Przewidywania na rok 2022

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Przewidywania na rok 2022

Post autor: Archerito » pn sty 17, 2022 5:55 pm

Alexandrus888 pisze:
ndz sty 16, 2022 11:20 pm
Ale, ale...! Archerito, wspomniał FMA! Czemu ja o tym nie pamiętałem? A to prawie pewniak na ten rok.
Udzielił Ci się syndrom SKS...Starość Kufffa, Starość xD A co do FMA to jakoś mam obawy czy w tym roku pęknie. Strasznie cicho się o nim zrobiło.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Przewidywania na rok 2022

Post autor: Alexandrus888 » pn sty 17, 2022 6:16 pm

I syndrom PKP... Prawda Kufffa, Prawda :P

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Przewidywania na rok 2022

Post autor: Lou » pt sty 21, 2022 10:19 am

Mało tutaj pisze się o manhwach. W 2021 niemal niezauważenie przeszła fantastyczna "Trawa" Keum Suk Gendry-Kim. W tym roku nowe wydawnictwa wchodzą w komiksy. Pierwszy swój komiks wydadzą Kwiaty Orientu i będą to "Mamy" Ma Yeong-shin. Liczę na więcej, szczególnie że ci wydawcy sięgają po tematykę obyczajową a nie jakieś strzelanie laserem z dupy i walkę wielkimi mieczami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Przewidywania na rok 2022

Post autor: Meliona » pt sty 21, 2022 1:01 pm

Lou pisze:
pt sty 21, 2022 10:19 am
Mało tutaj pisze się o manhwach. W 2021 niemal niezauważenie przeszła fantastyczna "Trawa" Keum Suk Gendry-Kim. W tym roku nowe wydawnictwa wchodzą w komiksy. Pierwszy swój komiks wydadzą Kwiaty Orientu i będą to "Mamy" Ma Yeong-shin. Liczę na więcej, szczególnie że ci wydawcy sięgają po tematykę obyczajową a nie jakieś strzelanie laserem z dupy i walkę wielkimi mieczami.
Nie wiem, czy aż tak mało się mówi. Trawa jest kawał dobrego komiksu i było tutaj trochę komentarzy o niej. Chociaż nie wiem, czy nie było ich więcej, kiedy wychodziła po angielsku xD
Mamy zamierzam kupić w ciemno i nie wiem, czego się spodziewać
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Przewidywania na rok 2022

Post autor: Archerito » sob sty 22, 2022 8:57 am

A właśnie...jeszcze w kontekście Saint Seiya...czy ktoś z Was orientuje się na jakim poziomie anime pokrywa się z mangą? Czy wszystko co oglądaliśmy na RTL7 ma swoje oparcie w mandze? A może ktoś również orientuje się w kontekście Yaiby Legendarnego Samuraja? Przy tej pozycji jestem pewien, że anime pokrywało tylko część...ale niestety nie wiem jak dużą.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 327
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Przewidywania na rok 2022

Post autor: lexis » sob sty 22, 2022 10:17 am

Archerito pisze:
sob sty 22, 2022 8:57 am
A właśnie...jeszcze w kontekście Saint Seiya...czy ktoś z Was orientuje się na jakim poziomie anime pokrywa się z mangą? Czy wszystko co oglądaliśmy na RTL7 ma swoje oparcie w mandze?
Nie wszystko, Asgard to w całości pomysł twórców anime. Do tego seria tv nie ekranizowała ostatniego łuku fabularnego mangi (tego o Hadesie) - zrobiono o nim OVA, ale lata później i nie było u nas puszczane. Pamiętam też, że w anime pojawiali się stalowi rycerze, których w mandze nie było, no i ogólnie było trochę fillerów i nowych postaci (np. rycerz kryształu, mistrz Hyogi, pojawia się tylko w anime, w mandze uczył go Camus), zwłaszcza w pierwszej połowie, plus pozmieniano trochę pewne wątki (oraz wywalono jeden dość nielubiany przez fanów zwrot akcji). Ale generalnie anime i manga się pokrywają, pomijając cały arc z Asgardem większość różnic nie rzuca się jakoś w oczy.

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Przewidywania na rok 2022

Post autor: Archerito » sob sty 22, 2022 11:42 am

lexis pisze:
sob sty 22, 2022 10:17 am
Ale generalnie anime i manga się pokrywają, pomijając cały arc z Asgardem większość różnic nie rzuca się jakoś w oczy.
Wielkie dzięki :) Ostatnio zrobiłem sobie rewatch całości łącznie z Hadesem. Co do stalowych rycerzy to już na etapie oglądania anime lata temu ewidentnie mi nie pasowali i podświadomie czułem, że z nimi jest coś nie tak (nie znałem wtedy pojęcia filer). Zresztą pojawili się tylko na jedną scenę i zniknęli. W sumie szkoda bo pomysł "sztucznych rycerzy" był całkiem ciekawy.

Awatar użytkownika
Tequilka
Wtajemniczony
Posty: 615
Rejestracja: ndz gru 15, 2019 9:59 am
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Przewidywania na rok 2022

Post autor: Tequilka » pn sty 24, 2022 2:07 pm

Jak większość obstawiam Mieruko-chan - tutaj albo Waneko albo JPF.
Black Clover mógłby wpaść za Bleacha chociaż jego nie skończą w tym roku to pewne :P Więc może na przyszłość. No i mają wolne od Tytanów, chyba, że coś z pobocznych historii wydadzą.
Od Akumy liczę na jakieś yuri albo hentaia z motywami fantasy - elfy itp.
Bardzo chciałabym, aby zostało coś z mojej listy życzeń. Może kiedyś się doczekam :cry:
Może jakieś wydawnictwo skusi się na Houseki no Kuni.
Od JPF czekam na dalsze pozycje od Rumiko Takahashi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości