Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Dembol » śr cze 02, 2021 1:18 pm

ninna pisze:
śr cze 02, 2021 12:06 pm
Dembol pisze:
śr cze 02, 2021 11:59 am
więc czasem nawet gdy mam ochotę coś przeczytać nie chce mi się przekładać połowy półki. Przy jednym tomie jeszcze jakoś ujdzie, ale gdy trzeba wyciągnąć ich 15 to jest już gorzej.
Może źle Cię zrozumiałam ale po co wyciągać całą serię na raz? Jak powtarzałam np. "Marsa" (też ma 15 tomów) to wyjmowałam sobie po jednym. Przeczytałam pierwszy, odkładałam na półkę, brałam drugi itd. Nawet jeśli muszę za każdym razem włazić na drabinę to tak robię :P. No chyba, że czytasz te 15 tomów cięgiem to zwracam honor. Ja więcej niż 2, góra 3 tomy dziennie nie przeczytam bo nie mam na to czasu ani ochoty. Takie czytanie ciurkiem zwyczajnie mnie męczy.
Ja raczej czytam większymi kawałkami. Chociaż to już nie te czasy gdy np. ponad 30 tomów Berserka czytałem na jedno posiedzenie. Teraz robię przerwy na jedzenie, zrobienie kawy lub herbaty. :) O ile mam akurat wolne pół dnia.

Znane mi rzeczy czytam dość szybko. Często po kilku tomach wraca ogólny zarys fabuły i stopniowo coraz więcej szczegółów, a i mangi pod względem klarowności opowiadania historii zazwyczaj są bardzo dobre, rzadko przegadane.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: usagisensei » pt cze 04, 2021 11:24 pm

Kiedyś czytałam wszystko na bierząco, ale mialam czas... wracałam co kilka lat przy roszadach kartonowych (nie miałam i nadal nie mam jak wyeksponować "kolekcji")
Teraz czytamy sposobem męża: tylko serie zakonczone i całość ciągiem. Łapią się pod to również dawniej czytane serie więc wracamy. Bywa męczące jak seria słabo podejdzie, ale wypada by przed spakowaniem każde z nas zapoznało się z fabułą.
Częściowo to jest zbieractwo, ale kto nam broni? :)
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » ndz cze 06, 2021 12:34 am

Alexandrus888, Dziewczyny też rysują komiksy - to jest dopiero unikat. Pamiętam te warsztaty, początki komiksu kobiecego w PL. Ile za to dałeś?
Obrazek

MrAtrion
Adept
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:45 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: MrAtrion » ndz cze 06, 2021 1:59 am

Właśnie przeczytałem resztę Fire Puncha (zamówiłem brakujące 4) i kolejny Chainsaw man. I muszę powiedzieć, że te serie są lepsze raczej czytając parę tomików na raz. Czekanie na kolejny bez czytania poprzedniego tuż po premierze nowego trochę za bardzo wpływa na zapominanie, zwłaszcza w tych seriach. Mają mało tekstu w porównaniu do większości jakie czytałem, a podobieństwo niektórych postaci do siebie potrafi skołować i zastanawiałem się czasem kto to jest i dlaczego nie jest to postać X. To była postać Y. Ale niektóre mangi są wręcz przeciwieństwem tego - najczęściej te, co mają sporo tekstu ze świetnie skrojoną fabułą :)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3298
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » ndz cze 06, 2021 9:46 am

Lou, 26,40. Jeszcze muszę dokupić część drugą :D

MrAtrion
Adept
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:45 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: MrAtrion » śr cze 09, 2021 9:35 pm

Mam pytanie do starych wyjadaczy :D

Ile osób jest zainteresowanych kupowaniem polskich mang w wersji cyfrowej vs fizyczne? Papier najczęściej się fajniej czyta, ale czasem niektóre serie są nie do zdobycia w pełni i zastanawiałem się nad cyfrową właśnie. Np. taki Ajin ma braki w sklepach a trochę go wyszło już : /

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » śr cze 09, 2021 10:02 pm

MrAtrion pisze:
śr cze 09, 2021 9:35 pm
Np. taki Ajin ma braki w sklepach a trochę go wyszło już : /
Na pewno niebawem bedzie dodruk, poczekaj troche :) Jesli chodzi o mnie, to tylko papier.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » śr cze 09, 2021 10:03 pm

MrAtrion pisze:
śr cze 09, 2021 9:35 pm
Np. taki Ajin ma braki w sklepach a trochę go wyszło już
Akurat ten tytuł jest w pełni do zdobycia. SJG po prostu nie wyrabia z dodrukami. Jeżeli o mnie chodzi, to zdecydowanie preferuję papierową wersję. Cyfrową kupiłabym tylko w ostateczności, ale jakiej, to nawet sama nie wiem xD

MrAtrion
Adept
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:45 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: MrAtrion » śr cze 09, 2021 10:16 pm

Faktycznie prawie wszystko jest na gildii. Ale kiedyś myślałem też o Bakumanie. Lekka pozycja a ciężko zdobyć w pełni.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » śr cze 09, 2021 10:18 pm

MrAtrion pisze:
śr cze 09, 2021 10:16 pm
Ale kiedyś myślałem też o Bakumanie. Lekka pozycja a ciężko zdobyć w pełni.
"Bakuman" bez problemu jest dostepny :) Sam w tej chwili kompletuje.
Obrazek

MrAtrion
Adept
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:45 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: MrAtrion » śr cze 09, 2021 10:29 pm

Sebek pisze:
śr cze 09, 2021 10:18 pm
MrAtrion pisze:
śr cze 09, 2021 10:16 pm
Ale kiedyś myślałem też o Bakumanie. Lekka pozycja a ciężko zdobyć w pełni.
"Bakuman" bez problemu jest dostepny :) Sam w tej chwili kompletuje.
A dobry do samego końca jest? Czytałem, że pod koniec już taki mocno średni się robi.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » śr cze 09, 2021 11:03 pm

Po prostu wątek romantyczny, a wokół niego już mocno kręci się ostatni arc, jest "taki se".

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Dembol » śr cze 09, 2021 11:19 pm

MrAtrion pisze:
śr cze 09, 2021 9:35 pm
Ile osób jest zainteresowanych kupowaniem polskich mang w wersji cyfrowej vs fizyczne? Papier najczęściej się fajniej czyta, ale czasem niektóre serie są nie do zdobycia w pełni i zastanawiałem się nad cyfrową właśnie. Np. taki Ajin ma braki w sklepach a trochę go wyszło już : /
Nie uśmiecha mi się kupowanie setek zwykłych tomów Naruto, Bleacha czy One Piece i wielu innych mang, ale chciałbym je kiedyś legalnie przeczytać. Gdybym mógł tanio kupić cyfrowo albo (jeszcze lepiej) mieć dostęp do nich na zasadzie abonamentu to bardzo chętnie.

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » czw cze 10, 2021 12:54 am

Dembol pisze:
śr cze 09, 2021 11:19 pm
MrAtrion pisze:
śr cze 09, 2021 9:35 pm
Ile osób jest zainteresowanych kupowaniem polskich mang w wersji cyfrowej vs fizyczne? Papier najczęściej się fajniej czyta, ale czasem niektóre serie są nie do zdobycia w pełni i zastanawiałem się nad cyfrową właśnie. Np. taki Ajin ma braki w sklepach a trochę go wyszło już : /
Nie uśmiecha mi się kupowanie setek zwykłych tomów Naruto, Bleacha czy One Piece i wielu innych mang, ale chciałbym je kiedyś legalnie przeczytać. Gdybym mógł tanio kupić cyfrowo albo (jeszcze lepiej) mieć dostęp do nich na zasadzie abonamentu to bardzo chętnie.
To już kwestia podejścia. Jeśli chodzi o cyfrowe wydania, to mam wrażenie, że to postępuje. Jest coraz więcej miejsc i aplikacji gdzie można kupić i katalogować sobie ulubione pozycje zarówno książek jak też innych materiałów jak audiobooki czy komiksy. Cyfrowe wydania mają ten plus, że zabierzesz je wszędzie. Ja chcąc przeczytać serię Naruto wybierając się gdzieś na wakacje, to nie zapakuje do torby 72 tomów mangi. Ale nie zmienia to faktu, że osobiście jednak wolę mieć fizyczną wersję niż cyfrową, głównie z tego powodu, że mi się wygodniej czyta wersję fizyczną niż gapienie się w ekran. Poza tym, jestem kolekcjonerem, zawsze byłem, zawsze coś zbierałem i wolę ten efekt zobaczyć na półce niż w jakiejś aplikacji. Nie wiem jak to jednak jest z ogólnie zakupem cyfrowych wersji książek/komiksów.... Bo odnosząc się np. do gier... Kupując grę na steam przykładowo, to nie jesteś właścicielem, ba, konto steam nawet nie należy do ciebie - to wszystko jest po prostu Ci udostępniane. Jakby nagle steam przestał istnieć, to nie zwrócą Ci kasy za wszystkie gry jakie tam miałeś/miałaś, bo one nie były twoje, ty tylko wykupiłeś/aś do nich dostęp za pośrednictwem danej usługi... Teraz jak to wygląda z zakupem książek czy komiksów? czy to na tej samej zasadzie działa? Nigdy nie kupowałem tego typu rzeczy i w sumie jeśli to gdzieś zapisuje Ci się w pamięci telefonu, to jeszcze ok, ale jeśli podobnie jak przy grach wykupujesz do tego dostęp za pośrednictwem konkretnej usługi - to w sumie, to nie jest twoje i z czasem możesz to stracić. Posiadanie też fizycznych tomów ma ten plus, że jest to również jakiś kapitał jaki możesz odsprzedać, nie koniecznie musisz na tym zarobić tyle ile wydałeś, ale zawsze jakaś część kwoty się zwróci a jest też opcja, że tomy zyskają na wartości, bo dane wydawnictwo obija się z dodrukami lub już ich nie robi.

Mimo, że cyfrowe kupowanie gier dzisiaj już jest normą i coraz bardziej wypiera fizyczne wydania, to wątpię by to samo miało wydarzyć się z książkami czy komiksami, ale na pewno taka forma będzie miała zwolenników dla których będzie to spore udogodnienie.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » czw cze 10, 2021 8:50 am

MrAtrion pisze:
śr cze 09, 2021 10:29 pm
A dobry do samego końca jest? Czytałem, że pod koniec już taki mocno średni się robi.
Dokladnie tak jak mowi mika, ten watek romantyczny nie jest najlepszy, ale mimo wszystko warto miec te mange ze wzgledu na glowny watek, o tworzeniu mangi. Bardzo fajnie sie to czyta. Koncowki jeszcze nie znam, ale po przeczytaniu pierwszych 5 tomow chce wiecej :D
Obrazek

MrAtrion
Adept
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:45 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: MrAtrion » czw cze 10, 2021 9:59 am

Może się skuszę na 2-3 tomy na próbę :) Czytałem tą wersję demo co udostępnia wydawca on-line i wydaje się ciekawe :)

Promocja na gildii jest do jutra, ale z tego co widzę mocno nierówne zniżki są na niektóre tomy danej serii. Dziwne...

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Post autor: Gokiburi » czw cze 10, 2021 3:47 pm

MrAtrion pisze:
śr cze 09, 2021 9:35 pm
Ile osób jest zainteresowanych kupowaniem polskich mang w wersji cyfrowej vs fizyczne? Papier najczęściej się fajniej czyta, ale czasem niektóre serie są nie do zdobycia w pełni i zastanawiałem się nad cyfrową właśnie. Np. taki Ajin ma braki w sklepach a trochę go wyszło już : /
Dużo zależy od czytnika, ale wersje cyfrowe mają tą wadę, że gdy jest grafika na dwie strony to nie będziemy jej w stanie podziwiać w pełnej krasie.

Jak mam wybierać, wolę zapłacić więcej i mieć fizycznie tomik w łapie.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Post autor: Lou » czw cze 10, 2021 8:10 pm

MrAtrion pisze:
czw cze 10, 2021 9:59 am
Promocja na gildii jest do jutra, ale z tego co widzę mocno nierówne zniżki są na niektóre tomy danej serii. Dziwne...
Nie, to nie jest dziwne. Jeśli wydawca daje sklepowi mniejszą zniżkę na dany tom, to i sklep oferuje go z mniejszym rabatem.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Post autor: miaka88 » czw cze 10, 2021 8:59 pm

A ja do znudzenia będę pytać gdzie wy wszyscy macie miejsce na tyle mang? A jeszcze jak się książki kupuję to już całkiem masakra.
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Post autor: mika » czw cze 10, 2021 10:57 pm

No, ja już kompletnie nie mam, dlatego staram się nie zaczynać nowych serii i kupiłam sobie czytnik :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości