Farby akrylowe - którego producenta?

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Farby akrylowe - którego producenta?

Post autor: Kuroneko » ndz lut 19, 2023 3:03 pm

Zaczęłem trochę malować (na podobraziach) i chciałam kupić nowe farby akrylowe.

Moje pierwsze były firmy Crelando i byłam zadowolona, bo dobrze kryły i kolory wychodziły ładne. Konsystencja była gęsta, tak że po wyciśnięciu farby na paletę, były takie stojące kleksy, jak sobie to wyobrażałam. Dobrze się mieszały. Aktualnie nie ma zestawów tego pruducenta, więc wypróbowałam inne.

Widziałam zestaw Kidea z dużą ilością kolorów i mocno się rozczarowałam. Farby są tak rozcieńczone, że nie widać prawie koloru. Z tubki po prostu kapie, sama woda w kolorze. Poza tym pędzle się po nich strasznie kleją. Więc cały zestaw do wyrzucenia.

Szukam więc jakiejś firmy o dobrej jakości farb, a nie za drogiej. Najważniejsze, by nie była tak strasznie rozcieńczona. Raczej wolałabym kupić od razu zestaw kolorów.

Ktoś z was maluje akrylami (albo akwarelami itp.)? Jakich producentów polecacie (a jakich odradzacie)?

Widziałam jeszcze zestawy Creadu, Maries i Happy Color. Znacie może te marki?
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Merkavoth
Posty: 31
Rejestracja: czw sie 02, 2012 9:06 pm
Lokalizacja: Toruń / Trójmiasto
Status: Offline

Farby akrylowe - którego producenta?

Post autor: Merkavoth » pn lut 20, 2023 4:27 pm

W starych czasach, kiedy szykowałam się do przygody z ASP, marką nr 1 - polecaną w pracowniach przygotowujących do egzaminów - zdawało się być Maimeri Acrilico. Używałam ich farb przez kilka lat i byłam bardzo zadowolona, często widywałam ją też potem w pracowniach na Akademii. Konsystencja była gęsta, farba stosunkowo szybko schła - wymagała pilnego czyszczenia pędzli i nieco wprawy przy mieszaniu na palecie. Bardzo lubiłam ją za szeroką paletę kolorystyczną, chętnie kupowałam sobie pojedyncze kolory według potrzeb i zawsze spełniały moje oczekiwania.
Jeśli pamięć mnie nie myli, wyjątkowo zdarzyło mi się kupować pojedyncze kolory Talens Amsterdam - ale zdaje się, że ich cechy nie rekompensowały wyższej ceny i zawsze wracałam do Maimeri.

Awatar użytkownika
Raegnorwi
Posty: 42
Rejestracja: sob kwie 30, 2022 11:17 am
Status: Offline

Farby akrylowe - którego producenta?

Post autor: Raegnorwi » śr lut 22, 2023 3:26 pm

Ja się zgłaszam do akwareli :D Polski Roman Szmal jest świetny chociaż od momentu, w którym pojawili się na rynku cena nieźle skoczyła. Poza tym Prima ma super zestawy kostek w trochę niestandardowych kolorach; Białe Noce jakość - ilość - cena wypadają naprawę dobrze. Kuretake Gansai Tambi też ciekawe chociaż trochę inaczej działają. Z drogich i znanych to wiadomo Schmincke (seria Akademie też jest fajna) lub Daniel Smith.

damiendada
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 13, 2021 11:44 am
Gender:
Status: Offline

Farby akrylowe - którego producenta?

Post autor: damiendada » czw mar 02, 2023 6:53 pm

Witam, dziękuję za rady, mi też pomagają.

Tutuapp
Ostatnio zmieniony pn sty 08, 2024 7:03 pm przez damiendada, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Garlik554
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 27, 2023 12:48 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Farby akrylowe - którego producenta?

Post autor: Garlik554 » wt cze 27, 2023 1:00 pm

Z tego, co się orientuję, to farmy Śnieżki były całkiem niezłej jakości.

Awatar użytkownika
Sardek900
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 24, 2024 10:48 am
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Farby akrylowe - którego producenta?

Post autor: Sardek900 » śr sty 24, 2024 10:53 am

Wielkie dzięki za polecenia. Teraz już wiem co wybrać, jako osoba początkująca :) Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości