Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » pn maja 10, 2021 6:48 pm

neiki pisze:
pn maja 10, 2021 6:12 pm
zamawiam prenumeratę na tytuł X od razu po jego ogłoszeniu, a potem tytuły Y i Z tuż przed zamknięciem sprzedaży
Prawie mój przypadek. Zielarkę i Carole zamówiłam zaraz po ogłoszeniu a Po deszczu tuż przed zamknięciem prenumerat. Gdyby miało być w kolejności zamawiania to pakowacz musiałby przekopywać się przez stos w poszukiwaniu wysokiej karty, a pozostali czekali by na swoją kolej kopania w tym stosie.
neiki pisze:
pn maja 10, 2021 6:12 pm
Brzmi jak logistyczny koszmar
Podsumowanie w pełni trafne.

Dostałam niskie numery 42,46,48

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » pn maja 10, 2021 7:44 pm

Mnie te numerki wsio ryba, ale wiele osób chce te niższe, żeby potem je sprzedać. Nie wiem skąd to się wzięło, że niskie numery są cenne, a te wyższe już nie xD

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kocurzyca » pn maja 10, 2021 8:45 pm

...ja nawet nie popatrzyłam na numerki, jakie dostałam xD Teraz patrzę i mam 455, 241, 328, 285 i 338
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » wt maja 11, 2021 1:36 am

ninna pisze:
pn maja 10, 2021 11:50 am
zandam, czytałaś już "Love & Heart"?
Ciężko to nazwać przeczytaniem. Po 5. stronach już wiedziałam, że to strzał w kolano i resztę tylko dla pewności przekartkowałam. :oops: Przynajmniej utwierdziłam się w przekonaniu, że mój gust rozmija się z gustem takiej jednej znajomej na twitterze, która gorąco polecała ten tytuł wszystkim. :P
Monsterlight pisze:
pn maja 10, 2021 4:06 pm
Myślę co zrobić z tymi dużymi kartami.
Ja kupiłam taki segregator na banknoty i specjalne karty/koszulki (tak to się nazywa?) do niego, żeby wkładać tam dodatki, które wyjątkowo mi się podobają (ktoś na forum je polecał)... szczerze mówiąc, miałam mieć tylko jeden taki segregator, a teraz mam już 4. I każdy na coś innego ( zakładki, pocztówki, dłuższe zakładki/duże karty festiwalowe/ pocztówki z HQ). >D
ociesek pisze:
ndz kwie 11, 2021 10:12 pm
Poproszę reckę invaded, jak przeczytasz :)
Hmm, nie za wiele ci powiem o tym tytule. Sam pomysł był fajny, ale wykonanie już nie za bardzo. Zapomniałam, o czym jest ten tytuł i na początku byłam zdziwiona, bo fabuła przypominała filmy sensacyjne, a ja takich mang nie kupuję i opis takowej na pewno by mnie nie zainteresował, a mimo to przecież kupiłam ten tytuł. Gdzieś w połowie tomu okazało się, że jednak jest to kryminał ( >D ), ale przez cały czas irytowała mnie kreska. Okładka jest naprawdę śliczna, ale postacie w środku już nie za bardzo, przez co nie potrafiłam się wczuć w fabułę. Choć czytałam tę mangę z tydzień temu, to z samej lektury już niewiele pamiętam, co mniej więcej pokazuje, jakie wywarła na mnie wrażenie. Jak mimo to będziesz zainteresowany, to niedługo pewnie wystawię ją na sprzedaż z pozostałymi nietrafionymi zakupami. :)

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » wt maja 11, 2021 8:14 pm

Mam pytanie do tych co zbierają CCS Clear Card po angielsku. Czy zmienia się od 6 tomu kolor okładki wokół obrazka czy ja mam trefny egzemplarz?
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » wt maja 11, 2021 10:00 pm

miaka88, yyy... Faktycznie! Dopiero po Twoim poście zdjęłam tomiki z półki i to zauważyłam. Ale dla mnie ta zmiana jest tak subtelna, że musiałam podstawić tomiki pod lampkę żeby to zauważyć :P. Nie wiem jak w dziennym świetle bo wcześniej nie zwróciłam na to uwagi. Jednak mam wrażenie, że na Twoim zdjęciu różnica jest bardziej widoczna niż u mnie (na zdjęciu widać ją od razu, na żywo ledwo-ledwo).

Aż z ciekawości sprawdzę to jutro w dziennym świetle :D.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » wt maja 11, 2021 10:57 pm

ninna, robiłam fotkę pod wieczór i dałam kontrast żeby na zdjęciu było bardziej widoczne. Ale gołym okiem też widać różnice a 7 tomu jeszcze nie zamawiałam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Monika
Posty: 41
Rejestracja: sob gru 29, 2018 9:04 pm
Lokalizacja: Sieradz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monika » wt cze 01, 2021 12:37 pm

Gokiburi, yikkimy, Widzę, że kupiliście Kiedy Yakuza zostaje niańką. Zastanawiam się, czy też nie zacząć. Warto? ( pyta chociaż wyszedł dopiero pierwszy tom).

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » wt cze 01, 2021 3:33 pm

Monika, mnie się podoba, lekka komedyjka o zabijace, którego obarczono opieką nad córeczką szefa.

MrAtrion
Adept
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:45 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: MrAtrion » wt cze 01, 2021 7:07 pm

A ja mam takie pytanie - ile osób z tego forum ma jakieś mangi, które co jakiś czas czyta mniej lub bardziej regularnie? :D Czy to już się przerodziło w czyste zbieractwo? :D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » wt cze 01, 2021 7:10 pm

Jeżeli o mnie chodzi to czytam zawsze to co kupię, ale czasem jak patrzę na półkę, to się zastanawiam, czy to nie czyste zbieractwo, bo tyle tego jest xD

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » wt cze 01, 2021 7:18 pm

MrAtrion, ja mam sporą biblioteczkę jednak mam w niej rzeczy, do których staram się wracać. Nietrafione zakupy lub to, co mi się znudziło, bez żalu oddaję. Kupuję mangi/komiksy po to, by je czytać. Do jednych tytułów wracam częściej, co innych rzadziej ale co jakiś czas odświeżam sobie lekturę. Do mang np. Tonogaia wróciłam po wieeeelu latach ale liczy się sam fakt :D. U mnie "pomaga" to, że wolę jednotomówki i krótkie serie, więc łatwiej mi wrócić do czegoś krótkiego niż np. powtarzać tasiemca. Nie kupuję też zbyt dużo nowości na bieżąco.

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » wt cze 01, 2021 7:48 pm

Niestety czytam bardzo wolno. Jak chcę wrócić do jakiegoś tytułu i spojrzę na moją hałdę hańby, to zawsze jest "może później" :oops:

MrAtrion
Adept
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:45 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: MrAtrion » wt cze 01, 2021 8:54 pm

Z tasiemcami jest chyba najciężej. Jak się zobaczy ile tego jest to szkoda znowu zaczynać czytanie :D Co innego kilkutomówki, nawet te grubsze. Miałem np. przeczytać sobie DB ponownie, ale chyba poczekam na tą kolorową xD

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: yikkimy » wt cze 01, 2021 9:51 pm

Monika pisze:
wt cze 01, 2021 12:37 pm
Gokiburi, yikkimy, Widzę, że kupiliście Kiedy Yakuza zostaje niańką. Zastanawiam się, czy też nie zacząć. Warto? ( pyta chociaż wyszedł dopiero pierwszy tom).
Zależy dla kogo. Mi tak średnio jakoś przypadł do gustu. Nie raz poczułam się zażenowanie podczas czytania, ale mimo dam temu szansę.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » wt cze 01, 2021 10:05 pm

yikkimy pisze:
wt cze 01, 2021 9:51 pm
Nie raz poczułam się zażenowanie podczas czytania
Aż zapytam, w którym momencie to poczułaś? Ja niczego takiego nie odczułam i bardzo fajnie mi się to czytało :)

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: yikkimy » wt cze 01, 2021 10:23 pm

Yuriko pisze:
wt cze 01, 2021 10:05 pm
yikkimy pisze:
wt cze 01, 2021 9:51 pm
Nie raz poczułam się zażenowanie podczas czytania
Aż zapytam, w którym momencie to poczułaś? Ja niczego takiego nie odczułam i bardzo fajnie mi się to czytało :)
Na przykład w 2 rozdziale scena rozmowa Toru a Sugihara o włosy. Ta scena powinna rozbawić mnie, ale zamiast to poczułam się tylko cringe (ale ja to ja). Skoro dobrze Ci się czytało, to tym lepiej dla ciebie :D

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alzea » śr cze 02, 2021 10:07 am

Ja wracam, dodatkowo mój zbiór czasem posłuży mężowi jak go najdzie na coś, jak czasem brat musi u nas w mieście przenocować i wpada to też zazwyczaj sobie coś bierze do czytania, ale nie zaprzeczam, jest to też zbieractwo i zwyczajnie jak tak patrzę na moją biblioteczkę to sprawia mi to radość, a o to w życiu chodzi :D

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Dembol » śr cze 02, 2021 11:59 am

MrAtrion pisze:
wt cze 01, 2021 7:07 pm
A ja mam takie pytanie - ile osób z tego forum ma jakieś mangi, które co jakiś czas czyta mniej lub bardziej regularnie? :D Czy to już się przerodziło w czyste zbieractwo? :D
Ja dość często wracam do różnych rzeczy. Najczęściej, gdy przychodzi nowy tom, bo nie pamiętam już co się działo w poprzednich. Jedynym problemem jest straszne zapełnienie szafek. Książki i komiksy wypełniają prawie każdą możliwą przestrzeń, więc czasem nawet gdy mam ochotę coś przeczytać nie chce mi się przekładać połowy półki. Przy jednym tomie jeszcze jakoś ujdzie, ale gdy trzeba wyciągnąć ich 15 to jest już gorzej.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » śr cze 02, 2021 12:06 pm

Dembol pisze:
śr cze 02, 2021 11:59 am
więc czasem nawet gdy mam ochotę coś przeczytać nie chce mi się przekładać połowy półki. Przy jednym tomie jeszcze jakoś ujdzie, ale gdy trzeba wyciągnąć ich 15 to jest już gorzej.
Może źle Cię zrozumiałam ale po co wyciągać całą serię na raz? Jak powtarzałam np. "Marsa" (też ma 15 tomów) to wyjmowałam sobie po jednym. Przeczytałam pierwszy, odkładałam na półkę, brałam drugi itd. Nawet jeśli muszę za każdym razem włazić na drabinę to tak robię :P. No chyba, że czytasz te 15 tomów cięgiem to zwracam honor. Ja więcej niż 2, góra 3 tomy dziennie nie przeczytam bo nie mam na to czasu ani ochoty. Takie czytanie ciurkiem zwyczajnie mnie męczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości