Azjatyckie produkty żywnościowe i ich odpowiedniki dostępne w Polsce

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Azjatyckie produkty żywnościowe i ich odpowiedniki dostępne w Polsce

Post autor: Ame » wt lut 02, 2021 12:04 am

1 lutego można zaczął się tydzień azjatycki w Netto. Można dostać sos ostrygowy(pierwszy raz w supermarketach). A w Lidlu jest tydzień USA i można kupić kimchi. Najbardziej się opłaca, bo 8zł za 300g.

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Promocje, promocje(...)

Post autor: Gokiburi » wt lut 02, 2021 12:18 am

Ame pisze:
wt lut 02, 2021 12:04 am
A w Lidlu jest tydzień USA i można kupić kimchi. Najbardziej się opłaca, bo 8zł za 300g.
Zastanawiające, że kimchi jest w tygodniu z USA a nie było go w azjatyckim :shock:
Zaczęliśmy się śmiać z moim brzydszym 3/4 że jest to kimchi tylko amerykańskich koreańczyków :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Promocje, promocje(...)

Post autor: Ame » wt lut 02, 2021 9:46 am

Gokiburi, w azjatyckim też był. U mnie wykupili, ale to był mały słoczek(150g) za 5 zł chyba. Nie pamiętałam ceny, ale za tyle był drogi. I ten kimchi co teraz jest w tygodniu USA to został wyprodukowany w Polsce.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Promocje, promocje(...)

Post autor: Ajsza » wt lut 02, 2021 1:58 pm

W Aldi podczas tygodnia azjatyckiego były dwa rodzaje kimchi - "Hot" i "Hot Vegan". Co ciekawe obydwa miały takie same składy :twisted:
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Promocje, promocje(...)

Post autor: ninna » wt lut 02, 2021 2:58 pm

Ja widziałam ostatnio kimchi w Biedronce, na tej półce z "kuchniami świata" (że tak to ujmę) i zdrową żywnością. To chyba jest w regularnej sprzedaży. Nie próbowałam czy dobre bo nie lubię pikantnego.

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Promocje, promocje(...)

Post autor: Gokiburi » wt lut 02, 2021 3:43 pm

Ajsza pisze:
wt lut 02, 2021 1:58 pm
W Aldi podczas tygodnia azjatyckiego były dwa rodzaje kimchi - "Hot" i "Hot Vegan".
Po co oznaczać produkt, który z natury jest roślinny jako wegański? Że nie był testowany na zwierzętach?
Ajsza pisze:
wt lut 02, 2021 1:58 pm
Co ciekawe obydwa miały takie same składy :twisted:
jak patrzyłam w Lidlu na pastę miso ciemną i jasną, to nie miałam pojęcia czym się różnią (poza kolorem) bo skład był ten sam :mysli:
ninna pisze:
wt lut 02, 2021 2:58 pm
Nie próbowałam czy dobre bo nie lubię pikantnego.
Nie każde kimchi jest pikantne. Ale przez słoik się tego nie sprawdzi :P

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Promocje, promocje(...)

Post autor: ninna » wt lut 02, 2021 3:57 pm

Gokiburi pisze:
wt lut 02, 2021 3:43 pm
Po co oznaczać produkt, który z natury jest roślinny jako wegański? Że nie był testowany na zwierzętach?
Kiedyś w poprzedniej pracy rozmawialiśmy o bezglutenowych płatkach kukurydzianych (branża spożywcza związana ze zbożami więc byliśmy "w temacie"). Że przecież w kukurydzy nie ma glutenu więc po co podkreślać jej "bezglutenowość"? Doszliśmy do wniosku, że chodzi o transport - osobne samochody, w których nie przewożono wcześniej np. pszenicy. Tak samo może być z produktami wegańskimi, które i tak są roślinne. Może dana firma ma dwie linie - wegańską i niewegańską? Np. mój wujek pracuje w mleczarni ale mają też linię, na której produkują "wegański nabiał" (pyszny swoją drogą).

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Promocje, promocje(...)

Post autor: Gokiburi » wt lut 02, 2021 4:02 pm

ninna pisze:
wt lut 02, 2021 3:57 pm
Kiedyś w poprzedniej pracy rozmawialiśmy o bezglutenowych płatkach kukurydzianych (branża spożywcza związana ze zbożami więc byliśmy "w temacie"). Że przecież w kukurydzy nie ma glutenu więc po co podkreślać jej "bezglutenowość"? Doszliśmy do wniosku, że chodzi o transport - osobne samochody, w których nie przewożono wcześniej np. pszenicy. Tak samo może być z produktami wegańskimi, które i tak są roślinne. Może dana firma ma dwie linie - wegańską i niewegańską? Np. mój wujek pracuje w mleczarni ale mają też linię, na której produkują "wegański nabiał" (pyszny swoją drogą).
Zadałam to samo pytanie gdzie indziej i dostałam odpowiedź, że w niewegańskim kimchi może być np. sos rybny. No i jestem uświadomiona :)
Co do płatków kukurydzianych to masz rację, w zakładach, w których przerabia się także inne zboża, mogą występować śladowe ilości glutenu w produktach pierwotnie go nie posiadających.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Promocje, promocje(...)

Post autor: Thoreline » wt lut 02, 2021 4:26 pm

Z tego co pamiętam to jak w Lidlu było Kimchi w wersji zwykłej i Vegan, to to zwykłe miało sos rybny. Przy czym to Kimchi (Vegan) mi nie smakowało (może za dużo papryki). Wiec mam nadzieje że kiedyś spróbuję 'domowego', żeby zobaczyć czy ma inny smak od 'gotowców'.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Promocje, promocje(...)

Post autor: KubciO » wt lut 02, 2021 4:53 pm

Może warto byłoby zmienić nazwę wątku Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;) na np. Japońskie produkty żywnościowe i ich odpowiedniki dostępne w Polsce i przenieść tam kilka(naście) ostatnich postów oraz od tej pory począwszy w nim zamieszczać tego typu informacje, zandam?
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Promocje, promocje(...)

Post autor: Akiho » śr lut 03, 2021 9:43 am

W poniedziałek kupiłam te kimchi w lidlu bodajże za 7.99 i faktycznie były dwa rodzaje zwykła i wegańska i tak jak Thoreline, napisał/a(?) różnica polegała tylko na sosie rybnym.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Promocje, promocje(...)

Post autor: Ame » śr lut 03, 2021 9:59 am

ninna pisze:
wt lut 02, 2021 2:58 pm
Ja widziałam ostatnio kimchi w Biedronce, na tej półce z "kuchniami świata" (że tak to ujmę) i zdrową żywnością. To chyba jest w regularnej sprzedaży.
W biedrońce nie ma ciągle kimchi. Tylko jak jest tydzień azjatyczki to dali taki w puszce. Nie wiem czy nawet mówiły o tym samym kimchi.
Akiho pisze:
śr lut 03, 2021 9:43 am
napisał/a(?) różnica polegała tylko na sosie rybnym.
Serio tylko na tym? Próbowałeś oba? Bo w tym "Hot" są narysowane dwie papryczki chili. Czyli powinien być ostrzejszy. :mysli:
KubciO pisze:
wt lut 02, 2021 4:53 pm
np. Japońskie produkty żywnościowe i ich odpowiedniki dostępne w Polsce i przenieść tam kilka(naście) ostatnich postów oraz od tej pory począwszy w nim zamieszczać tego typu informacje, zandam?
Ja właśnie napisałam w Promocje, by tylko tam mi pasowało. Wolałabym nie zmieniać tematów. Wolę założyć następny temat o jedzeniu azjatyckim. Słodycze powinny być osobno skoro więcej osób się nimi bardziej interesuje.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Promocje, promocje(...)

Post autor: Bukafo » śr lut 03, 2021 11:16 am

Ame pisze:
śr lut 03, 2021 9:59 am
Próbowałeś
*próbowałaś
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Promocje, promocje(...)

Post autor: Akiho » śr lut 03, 2021 12:17 pm

Ame, Dokładnie różnica polegała tylko na sosie rybnym. Skład jest ten sam w zawartości procentowej, pomijając już ten sos rybny :) Więc analogicznie ostrość ta sama. Okej koniec offtopu, bo bałagan się zaczyna i robimy znadam dodatkową robotę w przenoszeniu. Potem można kontynuować w odpowiednim dziele.
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Japońskie produkty żywnościowe i ich odpowiedniki dostępne w Polsce

Post autor: zandam » śr lut 03, 2021 4:25 pm

KubciO pisze:
wt lut 02, 2021 4:53 pm
Może warto byłoby zmienić nazwę wątku Japońskie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce na np. Japońskie produkty żywnościowe i ich odpowiedniki dostępne w Polsce i przenieść tam kilka(naście) ostatnich postów oraz od tej pory począwszy w nim zamieszczać tego typu informacje, zandam?
Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem. :wink:

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Japońskie produkty żywnościowe i ich odpowiedniki dostępne w Polsce

Post autor: ZenekPsychopata » śr lut 03, 2021 6:01 pm

Konbu i wakame kupiłam w sklepie ze zdrową żywnością, ale czy może ktoś powiedzieć, gdzie można znaleźć ocet ryżowy?
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Japońskie produkty żywnościowe i ich odpowiedniki dostępne w Polsce

Post autor: Monsterlight » śr lut 03, 2021 6:14 pm

ZenekPsychopata pisze:
śr lut 03, 2021 6:01 pm
Konbu i wakame kupiłam w sklepie ze zdrową żywnością, ale czy może ktoś powiedzieć, gdzie można znaleźć ocet ryżowy?
Na pewno w Carrefourze, na dziale z azjatyckimi produktami.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Japońskie produkty żywnościowe i ich odpowiedniki dostępne w Polsce

Post autor: KubciO » śr lut 03, 2021 7:25 pm

zandam pisze:
śr lut 03, 2021 4:25 pm
Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem. :wink:
Dziękuję! :kiss2:
Nie pasowały mi posty o żywności w poprzednim wątku Promocje, promocje(...). Teraz wszystko na swoim miejscu. ;)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Japońskie produkty żywnościowe i ich odpowiedniki dostępne w Polsce

Post autor: Gokiburi » śr lut 03, 2021 11:46 pm

ZenekPsychopata pisze:
śr lut 03, 2021 6:01 pm
Konbu i wakame kupiłam w sklepie ze zdrową żywnością, ale czy może ktoś powiedzieć, gdzie można znaleźć ocet ryżowy?
Jeśli w twoim mieście są jakieś miejsca, jak targ, gdzie jest dużo azjatów, rozejrzyj się czy nie mają tam jakiegoś lokalnego sklepiku. Często wychodzi taniej.
Ostatnio jak w takim kupowałam dałam 10zł za 0,5 l. W marketach jest to jakieśmin. 5zł za 150 ml.
Można przeszukać jeszcze sklepy na internetach, można znaleźć jeszcze taniej, jak w kimchi.pl, kto z Wawy to może odebrać osobiście i nie płaci za przesyłkę.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Japońskie produkty żywnościowe i ich odpowiedniki dostępne w Polsce

Post autor: Ame » czw lut 04, 2021 12:23 pm

Bukafo pisze:
śr lut 03, 2021 11:16 am
*próbowałaś
A to przez tego faceta w avatarze. :P Akiho, dzięki za odpowiedź.
zandam pisze:
śr lut 03, 2021 4:25 pm
Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem.
Lepszy byłby osobny temat. :x

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości