Przestępczość wśród mangaków i reperkusje z tym związane

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: yikkimy » sob sie 08, 2020 11:47 pm

Nie wiem czy to właściwy temat na taki informację (nie znalazłam act-age w dziale proponowanych, ale jak widać, że jeszcze nikt nie zaproponował), nie wiadomo co dalej z tytułem "act-age", po tym co odwalił współautor.

Obrazek

Obrazek

Teraz pewnie żadne wydawnictwo nie zainteresuje act-age,i również chyba zrezygnuję z niej, planowałam kupić wydanie po angielsku.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Meliona » ndz sie 09, 2020 12:19 am

Raczej na 90% seria zostanie przerwana. Mnie ciekawi bardziej, czy Viz porzuci wydanie (wyszedł tylko jeden tom u nich) xD?

Szkoda rysowniczki. Ponoć jakiś czas temu rysowniczka ze scenarzystą się pokłócili, bo przestali obserwować się na twitterze (źródło info: komentarze w internecie, więc niepewne).


W ogóle ten autor w posłowiach pisał, że chce kupić rower, by realizować swoje hobby (parafrazując), a potem jest aresztowany za molestowanie gimnazjalistek podczas jazdy na rowerze. Fajne te hobby ma, nie ma co.
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: zandam » ndz sie 09, 2020 12:16 pm

Toriko nie przerwali, autor Kenshina też ma się dobrze, więc i tutaj pewnie wszystko ucichnie (chyba że rysowniczka pierwsza zrezygnuje).

A wracając do wyników sprzedaży, to te z BookScana ponoć obejmują 85 proc. sprzedaży.
"The BookScan rankings collect data sales from more than 16,000 locations including Barnes & Noble and other book chains, independent bookshops, and online purchases — but not sales at comic book stores, Walmart.com, and some other venues. The rankings cover about 85% of the U.S. trade print book market."

Znalazłam nawet wyniki z tego roku (nie mogę ich dołączyć do wiadomości, bo forum nie przyjmuje tego formatu) i cieszy mnie to, że Haikyuu sobie świetnie radzi. Zwiększa się szansa na nowelki. :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Meliona » ndz sie 09, 2020 1:09 pm

zandam pisze:
ndz sie 09, 2020 12:16 pm
Toriko nie przerwali, autor Kenshina też ma się dobrze, więc i tutaj pewnie wszystko ucichnie (chyba że rysowniczka pierwsza zrezygnuje).
Toriko nie przerwali, bo jeszcze nawet nie wychodziło. Przerwali za to inną jego serię:
In 2002, he was arrested and convicted of violating child prostitution laws, including paying a 16-year-old girl ¥80,000 to have sex. As a result of the arrest, Seikimatsu Leader Den Takeshi! was cancelled by Shuukan Shounen Jump.
Autor Kenshina robił to, co jeszcze 4 (?) lata wcześniej było jak najbardziej legalne w Japonii (co nie zmienia faktu, że było to chore i obrzydliwe), więc też "taki mają klimat". Tutaj jednak sprawa jest inna i co ważne, są poszkodowane przez tę mangakę osoby (dwie w ciągu godziny - jaka jest pewność, że nie robił tego częściej? żadna).
Jeśli sprawa ucichnie i manga dalej będzie wychodzić jak wychodziła, to nie wiem, jaki oni chcą dawać przykład nastolatkom, do których ten magazyn jest kierowany.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Kakaladze » ndz sie 09, 2020 1:36 pm

Generalnie nie sądzę aby to kontynuowali, ale.

Meliona pisze:
ndz sie 09, 2020 1:09 pm
Jeśli sprawa ucichnie i manga dalej będzie wychodzić jak wychodziła, to nie wiem, jaki oni chcą dawać przykład nastolatkom, do których ten magazyn jest kierowany.
Zupełnie nie rozumiem takiej narracji, prawda jest taka że ten magazyn nie ma funkcji wychowawczej dla dzieci i młodzieży, a rozrywkową i większość z nich nawet pewnie o tym się nie dowie / szybko zapomni. A nawet gdyby dalej wychodził to nie było by to promowane "AUTORSTWA CZŁOWIEKA KTÓRY MOLESTOWAŁ KOBIETY".
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Meliona » ndz sie 09, 2020 2:11 pm

Tag "act-age" trenduje sobie w Japonii, więc wiedzą tam o tym już "wszyscy" zainteresowani.
Rozrywka też kształtuje poglądy. A tu raczej chodzi o konsekwencje działań swoich "idoli". Skoro on to zrobił i w sumie uszło mu to na sucho, to ja też mogę. Japonia ma ogromny problem z molestowaniem. Wagony tylko dla kobiet nie wzięły się z niczego.

"Nieważne jak mówią, ważne żeby mówili" - To tak nie działa.

Act-age sprzedało się w sumie w 3 mln egzemplarzy. To tyle, co robi jeden tom Kimetsu no Yaiby w miesiąc. Pozostawiam do decyzji Shueishy, czy chce dla takich liczb ciągnąć za sobą smród na długie lata...
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Yuriko » pn sie 10, 2020 10:57 am

Jednak manga zostaje przerwana. Szkoda trochę.
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ga/.162773

Awatar użytkownika
ThePreciseClimber
Posty: 88
Rejestracja: sob mar 10, 2018 2:38 pm
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: ThePreciseClimber » pn sie 10, 2020 11:59 am

Meliona pisze:
ndz sie 09, 2020 2:11 pm
Act-age sprzedało się w sumie w 3 mln egzemplarzy. To tyle, co robi jeden tom Kimetsu no Yaiby w miesiąc.
Nieco dziwne porównanie. Wszakże KnY jest anomalią, której nikt nie potrafił przewidzieć. Były duże szanse na anime Act-age w 2021, więc chyba lepszym porównaniem byłoby takie My Hero Academia lub The Promised Neverland w roku przed premierą anime.
Sprzedaż MHA w 2015 r. - 2,190,845
Sprzedaż TPN w 2018 r. - 4,246,955

Czyli moim zdaniem były bardzo duże szanse na taki "standardowy" sukces w stylu MHA lub TPN. Obecnie nowe tomy obu serii sprzedają się ilości pół miliona w pierwszym miesiącu sprzedaży.
Oczywiście teraz nici z sukcesu Act-age i pewnie nawet po premierze anime skasowaliby mangę.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Meliona » pn sie 10, 2020 12:14 pm

No tak, ale chodziło mi jedynie o to, że Shueisha nie ma specjalnie za czym płakać, bo ta manga jeszcze nie zrobiła gigantycznych liczb. Nie wątpię, że sprzedaż by (mocno) nie skoczyła po anime, ale w obecnej sytuacji seria jest zaorana.

Spy x Family już ma 4 mln na koncie, a ma dopiero 4 tomy i wychodzi o rok krócej xD
Obrazek

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: yikkimy » pn sie 10, 2020 4:03 pm

Meliona pisze:
ndz sie 09, 2020 12:19 am
Raczej na 90% seria zostanie przerwana. Mnie ciekawi bardziej, czy Viz porzuci wydanie (wyszedł tylko jeden tom u nich) xD?
I cyk, miałaś rację, informacja z Anime24:
W związku z aresztowaniem współautora mangi Act-age, Tatsuyi Matsukiego, wspomniany tytuł został natychmiastowo zakończony przez wydawnictwo Shueisha.

Act-Age zostało urwane na 122. rozdziale. Kolejny chapter miał pojawić się dzisiaj, ale tak się nie stanie.

Pojawił się 4 tom (zostały jeszcze 8 tomy) w 30 czerwcu, teraz widzę, ze to strzał w kolano dla Viz. Według mnie, podjęli słuszną decyzją, tylko szkoda mi Usazaki :(

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Grey » pn sie 10, 2020 4:39 pm

Nie rozumiem, nawet gdyby go zamkneli, w co wątpię, to nie może tworzyć w więzieniu?
No i czemu VIZ przerwał serię? O co w tym chodzi?

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: yikkimy » pn sie 10, 2020 4:45 pm

Grey pisze:
pn sie 10, 2020 4:39 pm
Nie rozumiem, nawet gdyby go zamkneli, w co wątpię, to nie może tworzyć w więzieniu?
No i czemu VIZ przerwał serię? O co w tym chodzi?
Na ich miejscu, też nie chciałabym wydawać mangi który autor jest pedofilem, molestował dziewczynki. Nie tylko że źle to kojarzy z firmą, ale też jakby wspieranie pedofila, ze może wszystko mu ujść na sucho,i żyć normalnie po tym co zrobił. Shueisha to japońskie wydawnictwo, który wydaje mangi act-age, anulował. Nie pisałam, ze Viz zrezygnował z mangi act-age (jeszcze nie ogłosili w tym sprawie, więc nie wiem, lub ominęło mnie coś).

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Meliona » pn sie 10, 2020 4:50 pm

Viz jeszcze niczego nie przerwał. I wydał tylko jeden tom, nie cztery.

Act-age zakończyło się na 123 rozdziale, bo magazyn już mieli wydrukowany. Tylko ten ostatni rozdział nie wyjdzie oficjalnie po angielsku.

Hiszpański i francuski wydawca kontaktują się z Shueishą, by dowiedzieć się, co dalej mają robić z tytułem.
Obrazek

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: yikkimy » pn sie 10, 2020 4:56 pm

Meliona pisze:
pn sie 10, 2020 4:50 pm
Viz jeszcze niczego nie przerwał. I wydał tylko jeden tom, nie cztery.
Faktycznie, przed chwilę jeszcze dokładniej sprawdziłam, ze czwarty tom w 30 czerwca 2020 r jest po hiszpańsku. No to nie fajnie dla Viz, wydali 1 tom, i już coś takiego.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Kakaladze » pn sie 10, 2020 4:56 pm

Ja zakładam że VIZ przerwie, skoro to zrobiła Shueisha. Jednak 40% udziałów u Viza ma Shueisha.

Niby nie większość ale sądzę że to ma wpływ.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Yuriko » pn sie 10, 2020 5:12 pm

Grey pisze:
pn sie 10, 2020 4:39 pm
to nie może tworzyć w więzieniu?
To by było dobre :lol:

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Mormicc » pn sie 10, 2020 5:16 pm

^autor Log Horizon udowodnił, że jest to możliwe :P (siedział za unikanie płacenia podatków)
Ale tutaj to raczej nikt się na to nie zgodzi
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Yuriko » pn sie 10, 2020 5:21 pm

Serio? To ci dopiero :lol: Więc jednak możliwe, ale mimo wszystko niemożliwe z powodu molestowania. Shueisha by na coś takiego nie pozwoliła.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Meliona » pn sie 10, 2020 5:22 pm

Plus rysowniczka się odsunęła od projektu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Kakaladze » pn sie 10, 2020 5:32 pm

Ale autor Log Horizon nie miał chyba typowegeo więzienia jak dobrze pamiętam, dawno się tematem interesowałem. To nie było coś w rodzaju aresztu domowego?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości