Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Post autor: Alexandrus888 » czw mar 25, 2021 11:42 am

Matii pisze:
czw mar 25, 2021 11:19 am
Bo w tamtym roku utraciłem plik i zacząłem go robić od nowa
Słyszałeś o 2 kategoriach ludzi? Nie? To przypomnę! Gatunek ludzki dzieli się na: tych co robią backupy i na tych którzy BĘDĄ je robić :)
Serwerów z darmową przestrzenią dyskową jest od groma, warto poświęcić chwilę, by zapewnić bezpieczeństwo danym. Mi się fartnęło - jak padł dysk, to udało się z niego uratować najważniejsze pliki (kolekcję anime i pliki excelowskie z moimi różnymi danymi - no zapłakałbym się gdyby je szlak trafił). Ale postanowiłem nie wystawiać losu na próbę po raz drugi i szybko założyłem konto na mega.nz, obecnie chyba najwięcej darmowej przestrzeni dyskowej :)

Ciekawy pomysł z zapisywaniem relacji ile zapłaciłeś za tomik, a ile jest wart okładkowo. Może i ja powinienem zacząć to liczyć? Ech... i tak już mam chyba najbardziej rozbudowany plik na forum :P Ale czemu go nie skomplikować jeszcze bardziej ^_^
Co masz na 2 pozostałych arkuszach?

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Post autor: Matii » czw mar 25, 2021 11:51 am

Alexandrus888 pisze:
czw mar 25, 2021 11:42 am
Słyszałeś o 2 kategoriach ludzi? Nie? To przypomnę! Gatunek ludzki dzieli się na: tych co robią backupy i na tych którzy BĘDĄ je robić :)
Ja już je robię xD Przez cały czas uważałem że przecież mi to się nic nie stanie z dyskiem itp. i w sumie nie mam czasu na robię tego. Ale mnie to dopadło i mam nauczkę.
Alexandrus888 pisze:
czw mar 25, 2021 11:42 am
Ciekawy pomysł z zapisywaniem relacji ile zapłaciłeś za tomik, a ile jest wart okładkowo. Może i ja powinienem zacząć to liczyć? Ech... i tak już mam chyba najbardziej rozbudowany plik na forum :P Ale czemu go nie skomplikować jeszcze bardziej ^_^
Co masz na 2 pozostałych arkuszach?
Polecam fajnie to wygląda. Potem jak się cała seria uzbiera to mogę sobie wyliczyć ile procent wydałem. Tylko dużo z tym roboty bo po każdym zamówieniu trzeba to wpisywać lub przesuwać komórki gdzieś daleko jak seria ma coś ok 50 tomów xD Ale też tam zaznaczam sobie kolorem czy dany tom mam czy nie. Bo mam często luki w seriach.
A w pozostałych arkuszach mam statystykę do wyników ze sprawdzianów. Liczę sobie średnią, medianę, rozstęp itp. Jakoś kiedyś zrobiłem sobie gotowe formułki i tabelki w tym exelu i nie chce mi się tego przenieść xD
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Post autor: Alexandrus888 » czw mar 25, 2021 12:57 pm

Zawsze można jeszcze dodać formatowanie warunkowe by określić na ile lepiej/gorzej się kupiło - czerwony na zakupy powyżej wartości, żółty na utrafione w cenę, zielony na zakupy-okazje :D

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob mar 27, 2021 1:18 am

Maur pisze:
pt mar 19, 2021 7:56 pm
ninna pisze:
pt mar 19, 2021 6:56 pm
"Śpiącej Królewny"
Pamiętam, że zainteresował mnie ten tytuł przy zapowiedzi, ale potem o nim zapomnialem. Skrobniesz coś po lekturze 3 tomów (albo całości)?
Przeczytałam już trzy pierwsze tomy "Śpiącej Królewny" i jednak jestem trochę rozczarowana... Tzn. manga nie jest zła ale jednak spodziewałam się czegoś innego. Tajemnicza "przypadłość" dziewczyny owszem - jest nietuzinkowa ale mam problem żeby w nią uwierzyć. Nie jest dla mnie wiarygodna. Chyba wolałabym już
► Pokaż Spoiler

Zaprezentowana w mandze sytuacja jest dla mnie nieco chaotyczna i momentami denerwująca. Przez to ciężko mi stwierdzić czy lubię Shizu (może inaczej - samą Shizu lubię, nie lubię natomiast części
► Pokaż Spoiler
Manga jest nierówna. Podobają mi się te "spokojniejsze" momenty, natomiast niektóre fragmenty są przegadane i ich lektura mnie męczy. O dziwo, nie nudzą mnie sceny z piłką nożną (nie interesuje mnie ten sport) - pozwalają lepiej poznać Tetsu.

Zamówiłam już tom czwarty i mam zamiar dozbierać "Królewnę" do końca bo mam już połowę i mimo wszystko jestem ciekawa zakończenia. Jednak utwierdziłam się w przekonaniu, że moja pierwotna decyzja żeby nie kupować tej serii była słuszna. Dla mnie to seria na raz (chociaż może zakończenie będzie super i zmienię zdanie?). Czy żałuję kupna? Sama nie wiem... Nie jest to tytuł zły, jednak szkoda mi miejsca na półce na rzeczy, do których (raczej) nie będę wracać. No nic, jak przeczytam całość - zadecyduję co zrobić z tą serią.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: usagisensei » sob mar 27, 2021 8:18 am

Dotarł do mnie wczoraj zamowony na Amazonie 1 tomik LN "Ascendence of a bookworm". Szedł ponad 2 tygodnie ale ze Szwecji więc mogło być gorzej: zamówiony jednocześnie tomik PSME przyszedł szybko ale pakowanie fatalne (tak cienkiej tekturowej koperty jeszcze nie widzialam + listonosz zrobil z niej origami! aby weszła do skrzynki. Tomik na szczęście nie ucierpiał).
Chyba wolę nasze rodzime wydania LN: jaki ten tomik giętki! Okładka bardziej miękka niż w wydaniach LN od Waneko! Jak przeczytam to dam recenzję.
Ps. Ile nowelki ekranizuje 1 sezon anime?
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » śr mar 31, 2021 11:35 pm

Gokiburi pisze:
śr mar 31, 2021 10:47 pm
I mój marzec
► Pokaż Spoiler
Dlaczego kupujesz Findera po angielsku? Jest lepszy jakościowo, czy może były jakieś dodatki?

Awatar użytkownika
Gokiburi
Adept
Posty: 498
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » czw kwie 01, 2021 1:51 am

Findera po angielsku zaczęłam zbierać dużo wcześniej niż w ogóle ogłoszono wydanie polskie (polskie też zbieram), więc kontynuuję dublowanie, bo nie lubię mieć urwanych serii - takie mam widzimisię.
Różnice są drobne, jak to co my dostajemy w booklecie w wydaniu angielskim jest włączone w tomik. Albo kolorowa grafika jest w postaci dwustronnej rozkładówki.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kocurzyca » czw kwie 01, 2021 6:58 pm

Ame pisze:
czw kwie 01, 2021 6:17 pm

Skusiłam się na Prawdziwą Bestię. Oby to był udany zakup.
Spoko, że kupiłaś dwa tomy. Moim zdaniem pierwszy nie wystarczy by zorientować się w serii. Jak z dużą ilością pierwszych tomów mang dłuższych niż 5 xD Jestem jakimś hejterem pierwszych tomów mang, nawet tych, które bardzo lubię, kek.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » czw kwie 01, 2021 7:21 pm

Gokiburi pisze:
czw kwie 01, 2021 1:51 am
Findera po angielsku zaczęłam zbierać dużo wcześniej niż w ogóle ogłoszono wydanie polskie (polskie też zbieram), więc kontynuuję dublowanie, bo nie lubię mieć urwanych serii - takie mam widzimisię.
Różnice są drobne, jak to co my dostajemy w booklecie w wydaniu angielskim jest włączone w tomik. Albo kolorowa grafika jest w postaci dwustronnej rozkładówki.
► Pokaż Spoiler
Te tyły rozkładówek, to chyba grafiki z tyłów tomików.
Rozumiem, myślałam, że angielskie wydania są jakieś "bogatsze", ale jednak nie :P

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pt kwie 02, 2021 9:32 pm

dejikos, piękny ten kosmita. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » wt kwie 06, 2021 3:38 pm

dejikos, co to za wydanie "Anny Kareniny"?

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: dejikos » wt kwie 06, 2021 4:50 pm

mika, kolekcja Hachette - Romanse Wszech Czasów nr 10 i 11 (podzielone na dwa tomy).
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » śr kwie 07, 2021 3:00 pm

dejikos, dzięki. A, to ta, której ilości tomów się przeraziłam :lol: Szkoda, ze nie można ich kupować pojedynczo, jak Anię, albo ja tego nie widzę. Interesują mne trzy z tych, które widać na zdjeciu na stronie. Kraszewski wygląda pieknie :D

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: dejikos » śr kwie 07, 2021 5:12 pm

mika, odpisałam ci na PW, żeby nie robić OT :D
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » sob kwie 10, 2021 1:40 pm

Mangi na dwóch górnych półkach z tyłu wyglądają, jakby miały zaraz pospadać :shock: Martwię się o nie :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1117
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » sob kwie 10, 2021 1:44 pm

Meliona pisze:
sob kwie 10, 2021 1:40 pm
Mangi na dwóch górnych półkach z tyłu wyglądają, jakby miały zaraz pospadać :shock: Martwię się o nie :lol:
Też mi się to w oczy rzuciło :lol: Jakiej magii używasz, że to jeszcze nie spadło? xd
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » sob kwie 10, 2021 1:46 pm

Meliona pisze:
sob kwie 10, 2021 1:40 pm
Mangi na dwóch górnych półkach z tyłu wyglądają, jakby miały zaraz pospadać :shock: Martwię się o nie :lol:
To są skośne półki, one mają z przodu zabezpieczenie (z przodu są podpory wbudowane w półkę) i to ma tak wyglądać ;) regał dostałem w prezencie od biblioteki w mieście, więc jest dostosowany do książek, aczkolwiek i tak wkrótce coś będę musiał zrobić z regałami, zastanawiałem się nad zrobieniem jakiegoś na zamówienie, ale póki co jeszcze tego nie planuje.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob kwie 10, 2021 3:27 pm

kesah, od razu mi się rzuciły w oczy te skośne półki, skojarzyły mi się z księgarnią albo regałami na prasę w saloniku :D. Bardzo ciekawie to wygląda.

Robienie mebli na zamówienie baaaardzo polecam! Wszystko jest jak chcesz (rozmiar, kolor itd.), jakość też lepsza niż z sieciówek. Koszt wyższy (chociaż to zależy od salonu - ceny są bardzo różne) ale według mnie warto. Ja wszystkie meble w moim pokoju mam robione na zamówienie (z własnego projektu) i każdemu polecam takie rozwiązanie :D.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » sob kwie 10, 2021 4:00 pm

O tak, meble własnego projektu to jest sztos. Tylko niech ktoś kumaty, siedzący w biznesie, zerknie na gryzmoły, bo mogą niezłe kwiatki powychodzić. Na ten przykład zrobiłem za szerokie półki i były 'wiotkie'. Na szczęście koleś się kapną i dorobił podpory. Wygląda to naprawdę zacnie.

A propo uginających się półek - kesah, nie boisz się, że ta szafka po prawej, w części szerszej, ma za szeroki rozstaw? Nie ma ugięcia tam?

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob kwie 10, 2021 4:40 pm

Alexandrus888 pisze:
sob kwie 10, 2021 4:00 pm
Na ten przykład zrobiłem za szerokie półki i były 'wiotkie'. Na szczęście koleś się kapną i dorobił podpory. Wygląda to naprawdę zacnie.
Ja niestety przy tym większym regale mam uginające się półki... Regał ma szerokość 125cm. Ale to moja wina bo byłam bardzo uparta i nie dałam sobie przemówić, że trzeba zrobić wzmocnienie pośrodku. "Mój" pan od mebli mi to tłumaczył ale ja upierałam się, że przez to stracę cenne miejsce. Jak przyszłam następnym razem z projektami kolejnych mebli to powiedziałam, że już będę słuchać uwag :roll:.

To znaczy, to się nie zarwie ani nie pęknie. Jedna półka jest wstawiona na stałe właśnie jako wzmocnienie (tu mi powiedziano że jest to niezbędne bo inaczej regał się rozejdzie :P). Po prostu nie wygląda to najlepiej. Dostałam radę żeby przy sprzątaniu obracać te półki na drugą stronę. Ale powiedziałam tylko "a panu by się chciało to robić?", na co odpowiedział "wiem że nie, sam mam taką półkę w spiżarce, też się ugina" :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości