Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Dział dotyczący wydawanych przez nas jednotomówek i łączonych dwutomówek.
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: Yuriko » pt kwie 17, 2020 6:07 pm

Też muszę kupić prenumeratę, ale bliżej premiery. Waneko ostatnio bardzo fajne dodatki daje. Oby więcej takich!
SallyCzarownica pisze:
pt kwie 17, 2020 4:56 pm
27 zł? Tanie jak barszcz
Format normalny, mniej stron i chyba nie jest w pełni kolorowy. Ciekawe jak to będzie w środku wyglądać.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: Meliona » pt kwie 17, 2020 6:09 pm

Bardziej pragnę tego dodatku niż samego tomiku :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: SallyCzarownica » pt kwie 17, 2020 6:24 pm

Yuriko pisze:
pt kwie 17, 2020 6:07 pm
SallyCzarownica pisze:
pt kwie 17, 2020 4:56 pm
27 zł? Tanie jak barszcz
Format normalny, mniej stron i chyba nie jest w pełni kolorowy. Ciekawe jak to będzie w środku wyglądać.
I tak nie jest to wysoka cena, przynajmniej według mnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: KAWAIILOVE » sob kwie 18, 2020 1:13 pm

Łe właśnie, zapomniałam, że to 27 zł - czyli nie tak źle, jeśli jest wliczona w to wysyłka. Poczekam jeszcze trochę i zdecyduję czy warto (czyli, czy będę mieć fundusze 😅)

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: Yuriko » sob kwie 18, 2020 3:15 pm

KAWAIILOVE pisze:
sob kwie 18, 2020 1:13 pm
jeśli jest wliczona w to wysyłka.
Jest wliczona.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: Kuroneko » wt cze 02, 2020 4:55 pm

Kupił już ktoś ten nowy tom, warto? Ile jest w nim kolorowych stron, a ile stron zajmują komiksy i wywiad?
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: Yuriko » śr cze 03, 2020 11:51 am

Kuroneko pisze:
wt cze 02, 2020 4:55 pm
Kupił już ktoś ten nowy tom, warto? Ile jest w nim kolorowych stron, a ile stron zajmują komiksy i wywiad?
Jeżeli chodzi o polskie wydanie, to jak dla mnie jest to lepiej wydane niż TG Zapiski. Nie licząc, że wydanie jest większe za tą samą cenę, to papier jest grubszy i moim zdaniem lepszy. Wywiad jest przeprowadzony na 15 stron, mamy 3 dodatkowe historie, około 30 kolorowych ilustracji. Dodatkowo są tam umieszczone mini komiksy i komiksy z podziękowaniami za zakup w animate, czy comicomi. Na końcu są wszystkie zebrane arty z dopiskiem autorki, i gdzie one się pojawiły. Czy warto? Moim zdaniem tak, szczególnie jak ktoś jest fanem, lub lubi kreskę Beriko. 30zł za taką książkę, to nie jest dużo.

EDIT: Przeczytałam tomik i są 4 dodatkowe historie, a nie 3, ale ostatnia jest dość krótka na 4 strony. Skupiają się tylko na jednym, więc nic konkretnego nie wnoszą do fabuły z Czwartego. Nie wiem, czy autorka już to gdzieś wyjaśniała, bo nie pamiętam, ale w jednym z rozdziałów dowiadujemy się, że
► Pokaż Spoiler
Trochę mnie to zdziwiło, ale cóż :D
Co do wywiadu, to nic tam ciekawego nie ma. W sensie wszystkie pytania i odpowiedzi są na temat jej prac i przemyśleń. Jednak wywiad krąży głównie koło Jealousy i Rogiego, mało co pojawia się o Czwartym, Jackassie, czy innej jej pracy. Książka jest naprawdę przeznaczona dla fanów Beriko :D A i ostrzegam, że od samego początku autorka podaje spoilery z 3 tomu Jealousy!
Ostatnio zmieniony śr cze 03, 2020 4:28 pm przez Yuriko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: KAWAIILOVE » śr cze 03, 2020 12:59 pm

30zł za taką książkę, to nie jest dużo.
Tym bardziej, że na Gildii widziałam go za około 23 zł. 👍

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: Meliona » pt cze 12, 2020 7:28 pm

Motsunabe i regent jest naprawdę dobrze wydane :shock: Papier gruuuby, do tego lakier wybrany na okładce.
Uwielbiam kolorowe prace Beriko, więc miałam na czym oko zawiesić. Wszystkie komiksy to sam seks, więc można to uznać za kolejnego hentajca na polskim rynku. Szkoda tylko, że akurat te postacie mnie nie kręcą xD
Wywiad uznałam za nic ciekawego, ale tego właśnie się spodziewałam.
Ogólnie jestem zadowolona z zakupu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: Koichi » pn cze 15, 2020 6:38 pm

Przychylam się do opini, że Motsunabe i Regent, to artbook wydany typowo dla zagorzałych fanów i jestem tym zachwycony!
Obrazki są prześliczne, historie narysowane jak zwykle z precyzją - no cud! Fabuła rzecz jasna słitaśna, aż zęby bolą, ale mi to pasuje, widzimy jak pięknie rozwija się związek Tatsuyuki x Nozomi.
► Pokaż Spoiler
A tą ostatnią historię z Reiką i Rogim to czytałem już wcześniej na jakiejś anglojęzycznej stronie, więc wiedziałem, że
► Pokaż Spoiler
Bałem się też trochę, że może być też epizod z Akitorą i małym Tatsuyukim w łaźni, bo ta scenka akurat nie przypadła mi do gustu, na szczęście wydawca nam to darował.
Natomiast jeśli chodzi o wywiad, to dla mnie jak najbardziej był ciekawy, dowiedziałem się kilku drobiazgów, no i
► Pokaż Spoiler
Generalnie bardzo się cieszę z zakupu, wydanie jest bardzo ładne, a cena stosunkowo śmieszna co do radości jakie sprawia mi to cudeńko :-D

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: SallyCzarownica » ndz lip 05, 2020 10:28 pm

Ta książka przypomniała mi, dlaczego nie lubię Waneko. Język w wywiadzie momentami woła o pomstę do nieba. Osoba zadająca pytania i autorka rzucają czasem takie teksty, że ręce opadają. Wywiady przeprowadza się z pewną kulturą, a tu słownictwo leży. Poza tym w jednym momencie pomylono Katsumiego z Miyoshim i nie przetłumaczono krzaków z kadrów, które były dołączone do wywiadu. 😑😑😑 Może i ładnie wydane, ale tłumaczenie niekiedy jest tragiczne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: Mormicc » ndz lip 05, 2020 11:55 pm

Jeszcze się nie zabrałem za czytanie bo zrobiło mi się słabo jak zobaczyłem niewyjustwowany tekst i odłożyłem z powrotem na półkę :v obecnie kształcę się na kierunku związanym z edytorstwem więc boli podwójnie :/
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: Koichi » wt lip 07, 2020 1:24 am

SallyCzarownica pisze:
ndz lip 05, 2020 10:28 pm
Ta książka przypomniała mi, dlaczego nie lubię Waneko. Język w wywiadzie momentami woła o pomstę do nieba. Osoba zadająca pytania i autorka rzucają czasem takie teksty, że ręce opadają. Wywiady przeprowadza się z pewną kulturą, a tu słownictwo leży. Poza tym w jednym momencie pomylono Katsumiego z Miyoshim i nie przetłumaczono krzaków z kadrów, które były dołączone do wywiadu. 😑😑😑 Może i ładnie wydane, ale tłumaczenie niekiedy jest tragiczne.
Ale chodzi o tłumaczenie, czy osoba która przeprowadzała wywiad nawaliła? Przyznam szczerze, że czytając wczułem się w wyluzowany klimat oraz tematykę częściowo o yakuzie, więc do głowy mi nie przyszło oczekiwać kulturalnych zwrotów i sformułowań :mysli:

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: Yuriko » wt lip 07, 2020 12:56 pm

Koichi pisze:
wt lip 07, 2020 1:24 am
Przyznam szczerze, że czytając wczułem się w wyluzowany klimat oraz tematykę częściowo o yakuzie, więc do głowy mi nie przyszło oczekiwać kulturalnych zwrotów i sformułowań
+1 Mi się wywiad dobrze czytało i nie wymagałam nie wiadomo czego. W zasadzie nawet nie wiadomo jak po japońsku to było napisane, bo to że kultura w Japonii jest wysoka, to nie oznacza, że w artbooku będzie tam samo. W sensie, mogli napisać to bardziej po luzacku i Waneko tak samo to przetłumaczyło.

Awatar użytkownika
KAWAIILOVE
Wtajemniczony
Posty: 588
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:08 pm
Gender:
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: KAWAIILOVE » pt lip 31, 2020 2:49 pm

W końcu przysiadłam i przeczytałam. Mi się podobało - czuć, że rozmowa jest prowadzona na luzie i pani redaktor to fanka Scarlet. Po Instagramie czy Twitterze autorki, jestem w stanie bardzo uwierzyć, że może prowadzić taki typ rozmowy. Niby wywiad nie odkrywa nie wiadomo jakich tajemnic, ale dla fanów to fajne smaczki.
► Pokaż Spoiler
Jedyna dla mnie minusy to:
- brak tłumaczeń z kadrów nad wywiadem
- za dużo używania XD, bo to z czasem trochę zaczęło irytować

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Czwarty: Tatsuyuki Oyamato

Post autor: Koichi » pt lip 31, 2020 4:27 pm

Tak, myślę podobnie.
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jednotomówki Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości