Zakładki, pocztówki, dodatki

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: jtumanowicz » sob lis 28, 2020 10:42 am

Opierałem się zakładkom bardzo długo, bo nie czułem potrzeby pchania się w dodatkowe zbieractwo poza komiksami, preorderów składałem bardzo niewiele (w zasadzie tylko na limitki) żeby przyciąć te kilka złotych na każdym tomie. Ale w końcu złamałem się parę miesięcy temu i przy okazji jakichś innych zakupów odkupiłem od kogoś kilka zakładek. Matkobosko, ale to był błąd. Wsiąkłem do tego stopnia, że złożyłem niedawno zamówienie w Waneko na trzy i pół stówy głównie po to, żeby zgarnąć komplet kalendarzyków na 2021. Zamówiłem oczywiście mangi które i tak bym kupił prędzej czy później, ale jeszcze rok temu absolutnie bym nie przypuszczał, że dostępność dodatków będzie dla mnie czynnikiem decydującym o kupieniu komiksów :P.

Niemniej jednak, skoro już mam to po pierwsze się pochwalę bo już chyba jest czym (choć pewnie nic starego czy rzadkiego tu nie ma) a po drugie zasięgnę informacji - kto poza mną te pierdoły kataloguje i dba o nie jak o pełnoprawny element kolekcji? Czy jest gdzieś jakaś checklista, choćby i niekompletna? Chodzi mi po głowie (wpół)tworzenie katalogu zakładek, pocztówek, kalendarzyków czy innych drobiazgów ale na razie powstrzymuje mnie brak czasu w tygodniu i lenistwo w weekendy.

Nie wyciągałem ich do zdjęcia z koszulek, bo to by była operacja na całe popołudnie :(

Kalendarzyki
► Pokaż Spoiler
Kotori
► Pokaż Spoiler
A
► Pokaż Spoiler
B
► Pokaż Spoiler
C
► Pokaż Spoiler
D
► Pokaż Spoiler
F
► Pokaż Spoiler
G
► Pokaż Spoiler
H
► Pokaż Spoiler
I
► Pokaż Spoiler
J
► Pokaż Spoiler
K
► Pokaż Spoiler
M
► Pokaż Spoiler
N
► Pokaż Spoiler
O
► Pokaż Spoiler
P
► Pokaż Spoiler
R
► Pokaż Spoiler
S
► Pokaż Spoiler
T
► Pokaż Spoiler
V
► Pokaż Spoiler
W
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Momomiya
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:58 pm
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: Momomiya » sob lis 28, 2020 10:56 am

Przepiękna kolekcja! :) Podoba mi się też, jak ją przechowujesz. A jeśli chodzi o wzory, to te z Atelier to zdecydowanie moje ulubione.

Zbierasz tylko zakładki od Kotori, Waneko i JPF? Pytam, bo mam parę tych od Studia JG na zbyciu.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: Alexandrus888 » sob lis 28, 2020 11:14 am

Waneko kiedyś na YT dało filmik ze wszystkimi (na tamten czas) swoimi zakładkami: https://www.youtube.com/watch?v=-lkJgi4np2A

Ładna kolekcja, widzę nawet kilka dubli których nie mam :>
Jak na razie moja leży na wielkiej stertce i czeka na lepsze czasy. Jak mi się naładuje flash w komórce to cyknę zdjątko. Też planuję mieś segregator, ale wciąż kasy brak :( Jak szacowałem sobie ile koszulek bym potrzebował, to na allegro nawet nie patrzyłem, bo za drogo płacić >4pln/szt., gdy mogę mieć za ~0,25$/szt.. Ale i tak kosztowałoby to >100pln :/ Tak więc pytanie :?: Gdzie i po ile kupowałeś koszulki :?:
Widzę tam też karty kolekcjonerskie SJG i pocztówki. Poka, poka sowe (cytując klasyka z Driftersów)

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: jtumanowicz » sob lis 28, 2020 11:23 am

Momomiya pisze:
sob lis 28, 2020 10:56 am
Zbierasz tylko zakładki od Kotori, Waneko i JPF? Pytam, bo mam parę tych od Studia JG na zbyciu.
Zbieram też SJG ale nie znalazłem jeszcze dla nich dopasowanych koszulek do segregatora, bo są większe. Na razie odkładam je do pudełka i czekają na swoje miejsce. Jeżeli masz coś na zbyciu daj znać na priv :).
► Pokaż Spoiler
Alexandrus888 pisze:
sob lis 28, 2020 11:14 am
widzę nawet kilka dubli których nie mam :>
To zapraszam na priv :>
Alexandrus888 pisze:
sob lis 28, 2020 11:14 am
Gdzie i po ile kupowałeś koszulki
Na początku na Allegro ale potem zlokalizowałem kilka sklepów internetowych dla numizmatyków. A jako, że sam pracuję w e-commerce staram się zawsze gdy mogę kupować bezpośrednio od sprzedającego a nie w marketplace'ach. Nie ma sensu karmić molocha. Prawie wszystkie rozmiary (czterodzielne na Waneko, trójdzielne na Kotori, czterodzielne na pocztówki, ośmiodzielne na kalendarzyki, nawet takie duże prawie idealne na karty z festiwali mangowych SJG są na awerso.pl
Alexandrus888 pisze:
sob lis 28, 2020 11:14 am
Widzę tam też karty kolekcjonerskie SJG i pocztówki. Poka, poka sowe
Zaraz je obfocę, karty są tak ładne, że trzeba im trochę więcej czasu poświęcić na porządne zdjęcia :).

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: ociesek » sob lis 28, 2020 11:43 am

Mam tego od groma i wszystko leży w szufladzie. Niby nie używam, ale jakoś szkoda tak wyrzucić, poza tym część jest naprawdę ładna. Najbardziej chyba lubię karty postaci do Fire Force'a. Od Waneko mam chyba wszystkie dodatki (nie, błąd - gdzieś mi zginęła jedna naklejka ze Szkolnego Życia, nad czym ubolewam mocno do dziś), z pozostałych wydawnictw większość, najmniej chyba z Kotori.

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: jtumanowicz » sob lis 28, 2020 11:48 am

Alexandrus888 pisze:
sob lis 28, 2020 11:14 am
karty kolekcjonerskie SJG
Część już jest w koszulkach, nie wyjmowałem ich do zdjęć bo siedzą bardzo ciasno i wkładanie ich z powrotem jest uciążliwe.

Beastars 180/1000
► Pokaż Spoiler
Beztroska Kraina 41/1000
► Pokaż Spoiler
Hanako 241/1000
► Pokaż Spoiler
Klątwa Haru 255/1000
► Pokaż Spoiler
Łowcy Smoków 189/1000
► Pokaż Spoiler
Magiczny Świat Ran 43/1000
► Pokaż Spoiler
Mąż Mojego Brata 149/1000
► Pokaż Spoiler
Miłość To Wojna 268/1000
► Pokaż Spoiler
Rozmyty Zmierzch 334/1000
► Pokaż Spoiler
Sprzedałem Swoje Życie... 286/1000
► Pokaż Spoiler
Sposób na Pięcioraczki 188/1000
► Pokaż Spoiler
Szlakiem Chmur... 393/1000
► Pokaż Spoiler
Wielki Kapłan Imhotep 170/1000
► Pokaż Spoiler
Wielki Strażnik Biblioteki 42/1000
► Pokaż Spoiler
ociesek pisze:
sob lis 28, 2020 11:43 am
najmniej chyba z Kotori
Zakładki do Atelier to małe dzieła sztuki.
ociesek pisze:
sob lis 28, 2020 11:43 am
Od Waneko mam chyba wszystkie dodatki
Dżizas... włącznie z tymi wszystkimi notesami, naklejkami, ulotkami, kwadratowymi kartami i kto wie czym jeszcze? Nie mam chyba aż tyle samozaparcia (i budżetu, nie czarujmy się) żeby brać wszystko jak leci w preorderze :D.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: Alexandrus888 » sob lis 28, 2020 12:14 pm

jtumanowicz pisze:
sob lis 28, 2020 11:48 am
włącznie z tymi wszystkimi notesami, naklejkami, ulotkami, kwadratowymi kartami i kto wie czym jeszcze? Nie mam chyba aż tyle samozaparcia (i budżetu, nie czarujmy się)
Tak to jest, jak się pracuje w firmie, że się ma gratisy z niej :lol: Chyba, że coś mi się pokiełbasiło i tylko sobie ubzdurałem, że ociesek jest tam pracownikiem... :(

Medsua
Posty: 49
Rejestracja: sob kwie 18, 2020 12:37 pm
Gender:
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: Medsua » sob lis 28, 2020 12:23 pm

jtumanowicz pisze:
sob lis 28, 2020 11:23 am
Zbieram też SJG ale nie znalazłem jeszcze dla nich dopasowanych koszulek do segregatora
Ja przechowuje je w kartach Leuchtturm Optima Grande 5S.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: ociesek » sob lis 28, 2020 1:03 pm

Alexandrus888, wybacz, ale to, gdzie pracuję, nie jest Twoją sprawą. Robię normalne zamówienia, jak każdy człowiek.
jtumanowicz pisze:
sob lis 28, 2020 11:48 am
Dżizas... włącznie z tymi wszystkimi notesami, naklejkami, ulotkami, kwadratowymi kartami i kto wie czym jeszcze? Nie mam chyba aż tyle samozaparcia (i budżetu, nie czarujmy się) żeby brać wszystko jak leci w preorderze .
Chyba tak. Tylko ulotki do zamówień wyrzucam, tego nie zbieram.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: Meliona » sob lis 28, 2020 1:10 pm

Ja zbieram wszystkie dodatki włącznie z ulotkami od Waneko :lol: Karty przechowuję w segregatorach, zakładki o normalnych rozmiarach w wyciętych z papieru "ramkach" w koszulkach, przypinki przypinam obok półek z mangami, a inne bzdety, jak notesy (których mam z 6 czy 7 xD) przechuję w ładnym pudełku.
Dla mnie szkoda, że Waneko nie dodaje tych specjalnych dodatków (jak kalendarzyki, chlip, uwielbiam je) do zakupów pre-orderów, bo nic innego nie kupuję w ich sklepie xD Dlatego fajnie, że pocztówki na 20-lecie były do nich dodawane, bo udało mi się zebrać wszystkie.

Zdecydowania najładniejsze, i ja wiem, najbardziej staranne? pocztówki robi Waneko. Kocham je. Najmniej lubię te od JG, bo wydają mi się strasznie byle jakie, jeśli chodzi o wykonanie. Różne rozmiary, wybór obrazków... Na nie spojrzę raz i od razu odkładam do koszulki xD

Nie ciągnie mnie do tego, by mieć WSZYSTKIE dodatki, ale jak pojawia się coś z serii, którą bardzo lubię, to chcę mieć xD (ale też zależy od tego, ile muszę zrobić, żeby mieć taki dodatek - czy wystarczy kupić pre-order na dany tom, czy muszę kupić milion rzeczy w sklepie wydawnictwa itepe - tylko ten pierwszy przypadek biorę pod uwagę xD).
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: Alexandrus888 » sob lis 28, 2020 1:44 pm

ociesek, to ja przepraszam, nie chciałem cię urazić czy naruszać twojej prywatności. Ani mi dociekać skąd masz dodatki i mangi. Moja uwaga była niepotrzebna.

Medsua
Posty: 49
Rejestracja: sob kwie 18, 2020 12:37 pm
Gender:
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: Medsua » sob lis 28, 2020 2:59 pm

jtumanowicz pisze:
sob lis 28, 2020 10:42 am
Czy jest gdzieś jakaś checklista, choćby i niekompletna?
Jeśli Cię interseuje to prowadzę listę zakładek z Waneko, choć nie wiem czy znajdują się na niej wszystkie (nie uwzględniałam np. z Aicon).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: ociesek » sob lis 28, 2020 3:03 pm

Alexandrus888, bardzo doceniam to, co napisałeś. Dojrzałe zachowanie. Piona, chłopaku ;)
Meliona pisze:
sob lis 28, 2020 1:10 pm
przypinki przypinam obok półek z mangami
Zapomniałem o przypinkach! Tych akurat nie zbieram. Nie lubię ich, nie przypiąłbym sobie absolutnie nigdzie no i wydają mi się po prostu brzydkie. Przypinki wyrzucam.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: Yuriko » sob lis 28, 2020 3:09 pm

Medsua pisze:
sob lis 28, 2020 2:59 pm
choć nie wiem czy znajdują się na niej wszystkie
Jeżeli chodzi o mangowe zakładki, to wszystkie. Posiadam wszystkie (no prawie wszystkie, bo brakuje mi dwóch) i na bieżąco sobie zapisuje, których mi brakuje, lub które będą dostępne w przyszłości.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: ninna » sob lis 28, 2020 3:17 pm

jtumanowicz, piękna kolekcja i bardzo ładnie poukładana! :D. Ja dodatków nie zbieram ale też raczej ich nie wyrzucam, więc też mam ich sporo. Zakładek używam zgodnie z przeznaczeniem, zatem sama nie wiem ile ich mam dokładnie ani z jakich serii. Większość jest w tomikach, część trzymam na stojaku jako "zakładki zapasowe". Pocztówki trzymam w szufladzie i wyjątkiem są te na 20-lecie Waneko, bo je akurat zbierałam i uzbierałam wszystkie. Kalendarzyków też mam trochę, kiedyś przyczepiałam je do tablicy korkowej. Teraz nie chcę marnować na niej miejsca więc też trafiają do szuflady.

"Najgorszym" dodatkiem są dla mnie notesy. Kiedyś, jak nie miałam smartfona, robiłam notatki papierowe, więc notesy się przydawały. Teraz większość zapisuję w telefonie, notesy zużywam bardzo powoli i zaczynają się już piętrzyć w szufladzie :?. Aktualnie mam 11(!) notesów, z czego większość jest nienapoczętych. Na dodatek uważam je za niepraktyczne - grafika zajmuje za dużą powierzchnię, a na notatki jest zostawione mało miejsca. Jak już coś w nich zapisuję to po "lewej stronie".

Awatar użytkownika
Momomiya
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:58 pm
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: Momomiya » sob lis 28, 2020 4:24 pm

ninna pisze:
sob lis 28, 2020 3:17 pm
"Najgorszym" dodatkiem są dla mnie notesy. Kiedyś, jak nie miałam smartfona, robiłam notatki papierowe, więc notesy się przydawały. Teraz większość zapisuję w telefonie, notesy zużywam bardzo powoli i zaczynają się już piętrzyć w szufladzie :?.
Ależ na notesikach można jeszcze bazgrać! :mrgreen: Ja lubię rysować malutkie obrazki, więc dla mnie to spoko dodatek, zwłaszcza jak nie ma na nich linii lub kratki, a puste pole. Tylko jeszcze grafika musi być ładna, najlepiej inna niż na okładce/kach mangi.

Same zakładki też fajna sprawa, bo czytam zwykle parę rzeczy na raz, to się przydają. Ale raczej jako gratis do zamówień, czyt. dla zakładki nie zakupiłabym przedpłaty.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: Alexandrus888 » sob lis 28, 2020 4:40 pm

Yuriko pisze:
sob lis 28, 2020 3:09 pm
na bieżąco sobie zapisuje, których mi brakuje, lub które będą dostępne w przyszłości.
Też tak kiedyś robiłem, ale sobie przez przypadek skasowałem :< Czas do tego wrócić. Zmotywowałaś mnie do zrobienia remanentu.

A tak wygląda obecnie moja kolekcja:
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: ociesek » sob lis 28, 2020 5:00 pm

Yuriko pisze:
sob lis 28, 2020 3:09 pm
Posiadam wszystkie (no prawie wszystkie, bo brakuje mi dwóch)
Jakich Ci brakuje? :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: ninna » sob lis 28, 2020 5:59 pm

Momomiya, no właśnie ja raczej nigdzie nie bazgrzę :P. Nawet jak rozpisuję długopis to na tej samej kartce, na której piszę. Do pracy też te notesy się nie nadają... Raczej piszemy wszystko na kompie, ręcznie wypełniamy tylko raporty. Jak już to używamy karteczek samoprzylepnych. Serio, jak widzę kolejny notes w paczce z mangą to reaguję - "ech, następny..." i wrzucam go do szuflady :roll:.

Medsua
Posty: 49
Rejestracja: sob kwie 18, 2020 12:37 pm
Gender:
Status: Offline

Zakładki, pocztówki, dodatki

Post autor: Medsua » sob lis 28, 2020 6:07 pm

Yuriko pisze:
sob lis 28, 2020 3:09 pm
Jeżeli chodzi o mangowe zakładki, to wszystkie.
W takim wypadku złapałam je wszystkie, no oprócz dwóch najnowszych, o które już poprosiłam do zamówienia. :D

Teraz czas na zakładki z SJG, jeśli miałby ktoś listę (nawet niekompletną) byłabym wdzięczna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości