Look Back

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Look Back

Post autor: Yuriko » pn lip 11, 2022 4:23 pm

Obrazek
Premiera 27 sierpnia.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Look Back

Post autor: Angu » śr sie 10, 2022 4:57 am

Autor opublikował tę historię, ale następnie trochę rzeczy zmieniono z rzekomych podobieństw do podpalenia KyoAni czy uniknięcia "promowania uprzedzeń i dyskryminacji". Zakładam że tomikowa wersja to ta wersja już po zmianach?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Look Back

Post autor: Kuroneko » wt wrz 06, 2022 12:14 pm

Ktoś już czytał i mógłby podzielić się wrażeniami? Bo sama kreska średnio mi się podoba i zastanawiam się, czy warto kupić.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Look Back

Post autor: ninna » wt wrz 06, 2022 12:32 pm

Ja przeczytałam i jestem zadowolona, lubię takie opowieści. Od razu zaznaczę, że manga jest bardzo krótka i czyta się piorunem. Zaskoczyło mnie, jak cienki jest to tomik. Mamy tu historię dwóch (początkowo aspirujących) mangaczek: pewnej siebie i swego talentu Fujino oraz zamkniętej w sobie, niewychodzącej z domu Kyoumoto. Dziewczęta początkowo w ogóle się nie znają, prowadzą "razem" mangowy kącik w szkolnej gazetce ("razem" w cudzysłowie bo każda po prostu rysuje "swoje" paski, niezależnie od siebie). Ich poziom umiejętności bardzo się różni i dla jednej z dziewcząt jest impulsem do doskonalenia się. Bohaterki poznają się dopiero na koniec roku szkolnego i tak rozpoczyna się ich przyjaźń. Pomagają sobie nawzajem (doskonalić umiejętności, radzić sobie z fobią społeczną) i razem stawiają kolejne kroki w kierunku profesjonalnego debiutu. Rysowania i tworzenia komiksów jest tu sporo ale manga kładzie nacisk na relację obu dziewcząt. Najważniejszym punktem jest tu niespodziewany zwrot akcji, wydarzenie, które zmienia wszystko. Wydarzenie to sprawia też, że pod koniec tomiku mamy do czynienia z ciekawym "zabiegiem". Ciężko to wyjaśnić bez spoilerowania, trzeba przeczytać samemu :wink:. To spokojne okruchy życia z elementem dramatu (aczkolwiek nie jest to przesadzone). Według mnie historia jest "zapamiętywalna". Głównie dzięki wspomnianemu "zabiegowi", który jest nietuzinkowy. Bohaterów mamy tu mało, wszystko kręci się wokół Fujino i Kyoumoto ale nie jest to wada. Manga jest krótka i lepiej skupić się na dobrym przedstawieniu głównych postaci, zamiast rozmieniać się na drobne i tworzyć wokół nich sztuczny tłum. Mamy szansę polubić dziewczyny i przejąć się ich losami. Są one przy tym bardzo ludzkie (szczególnie podobały mi się szkolne "zmagania" Fujino i motyw "rywalizacji").

Miałam kupić tę mangę po angielsku ale cieszę się, że Waneko ją wydało. Import zwyczajnie by się nie opłacał przy tej objętości tomiku. Na pewno jeszcze wrócę do tej opowieści. Według mnie nie jest to lektura "na raz".

Awatar użytkownika
kater2
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 14, 2022 4:28 am
Status: Offline

Look Back

Post autor: kater2 » śr wrz 07, 2022 3:39 pm

W mojej skromnej opinii średniak, ale jeżeli komuś podobały się inne jednotomówki od tego autora (ja za nimi nie przepadam) to ta też raczej powinna przypaść mu do gustu.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 25, 2022 10:32 pm przez kater2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MrOrochimaru
Wtajemniczony
Posty: 640
Rejestracja: pt lut 16, 2018 4:10 pm
Status: Offline

Look Back

Post autor: MrOrochimaru » śr wrz 14, 2022 8:09 pm

Średnia/okej manga. Bardzo przewidywalna i prosta, nic nadzwyczajnego i zaskakującego w niej nie ma.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości