Plebiscyt'20. Dyskusja

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: dehirak » wt gru 29, 2020 11:53 pm

Zaskoczeń było dużo, ale dla mnie wyróżniająca była idea wydawania tytułów na zasadzie crowfundingu.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: ociesek » śr gru 30, 2020 12:05 pm

Czarośledztwo ma oryginalną okładkę.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: Fani » śr gru 30, 2020 12:13 pm

Mam pytanko - nie lepiej zamiast dramy o Ateliera dać po prostu błędy edytorsko okładkowe Kotori? Bo jeszcze była wtopa z brakiem przecinka w twardej edycji Punpuna.

Ps. Czy to nie ten rok? XD

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: Meliona » śr gru 30, 2020 12:31 pm

Fani pisze:
śr gru 30, 2020 12:13 pm
Ps. Czy to nie ten rok? XD
Tak, to z 2019 xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: Alexandrus888 » śr gru 30, 2020 12:33 pm

Właśnie zauważyłem, że na gildii jest japońska okładka Czaro śledztwa :/ Polska jest na Waneko, ale ma inny rozmiar. Chwila, moment i cyk, już jest dostosowana!
Czarośledztwo.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: Fani » śr gru 30, 2020 12:52 pm

Meliona pisze:
śr gru 30, 2020 12:31 pm
Fani pisze:
śr gru 30, 2020 12:13 pm
Ps. Czy to nie ten rok? XD
Tak, to z 2019 xD
Dobra, to nie było pytania xD

Im człowiek starszy, tym pamięć gorsza :P

soleks100000
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 30, 2020 1:21 pm
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: soleks100000 » śr gru 30, 2020 1:49 pm

Nie była to może drama roku, pod względem rozgłosu, ale mimo to, moim zdaniem na chociażby symboliczne upamiętnienie, jako dramę roku, ku przestrodze dla innych wydawnictw zasługuje to co latem odwalił JPF w sprawie artbooka z One Piece.

Otóż każdy kto śledził w tym roku ich facebookowy fanpage nie mógł nie słyszeć o "akcji słomkowi" mającej na celu podbicie sprzedaży wydawanej przez JPF mangi One Piece. Dla tych, którzy nie pamiętają, akcja polegała na tym, że w zamian za złożone preordery na tomiki, wydawnictwo będzie dorzucać kolejne dodatki typu zakładki czy karty kolekcjonerskie: https://www.facebook.com/J.P.Fantastica ... 170242136/
Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem, w związku z czym przedstawiono na fanpage progi ilościowe ukazujące za ile złożonych preorderów pojawią się kolejne dodatki tudzież przyśpieszone zostanie wydawanie mangi:
https://www.facebook.com/J.P.Fantastica ... 210164932/
Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że wydawnictwo zagalopowało się w tych dodatkach i zadeklarowało wydanie artbooka:
https://www.facebook.com/J.P.Fantastica ... 974478722/
Gdy próg niezbędny dla wydania tegoż artbooka został przekroczony, na fanpage JPFu pojawił się post, że niestety wydanie tego artbooka przekracza możliwości finansowe wydawnictwa i w zamian zostanie wydana animanga: https://www.facebook.com/J.P.Fantastica ... 115110674/
Komentarze w poście mówią wszystko, fani One Piece'a zostali koncertowo nabici w butelkę. Każdy kto zapłacił za preorder licząc na ten artbook musiał obejść się smakiem.
Nie wiem jak wy, ale ja osobiście mogę wybaczyć wydawnictwom jakiejś drobne pomyłki w przekładach, opóźnienia, problemy biurokratyczne ze strony japońskiej itp. ale składanie tego rodzaju obietnic bez pokrycia(sprawa pokazała, że JPF obiecał coś w ogóle nie rozeznawszy się w kosztach) za które wzięli pieniądze to już grube przegięcie.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: Canis » śr gru 30, 2020 2:00 pm

Okładka podmieniona, sugerowana lista dram uzupełniona. :)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: Canis » czw gru 31, 2020 4:29 pm

Fani, w kategorii "Największe rozczarowanie" należy umieszczać tytuły mang, nie wydarzenia. Na te można głosować w szoku i dramie. Taka mała uwaga. :)

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: Fani » czw gru 31, 2020 4:36 pm

Ok, później edytuje posta.

Xenonn123
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pt lut 07, 2020 7:56 pm
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: Xenonn123 » czw gru 31, 2020 4:50 pm

soleks100000 pisze:
śr gru 30, 2020 1:49 pm
Nie była to może drama roku, pod względem rozgłosu, ale mimo to, moim zdaniem na chociażby symboliczne upamiętnienie, jako dramę roku, ku przestrodze dla innych wydawnictw zasługuje to co latem odwalił JPF w sprawie artbooka z One Piece.

Otóż każdy kto śledził w tym roku ich facebookowy fanpage nie mógł nie słyszeć o "akcji słomkowi" mającej na celu podbicie sprzedaży wydawanej przez JPF mangi One Piece. Dla tych, którzy nie pamiętają, akcja polegała na tym, że w zamian za złożone preordery na tomiki, wydawnictwo będzie dorzucać kolejne dodatki typu zakładki czy karty kolekcjonerskie: https://www.facebook.com/J.P.Fantastica ... 170242136/
Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem, w związku z czym przedstawiono na fanpage progi ilościowe ukazujące za ile złożonych preorderów pojawią się kolejne dodatki tudzież przyśpieszone zostanie wydawanie mangi:
https://www.facebook.com/J.P.Fantastica ... 210164932/
Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że wydawnictwo zagalopowało się w tych dodatkach i zadeklarowało wydanie artbooka:
https://www.facebook.com/J.P.Fantastica ... 974478722/
Gdy próg niezbędny dla wydania tegoż artbooka został przekroczony, na fanpage JPFu pojawił się post, że niestety wydanie tego artbooka przekracza możliwości finansowe wydawnictwa i w zamian zostanie wydana animanga: https://www.facebook.com/J.P.Fantastica ... 115110674/
Komentarze w poście mówią wszystko, fani One Piece'a zostali koncertowo nabici w butelkę. Każdy kto zapłacił za preorder licząc na ten artbook musiał obejść się smakiem.
Nie wiem jak wy, ale ja osobiście mogę wybaczyć wydawnictwom jakiejś drobne pomyłki w przekładach, opóźnienia, problemy biurokratyczne ze strony japońskiej itp. ale składanie tego rodzaju obietnic bez pokrycia(sprawa pokazała, że JPF obiecał coś w ogóle nie rozeznawszy się w kosztach) za które wzięli pieniądze to już grube przegięcie.
Ja się z tym w pełni zgadzam, osobiście dodałbym do tego akcję z nową stroną wydawnictwa która była robiona około dwóch lat, a potem jak już ją zrobili to w miesiąc na totalny odpierdziel bo " nie była priorytetem ".
Kolejna rzecz to ostatnia sytuacja z Boruto, tom 10 w planie na grudzień, przełożony na luty, powód? Zbyt blisko Japonii xDD.
Mimo że nawet nie jest to prawda, to raz, dwa, dawanie czegoś na konkretny miesiąc mimo że w zasadzie nie planują go nawet wtedy wydać... to takie trochę robienie czytelników w wała i to mocno xD

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: Yuriko » czw gru 31, 2020 5:20 pm

Xenonn123 pisze:
czw gru 31, 2020 4:50 pm
Kolejna rzecz to ostatnia sytuacja z Boruto, tom 10 w planie na grudzień, przełożony na luty, powód? Zbyt blisko Japonii xDD.
Mimo że nawet nie jest to prawda, to raz, dwa, dawanie czegoś na konkretny miesiąc mimo że w zasadzie nie planują go nawet wtedy wydać... to takie trochę robienie czytelników w wała i to mocno xD
To spokojnie zalicza się do jednych z dwóch podanych przykładów:
-Zły JPF za wolno wydaje mangi,
-Niewywiązywanie się JPFu z obietnicy

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: KubciO » sob sty 30, 2021 11:24 am

Maur pisze:
sob sty 30, 2021 10:53 am
Czego nam brakuje: Ładnie wydane artbooki, więcej Tezuki i reszta Niheia.
Mam nadzieję, że JPF pociągnie temat i m.in. Biomega B5 HC stanie u mnie na półce. :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: Maur » sob sty 30, 2021 11:27 am

KubciO pisze:
sob sty 30, 2021 11:24 am
Biomega B5 HC
O tak, to mój główny postulat.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: Ame » pn lut 01, 2021 10:58 am

Canis pisze:
pn lut 01, 2021 12:00 am
Gdy zapłaczą cykady: Księga rozbicia świadomości - historia jest urwana w połowie!
Czyli jednak dobrze, że tego nie kupiłam. :) Po udanym manifeście demona zastanawiałam się nad księgą rozbicia. Ale tak na chwilę, ale w przeciwieństwie do tej pierwszej ma brzydszą okładkę. :lol:

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: Canis » sob lut 06, 2021 5:03 pm

Głosy pozbierane, podliczone, machnąłem kilka razy pędzlem, możemy zatem przejść do tego na co wszyscy czekają. Oto ogłaszam wyniki ósmego plebiscytu forum Waneko!

ZWYCIĘZCĄ ÓSMEGO PLEBISCYTU NA NAJLEPSZĄ MANGĘ JEST:
► Pokaż Spoiler
TYTUŁ NAJWIĘKSZEGO ROZCZAROWANIA WĘDRUJE DO:
► Pokaż Spoiler
TYTUŁ NAJPIĘKNIEJSZEJ OKŁADKI ZDOBYWA:
► Pokaż Spoiler
TUTUŁ NAJLEPSZEGO WYDANICTWA OTRZYMUJE:
► Pokaż Spoiler
W KATEGORII SZOK ROKU ZWYCIĘŻA:
► Pokaż Spoiler
DRAMĄ ROKU JEST:
► Pokaż Spoiler
RZECZĄ KTÓREJ NAJBARDZIEJ BRAKUJE NAM NA POLSKIM RYNKU JEST:
► Pokaż Spoiler
To by było na tyle. Jak oceniacie wyniki? Coś was zaskoczyło, albo zdziwiło? A może wręcz przeciwnie i wszystko okazało się zgodne z waszymi oczekiwaniami?
Ostatnio zmieniony sob lut 06, 2021 6:52 pm przez Canis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: Meliona » sob lut 06, 2021 5:37 pm

Trzy moje ukochane mangi z zeszłego roku znalazły się w top 4 :lol: Do tego w top 4 była też bardzo lubiana przeze mnie seria Mąż mojego brata, na którą niestety nie głosowałam, bo nie kupiłam polskiego wydania. Czuję więc satysfakcję xD
Jak zwykle, zacne grafiki w tym ogłoszeniu :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: Maur » sob lut 06, 2021 5:52 pm

Wyniki raczej pokrywają się z moimi oczekiwaniami, ale za to grafiki powalające! Jak zawsze nie zawiodłeś i wydobyłeś to, co najlepsze. Wielkie dzięki!

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1307
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: Sebek » sob lut 06, 2021 6:16 pm

@Canis, wielkie dzieki za przeswietna prace. Wyniki wedle moich oczekiwan :), no i naturalnie cieszy mnie bardzo pierwsza czworka najlepszych mang. Studio JG zasluzenie zdobylo podium.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'20. Dyskusja

Post autor: DarkNighty » sob lut 06, 2021 6:34 pm

Jak ja kocham te grafiki - uwielbiam twoje poczucie humoru. Szczególnie pierwsza ze "SPY x FAMILY" to mistrzostwo świata. XD A "Great Pretender" też bardzo polecam. :D

W top 10 są tylko dwie mangi z moich ulubionych, ale nie jestem zaskoczona. Cieszy za to wysokie miejsce Ran. Canis, zdradzisz, na którym miejscu jest Bibliotekarz i Szlakiem chmur? ^^
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości