Plebiscyt 2023 - Dyskusja

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.

Które zformułowanie kandydatury lepsze

Czas głosowania minął ndz sty 14, 2024 10:05 pm

Kolejne opóźnienia (z naciskiem na Studio JG)
2
15%
Studio JG i ich koło fortuny z 2137 wymówkami, dlaczego mają opóźnienia
8
62%
Bo pociąg nie dojechał, a zupa była zasłona - Studiu JG kończą się wymówki na opóźnienia
3
23%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Plebiscyt 2023 - Dyskusja

Post autor: Koichi » sob lut 10, 2024 9:29 pm

Alexandrus888 tak, chodziło o kartę do głosowania. Jak ktoś nie wiedział jak to skopiować, to trochę się nakombinował (wskazuje na siebie :roll: ). Nie jestem też pewien czy każdy zrozumiał na czym polegało liczenie punktów od dołu, mimo że też to tłumaczyłeś.
To jest też przypominajka dla ludzi, że jak czegoś nie wiedzą, to nie szkodzi zapytać.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt 2023 - Dyskusja

Post autor: Mr.Chiquita » ndz lut 11, 2024 12:40 am

Nie wziąłem udziału, bo trudno mi było ocenić ubiegły rok. Z mojej perspektywy ukazało się niewiele interesujących nowości. W większości bym oceniał coś, co czytałem dawno temu. Tylko dlatego, że ukazało się wznowienie lub polskie wydanie. Trochę bez sensu. Miałem też problem z oceną wydawnictw. Bo nie chciałem ganić, za nietrafiony w mój gust dobór tytułów. Tych, co faktycznie coś dobrego robią. Ani chwalić drugich, ogólnie kiepskich, bo mi akurat pod nos podsunęli coś wspaniałego. Poza tym, nie miałem czasu, żeby posiedzieć nad okładkami. I trochę niepotrzebny był ten kod. To odebrało przejrzystość, imho.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt 2023 - Dyskusja

Post autor: Alexandrus888 » ndz lut 11, 2024 7:24 pm

Głosy podliczone i przesłane do ografikowania i skomentowania Canisowi. Teraz starczy czekać :angel2:

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt 2023 - Dyskusja

Post autor: k.x. » ndz lut 11, 2024 8:25 pm

Super :D bardzo dziękuje za Twoją robotę Alexandrus888, no i już czekam na niesamowite grafiki Canisa :)
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt 2023 - Dyskusja

Post autor: Canis » pn lut 12, 2024 10:41 pm

Tata-ta-tatan! Tata-ta-tatan! <- motyw przewodni terminatora. 8-)
Złapałem rytm i mam kilka pomysłów jak przedstawić wyniki. Jak wszystko dobrze pójdzie, zobaczycie je jutro wieczorem. :wink:

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt 2023 - Dyskusja

Post autor: Canis » wt lut 13, 2024 11:03 pm

Witam was wszystkich na podsumowaniu już jedenastego, corocznego plebiscytu. Nim zaczniemy, pragnę wyrazić uznanie dla Alexandrus888, który przeprowadził tegoroczne głosowanie. Ale nie przedłużajmy, przejdźmy do wyników!

Najlepsza publikacja
► Pokaż Spoiler
Największe rozczarowanie
► Pokaż Spoiler
Najładniejszy logotyp
► Pokaż Spoiler
Najgorszy logotyp
► Pokaż Spoiler
Najlepsze wydawnictwo
► Pokaż Spoiler
Zapowiedź, która wyrwała nas z butów
► Pokaż Spoiler
Wymarzona zapowiedź na najbliższy rok
► Pokaż Spoiler
Czego nam brakuje na rynku
► Pokaż Spoiler
Szok roku
► Pokaż Spoiler
Drama roku
► Pokaż Spoiler
Tak wyglądają wyniki jedenastego plebiscytu. Zaskoczeni? Zadowoleni? Proszę o komentarze!

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt 2023 - Dyskusja

Post autor: Mr.Chiquita » śr lut 14, 2024 3:42 am

Świetna grafika z wydawnictwami, podsumowująca obecny stan rynku: Liczą się tylko dwaj gracze - Waneko i Studio JG, którzy cały czas toczą ze sobą bój. :) Można jeszcze było dać loga pozostałych, przyglądających się gdzieś z boku głównemu starciu. :twisted:

Co do retro shoujo... Chciałbym dożyć tych czasów. Ale póki co, nikt nie ma pomysłu na sprzedaż zwykłych tytułów tego typu. Żeby jeszcze stawiać na klasyki.

Nie wiem, co mam myśleć o głównym zwycięzcy... :? Chyba tylko to, że forum nie jest zbyt reprezentatywne. Większość z nas wyrosła ze zbieractwa wielowątkowych historii. I ceni sobie, krótkie, acz treściwe proste historie. :P

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt 2023 - Dyskusja

Post autor: Sebek » śr lut 14, 2024 10:22 am

Bardzo fajne grafiki. Dzieki za poswiecony czas, Canis!
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt 2023 - Dyskusja

Post autor: Alexandrus888 » śr lut 14, 2024 1:16 pm

Dango łapie kontakt :lol: ech, pewne rzeczy się nie zmieniają. Gdyby jeszcze łapali by kontakt z ludźmi spoza swojej bańki adoratorów XD

Najlepsza publikacja: Wygląda na to, że trzeba będzie kupić te 50cm. Niby na liście są, ale pod znakiem zapytania.
Najgorsza publikacja: Rozdzieleni na śmie(r)ć i życie w pełni zasługują na nagrodę. Jestem zadowolony. Wielka rozkmina na tej liście też cieszy.
Najlepszy logotyp: SM nie powinno wygrać z tą szachownicą na brokacie, za to 50cm jest zrobione z pomysłem i estetycznie, udowadniając, że da się zrobić czytelne zawijasy. Shame you Dango!
Najgorszy logotyp: Zero zaskoczenia. Zasłużona anty-nagroda. A pomysł na obrazek świetny.
Najlepsze wydawnictwo. Eeeej, ktoś się rąbną :cicho: tylko czy ja wysyłając zły plik, czy Canis, źle go odczytując? O palmę pierwszeństwa walczył JPF, nie Studio. JG miało tylko 1/2 punktów staruszka słonika >_<
Zapowiedź która wyrwała z butów. Nana to był największy zaskok, to fakt, ale mnie i tak bardziej zelektyzował Claymore. Grafika xD I człowiek nie wie, czy spoiler czy nie, dobrze, że była w spoilerze, to nie można mieć pretesji :haha:
Wymarzona zapowiedź. Taa, też mnie ten rozstrzał bawił jak spisywałem głosy.
Czego brakuje. Zaznaczmy, że tu też był wielki rozstrzał. o połowę mniej niż stare shojo miały gekiga i bara, wszystkie inne propozycje pojawiają się raz, a łącznie kandydatów było 16.
Szok roku. jeszcze raz: to jest najlepsza grafika tegorocznej edycji! Co się może stać? Wywali korki, zejdzie lawina zamówień spod której Dango się nie wygrzebie? Nieee, mają tak często promki, że BF to tylko kolejna.
Drama roku. Studio JG znowu bezkonkurencyjne, szkoda, że w anty-nagrodzie :x

A, jeszcze jeden błąd wyłapałem. Najgorszy logotyp. Kupidyn był 2, a to H&M powinien być zwycięzcą :< niby mała różnica (bo 2 punktów), ale zawsze.
Mr.Chiquita pisze:
śr lut 14, 2024 3:42 am
forum nie jest zbyt reprezentatywne. Większość z nas wyrosła ze zbieractwa wielowątkowych historii. I ceni sobie, krótkie, acz treściwe proste historie. :P
Zauważ, że na 2 i 3 miejscu są bardziej skomplikowane i dłuższe serie. Patrząc po kolejnych miejscach też mało "krótkich i prostych" historii. No i bym nie snuł wniosków o nie-reprezentatywności. Jesteśmy jacy jesteśmy, częścią fandomu. Może nie największą, ale też nie bez znaczenia. Trzeba by się przyjrzeć innym zestawieniom.


Interesują kogoś szczegółowe wyniki? Jak poradził sobie twój kandydat, kto go minimalnie wyprzedził, kto okazał się jeszcze gorszy? Mogę też sypnąć statami :>

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt 2023 - Dyskusja

Post autor: Canis » śr lut 14, 2024 4:14 pm

Alexandrus888 pisze:
śr lut 14, 2024 1:16 pm
O palmę pierwszeństwa walczył JPF, nie Studio.
O rety! :shock: Rzeczywiście, machnąłem się nie wiem jak i kiedy. Przepraszam za pomyłkę, to chyba przez to że za bardzo chciałem i robiłem te grafiki późno w nocy. Dobrze że chociaż zwycięzcy nie pomyliłem. Grafika na poprawę humoru.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt 2023 - Dyskusja

Post autor: Ame » śr lut 14, 2024 6:07 pm

Jak zawsze fajne podsumowanie Canis, :klask: . Nie brałam udziału w głosowaniu, bo zapomniałam.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Plebiscyt 2023 - Dyskusja

Post autor: Koichi » śr lut 14, 2024 6:49 pm

Ja również dziękuję za organizację tej zabawy i świetne grafiki! :)

Najbardziej rozbawiła mnie chyba ta grafika do najgorszej publikacji, aż jestem zaskoczony że można było wpaść na taką przeróbkę :wink:
Cieszę się natomiast, że najlepszą publikację wywalczyło 50 cm życia. To chyba świadczy, że mamy dużo kociarzy na forum, bo nas takie historie o kotkach zawsze rozczulają. I zgodzę się z opinią, że ta manga ma ładne logo (nie tylko, bo kreskę również). Aczkolwiek ja akurat w tej kategorii głosowałem na inne i miałem trudny wybór, które umieścić w pierwszej trójce.

I jeszcze muszę się wytłumaczyć, że głosowałem na Dango (chyba jako jedyny) nie jako najlepsze wydawnictwo, tylko żeby w ogóle oddać na nich jakiś głos, bo mimo wszystko trochę mang (głównie jednotomówki) od nich kupuję.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt 2023 - Dyskusja

Post autor: Alexandrus888 » śr lut 14, 2024 7:10 pm

Umieściłeś Dango na 2 miejscu, co daje mu 2 punkty. Końcowo uzyskało 3, więc ktoś jeszcze na nie głosował (nie chce mi się sprawdzać). Za to nikt nie zagłosował na Egmont (:

Gryzoniak
Posty: 51
Rejestracja: pt gru 30, 2022 8:38 pm
Status: Offline

Plebiscyt 2023 - Dyskusja

Post autor: Gryzoniak » śr lut 14, 2024 8:55 pm

Zwycięzca mangowy - zaskoczenie, reszta do przewidzenia.
Zawód - fajna grafika :D, a sam tytuł mnie odstraszył po pierwszym tomie, wydawało sie cringowe.

zdziwiło mnie, że niektórzy w ogóle zagłosowali na Hanami, okej wasz głos możecie jak chcecie ale oni w sumie nic wow względem konkurencji nie zrobili -> zapowiedzenie Billiego Bata który wyjdzie nie wiadomo kiedy, nadgonienie Sagi Winlandzkiej i to w sumie tyle. Ciągłe problemy z Chłopakami.

Miło, że JG wypadło za podium, mimo że w plebiscycie na cały fandom (nie wiem jakby to miało byc zorganizowane) najprawdopodobniej by wygrało.

Ogólnie fajna zabawa, szkoda tylko, że liczba głosów mała.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Plebiscyt 2023 - Dyskusja

Post autor: Łukasz.T » śr lut 14, 2024 10:04 pm

Wielkie dzięki za organizacje zabawy i te świetne grafiki :D

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Plebiscyt 2023 - Dyskusja

Post autor: lexis » czw lut 15, 2024 6:53 pm

Zwycięzca mnie zdziwił, aż może sprawdzę co to XD Całą resztę znam i ich zwycięstwo jest dla mnie zasłużone... Ale to w sumie ciekawe, że poza pierwszym miejscem w top 5 są same raczej stare mangi. Rozczarowanie spodziewane - to specyficzna manga i wielu nie podejdzie. Mnie tam w niej zawiodło głównie to, że ma więcej niż 5 tomów i zmiana kreski (a Yoshino później to już w ogóle momentami wygląda paskudnie). Reszta też bez zaskoczenia, ale brawa dla Dango za kolejne zwycięstwo w kategorii najgorszego logotypu i szoku roku XD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości