Przestępczość wśród mangaków i reperkusje z tym związane

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Przestępczość wśród mangaków i reperkusje z tym związane

Post autor: Yuriko » wt lip 06, 2021 9:45 pm

yikkimy pisze:
wt lip 06, 2021 9:41 pm
Serio? Nie słyszałam o tym, ze Julki szydziły z niego :shock: Gdzie mogę znaleźć?
Te filmiki są głównie na tiktoku. Jest masa tego. Nawet się spotkałam z komentarzem, gdzie jakaś lala napisała "to po co one na przejściu dla pieszych były".
yikkimy pisze:
wt lip 06, 2021 9:41 pm
(tak, morderca, był świadomy tego, co robił)
Ogólnie to bym się z tym nie zgodziła, bo to nie jest tak, że on to planował. Był to nieszczęśliwy wypadek. Był świadom, że szybko jedzie, ale gdyby wiedział, że ktoś jest na pasach, to by tego nie zrobił. Nie bronię go, bo na karę zasłużył, ale uważam, że jego postawa pokazuje, że mu przykro.

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Przestępczość wśród mangaków i reperkusje z tym związane

Post autor: yikkimy » wt lip 06, 2021 10:02 pm

Yuriko pisze:
wt lip 06, 2021 9:45 pm
Te filmiki są głównie na tiktoku. Jest masa tego. Nawet się spotkałam z komentarzem, gdzie jakaś lala napisała "to po co one na przejściu dla pieszych były".
To już jest chore. Szkoda mi męża, nie dosyć ze stracił żonę i dziecko, i jeszcze musi zmierzyć z hejtami od Juleczki. Mam nadzieję, ze karma wróci do nich.
Yuriko pisze:
wt lip 06, 2021 9:45 pm
Ogólnie to bym się z tym nie zgodziła, bo to nie jest tak, że on to planował. Był to nieszczęśliwy wypadek. Był świadom, że szybko jedzie, ale gdyby wiedział, że ktoś jest na pasach, to by tego nie zrobił. Nie bronię go, bo na karę zasłużył, ale uważam, że jego postawa pokazuje, że mu przykro.
Ale co on sobie myślał, ze jedząc szybko (dla szpanu) nic nie stanie? Nie bez powodu są kary za przekroczenie prędkości. Wiedział ze to jest nielegalne i może NARAŻIĆ życie innych, ale zrobił to mimo tego. Więc nie myślę o tym jako o "nieszczęśliwym wypadku", skoro działał z świadomością ze on MOŻE kogoś potrącić. Ale to moja opinia i tyle.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Przestępczość wśród mangaków i reperkusje z tym związane

Post autor: Yuriko » wt lip 06, 2021 10:12 pm

yikkimy pisze:
wt lip 06, 2021 10:02 pm
Więc nie myślę o tym jako o "nieszczęśliwym wypadku", skoro działał z świadomością ze on MOŻE kogoś potrącić.
Wtedy to się tyczy każdego kierowcy. Nigdy nie wiesz czy ktoś Ci wybiegnie na ulicę, czy nie. I pasy nie są wyjątkiem. Ludzie nawet nie patrzą czy coś nadjeżdża, tylko wchodzą. Później i tak wina kierowcy.. Jak coś to piszę ogólnie, a nie o tym wypadku w USA.

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Przestępczość wśród mangaków i reperkusje z tym związane

Post autor: yikkimy » wt lip 06, 2021 10:54 pm

Yuriko pisze:
wt lip 06, 2021 10:12 pm
yikkimy pisze:
wt lip 06, 2021 10:02 pm
Więc nie myślę o tym jako o "nieszczęśliwym wypadku", skoro działał z świadomością ze on MOŻE kogoś potrącić.
Wtedy to się tyczy każdego kierowcy. Nigdy nie wiesz czy ktoś Ci wybiegnie na ulicę, czy nie. I pasy nie są wyjątkiem. Ludzie nawet nie patrzą czy coś nadjeżdża, tylko wchodzą. Później i tak wina kierowcy.. Jak coś to piszę ogólnie, a nie o tym wypadku w USA.
To już jest różnica jak ktoś jedzie z przekroczonym prędkością dla szpanu a ktoś jedzie z ograniczeniem prędkości. Kierowcy, którzy jedzą z ostrożnością a tu trafia taka sytuacja, nie pomyślałabym o nich jako morderców, po prostu to byłby jako nieszczęśliwy wypadek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości