Plebiscyt'22. Dyskusja

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: Ame » wt sty 10, 2023 3:57 pm

MrOrochimaru pisze:
czw gru 29, 2022 1:22 am
Musieli :)
Nie.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: Canis » wt sty 31, 2023 4:45 pm

Widzę że większość pamięta, ale dla czystości sumienia ( :angel: ) przypominam, że dziś ostatni dzień kiedy można oddać głos w plebiscycie.

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: Mammoth » wt sty 31, 2023 4:54 pm

Najlepsze jest to, że o dramach dowiaduję się z podpowiedzi w poście Canisa :D. Serio Dango zapomniało wydać mangę? Serio jest cenzura Juju? Taki lol...
Dotarło do mnie, że faktycznie jestem tylko kolekcjonerem. Kupuję jak pojawi się w sklepie, nierzadko pre-order, po czym o nim zapominam z myślą 'jak przyjdzie to przyjdzie' często nawet nie czytając (raptem kilka tytułów czytam po tym jak do mnie dotrą). Dlatego mnie dramy z opóźnieniami nie dotyczą, bo nawet nie wiem, czy to zamówiłem i nie wiem, kiedy miało wyjść. Strategia jest prosta - standardowe zakupy tylko w sklepie Waneko (ważne jest dla mnie by codziennie przeglądać nowo dodane produkty i dodać interesujące do koszyka). Raz na jakiś czas, gdy uzbiera się kwota na darmową wysyłkę robię realizację. Czasem zamawiam prenumeraty (głównie wydań specjalnych lub specjalne okazje jak festiwal mangowy). Zamawiam całą serię i 'jak wyjdzie to wyjdzie'.
Obrazek

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: Just » śr lut 01, 2023 1:30 pm

Pierwszy dzień po zamknięciu plebiscytu, a już chyba mam faworyta do dramy 2023 - płatny odbiór osobisty w yattcie dla zamówień poniżej 50zł xD Oczywiście jak to ma w zwyczaju sjg dodane po cichaczu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na szczęście ktoś z fb zauważył.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
MonsterBebe
Adept
Posty: 163
Rejestracja: pn paź 03, 2022 4:20 pm
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: MonsterBebe » śr lut 01, 2023 1:47 pm

Just pisze:
śr lut 01, 2023 1:30 pm
Pierwszy dzień po zamknięciu plebiscytu, a już chyba mam faworyta do dramy 2023 - płatny odbiór osobisty w yattcie dla zamówień poniżej 50zł xD Oczywiście jak to ma w zwyczaju sjg dodane po cichaczu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na szczęście ktoś z fb zauważył.
No kurczę, też to właśnie zobaczyłam i mi ręce opadły. To ja podziękuję za płatny odbiór osobisty. Będę kupować u innych wydawców tytuły Studia. Nie ma to jak zacząć rok od konkretnej dramy.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: Akiho » śr lut 01, 2023 4:05 pm

Wtf :lol: kto u nich zajmuje się PR? To totalny strzał w kolano
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: Canis » śr lut 01, 2023 4:35 pm

Akiho pisze:
śr lut 01, 2023 4:05 pm
totalny strzał w kolano
Nie pierwszy w ich wykonaniu. :lol: Ale rzeczywiście, ręce opadają.

Awatar użytkownika
Desponia
Adept
Posty: 137
Rejestracja: pt gru 30, 2022 4:46 pm
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: Desponia » śr lut 01, 2023 4:45 pm

Są bardzo niekonsekwentni w przekazie. Niby pozują na całkowicie transparentnych i robią ankietę odnośnie dodatków do prenumerat i cen wysyłki, a jednocześnie wprowadzają cichaczem opłatę za odbiór osobisty. Rozumiem, że koszt przesyłki cały czas rośnie, ale z drugiej strony przecież takie zamówienia nie są wysyłane pojedynczo tylko idą wszystkie w zbiorczej paczce.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: Alexandrus888 » śr lut 01, 2023 5:01 pm

Pisali, że będą grzebać w systemie wysyłkowym, może wprowadzą jeszcze jakieś zmiany na "lepsze"... a może jednak na lepsze faktycznie...?

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: Mammoth » śr lut 01, 2023 5:52 pm

Kiedyś można było odebrać zamówienie na Staniewickiej w magazynie. Byłem tam 2 razy. Dzisiaj już nie ma takiej możliwości. Ale jednak płacenie za OW to trochę nieteges. Może to i tylko 3 zł, no ale...
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1249
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: Mr.Chiquita » pt lut 03, 2023 12:26 am

Ich wypowiedź na Instagramie odnośnie tej sprawy:
Żeby dane zamówienie zostało osobiście odebrane w sklepie, najpierw musi być tradycyjnie skompletowane w magazynie centralnym i wysłane do sklepu - produkty nie są zdejmowane na miejscu z półek. Realizacja tego procesu przy zamówień np. dla 1 mangi zrobiło się po prostu zbyt kosztowne, aby mogło być realizowane za darmo. Jeśli natomiast ktoś sobie połączy choćby dwie mangi - przekroczy 50 zł i odbiór jest darmowy.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: Lou » pt lut 03, 2023 10:31 am

Tak cebulą na wynagrodzeniu pracowników, a jeszcze przeliczają zebranie jednej mangi z regału jako zbyt kosztowne. JG w pigułce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: Akiho » pt lut 03, 2023 11:03 am

Mr.Chiquita pisze:
pt lut 03, 2023 12:26 am
Żeby dane zamówienie zostało osobiście odebrane w sklepie, najpierw musi być tradycyjnie skompletowane w magazynie centralnym i wysłane do sklepu - produkty nie są zdejmowane na miejscu z półek. Realizacja tego procesu przy zamówień np. dla 1 mangi zrobiło się po prostu zbyt kosztowne, aby mogło być realizowane za darmo. Jeśli natomiast ktoś sobie połączy choćby dwie mangi - przekroczy 50 zł i odbiór jest darmowy.

Trochę nie rozumiem, jaka jest przeszkoda by wziąć z półki, jeżeli jest taka możliwość ? A zamówienie z magazynu centralnego robić w przypadku braków na stanie :mysli:
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: ociesek » pt lut 03, 2023 11:17 am

Bo ta manga z półki mogłaby się jeszcze sprzedać przed dostawą. I wtedy zarabiają i na tej zamówionej, i na tej półkowej.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: Akiho » sob lut 04, 2023 2:03 pm

ociesek pisze:
pt lut 03, 2023 11:17 am
Bo ta manga z półki mogłaby się jeszcze sprzedać przed dostawą. I wtedy zarabiają i na tej zamówionej, i na tej półkowej.

Hmm pewnie masz rację, ale zauważałam że w yattcie mangi które miały premierę układane wręcz w stosach, choć co prawda odniosę się tylko do Warszawy, ale patrząc na zdjęcia na ig innych filli ich sklepów jest podobnie. Pewnie można to logistycznie jakoś rozwiązać, ale pewnie nie ma co gdybać ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1370
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: Koichi » ndz lut 05, 2023 3:28 pm

Akiho pisze:
sob lut 04, 2023 2:03 pm
zauważałam że w yattcie mangi które miały premierę układane wręcz w stosach, choć co prawda odniosę się tylko do Warszawy, ale patrząc na zdjęcia na ig innych filli ich sklepów jest podobnie.
Tak, w Poznaniu jest podobnie. Czasami tam wpadam i co trzeba im przyznać, to przynajmniej mają porządek na sklepie, ładnie wszystko poukładane. W przeciwieństwie do konkurencji z ulicy Krakowskiej, gdzie mangi z półek lecą klientowi na łeb.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: Canis » pt lut 17, 2023 9:31 pm

Głosy podliczone, kończę już grafiki. Jeśli nic mi nie przeszkodzi, jutro opublikuję wyniki.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: Canis » sob lut 18, 2023 1:17 pm

Jestem trochę chory, trochę zarobiony, ale to mnie nie powstrzymało! Oto wyniki Dziesiątego już Plebiscytu:

TYTUŁ NAJLEPSZEJ MANGI OTRZYMUJE:
► Pokaż Spoiler
TYTUŁ NAJWIĘKSZEGO ROZCZAROWANIA WĘDRUJE DO:
► Pokaż Spoiler
TYTUŁ NAJPIĘKNIEJSZEGO LOGOTYPU WYWALCZYŁO:
► Pokaż Spoiler
TYTUŁ NAJMNIEJ UDANEGO LOGOTYPU WYWALCZYŁO:
► Pokaż Spoiler
KORONA DLA NAJLEPSZEGO WYDAWCY PRZYPADA:
► Pokaż Spoiler
W KATEGORII SZOK, NAJBARDZIEJ WSZYSTKICH ZELEKTRYZOWAŁ:
► Pokaż Spoiler
A NAJBARDZIEJ GODNYM UBOLEWANIA ZDARZENIEM BYŁO:
► Pokaż Spoiler
I W KOŃCU, RZECZĄ KTÓREJ NAJBARDZIEJ WYGLĄDAMY JEST:
► Pokaż Spoiler

No i to by było na tyle jeśli chodzi o miniony już rok. Jak wrażenia? Zaskoczeni? A może wręcz przeciwnie. Proszę o komentarze. :)
Ostatnio zmieniony sob lut 18, 2023 1:28 pm przez Canis, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: ninna » sob lut 18, 2023 1:22 pm

W "Słonecznym pomarańczu" problemem nie jest pozioma grafika, a kompletnie nieczytelny tytuł :|

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'22. Dyskusja

Post autor: Canis » sob lut 18, 2023 1:23 pm

I jeszcze pozostałe wyniki :wink:
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości