielskiego, poprzez oglądanie anime.

Post autor: Tequilka » sob paź 21, 2023 9:18 am

Ja angielskiego nauczyłam się poprzez gazetki typu "O.K" z Królikiem Bugsem i spółką jak miałam 6 lat, uwielbiałam je - zawsze była dodawana kaseta z lekcjami i piosenkami, więc szybko to przyswoiłam.
Potem przyszedł czas na gry - wtedy bardzo mało fajnych gier miało polskie tłumaczenie i trzeba było sobie jakoś radzić, żeby zrozumieć co mamy zrobić w danym queście.
Anime również mi pomogło - na początku swojej przygody oglądałam je na YouTube z angielskimi napisami - np. Tokyo Mew Mew czy Wolf's Rain - co często zmuszało mnie do zaglądania w słowniczek, bo np. przy Wolf's Rain na początku nie wiedziałam co oznacza słowo "Paradise" a było tam używane już od pierwszych minut anime.
Ale! Oprócz tego miałam normalne zajęcia w szkole od 6 roku życia, więc mimo to, że naprawdę wiele się nauczyłam od gier i anime to jednak wątpię, że tylko poprzez to mój angielski byłby na takim poziomie na jakim jest.

Zawsze możesz spróbować z jakimiś stronami do nauki angielskiego jak np. Duolingo i zobaczysz jak się sprawdzą.

Awatar użytkownika
Ataex
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 17, 2022 6:08 pm
Gender:
Status: Offline

Nauka angielskiego, poprzez oglądanie anime.

Post autor: Ataex » sob paź 21, 2023 4:58 pm

Tequilka pisze:
sob paź 21, 2023 9:18 am
Ja angielskiego nauczyłam się poprzez gazetki typu "O.K" z Królikiem Bugsem i spółką
Ach te pomarańczowe kasety <3

Ja osobiście uczyłem się grając w Pokemony na moim starym dobrym Game Boy Pocket, potem seriale i anime z angielskimi napisami.
Ale najbardziej chyba pomogło jak zacząłem czytać; najpierw (i niektóre nadal) fanficki w necie, a potem mangi i książki.

Najbardziej pomaga jak jest to związane z czymś co się lubi to wtedy jest motywacja by się nie poddawać i z czasem staje się to łatwe ^^

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Nauka angielskiego, poprzez oglądanie anime.

Post autor: Ame » ndz gru 03, 2023 1:25 pm

aqila, nie korzystałam, ale może warto sprawdzić aplikacje na telefonie? Jest sporo do nauki języka.
Thoreline pisze:
sob paź 14, 2023 2:17 pm
Ogólnie myślę że najlepsze do podniesienia znajomości angielskiego są rozmówki z kimś.
To na pewno może. Kiedyś youtuber polecał jakąś aplikację. Wybiera się temat rozmowy: gry, moda itp. a potem sobie wybierasz osobę, która ma takie same hobby. I sobie rozmawiacie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości