Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
waifu sina
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 03, 2019 9:06 pm
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: waifu sina » sob maja 16, 2020 9:08 pm

Hej! Wróciłam do zbierania mang i okołomangowego merchu po kilku latach przerwy, więc i rynek się trochę zmienił. Chciałabym sobie pozbierać gadżety z moich ulubionych serii, głównie breloczki i figurki, ale tego co bym chciała nie znalazłam na konwentach. Albo znalazłam podróby w cenach oryginałów :P Stąd mam pytanie, gdzie lub jak zaopatrujecie się w oryginalny merch??
Trochę kupuję na Ebayu, używki tylko od japońskich sprzedawców, ale mają bardzo ograniczony wybór. Podobnie z Jungle i Mandarake, sporo figurek ale mały wybór dupereli, dodatkowo tam często nie mają zamówionego towaru na stanie i dowiadujesz się o tym dopiero po kilku dniach. Z tego co widzę, to Suruga-ya ma teraz angielską wersję strony, ale wciąż nie wysyłają do Europy :evil:
Polecacie jakiś konkretnych pośredników, z których korzystacie wy, ewentualnie znajomi? Albo grupki na fb do zamówień grupowych ? Kiedyś była od tego grupka na MFC ale widzę, że jest martwa od jakiś dwóch lat :oops:

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: nover » ndz maja 17, 2020 11:20 am

Nie korzystam z grupek na FB z różnych powodów, sama sobie sprowadzam przy pomocy pośredników.
Mogę polecić From Japan (https://www.fromjapan.co.jp/en/) oraz Goody Japan (https://www.goody-japan.com/), do PO tylko sklepy japońskie online. Z Suru po angielsku nie masz się czym przejmować, tam i tak jest mniejsze zatowarowanie niż dla Japończyków, już lepiej skorzystać z pośrednika by w japońskim cokolwiek kupić.
Na razie i tak do końca miesiąca nic z JP nie wyślą, chyba, że stać cię na kuriera, to czemu nie.

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: dehirak » ndz maja 17, 2020 4:39 pm

Zamówiłam już kilka razy z Rakutena (https://global.rakuten.com/en/) i jestem zadowolona. Niektóre sklepy wysyłają bezpośrednio do Polski, inne nie, ale Rakuten oferuje usługę, dzięki której można pozbierać zamówienia z kilku takich miejsc na adres w Japonii (tak, można dołożyć rzeczy z Surugayi) a potem wysyłają zbiorczo.
Bardzo polecam też grupkę z FB (https://www.facebook.com/groups/241974476359990/) zamówiłam dwa razy, dużo rzeczy z wielu miejsc, i jestem bardzo zadowolona z tego, jak sprawnie moje zamówienie zostało ogarnięte.
Amiami wysyła bezpośrednio do PL, ale ten sklep pewnie znasz.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
waifu sina
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 03, 2019 9:06 pm
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: waifu sina » ndz maja 17, 2020 5:24 pm

Dzięki, nie znałam tych stron :shock: Z Amiami mam ten problem, że mają głównie nowsze rzeczy i wyznaje zasadę, że najlepiej kupować tam preordery i merch bezpośrednio po premierze. Wiem, że JP nie wysyła teraz do PL, mam kilka zamrożonych zamówień ale mi to nie przeszkadza, dlatego uznałam, że to dobry czas na zrobienie małego riserczu.

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: dehirak » ndz maja 17, 2020 5:42 pm

W amiami mają też secondhandowe figurki, ale fajne znikają bardzo szybko. Trzeba polować.
Ale i tak prawdopodobnie znajdzie je na Surugayi, więc nic straconego.
Z grupą na FB o której pisałam jest jeszcze taka fajna sprawa, że możesz dzięki niej zamówić nawet z JP Amazona :) A tam cudeńka czasem.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: Alexandrus888 » ndz maja 17, 2020 6:33 pm

No i oczywiście musiałem te strony przejrzeć >_< Kiedy się wreszcie nauczę, by takich rzeczy nie robić, bo zbankrutuję :roll:

Takie mi się nasuwają pytania/uwagi:
dehirak, na rakutenie mi wyrzuca, że działa tylko do 1 czerwca, dobrze widzę?
nover, na FJ i GJ koszty wysyłki trzeba sobie samemu oszacować, zapłacić za towar, a potem oni się odezwą ile dopłacić za wysyłkę? Jak okaże się, że przestrzeliłem i muszę zapłacić więcej niż wykalkulowałem, to mogę zrezygnować z zakupu?

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: dehirak » ndz maja 17, 2020 6:57 pm

O! Rzeczywiście! Nie zwróciłam uwagi. Rakuten to bardziej platforma, w której jest kilka sklepów. Kupuję głównie w sklepie Toysanta, który sprzedawał przez Rakuten. I wysyłał niezależnie i bez pośredników do PL. Mam szczerą nadzieję, że koniec Rakutenu nie oznacza końca sklepów. To byłaby straszna szkoda. Bo skąd będę brać nowości breloczkowe? ;3
Hm, zobaczymy.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
nover
Adept
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 18, 2014 8:32 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: nover » ndz maja 17, 2020 8:43 pm

Jeśli chodzi o Rakuten to mam złe wiadomości, tak działa tylko do końca maja: https://www.facebook.com/RakutenGlobal/ ... 1775275463
Alexandrus888 pisze:
ndz maja 17, 2020 6:33 pm
nover, na FJ i GJ koszty wysyłki trzeba sobie samemu oszacować, zapłacić za towar, a potem oni się odezwą ile dopłacić za wysyłkę?
Zamawiasz towar, oczywiście koszt przesyłki zależy od wagi całej paczki - więc jeśli zamawiasz kupę rzeczy to gdzieś koło głowy zawsze lata ile to może razem ważyć (+ karton + folia i inne zabezpieczenia).
Ale.
Na FJ masz plan taryfowy - czyli za skompletowanie zamówienia niezależnie od ilości zamówionych rzeczy biorą kwotę z wybranego przez ciebie planu. Do tego dodajesz koszt przedmiotów oraz koszt ich przesyłki po JP. A potem wyliczony koszt przesyłki międzynarodowej po ustaleniu wagi całości.
Na Goody Japan jest nieco inaczej, tutaj nie ma jako takiego planu taryfowego a tzw. commision plus prowizję od zamówienia (ze sklepu) lub aukcji (za aukcję i od jej kwoty końcowej, polecam przeczytać i przeanalizować: https://www.goody-japan.com/en/help/commision ) A potem cena końcowa = cena przedmiotu + prowizja + koszt przesyłki lokalnej + koszt przesyłki międzynarodowej + koszt płatności bankowej (jeśli jest, bo czasem się zdarza, że koszt jest zerowy).
I tak na prawdę z samodzielnym szacowaniem kosztu przesyłki to troszkę bym uważała, bo nawet orientując się ile co mniej więcej waży i sumując to, to można niedoszacować lub przeszacować - pośrednik gdy dostanie znak że chcemy wysłać konkretne przedmioty (a przynajmniej GJ do zeszłego roku tak robiło, w tym roku zamówienia nie składałam) zbierze je, opakuje (w ich przypadku zawsze sporo folii bąbelkowej, co uważam za ogromny plus) i zważy to wysyła informację o koszcie wybranej metody przesyłki oraz kosztami związanymi z całą operacją. Po opłaceniu dostajesz numer nadania.
Generalnie to w ten sposób opłacało mi się robić większe zakupy a nie pojedyncze sztuki.

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: dehirak » czw lip 30, 2020 7:11 pm

Czy ktoś zamawiał coś z Zenmarketu? Macie z tym miejscem jakieś doświadczenie?
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 208
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: czareg » pt lip 31, 2020 6:49 am

Ja zamawiałem 2 razy. Nie było żadnych problemów.
Obrazek

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: dehirak » pt lip 31, 2020 11:34 am

Zamówiłam coś na próbę. Kupili i czekają na dostawę lokalną, od sklepu do nich. Już 2 tygodnie i 2 dni (mimo informacji,że zejdzie im to 3 dni)
Zawsze mają takie tempo, czy ja jestem urodzona pod szczęśliwą gwiazdą? ^^
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 208
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: czareg » sob sie 01, 2020 11:17 am

Napisz do nich lepiej . Sprawdziłem ile u mnie się czekało, po 4 dniach roboczych doszło do nich.
Obrazek

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: dehirak » sob sie 01, 2020 6:16 pm

Wczoraj się żaliłam, a dzisiaj dostałam powiadomienie, że stuff przypełzł i sprawa się sama wyjaśniła. Pewnie odczuwają jeszcze dalekofalowe skutki koronawirusowe.
czareg, dziękuję za informacje ^^
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: ZenekPsychopata » sob gru 26, 2020 11:34 am

Ja kupuję na https://www.suruga-ya.jp. Wysyłka za granicę przy pomocy forwarding service - https://www.biginjap.com
Mają nawet instrukcję zamawiania: https://myfigurecollection.net/blog/16043
Zamawiałam też na https://www.amiami.com, ale tam mają tylko nowe produkty (chyba że pojawi się wznowienie).
ODRADZAM Ebay - tam roi się od podróbek i niedoświadczone osoby sobie nie poradzą.
Obrazek

Awatar użytkownika
waifu sina
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 03, 2019 9:06 pm
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: waifu sina » pt sty 01, 2021 2:06 pm

ZenekPsychopata pisze:
sob gru 26, 2020 11:34 am
Ja kupuję na https://www.suruga-ya.jp.
Tu mnie zaskoczyłaś :shock: Możesz płacić polską kartą?

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: ZenekPsychopata » sob sty 02, 2021 3:12 pm

waifu sina pisze:
pt sty 01, 2021 2:06 pm
Tu mnie zaskoczyłaś :shock: Możesz płacić polską kartą?
Przez PayPal.
Obrazek

Awatar użytkownika
waifu sina
Posty: 11
Rejestracja: czw paź 03, 2019 9:06 pm
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: waifu sina » sob sty 02, 2021 7:59 pm

No tak... zupełnie zapomniałam, że istnieje taka możliwość :oops: Dzięki!

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Suruga-ya, figurki i mangowy merch z Japonii

Post autor: dehirak » sob lis 06, 2021 1:07 pm

Kupujecie coś z Mercari? Jak? Macie sprawdzonego pośrednika, który ogarnia Mercari?
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości