Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Post autor: dehirak » pt cze 11, 2021 9:57 am

Przerzuciłam się na e-wydania. I bardzo je polubiłam. Moje mangi ze mną zawsze i wszędzie, co się przydało już wiele razy w nieplanowanych momentach. Rozważam wymianę części kolekcji na cyfrowe.
Mam nadzieję, że kiedyś wydawnictwa będą miały e-mangi w ofercie na porządku dziennym, że tomy będą się ukazywały równocześnie z papierowymi, i że więcej wydawnictw się na nie otworzy. A, i żeby w tej formie można było kupić też BL czy hentaje, bo jeśli tylko to będę kupowała na papierze, to moja biblioteczka będzie musiała się wynieść z salonu 😁
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

MrAtrion
Adept
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:45 am
Gender:
Status: Offline

Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Post autor: MrAtrion » pt cze 11, 2021 10:21 am

dehirak pisze:
pt cze 11, 2021 9:57 am
Przerzuciłam się na e-wydania. I bardzo je polubiłam. Moje mangi ze mną zawsze i wszędzie, co się przydało już wiele razy w nieplanowanych momentach. Rozważam wymianę części kolekcji na cyfrowe.
Mam nadzieję, że kiedyś wydawnictwa będą miały e-mangi w ofercie na porządku dziennym, że tomy będą się ukazywały równocześnie z papierowymi, i że więcej wydawnictw się na nie otworzy. A, i żeby w tej formie można było kupić też BL czy hentaje, bo jeśli tylko to będę kupowała na papierze, to moja biblioteczka będzie musiała się wynieść z salonu 😁
A jaki czytnik do tego kupiłaś? Dobrze wyświetla wszystko? :D

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Post autor: dehirak » pt cze 11, 2021 11:27 am

Czytam na tablecie. Takim zwykłym, nie dedykowanym. Mangi uruchamiam w aplikacji "książki play". I działa. Nic nie jest dedykowane do komiksów, ale czyta się wygodnie, paluszkami przewracam strony, są szybkie podglądy i przewijanie, biblioteka czytelna (szkoda że nie można sobie tworzyć folderów, albo nie obczaiłam jak), mangi od Waneko i J.P.Fu w jednym miejscu, zakupione mangi od razu się tam pojawiają, jednym kliknięciem przechodzi się do sklepu i dokupuje kolejne tomy. Jestem totalnym laikiem i się nie znam, więc może macie lepsze pomysły i rozwiązania? Chętnie poczytam 😊
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Post autor: miaka88 » pt cze 11, 2021 2:06 pm

Zaczęłam czytać książki na czytniku z abonamentem. I jestem zadowolona bo już miejsca nie mam a nie na każdą książkę mam ochotę czytać drugi raz. No i mangi łatwiej sprzedać niż książki po co najmniej 10 zł. Gdy zrobią tak samo z mangami to też się przerzucę częściowo na e-mangi.
Obrazek

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Post autor: jtumanowicz » pt cze 11, 2021 3:34 pm

miaka88 pisze:
czw cze 10, 2021 8:59 pm
A ja do znudzenia będę pytać gdzie wy wszyscy macie miejsce na tyle mang? A jeszcze jak się książki kupuję to już całkiem masakra.
Mam regał na który wchodzą trze rzędy mang na głębokość :D. Ostrożnie szacując, wejdzie mi tam trzy i pół tysiąca mang a i tak zostanie miejsce na amerykańce.

Natomiast marzy mi się drugi taki sam na przeciwległej ścianie, żebym nie musiał jednak układać ich na dwa albo trzy rzędy :(

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Post autor: Tomek » pt cze 11, 2021 4:11 pm

Na tablecie (zwykłym, 8 cala) czytam głównie LN po angielsku masowo kupowane z Bookwalkerze (ta sama cena, co mang w USA, ale o wiele dłużej się czyta, są też czasem zbiorcze paczki).

Trochę tomów mang też uzbierało się - m.in. Nagatoro, Trinity Seven, Interviews with Monster Girls, GTA - Paradise Lost itd. Efekt działania systemu coinów na serwisie - za każdy egzemplarz dostajesz ich trochę (1 coin = 1 yen), po czym możesz ich wykorzystywać do obniżenia ceny następnego zakupu/zakupów.

Trochę martwię się, że mogę to kiedyś stracić, ale:
- właścicielem Bookwalkera jest Kadokawa (3/4 rynku LN w Japonii, główny udziałowiec Yen Press i teraz J-Novel Club, cały ich interes leży na wydawaniu), jest to zagraniczna wersja ich japońskiego serwisu - konto jest podpięte do obu wersji, więc nie zniknie
- z braku czasu prawdopodobnie nigdy nie powrócę do raz przeczytanego / kupionego tomu, chyba że na emeryturze ;)

Co do abonamentów z mangami (angielskimi) jest coś takiego jak Mangamo - 4,99 dolara na miesiąc (pierwszy miesiąc za darmo):
https://www.mangamo.com/

Niestety serwis stosuje zasadę Netflixa - nie damy pełnej listy mang dostępnych u nas - trzeba sobie ściągnąć i samemu sprawdzić. Niemniej ta jeszcze istniała była spora. Ostatnio też chwalili się, że dodali 800 tomów mang od Kodansha Comics.
https://www.animenewsnetwork.com/press- ... es/.173499
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... os/.158630

MrAtrion
Adept
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:45 am
Gender:
Status: Offline

Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Post autor: MrAtrion » pt cze 11, 2021 4:19 pm

dehirak pisze:
pt cze 11, 2021 11:27 am
Czytam na tablecie. Takim zwykłym, nie dedykowanym. Mangi uruchamiam w aplikacji "książki play". I działa. Nic nie jest dedykowane do komiksów, ale czyta się wygodnie, paluszkami przewracam strony, są szybkie podglądy i przewijanie, biblioteka czytelna (szkoda że nie można sobie tworzyć folderów, albo nie obczaiłam jak), mangi od Waneko i J.P.Fu w jednym miejscu, zakupione mangi od razu się tam pojawiają, jednym kliknięciem przechodzi się do sklepu i dokupuje kolejne tomy. Jestem totalnym laikiem i się nie znam, więc może macie lepsze pomysły i rozwiązania? Chętnie poczytam 😊
A te od Studia JG masz jakieś? :) Ten yattareader lepszy czy gorszy od zwykłego googlowego sklepu?

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Post autor: dehirak » pt cze 11, 2021 6:03 pm

Mam też od Studia JG. Wygodniejszy jest dla mnie zwykły guglowy. Nie lubię w yattareaderze przewracania stron za pomocą dotykania ekranu z określonej strony. W czytniku guglowym działa na całej powierzchni strony, w yattareaderze tylko na dole strony. Yattareader ma też pamięć złotej rybki, mimo zaznaczenia opcji, żeby pamiętał moje hasło, oraz uruchomienie go na tablecie powoduje, że tablet zostaje wyładowany na wszystkie możliwe sloty urządzeń i uruchomienie na czymkolwiek innym oznacza konieczność odłączania kilku kopii tabletu. Lubię też mieć mangi w jednym miejscu, a mangi Studia JG odstają od reszty. Jasne, że są też plusy Yattareadera, ale ogólnie prostota guglowego czytnika wygrywa u mnie.
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Rozmowy o prywatnych biblioteczkach

Post autor: Gotenks » sob cze 12, 2021 10:53 am

W abonamencie comixology jest sporo mangowych serii po angielsku, a przy okazji mozna też poczytać dobre komiksy z innych krajów.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości