Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Ame » ndz paź 18, 2020 10:03 pm

Koichi pisze:
ndz paź 18, 2020 4:44 pm
Ok, już ogarnąłem
:klap:
Koichi pisze:
ndz paź 18, 2020 5:06 pm
Ja Ci dam Japonia próbowałem oglądać, ale też mnie irytuje prowadząca.
Obejrzałam 1 filmik gdzie mówiła bzdurach, które krążą po polskim necie o Japonii. To tam podchodziła do tego strasznie emocjonalnie? Ten jeden filmik tak mnie zniechęcił, że nie sprawdzałam innych.

Także uważam, że jej twarz jest jakaś odpychająca. :oops: Chociaż, jeśli na innych filmikach robi to samo to cała jej postawa taka jest.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1370
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Koichi » ndz paź 18, 2020 10:27 pm

Jeżeli prostowała bzdury, to mogły ją ponieść emocje, to akurat dziwne nie jest. Bardziej chodzi o tą jej postawę, jak na mój gust - zbyt dominującą. Ale są ludzie którzy ją oglądają, ich prawo.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: ninna » ndz paź 18, 2020 10:30 pm

Ame, Koichi, ona nie ukrywa, że czuje się bardziej Japonką niż Polką i że kultura japońska to jej kultura. Ja się nie dziwię, że jak ktoś opowiada farmazony o twojej kulturze, a ty to musisz prostować to mogą ponieść nerwy.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Meliona » ndz paź 18, 2020 10:41 pm

Nie wiedziałam, gdzie to wstawić i uznałam, że ten temat będzie dobrym miejscem.
Prelekcja Pawła Dybały o tłumaczeniu mang Zawsze dobrze mi się go słucha, a tu aż półtoragodzinny filmik ^.^ Gorzej, że jest strasznie cichy xD Założyłam słuchawki...
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Ame » ndz paź 18, 2020 11:25 pm

Koichi pisze:
ndz paź 18, 2020 10:27 pm
Jeżeli prostowała bzdury, to mogły ją ponieść emocje
Strasznie krzyczała i nie dało się tego oglądać. :?
ninna pisze:
ndz paź 18, 2020 10:30 pm
a ty to musisz prostować to mogą ponieść nerwy.
Robiła to w taki sposób, że się chciało wyłączyć po jednym wyjaśnieniu. Nie miałabym z tym problemu gdyby dałoby się to oglądać.

Koichi, dzięki, że wstawiłeś tu Enmę. Obejrzałam z 2 filmiki i chyba zostanę na dłużej. ;)

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1318
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Sebek » pn paź 19, 2020 8:31 am

Ame pisze:
ndz paź 18, 2020 11:25 pm
Strasznie krzyczała i nie dało się tego oglądać. :?
Ja tez przy niej odpadlem.

Tak jak wiele osob tutaj, rowniez i mnie do gustu przypadla Enma. Jednak nie wiem ile osob tutaj zna Ignacy z Japonii Ten gosc swietnie mowi po polsku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Bukafo » pn paź 19, 2020 8:48 am

Ja znam Ignacego! Chłopak gada lepiej od niejednego polaka. No i tworzy piękne covery.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Lou » pn paź 19, 2020 10:24 am

Obrazek

Porzucając dramę o wygląd, a wracając do głównego tematu. Te dobre kilka lat temu oglądałam Gonciarza jak jeszcze wrzucał filmy z tripów po różnych regionach Japonii. Najbardziej wtedy interesowały mnie jego wizyty w różnych knajpach i to, co je. Generalnie informacji o Japonii nie szukam na YT, recenzjami innych się nie sugeruję. Jeśli już to raczej sięgam po książki w konkretnych zagadnieniach. Z polskich blogów śledzę Pałac Wiedźmy Aninreh i Lemurilla.
Sama prowadzę Comix Grrrlz, które nie jest stricte mangową stroną, ale japońskie twory mają tam swoje miejsce oraz Yuri Daily, kóre - jak nazwa wskazuje - dot. mang yuri.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1370
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Koichi » pn paź 19, 2020 3:12 pm

Poprawiłem odnośnik do Enmy i dodałem jeszcze do Unbridled Buffalo, jakby kogoś interesowały tematy Korei - patrzeć na poprzedniej stronie :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Yuriko » pn paź 19, 2020 3:40 pm

Koichi pisze:
pn paź 19, 2020 3:12 pm
Unbridled Buffalo, jakby kogoś interesowały tematy Korei - patrzeć na poprzedniej stronie
Świetnie się je ogląda, ale jednak dziewczyny skupiają się bardziej na k-popie, niż samej Korei.

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: dehirak » śr paź 21, 2020 4:46 pm

Meliona pisze:
ndz paź 18, 2020 10:41 pm

Prelekcja Pawła Dybały o tłumaczeniu mang Zawsze dobrze mi się go słucha, a tu aż półtoragodzinny filmik ^.^
Bardzo fajnie mi się tego słuchało, a przez wspominki różnych kadrów zajrzałam ponownie do paru tomików. Rozbawiło mnie (jak zwykle) przyznawanie, że gdzieś tam pomysły się wyczerpywały i miało miejsce radosne tłumaczotwórstwo, które zresztą wypadło śmiesznie, czyli tak jak miało być. A wczoraj pojawił się jeszcze jeden filmik tego samego prelegenta - "Eine small fantastique manga", też fajny.
Orientuje się ktoś, co to za inicjatywa Allegro x Pyrkon i czy będzie tego więcej? Tego, czyli więcej filmików, więcej ludzi, więcej wydawnictw, więcej p. Dybały też :)
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Alexandrus888 » śr paź 21, 2020 5:04 pm

https://allegro.pl/zobacz/pyrkonline ogólna strona wydarzenia. Można podejrzeć program na podstronie. A w programie link do materiałów wideo.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Ajsza » czw paź 22, 2020 8:53 am

Swego czasu szukałam polskich kanałów o m&a, Japonii, ale ostatecznie jedynie czasem oglądam Enmę. Zgadzam się co do negatywnych opinii o Ja ci dam Japonia - jeśli chodzi o stosunek youtuberki do widzów i jej manierę. Gonciarza miałam ochotę oglądać ze względu na tematykę, ale też mi się nie podobały jego filmy...

Z azjatyckich klimatów oglądam jeszcze na bieżącą Weronikę Truszczyńską, która mieszka w Szanghaju
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Yuriko » czw paź 22, 2020 7:58 pm

Ja jeszcze bardzo polecam kanał Aiko & Emil. Bardzo fajnie się ich ogląda :D

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Bukafo » czw paź 22, 2020 8:30 pm

A ja polecam kanał Koreanki. :D
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Tallulah
Posty: 88
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:30 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Tallulah » pt paź 23, 2020 10:39 pm

W tematach okołokoreańskich, KOTUBE to dla mnie fajny kanał, ale raczej rozrywkowy powiedzmy, niż informnacyjny.

Czy ktoś wie co się stało z Bukim, Turpatem i im podobnym, którzy w temacie m&a osiągnęli trochę większą oglądalność?
Obaj jakoś zniknęli (i, moim zdaniem, dobrze :'D) ale zastanawiam się czemu odpuścili nagrywanie o mangach i anime. Obaj mieli przecież współpracę z JPFem.

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Lunatyczka » sob paź 24, 2020 12:00 pm

Buki mimo wysokiej oglądalności w pewnym momencie zaczął robić tylko unboxingi, po czym nagle zniknął usuwając wszystkie filmiki z profilu. Pamiętam, że to było wtedy jak zaczął mieć dziewczynę i chyba też narzekał na brak czasu ze względu na pracę. A szkoda, bo lubiłam go oglądać, dosyć mocno przykładał się do swoich filmików i naprawdę wyglądało to można powiedzieć profesjonalnie jak na standardy youtuba.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Archerito » sob paź 24, 2020 12:30 pm

Tallulah pisze:
pt paź 23, 2020 10:39 pm
Czy ktoś wie co się stało z Bukim, Turpatem i im podobnym, którzy w temacie m&a osiągnęli trochę większą oglądalność?
Z Bukim sytuacja jest bardzo ciekawa i generalnie budzi wiele kontrowersji. Aczkolwiek w telegraficznym skrócie skończył z nagrywaniem, zakończył działalność kanału, usunął wszystkie swoje filmiki (poza sponsorowanymi) i ślad po nim zaginął. Jakieś 2 tygodnie po całej akcji wrzucił na swój fanpage (czy przesłał swoim adminom, żeby wrzucili, nie pamiętam) jakąś lamerską notkę z pożegnaniem i w sumie tyle. Generalnie mniej więcej w tym samym czasie się ożenił, więc istnieje prawdopodobieństwo, że miało to wpływ na zamknięcie kanału. Druga najsensowniejsza teoria mówi o tym, że podjął pracę w której źle widziane byłoby pajacowanie na YT, więc wybrał to co dla niego (zapewne również finansowo) korzystniejsze. Nie da się ukryć, że Buki wiele wniósł do polskiej mangosfery i co do samego odejścia jak najbardziej rozumiem. Absolutnie natomiast nie zgadzam się ze sposobem w jakim to zrobił.

Co do Turpata natomiast to chyba nigdy m&a nie były jego konikiem. Owszem, czasem takie filmiki się zdarzały bo faktycznie miał na to zajawkę prywatnie ale jego kanał to raczej taki misz masz ze wskazaniem (w późniejszym czasie) na commentary. A co do jego zniknięcia to pewnie podobnie jak u Bukiego...zmiana priorytetów. Poza tym o ile Bukiemu braku pomysłu na kanał nie można zarzucić, o tyle Turpat w pewnym momencie stanął rozkrokiem i miałem wrażenie, że sam nie wie w którym kierunku chce iść. Poza tym nie kojarzę, żeby ktokolwiek poza Bukim i Axerem mieli jakieś poważniejsze współprace. Spychu, Belcia i chyba Qgard sporadycznie dostają jakieś tomiki/komiksy ale to raczej rzadkość niż pełnoprawna współpraca o wartości paczki ponad 250 zł.

Jeśli zaś chodzi o resztę (z tych większych) to wg mnie Axer skończył się już dawno. Gdyby nie wyżej wspomniana współpraca z JPF z której (coraz rzadziej) wrzuca filmiki unboxingowe to jego kanał byłby praktycznie całkiem martwy.

Lenalee też chyba sobie odpuściła, gdyż od 3 miechów cisza. Kiedyś wspominała o dwóch tygodniach odpoczynku ale jak widać troszkę się jej przedłużyło. Na insta wrzuca jakieś jedzeniowe pitolenie ale już z mangami coraz mniej to ma wspólnego. Może nowa miłość? Kto wie :D

Belacia skupiła się k-popie i praktycznie też już od mang odeszła i tu jakby nie ma co za dużo mówić.

Generalnie większość sprowadza się po prostu do przewartościowania swoich priorytetów. Bierzmy pod uwagę, że większość wspomnianych osób zaczynała w czasach szkoły średniej/studiów. Pociągnęli parę lat i niestety dopadła ich smutna rzeczywistość...trzeba za coś żyć. Fandom dorósł również, część się wykruszyła, nowi niby przyszli ale oczekują zupełnie czego innego, a zmiany wymagają pomysłu i zaangażowania, co z wiadomych przyczyn było niemożliwe lub nieopłacalne. Mamy teraz wysyp kanałów, które niestety podzielą los powyższych o ile się w ogóle wybiją, bo z tego co patrzę poza unboxingami nie mają na siebie kompletnie pomysłu...a szkoda bo naprawdę następcy Bukiego bardzo brakuje. I nie...Vodym i Spychu to zdecydowanie nie ta liga...przykro mi. Kurde ale się rozgadałem :D

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Nelinnor » sob paź 24, 2020 3:58 pm

Z racji zainteresowań śledzę trochę kanałów, które zajmują się aranżacjami utworów z anime na fortepian i mogę kilka z czystym sumień polecić.

Najpierw legendy tej branży, Theishter oraz Animenz. Prowadzą kanały już od około 10 lat i systematycznie dostarczają zawsze własne aranżacje, często dosyć skomplikowane i dopieszczone, na których to inni się wzorują, a nie na odwrót, 100% oryginalny materiał jak na covery przystało oczywiście.

Niedawno wybiły się też dwie kobiety Ru's Piano oraz Pan Piano. Ostatnio chyba ścigają się ze sobą która zrobi lepszy cosplay, ale na szczęście to tylko bonus, bo muzycznie to od początku był dobry poziom. Także przygotowują własne aranżacje, chociaż trochę mniej skomplikowane od panów powyżej, ale ciężko żeby było inaczej, skoro "level Animenz" to już trochę taki mem.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Manga, anime + media (podcasty, blogi, yt, fora)

Post autor: Yuriko » sob paź 24, 2020 6:06 pm

Archerito pisze:
sob paź 24, 2020 12:30 pm
Belacia skupiła się k-popie i praktycznie też już od mang odeszła i tu jakby nie ma co za dużo mówić.
Ona chyba nie odeszła od mang całkowicie, bo je kupuje i czyta, ale przez kpop nie nagrywa nic. No i w jej przypadku odpada na pewno "trzeba za coś żyć", bo nie pracuje w tym momencie. Ale szkoda, że już nic nie nagrywa, bo lubiłam ją oglądać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości