Dodatki do mang

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Dodatki do mang

Post autor: Canis » ndz paź 10, 2021 8:45 am

Jestem jednym z tych którzy nie przywiązują absolutnie żadnej wagi do dodatków. Jedynym z którego się ucieszyłem i z którego ciągle korzystam jest podkładka pod kubek, otrzymana przy okazji prenumeraty Yuru Camp. Inne dodatki gniotą się gdzieś w szufladzie. Za wyjątkiem magnesu z Inuyashy, który wisi na lodówce. :wink:
Ostatnio zmieniony ndz paź 10, 2021 3:41 pm przez Canis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dehirak
Adept
Posty: 272
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:01 am
Gender:
Status: Offline

Dodatki do mang

Post autor: dehirak » ndz paź 10, 2021 11:26 am

Z dodatków, które mi się podobały - magnesy na lodówkę zawsze fajne, kubka z siedmiu grzechów używam i płóciennego worka też. Inne rzeczy leżą i choć cieszą oko to mi w sumie na nich nie zależy. A z dodatków, których jeszcze nie było - chcę ołówek lub długopis z mangowym nadrukiem 😁
"Kingdom", "Vagabond", "Real", "Slam Dunk", "Blade of Immortal" i "Hinomaru zumou" :)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dodatki do mang

Post autor: Yuriko » ndz paź 10, 2021 9:35 pm

Szkoda, że do Fairy tail nie wymyślą jakiegoś dodatku jak do Grzechów. Pocztówki przy każdym tomie to trochę słaby pomysł, a taką torbę czy kubek to by się chętnie przygarnęło.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dodatki do mang

Post autor: Meliona » pn paź 11, 2021 6:49 pm

Mi się podobały otwieracze do butelek od Waneko xD Są użyteczne xD
Obrazek

dark_horiko3
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 06, 2020 1:40 am
Status: Offline

Dodatki do mang

Post autor: dark_horiko3 » wt paź 12, 2021 8:04 pm

To może też się wypowiem :)

Jako kolekcjonerka dodatków, zbieram praktycznie większość gratisów z serii, które na bieżąco kupuję lub po prostu mi się spodobały. Najbardziej lubię breloki, karty soft touch, karty 3D (te od Waneko), shikishi i nietypowe bibelotki typu karty do nauki japońskiego (gratis od yatty), booklety, nasionka od Dengeki Daisy czy obecną fiolkę z solą do kąpieli od Zapachu miłości. Pocztówki, zakładki, notesy, naklejki, magnesy, gry, podkładki pod kubki są ok, też chętnie biorę lub kupuję.
Najmniej z kolei interesują mnie przypinki, plakaty, plany lekcji i zawieszki na drzwi. Tych raczej unikam.

Także, jeśli tyle osób tutaj nie przepada za wszelkimi pierdółkami od wydawnictw, ja chętnie przygarnę, może się dogadamy ;)
Ostatnio zmieniony wt paź 12, 2021 8:11 pm przez dark_horiko3, łącznie zmieniany 1 raz.

dark_horiko3
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 06, 2020 1:40 am
Status: Offline

Dodatki do mang

Post autor: dark_horiko3 » wt paź 12, 2021 8:10 pm

Yuriko, Co do wartości kolekcjonerskiej, nie byłabym taka pewna. Już niektórzy sprzedają co rzadsze dodatki po ogromnych cenach, typu shikishi z No.6 - kiedyś ktoś wystawił za 90 zł na Vinted, a jak chciałam kupić przez Facebook - dostałam propozycję 80 zł :/

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Dodatki do mang

Post autor: Yuriko » wt paź 12, 2021 9:46 pm

Ale nie wszystko chodzi w takich cenach. Chociaż powoli zmieniam zdanie, kiedy zobaczyłam 3 zakładki od Waneko za 25zł. Jeślibym teraz wzięła i przeliczyła wartość mojej kolekcji dodatków, to nie wiem czy wzięłabym mniej niż 1k zł. No ale fanów mang i anime jest coraz więcej, szczególnie widać ten wzrost przez ostatni rok, kiedy to ludzie siedzieli w domach, więc i nowi fani poznają stare serie i próbują zebrać coś co by chcieli mieć, a że janusze bieznesu widzą okazję, to chcą sprzedaż za chorą cenę.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Dodatki do mang

Post autor: miaka88 » śr paź 13, 2021 8:18 am

Dlatego bardzo spodobał mi się pomysł do Grzechów na zbiorczy dodatek. Najpierw kubek, potem torba, ciekawe co teraz. Dlatego zwykle nie kupuje prenumerat bo zakładki czy karty (nie do gry) mnie nie interesują. A ponieważ nie kupuje 1-2 mang tylko więcej więc wole brać na gildii z rabatem.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości